Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Te LEDy montowane w skrzelach przez ASO wyglądają jak na co drugim Golfie 3.

Chyba różne Golfy widujemy

 

Co do foteli - pytałem nawet tutaj Pana Andrzeja Kopra czy można przeszczepic na te z Levorga czy STI, ale podobno nie. Dziwne o tyle, że deska i szerokość praktycznie ta sama...może kwestia samego montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie wiedza czy mozna i latwiej bylo im powiedziec ze sie nie da ( podobnie jak mi powiedzianow ASO ze wysuwanego podlokietnika z Levorga nie da sie przeszczepic do XV a oczywiscie akcesoryjny wysuwany z XV, ktory jest klonem tego z Levorga z USA nie jest u nas nie dostepny) bo nikt tego jeszcze nie robil. Postaw sie na miejscu dealera- sprowadzi stolki z Levorga okaze sie ze jednak sie nie da i co odesle do Japoni? :) Szukaj na wlasna reke -niedlugo powinny sie czesci z rozbitkow na portalach pojawic

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie w skrzelach LEDy podobają. Ale moze rzeczywiście są słabej jakości. Mnie we Wrocławski ASO zaproponowano wymianę przeciwmgłowych na LEDy. Skutek jest taki ze działają jako dzienne a po aktywacji świateł mijania te dolne sie wyłączają. Kwestia gustu. Dla mnie nie jest to piękne ale nie ulega watpliwości ze swieci to dosyć zacnie. W nocy naprawdę te przeciwmgłowe dają radę. Zwłaszcza przydają sie w lesie itp.

 

Sprawdzałem ten ręczny. Zaciągnąłem ręczny na śniegiem delikatnie dodałem gazu. Tylna oska sie kręci ale czuć ze z bólem. Chyba zajadę tylne tarcze bo często o tym zapominam.. Wcześniej miałem elektryczny i sam spuszczał.

 

Pierwsze tankowanie po 400 km. Wyszło 11,38. Ale jazda bardzo delikatna + odrobine Wrocławia z omijaniem centrum.

 

Czekam na zamówione prosiaki ]:->

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

( podobnie jak mi powiedzianow ASO ze wysuwanego podlokietnika z Levorga nie da sie przeszczepic do XV a oczywiscie akcesoryjny wysuwany z XV, ktory jest klonem tego z Levorga z USA nie jest u nas nie dostepny) bo nikt tego jeszcze nie robil.
 

 

o ile się nie mylę to schowki mają różną wielkość i chyba podłokietnik z Forestera nie podejdzie do XV

 

 

fotele pewnie by podeszły 


 

 

Szukaj na wlasna reke -niedlugo powinny sie czesci z rozbitkow na portalach pojawic
 

 

z STI 2014 już były i znowu jakby ktoś potrzebował, mnie na chwile obecna dalsze modyfikacje przeszły  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jeśli mowa o modyfikacjach - wymyślił /przetestował ktoś może coś z tymi fotelami z XT

 

Wiem, ze kolega Krogulec - zamienił skórę na alcantare... - ładnie wygląda ale co z trzymaniem?

http://forum.subaru.pl/index.php?/gallery/image/2508-fotele01/

 

ja mam wersję Comfort -więc częściowo trzyma mnie materiał ale i tak wciąż brakuje trzymania bocznego...

 

Wiem wiem zapinać pasy i dociągać jak uczą w SJS - atak ale i to nie zdaje egzaminu...

 

Zatem pytanie zasadnicze - czy da się przerobić u tapicera fotele od XT lub też wstawić od innych modeli Subaru np. Levorga

ew. firm typu Recaro etc.

 

Przyglądał się ktoś temu zagadnieniu; rozważał ; jak z kosztami?

 

No hej, ja uzupełniłem podparcie lędźwiowe poprzez firmę która dla Zdanowicza - ASO w Gdansku - i nie tylko, robi tapicerki na zamówienie. Było to chyba w Borowie - za Żukowem, przy drodze po prawej stronie od żukowa jest ich tablica reklamowa. Ale mieli się gdzies przenieść. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, zrobienie 2 foteli kosztowało mnie 400 czy 500 zł. Pytałem czy mozna zrobić lepsze trzymanie boczne, ale niestety facet powiedział że to wiązałoby się z koniecznością wykonania nowej tapicerki (fizycznie nie wystarczyłoby skóry na siedzeniu).

Ja nie wiem o jakiej tandecie mechanik mówisz. U mnie dziala to ponad rok, świecą mocno i razem z a'la dziennymi w głównym kloszu. Razem wyglada to dobrze, dziala ladnie, nikt nigdy mi nie mrugal. Praktycznie większość czasu jeżdżę na pozycyjnych, wtedy mi tak swieci, tyl tez i jestem widoczny i nikogo nie oslepiam.

 

Tandeta to czujniki parkowania - wymeczylem u Kopra, by je zamontowali to teraz na mrozie tyl piszczy zawsze na wstecznym. Nie da sie tego wylaczyc ani sciszyc. Tego nie polecam montowac. Ja chciałem dla żony a dziś żałuję.

 

A po co jeździć na pozycyjnych w dzień???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą dziennych jest to, że są tylko z przodu. Często w gorszą pogodę lub popołudniu zwłaszcza teraz auta jezdzace tylko na dziennych nie są z tyłu dobrze widoczne. W Forku mam tak porobione światła, że na pozycyjnych świecą przednie a'la ledy w kloszu, do tego ledy z aso w skrzelach oraz lampy z tyłu. Efekt jest taki, że dobrze mnie widać z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wadą dziennych jest to, że są tylko z przodu
 

 

to nie jest wada tylko zaleta, 

 

 

 

 

Często w gorszą pogodę lub popołudniu zwłaszcza teraz auta jezdzace tylko na dziennych nie są z tyłu dobrze widoczne

 

dlatego przy gorszej widoczności, przejrzystości powietrza mamy obowiązek włączyć światła mijania

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo Ci włączą...w mieście to problem, na wsiach to plaga.

 

O przepalonych, doczepianych ledwo świecących ledach z Tesco nie wspomnę.

 

"niby jak mi Pan wladza udowodni, ze byla kiepska widocznosc?!"

 

Ty ketivv piszesz o prawie, nie o życiu.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo Ci włączą...w mieście to problem, na wsiach to plaga.

 

O przepalonych, doczepianych ledow z Tesco nie wspomnę.

 

"niby jak mi Pan wladza udowodni, ze byla kiepska widocznosc?!"

 

Ty ketivv piszesz o prawie, nie o życiu.

Są tez i tacy co w nocy zapomną włączyć świateł. Idąc twoja teoria to palmy wszystko co jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo Ci włączą...w mieście to problem, na wsiach to plaga.

 

O przepalonych, doczepianych ledwo świecących ledach z Tesco nie wspomnę.

 

"niby jak mi Pan wladza udowodni, ze byla kiepska widocznosc?!"

 

Ty ketivv piszesz o prawie, nie o życiu.

 

Ja plagi nie zauważyłem, pojedyncze przypadki. Jak już to ledy z Tesco. Większy problem to jazda na dziennych podczas opadów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uważaj bo Ci włączą...w mieście to problem, na wsiach to plaga.

 

O przepalonych, doczepianych ledwo świecących ledach z Tesco nie wspomnę.

 

"niby jak mi Pan wladza udowodni, ze byla kiepska widocznosc?!"

 

Ty ketivv piszesz o prawie, nie o życiu.

Ja plagi nie zauważyłem, pojedyncze przypadki. Jak już to ledy z Tesco. Większy problem to jazda na dziennych podczas opadów.
O tym mówię, generalnie o gorszej widocznosci. Często jeżdżę przez miejscowości pod Warszawą, mniejsze/większe i wsie. Mega często widać auta na dziennych (często slabiutkich), nawet gdy szarówka, deszcz, śnieg itd...z przodu jest czasem slabo a z tylu ich po prostu nie widać. Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji jeśli mowa o modyfikacjach - wymyślił /przetestował ktoś może coś z tymi fotelami z XT...

Przyglądał się ktoś temu zagadnieniu; rozważał ; jak z kosztami?

 

No hej, ja uzupełniłem podparcie lędźwiowe poprzez firmę która dla Zdanowicza - ASO w Gdansku - i nie tylko, robi tapicerki na zamówienie. Było to chyba w Borowie - za Żukowem, przy drodze po prawej stronie od żukowa jest ich tablica reklamowa. Ale mieli się gdzies przenieść. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, zrobienie 2 foteli kosztowało mnie 400 czy 500 zł. Pytałem czy mozna zrobić lepsze trzymanie boczne, ale niestety facet powiedział że to wiązałoby się z koniecznością wykonania nowej tapicerki (fizycznie nie wystarczyłoby skóry na siedzeniu).

 

 

o to już coś konkretnego mamy - czy masz na myśli ten zakład? http://www.tap-car.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK całkiem przyzwoicie - tylko jak się nauczyć tak delikatnie :D  jeździć XT

ja próbuję już 2 lata - ale to wciąż mało.....

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje w tym samochodzie? To, że na górnym wyświetlaczu TYLKO JEDEN ekran nie pokazuje średniego spalania (ten, na którym widać doładowanie turbiny). To człowieka denerwuje, a ja mam słabe serce ;-)

Tak to bym tylko płakał podczas tankowania, a tak to całą drogę muszę się martwić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TAK całkiem przyzwoicie - tylko jak się nauczyć tak delikatnie :D  jeździć XT

ja próbuję już 2 lata - ale to wciąż mało.....

Wiecie co mnie najbardziej denerwuje w tym samochodzie? To, że na górnym wyświetlaczu TYLKO JEDEN ekran nie pokazuje średniego spalania (ten, na którym widać doładowanie turbiny). To człowieka denerwuje, a ja mam słabe serce ;-)

Tak to bym tylko płakał podczas tankowania, a tak to całą drogę muszę się martwić ;-)

 

 

Takie ekrany mają zachęcać do oszczędnej jazdy, wszystko ma swój cel  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji jeśli mowa o modyfikacjach - wymyślił /przetestował ktoś może coś z tymi fotelami z XT...

Przyglądał się ktoś temu zagadnieniu; rozważał ; jak z kosztami?

 

No hej, ja uzupełniłem podparcie lędźwiowe poprzez firmę która dla Zdanowicza - ASO w Gdansku - i nie tylko, robi tapicerki na zamówienie. Było to chyba w Borowie - za Żukowem, przy drodze po prawej stronie od żukowa jest ich tablica reklamowa. Ale mieli się gdzies przenieść. Ogolnie jestem bardzo zadowolony, zrobienie 2 foteli kosztowało mnie 400 czy 500 zł. Pytałem czy mozna zrobić lepsze trzymanie boczne, ale niestety facet powiedział że to wiązałoby się z koniecznością wykonania nowej tapicerki (fizycznie nie wystarczyłoby skóry na siedzeniu).

 

 

o to już coś konkretnego mamy - czy masz na myśli ten zakład? http://www.tap-car.pl

 

 

potwierdzam!!! Pełna profeska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...