Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzisiaj wymieniłem opony na zimowe. Nie wiem czy trzeba programować czujniki ale nie mam żadnego błędu!! Czyli dla mnie wszystko działa! Co wy na to??? Czy się mylę?

Nigdy nic nie programowałem. Jeśli oponiarz nie uszkodzi Ci czujników nie trzeba nic programować.

Dziękuje, czyli wszystko jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panda 1.1 szła 180 - wiatr w plecy Wroc-Sos 2h:40min ...

Nie zapomnę tego do końca życia :)

Z Sosnowca do Krakowa jechałem kolejne 2h ;)

I tutaj fakt Forkowe 200 to jeszcze z cheesem w ręce :P

 

 

Ktoś coś z tymi lampkami czy tylko ja tak mam?

U mnie też lampki lampki migają w takt obrotów na postoju, skrzynia w trybie D. Wygląda tak jakby wolne obroty były za niskie. Napisz co serwis na to.

Serwis na to ze trzeba zrobic aktualizacje Softu .. Wydawalo sie po opiniach forumowiczów ze mam najnowsza gdyż odbierałem auto w 2015r. W momencie zakupu samochodu z wyprzedaży r 2014 .. Sadziłem ze sprzedawca zrobil to w momencie przegladu przed sprzedażowego ale "teoretycznie" moja opinia byla błędna. Serwis zakuralizowal soft i teraz "falowanie obrotów" to melodia przeszłości :) poki co faktycznie auto ma z gola inna charkterystyke pracy .. Pali ciut wiecej ale jest żwawsze [ale t może być subiektywne  odczucie] i poki co obroty nie falują ... Wiec lampki nie "mrugają" dam znac za kilka dni po obserwacji :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o falowanie obrotów, ale o miganie oświetlenia wnętrza. Tęż to mam. Serwis powiedział, że mam dużą pulsację napięcia, ale to nie problem. Zjawisko pojawia się na rozgrzanym silniku i skrzyni na D. Oświetlenie szybko pulsuje. Silnik pracuje równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tu jest film z projektowania obecnego Forestera.Mowia ze dali siedzenia wysoko zeby byla dobra widocznosc przed maska.Wysokosc siedziska jest najwyzsza ze wszystkich dotychczasowych Foresterow. Jest tez moment pokazujacy badanie odbijania sie swiatla od maski w czasie jazdy .Jej ksztalt ma znaczenie dla tego co widzi kierowca i na czym sie skupia w czasie jazdy.Siedzenie jest tak wysoko zeby mniej odbic bylo widocznych dla oczu. Zalezalo im tez zeby slup o wysokosci jednego metra byl widoczny z pozycji kierowcy niezaleznie z ktorej strony sie ona znajduje.

 

Obalę tą teorię...

 

Przyjmując, że taki Japończyk jest raczej o głowę jak nie lepiej niższy ode mnie (ja mam 178cm) to zza kierownicy Forestera prz max opuszczonym fotelu nie powinien widzieć nic nie wspominając o odbijającym się świetle od maski. Jeśli tak faktycznie by było to granica opuszczenia fotela byłaby zdecydowanie wyżej niż jest teraz. Zatem opuszczenie fotela względem fabryki o 2 - 3 cm nie skutkowało by niczym złym dla osoby o takim wzroście jak ja bo i tak będę siedział wyżej niż inżynier z FHI który projektował to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panda 1.1 szła 180 - wiatr w plecy Wroc-Sos 2h:40min ...

Nie zapomnę tego do końca życia :)

Z Sosnowca do Krakowa jechałem kolejne 2h ;)

I tutaj fakt Forkowe 200 to jeszcze z cheesem w ręce :P

 

 

Ktoś coś z tymi lampkami czy tylko ja tak mam?

U mnie też lampki lampki migają w takt obrotów na postoju, skrzynia w trybie D. Wygląda tak jakby wolne obroty były za niskie. Napisz co serwis na to.

Serwis na to ze trzeba zrobic aktualizacje Softu .. Wydawalo sie po opiniach forumowiczów ze mam najnowsza gdyż odbierałem auto w 2015r. W momencie zakupu samochodu z wyprzedaży r 2014 .. Sadziłem ze sprzedawca zrobil to w momencie przegladu przed sprzedażowego ale "teoretycznie" moja opinia byla błędna. Serwis zakuralizowal soft i teraz "falowanie obrotów" to melodia przeszłości :) poki co faktycznie auto ma z gola inna charkterystyke pracy .. Pali ciut wiecej ale jest żwawsze i poki co obroty nie falują ... Wiec lampki nie "mrugają" dam znac za kilka dni po obserwacji :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja miałem soft aktualizowany we wrześniu przy przeglądzie, ale miganie lampek jak było, tak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co obroty nie falują, lampka nie "miga" - jak będzie migać będę z tym walczył.

Przepraszam ale mam [miałem] kilka samochodów i w żadnym nie miałem takich atrakcji ale żadne z tych nie kosztowało ponad 140tyś.. więc tym bardziej mi to nie pasuje :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to nie jest ten tS, STI czy jak mu tam?

Ta dokładka z przodu wygląda jakby była intergralną częścią zderzaka, a nie typową dokładką.

 

Niemniej wygląda śwetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te chromy :(:facepalm:   co kto lubi... ale jak dla mnie 'less is more'.

No widzisz jak ciężko wszystkim dogodzić :) mnie chromy pasują, i nie kłóci sie to moim zdaniem z off-roadowym  charakterem auta - vide Toyota Land Cruiser.

za to łatwo można je fajnie okleić wedle uznania.

Co do ujawnionych zmian w poliftowym Forku, jak dla mnie najważniejsze są reflektory - wreszcie soczewkowe do tego skrętne i full led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

te chromy :(:facepalm:   co kto lubi... ale jak dla mnie 'less is more'.

No widzisz jak ciężko wszystkim dogodzić :) mnie chromy pasują, i nie kłóci sie to moim zdaniem z off-roadowym  charakterem auta - vide Toyota Land Cruiser.

za to łatwo można je fajnie okleić wedle uznania.

Co do ujawnionych zmian w poliftowym Forku, jak dla mnie najważniejsze są reflektory - wreszcie soczewkowe do tego skrętne i full led.

 

Jest jakieś info kiedy ten model będzie dostępny w Polsce? Na dniach chcę złożyć zamówienie, ale rzeczywiście fabryczne ksenony wołają o pomstę... W swoim obecnym aucie mam full led i przyznaję, że to najlepsze światła jakie kiedykolwiek widziałem. Może warto poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpada, tyle nie mogę czekać. No chyba, że pojawiłby się STI ;-) Albo jakaś inna mocniejsza wersja.

Swoją drogą na przykładzie swojego i żony samochodu oduczyłem się już kupować świeżego modelu. Niech wyjdą w praniu wszystkie niedoróbki, niech je poprawią i dopiero kupować ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oduczyłem się już kupować świeżego modelu. Niech wyjdą w praniu wszystkie niedoróbki, niech je poprawią i dopiero kupować ;-)

Ten na fotce nie jest świeży - to lifting własnie poprawiający generację SJ Forestera która jest produkowana od 2012.

Co do wersji tS - nie jest silniejsza, większość zmian to zwnętrzna kosmetyka, z wyjątkiem hebli 'Brembo' i twardszego zawiasu.

 

 

Niech wyjdą w praniu wszystkie niedoróbki, niech je poprawią

Świeży model to jednak fajna rzecz. My z żoną się jakoś nie zraziliśmy, nie było problemów zwiazanych z nabytkiem nowej generacji. Podstawa jak dla mnie to silnik - w XT masz sprawdzoną jednostkę - egzemplarze mają na blacie ponad 100tys km i nie słychać o akcjach serwisowych.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

te chromy :(:facepalm: co kto lubi... ale jak dla mnie 'less is more'.

No widzisz jak ciężko wszystkim dogodzić :) mnie chromy pasują, i nie kłóci sie to moim zdaniem z off-roadowym charakterem auta - vide Toyota Land Cruiser.

za to łatwo można je fajnie okleić wedle uznania.

Co do ujawnionych zmian w poliftowym Forku, jak dla mnie najważniejsze są reflektory - wreszcie soczewkowe do tego skrętne i full led.

Jest jakieś info kiedy ten model będzie dostępny w Polsce? Na dniach chcę złożyć zamówienie, ale rzeczywiście fabryczne ksenony wołają o pomstę... W swoim obecnym aucie mam full led i przyznaję, że to najlepsze światła jakie kiedykolwiek widziałem. Może warto poczekać...
Nie są złe obecne ksenony :) tym kryterium nie kieruj się ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...