Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

“Don't follow me. My road starts where yours ends...”

 

To nie jest czcze gadanie. Wiele razy sie z tym spotkałem osobiście jak takie marki jak Hyundai, volvo,lexus, mercedes próbowało za mną jechać w deszczu czy śniegu w górach czy na normalnej drodze z duża ilością zakrętów i poległo, a mam tylko 150 km

 

 

Fajnie jak pod schroniskiem stoją tylko uzbrojone terenówki i Subarka ;) 

 

Ostatnio taki jeden pół wyjazdu patrzył w lusterko Forestera czy to nasze RWD utknie w tych górach czy nie utknie. 

 

Po 4 dniach jazd wydusił z siebie... "Może ten BRZ jednak daje rade po śniegu"  :biglol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i chyba o to chodzi. Silnik pewnie idzie droga morska takze przyplynie za ok miesiaca. Nie zmienia to faktu ze pownienes dostac subaru jako auto zastepcze a nie jakas kijanke

 

Najpierw to oni muszą ten wysłać i dopiero później pewnie odeślą nowy czyli trwać to może sporo. Podobno teraz zmieniły się przepisy i można domagać się nowego auta a nie naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum nie chciałem ze względu na skórę. Jedyne co bym zmienił w obecnym to radio bo w tym standardowym problem jest z przesłaniem książki, a wpisywanie np. 300 numerów ręcznie to porażka.  Jak pisałem wcześniej na chwile obecną nic nie chce oprócz tego aby mieć Forka jak najszybciej pod domem :)

Nie ma co dłużej ciągnąć tego tematu. Jak będzie temat zakończony to wtedy pochwale się efektem końcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum nie chciałem ze względu na skórę. Jedyne co bym zmienił w obecnym to radio bo w tym standardowym problem jest z przesłaniem książki, a wpisywanie np. 300 numerów ręcznie to porażka.  Jak pisałem wcześniej na chwile obecną nic nie chce oprócz tego aby mieć Forka jak najszybciej pod domem :)

Nie ma co dłużej ciągnąć tego tematu. Jak będzie temat zakończony to wtedy pochwale się efektem końcowym.

Czekamy wiec na rezultat- pozytywny oczywiście:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem tylko do momentu, w którym podano, że brak kurnika jest korzystny stylistycznie, a turbo na wysokości gleby szybciej nagrzewa katalizator, dzięki czemu misie polarne są szczęśliwsze. Potem przerwałem lekturę ze względów ideologicznych :twisted:

 

A tak bardziej poważnie, to w sumie fajne kompendium wiedzy technicznej. Thx promil_one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytania :

1. Czy TTTm - w nowym forku tak jak w poprzednich rdzewieja mocowania foteli ?

2. Ma ktos zamontowane chlapacze, listwy ochronne - moze podeslac fotki i opisac jak sie sprawuja ? -

3. Ma ktos alarm oryginalny z modulem domykajacym szyby , okno dachowe - gdzie montowany i jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma ktos alarm oryginalny z modulem domykajacym szyby , okno dachowe - gdzie montowany i jaki ?

 

A są oryginalne alarmy ? Jak dotąd były/są montowane w PL przez dilerów. Próbowałem założyć coś takiego w OBK ale nie było takiej opcji. Ciekawe jak jest teraz.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma ktos alarm oryginalny z modulem domykajacym szyby , okno dachowe - gdzie montowany i jaki ?

 

A są oryginalne alarmy ? Jak dotąd były/są montowane w PL przez dilerów. Próbowałem założyć coś takiego w OBK ale nie było takiej opcji. Ciekawe jak jest teraz.......

 

oryginalny - czyli dedykowany przez SIP i montowany w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ma ktos zamontowane chlapacze, listwy ochronne - moze podeslac fotki i opisac jak sie sprawuja ?

Mam chlapacze. Fotki nie mam teraz jak zrobić; zdawkowe są w Sklepiku.

Chlapacze są ładne i funkcjonalne, w odróżnieniu od tych dedykowanych do III generacji (tamte w wersji oryginalnej nadawały się tylko na pustynię). Od strony kół są płaskie i śliskie, nic się zbiera ani nie przykleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką usługę - o ile mnie pamięć nie myli - oferował Styl Dukiewicz w Warszawie jak kupowałem u nich Forka 2.0 w 2010. Mają tam ogarniętego moim zdaniem elektryka.

Ale z tego co udało mi się dowiedzieć 2010 to inna bajka w temacie alarmu

 

2. Ma ktos zamontowane chlapacze, listwy ochronne - moze podeslac fotki i opisac jak sie sprawuja ?

Mam chlapacze. Fotki nie mam teraz jak zrobić; zdawkowe są w Sklepiku.

Chlapacze są ładne i funkcjonalne, w odróżnieniu od tych dedykowanych do III generacji (tamte w wersji oryginalnej nadawały się tylko na pustynię). Od strony kół są płaskie i śliskie, nic się zbiera ani nie przykleja.

 

dzięki a jak z mocowaniem foteli

 

3. Ma ktos alarm oryginalny z modulem domykajacym szyby , okno dachowe - gdzie montowany i jaki ?

 

Mam domykanie okien, ale nie dachu. Zakladany w Lublinie, Technotop

 

Co to za moduł ? Możesz się dowiedzieć ?

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazlem nowe opcje na swiatla dzienne (nie tylko dla XT), jak wam sie podobaja? Szkoda tylko ze to chy ba chinszczyzna :/

 

Wersja 1:

mtnF9clNi1NhKGUPHi5CV2A.jpg

http://www.ebay.com/itm/LED-Daytime-Running-Light-For-Subaru-Forester-Car-Driving-Fog-Lamp-DRL-2013-2014-/171433939693

 

 

Wersja 2:

2013-2015-New-font-b-Subaru-b-font-font-

http://www.aliexpress.com/item/2013-2015-New-Subaru-Forester-LED-Daytime-Running-Light-Subaru-Forester-LED-DRL-fog-lamp/32240753762.html

 

 

Wersja 3 (do forka poprzedniej generacji ale moze tez by pasowaly?):

Forester-font-b-Subaru-b-font-LED-font-b

http://www.aliexpress.com/item/LED-SUBARU-FORESTER-Daytime-Running-Driving-Light-for-SUBARU-FORESTER-11-12-drl-fog-lamp-led/1639172515.html

Edytowane przez Opi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyb a pójdę w tą stronę co ktoś z forum i w miejsce zwykłych żarówek co są teraz do jazdy dziennej włożę żarówkę ledową chodź tam chyba lekko rzeźbić trzeba było z żarówką bo za duża.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane to:

24v.jpg

http://interparts.pl/portal/zdjecia/3.pdf

http://www.osram.pl/osram_pl/dla-prasy/komunikaty-prasowe/_trade_press/2013/led-fog-drl/index.jsp

Bardzo fajnie świecą (lepiej od serii) i jeszcze lepiej wyglądają. 

Jak dam radę to zrobię fotki i wrzucę. Niestety o detale nie pytać, gdyż dostałem ten zestaw jako niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zainteresowany wymianą dziennych. Masz może więcej informacji co należy zrobić i jakie żarówki można zastosować?

Nie pamiętam kto z forum(kilkadziesiąt stron wcześniej o tym była dyskusja) włożył w miejsce zwykłej żarówki P13W która w Forku robi za światła dzienne ledową P13W ale trzeba wtedy jakoś lekko przerabiać tą ledową bo jest większa od zwykłej i nie mieści się w reflektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane to:

24v.jpg

http://interparts.pl/portal/zdjecia/3.pdf

http://www.osram.pl/osram_pl/dla-prasy/komunikaty-prasowe/_trade_press/2013/led-fog-drl/index.jsp

Bardzo fajnie świecą (lepiej od serii) i jeszcze lepiej wyglądają. 

Jak dam radę to zrobię fotki i wrzucę. Niestety o detale nie pytać, gdyż dostałem ten zestaw jako niespodziankę.

Według mnie jedyne eleganckie rozwiązanie nie pachnące wieś tuningiem  ;)

Pasują do XT MY 13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-131214202055264.jpg

 

Cos takiego jeszcze znalazlem niestety tylko do wersji ze zdezakiem jak w XT bo montowane w skrzela. Wydaje sie to lepsze rozwiazanie niz to co montuja w aso czyli pojedyncze punkciki ledowe.

 

http://www.carpartshow.com/product/Day_Running_Light/SUBARU_Series_DRL/2013/1214/418.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...