Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem dla Michelin i Pirelli - zalecana felga dla opony 245/50R18 to 7-8,5 (felga odniesienia, dla której opona jest zwymiarowana to 7,5). Czyli dać się da. Oczywiście pozostaje kwestia homologacji, gwarancji, wpływu na prowadzenie oraz ewentualne ocieranie, choć średnica właściwie taka sama, tylko na szerokość koło 1 cm więcej z każdej strony. Oponki forka są maławe - kia, toyota dają 235 przy znacznie mniejszych mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kia, toyota dają 235 przy znacznie mniejszych mocach.

 

ciekawe czy do testów spalania też dają 235.... :)


 

 

Czy poza walorami estetycznymi (szerzej postawione) coś dla normalnej jazdy zyskujesz?

 

będzie "lepiej" trzymała na zakrętach i przy szybkiej jeździe. Minusy to chyba tylko dwa: "aquaplanning" oraz większe spalanie.

Ale 245 na 7 calową felgę ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Wątek zamarł, to opiszę moje wakacyjne doświadczenia z Forkiem XT.

Zrobione w Sierpniu 4700 km, trasa w Elb do Francji, okolice La Rochelle potem Paryż. W Polsce Od Swarożyna A1, potem A2, Niemcy, autostrada, Francja głównie drogi lokalne - jadąc nad morze nie spieszyłem się, w drodze powrotnej trafiłem na demonstrację cyganów na Francuskiej A1 i uciekłem przy pierwszej okazji z korka - do Belgii jechałem bocznymi. Forek XT jest genialnym autem na wakacyjny wypad, wysokość fotela kierowcy, która irytowała mnie na początku - świetnie sprawdza się na autostradzie, gdy jedziemy na tempomacie, a nogi tańczą, tupią i szukają po kilku godzinach innej pozycji. Ja normalnie mam fotel w Forku opuszczony minimalnie, ale po kilku godzinach na autostradzie, jadąc na tempomacie, podniosłem sobie fotel kierowcy bo moje nogi w ramach relaksu były podwinięte pod siedzenie. Samochód rewelka, przy dziennych przebiegach 1000 Km + spisuje się doskonale. Średnie spalanie z trasy z kompa 9,8. Jazda w zasadzie przepisowa, prędkość ustawiana na GPS tak żeby nie przekraczać ograniczeń. W Niemczech na krótkich odcinkach autostrad bez limitu - jechałem licznikowe 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w zasadzie przepisowa, prędkość ustawiana na GPS tak żeby nie przekraczać ograniczeń. W Niemczech na krótkich odcinkach autostrad bez limitu - jechałem licznikowe 160.

Nie mam tyle samodyscypliny nawet w moim n/a.. :huh::) 160 - 180km/h na tempomacie to na autostradzie norma..

Mój wolno zdyszany Forek na wakacyjnym dystansie 5000km miał średnią 10,4l/100km, W XT dane nie nadawałyby się do publikacji ;):rolleyes::biglol:

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...