Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

przemekka

 

nie wiem jak Ty Przemku ale ja mam u siebie w jednym przekroju az dwa przyciski od przedniej szyby i tu grzeja sie podobno wycieraczki i lusterka

drugi zas tylna szybe (ta grzeje sie napewno).

Problem jest jednak z przodem mam wersje US spec. z Californi ale czy to powód dla którego tak gownianie grzeje przednia szyba ze równie dobrze mogłaby nie grzać.

W drugim Forku SFXT 2,5 grzeje jak szalone. Istnieje taka mozliwosc iz dla stanu cieplego jak California nie podlaczano podgrzewania lusterek i wycieraczek ?

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zwolnienie do ok 110 km/h chwilowo rozwiązało problem ;-)

 

a i spalanie wrócilo do normy.... :)  

 

 

Potwierdzam: po zmianie softu, spalanie bez zmian. I póki co wielkich różnic, spowodowanych zmianą temperatury powietrza, jeszcze nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę na chwilę do prawej wycieraczki. Również u mnie środkiem nie zbiera. Po ruszeniu pióra - po wyginaniu na wszystkie strony przez pewien czas jest OK, potem znów nie bangla.

Co do zużycia paliwa po zmianie softu - potwierdzam wzrost, i raczej nie ma to nic wspólnego z temperaturami[/quote

 

Dziwne mi w forku z 2011 roku tego nie ma. Może to metalowe ramie trzeba dokręcić lub wycieraczki nie są oryginalne - mocowania mogą sie różnic nawet jak jest to ta sama firma.

 

Chyba są oryginalne u  mnie! :) Zapytam w ASO czy mogę sprawdzić o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne.

Przycisk na górze po prawej ogrzewa tylko przy pomocy dmuchawy.

Na dole, ogrzewanie szyby tylnej, lusterek i miejsce spoczynku piór na podszybiu.

Hej wilkor, jestes tego pewien? Nie mam pod reka instrukcji, ale wydaje mi sie to lekko dziwne. Zawsze byly to rzeczy (ogrzewanie szyby tylnej, a lusterek i miejsce spoczynku piór na podszybiu) rozdzielone pomiedzy dwa przyciski.

Wiem, ze jak sie nacisnie ten gorny to wlacza sie klima, dmuchawa i ustawienie nadmuchu tylko na gore, ale jak powylaczalem wszystko manualnie a symbol podgrzewania zostawal podswietlony i pod piorami robilo sie czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i spalanie wrócilo do normy....   

 

 

pytanie co jest "normą" ;-) 

 

faktem jest, że spalanie spadło znacznie a czas przejazdu wydłużył nieznacznie

 

DSC_0558.JPG

DSC_0560.JPG

 

ta sama trasa, ten sam "dzień", te same problemu z wycieraczkami ;-)

w tym 80% trasy to autostrada tyle że raz 150-160 a raz 110-120 km/h 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a i spalanie wrócilo do normy....   

 

 

pytanie co jest "normą" ;-) 

 

faktem jest, że spalanie spadło znacznie a czas przejazdu wydłużył nieznacznie

 

DSC_0558.JPG

DSC_0560.JPG

 

ta sama trasa, ten sam "dzień", te same problemu z wycieraczkami ;-)

w tym 80% trasy to autostrada tyle że raz 150-160 a raz 110-120 km/h 

 

Jeśli jechałeś tą samą trasę w tym samym kierunku ten sam odcinek to pomiar Twój pomiar jest miarodajny. Jeśli pierwszy pomiar to droga tam a drugi pomiar to powrót to pomiar może mieć dużą granicę błędu.

 

Jeżdżę od czasu do czasu do Łodzi i ZAWSZE z Warszawy w stronę Łodzi samochód spala min 1 litr więcej (ukształtowanie terenu + wiatr zachodni) niż w drodze z Łodzi do Warszawy (bardziej z górki i wiatr w plecy). Jadę około 20km/h szybciej a spalanie na tym samym poziomie a czasami nawet niższe jak mocniej wieje :)

 

Dzwoniłem do ASO, leją olej Lotos. Koszt przeglądu w XT (15kkm) to około 1100 zł razem z olejem / czas przeglądu około 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilkor dobrze pisze. Właśnie zajrzałem do instrukcji i przycisk do ogrzewania tylnej szyby służy także do lusterek i grzania w miejscu wycieraczek.

 

Tez sie ostatnio nad tym zastanawiałem, wiedziałem ze ogrzewa tez lusterka ale nie bylem pewien co do wycieraczek ;)

 

A co do spalania to sens ma tylko porównanie tej samej trasy w ta sama stronę. Ja mam np. taka trasę co w jedna stronę spalam zawsze około 3 litrów więcej niż w druga. Powodem jest głównie jest różnica poziomów. W jedna stronę głownie w gore a w druga "z górki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem na tyle inteligentny, że dmuchałem na przód i myślałem że pod wycieraczkami przy okazji się rozpuści :biglol:

 

Proponuję dmuchnąć po Sylwestrze, nieważne, czy z zewnątrz czy od wewnątrz - napewno się rozpuści , wydychany amoniak wszystko rozpuszcza :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie w końcu :yahoo:  sypnęło śniegiem na tyle ze ulice białe.  I zaskoczyło mnie jedno, ze te opony które subaru dawało (chyba nokian) to sa tragiczne na śniegu. Po prostu masakra niemal przy każdym hamowaniu kontrola trakcji sie włączała.  Pamietam jak jezdzilem poprzednim autem na Dunlopach wintersport 3d i na nich auto sie super sprawowało na śniegu. 

 

Tez macie tak z tymi nokianami czy tylko ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie malo fajnie yossarian, tylko wspolczuc pozostaje. Najgorsze jest to, ze nawet jesli staniesz gdzies na koncu parkingu, pozostajac w nadziei, ze zadna piz....ka obok nie stanie i nie zniszczy auta, to tez nie ma gwarancji. Wiem z doswiadczenia.

yossarian jezeli nie ma wgniecen. a lakier nie jest zdrapany (zdarty) to mozna sprobowac polerki. Jezeli nie masz sprzetu do tego to moze warto znalesc dobry zaklad car detailingu co Tobie to zrobi. Koszt prawdopodobnie to bedzie ulamek kosztu lakierowania.

Dzięki za rady i współczucie. Na razie muszę Forka dobrze umyć i obejrzeć szkodę. Jest leasingowany, więc nie wiem, czy nie muszę tego załatwiać z AC? Cóż, pech się zdarza, w pierwszym bodaj miesiącu po zakupie, jadąca z (!) naprzeciwka ciężarówka wyrzuciła mi kamień centralnie na szybę i jeżdżę od tej pory z zażywicowanym malutkim pajączkiem. Ale szpetnie wtedy kląłem, takie auto, pierwszy miesiąc!!! :)

A dziś ktoś mi przywalił drzwiami na parkingu tak ze lakier zszedł. Średnica "pięknego" kołeczka porysowanego to ok 4-5cm. Oczywiście zaraz pojechałem do lakiernika i niestety jak chce to usunąć to tylko lakierowanie:(, ale uspokoił tez ze ok 1,5 roku nic z tym sie nie będzie działo - jest jeszcze warstwa zabezpieczająca blachę. Tak czy siak jak spojrzeliśmy to wszystkie drzwi są od pęknięć

parkingowych. Nic z tym nie nie bo i tak za jakiś czas ktoś mi walnie autem za 2 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A dziś ktoś mi przywalił drzwiami na parkingu tak ze lakier zszedł

zamontuj sobie listewki ochronne na drzwi ( tylko takie porzadne wysokie )  wtedy one beda przymowaly uderzenia a nie lakier. Pamietam kiedys w kazdym aucie byly montowane seryjnie. Teraz wszyscy kaza sobie za nie doplacac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dziś ktoś mi przywalił drzwiami na parkingu tak ze lakier zszedł

 

zamontuj sobie listewki ochronne na drzwi ( tylko takie porzadne wysokie )  wtedy one beda przymowaly uderzenia a nie lakier. Pamietam kiedys w kazdym aucie byly montowane seryjnie. Teraz wszyscy kaza sobie za nie doplacac...

Właśnie i to płacić niemało.Koszt 1500 zł w ASO. Lakierowanie jednych drzwi 500zl. Zreszta dzisiejsze walnięcie i tak by nie ochroniły te listwy. Poczekam ze dwa lata jak sie tego wicej nazbiera na drzwiach i wszystkie polakieruje i zamontuje te listwy. Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koszt 1500 zł w ASO

na alledrogo po wpisaniu listwy subaru forester wyskakuja listewki ochronne po 340pln/komplet. To i tak jest tylko plastik t wiec nie wazne czy bedzie oem subaru czy chinski noname. Montujesz je tak samo jak oem  tzn sa przyklejane na specjalna czerwona tasme gabke dwustronna. przyklad:

http://allegro.pl/listwy-boczne-subaru-forester-iii-fl-11-12-i4859145501.html

http://allegro.pl/listwy-drzwi-subaru-impreza-forester-j105eaj102-i4925918554.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie w końcu :yahoo: sypnęło śniegiem na tyle ze ulice białe. I zaskoczyło mnie jedno, ze te opony które subaru dawało (chyba nokian) to sa tragiczne na śniegu. Po prostu masakra niemal przy każdym hamowaniu kontrola trakcji sie włączała. Pamietam jak jezdzilem poprzednim autem na Dunlopach wintersport 3d i na nich auto sie super sprawowało na śniegu.

 

Tez macie tak z tymi nokianami czy tylko ja?

Jakie to Nokiany? Pytam, bo zjeździłem kilka różnych modeli i nie zaobserwowałem niczego takiego, mam ontej firmie bardzo dobre zdanie, a akurat na punkcie opon mam lekkiego świra :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koszt 1500 zł w ASO

 

na alledrogo po wpisaniu listwy subaru forester wyskakuja listewki ochronne po 340pln/komplet. To i tak jest tylko plastik t wiec nie wazne czy bedzie oem subaru czy chinski noname. Montujesz je tak samo jak oem  tzn sa przyklejane na specjalna czerwona tasme gabke dwustronna. przyklad:

http://allegro.pl/listwy-boczne-subaru-forester-iii-fl-11-12-i4859145501.html

http://allegro.pl/listwy-drzwi-subaru-impreza-forester-j105eaj102-i4925918554.html

Dzięki. Nawet fajnie to wyglada. Ma ktoś takie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj u mnie w końcu :yahoo: sypnęło śniegiem na tyle ze ulice białe. I zaskoczyło mnie jedno, ze te opony które subaru dawało (chyba nokian) to sa tragiczne na śniegu. Po prostu masakra niemal przy każdym hamowaniu kontrola trakcji sie włączała. Pamietam jak jezdzilem poprzednim autem na Dunlopach wintersport 3d i na nich auto sie super sprawowało na śniegu.

 

Tez macie tak z tymi nokianami czy tylko ja?

Jakie to Nokiany? Pytam, bo zjeździłem kilka różnych modeli i nie zaobserwowałem niczego takiego, mam ontej firmie bardzo dobre zdanie, a akurat na punkcie opon mam lekkiego świra :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

 

 

Nokian WR G2 Sport Utility.

 

Przynajmniej czegos takiego sie doczytalem na oponie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...