Skocz do zawartości

Nawigacja Kenwood do Subaru - swiatelko w tunelu !


Glowaken

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wydaje mi sie, ze update powinien byc tanszy od pelnej wersji, a czesto jest tak, ze dla uzytkownikow, ktorzy zdecydowali sie zakup starszej wersji tuz przed premiera nowej ten sam update jest wrecz darmowy. Oczywiscie nie wiem jaka polityke w tym wzgledzie stosuje Garmin,

W Garminie jest zasada, że jeżeli zakup/aktywacja mapy odbyła się po dacie premiery nowej wersji, to update jest darmowy. Jeżeli choćby jeden dzień przed - płacisz.

ale czytajac inne fora mozna wyciagnac wniosek, ze jeszcze troche trzeba na te nowe wersje poczekac - poczatek 2007 to w praktyce pewnie co najmniej II kwartal tegoz... nie wiem, juz mnie troche to wieczne "juz za chwileczke, juz za momencik" frustruje... pierwszy raz uslyszalem taka odpowiedz od dealera - kupujac subaru !

CNE9 jest już sprzedawany z nowymi urządzeniami (niektórymi) - 520 z nowych dostaw będzie już z "9". Data premiery na DVD (a ta się liczy do ustalenia kosztów update'u) jest jeszcze nieznana, ale nie powinno to być później niż w styczniu.

Są co prawda doniesienia, że mapy "nowych" krajów roją się od błędów i to może być przyczyną opóźniania premiery oficjalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uprzejmie przypominam się Dyrekcji, mniej wiecej miesiąc temu napisalem coś takiego:

......

2. Mój system również cierpi na niemożność przelączenia trybu 2D-3D, zamiast niej jest ikona informacji o wersji software i o satelitach używanych w danej chwili. Czy wynika to z modelu, czy z wersji użytego software (...model nawigacji już znam to: KNA-DV3200...)?

3. Czy zmiana systemu wplynie na zmianę sposobu wyświetlania ikon (zmiana layout'u) na ekranie LCD i czy wszystkie dotychczas obslugiwane funkcje innych urzadzeń będą dostępne?

4. Czy dobrze rozumiem, że podając numer podwozia moge liczyć na wymianę na preferencyjnych warunkach systemu nawigacji - jako "swój" i czy możliwe jest to poprzez wbudowanie nowej w miejsce starej (w Tribece sterownik jest umieszczony pod siedzeniem kierowcy i tak obudowany blachami, ze chyba spelnia wymogi "bezpieczenstwa" )?

5. Będe w Polsce w okresie świątecznym przez 2 tygodnie (przelom grudnia i stycznia), czy możliwe jest przygotowanie wymiany w tym czasie?

....

Może jakaś odpowiedź?

pozdrawiam, pipokl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Troche mi sie nudzi z ta subarowska nawigacja

Nieoczekiwanie dla mnie mialem okazje bawic sie (i bede to robil jeszcze jakis czas) dwiema zabawkami Garmina: Zumo 550 i nuvi 660. Wczesniej za nawigacje robil u mnie Quest 1, a pozniej HP iPAQ 6915. Oczywiscie poza Polska uzywalem nawigacji Subaru :)))

I z nudow wymyslilem swoje marzenia wobec nawigacji

1. Ma byc dokladna (na dzis GP MApa 4 i CNE 9 wystarczaja, GP5 pewnie zadowoli mnie calkowicie)

2. Musi miec mozliwosc wgrywania map przygotowywanych na domowym lub sluzbowym PC (wiele punktow via, itp.) Samochod IMHO nie jest miejscem do szczegolowego planowania trasy.

3. Musi miec mozliwosc wgrywania POI z ostrzezeniami przed fotoradarami, suszarkami, itp.

4. Musi laczyc sie z TMC-RDS i ostrzegac przed korkami w cywilizowanym swiecie

5. Musi byc zintegrowana z telefonem komorkowym (zestaw glosnomowiacy, ksiazka telefoniczna, identyfikacja numeru dzwoniacego)

6. Powinna lekko wyciszac radio (tak jak to robi teraz stacjonarna w Subaru)

7. Moze na tyle dobrze integrowac sie z telefonem, zeby wyswietlac SMSy czy tez maila i umozliwiac poprzez swoj ekran odpowiadanie na nie.

 

Powyzsze funkcjonalnosci zapewniaja mi dzis trzy urzadzenia (Subaru, Zumo, HP). Jak bedzie nawigacja subarowsko-kenwoodowsko-garminowa to pewnie zejde do dwoch (HP + Subaru). Ale pomarzyc o tej jednej, jedynej - mila rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

PIPOKL:

 

sorry, odpowiedziałem, lecz nastąpiło załamaniu kompa.

 

Cena specjalna będzie stosowana na bazie numeru podwozia (samochód oficjalnie kupiony w Polsce w sieci autoryzowanej).

 

Aktualne opóźnienie wynika z terminów dostaw 520; 420 są już w tej chwili dostępne.

Montaż należy uzgodnić z Pańskim dealerem.

 

Wyświetlanie map, logika systemu etc. w/g Garmina; oryginalne funkcje (Legacy, Tribeca) pozostają zachowane (lecz w Tribece przestają działać niektóre klawisze - przejście na funkcje przez ekran)

 

Oryginalny system od pewnego czasu nie posiada już funkcji 3D

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowna Dyrekcjo:

"Oryginalny system od pewnego czasu nie posiada już funkcji 3D".

 

Tak, po prostu? ...a dlaczego nie posiada? przecież funkcja 3D jest zdecydowanym udogodnieniem! Powinniście Państwo (SIP) co najmniej zmienic treść oryginalnej instrukcji obsługi, poniewaz ja wyraźnie w instrukcji mam napisane, że taka funkcja jest, a w rzeczywistości jej nie ma, czyli tu już następuje (zgodnie z literą prawa) wprowadzenie użytkownika w błąd (!!!) i co bardziej uparci mogliby pójść krok dalej...

Czy można w związku z tym zrobić downgrade do starszej wersji systemu, tak aby znowu pojawiło się 3D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Dyrekcjo:

Dziękuję za odpowiedź, niestety jest dla mnie niezrozumiale "....(lecz w Tribece przestają działać niektóre klawisze - przejście na funkcje przez ekran)..." - o jakich klawiszach / jakim przejściu Pan pisze?

 

Mam jeszcze pytanie czy do obecnie posiadanego modelu tj. KNA-DV3200 przewidywana jest nowa mapa uwzgledniajaca Polskę?

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli update fabrycznej nawigacji byłby przewidywany to SIP nie angażowałby połowy świata do opracowania systemu zewnętrznego.

 

Jeśli chodzi o klawisze...Pod ekranem jest kilka klawiszy funkcyjnych(MENU,DEST,ZOOM IN/OUT), niestety nie ma możliwości adaptacji tych klawiszy do systemu KNA-G520, funkcje te dostępne są tylko z ekranu dotykowego.

 

Pozostałe funkcje zostają bez zmian(komputer pokładowy, kalkulator... :grin: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli update fabrycznej nawigacji byłby przewidywany to SIP nie angażowałby połowy świata do opracowania systemu zewnętrznego.

 

Jeśli chodzi o klawisze...Pod ekranem jest kilka klawiszy funkcyjnych(MENU,DEST,ZOOM IN/OUT), niestety nie ma możliwości adaptacji tych klawiszy do systemu KNA-G520, funkcje te dostępne są tylko z ekranu dotykowego.

 

Pozostałe funkcje zostają bez zmian(komputer pokładowy, kalkulator... :grin: ).

 

Dziękuję, cakke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
Tak, po prostu? ...a dlaczego nie posiada? przecież funkcja 3D jest zdecydowanym udogodnieniem! Powinniście Państwo (SIP) co najmniej zmienic treść oryginalnej instrukcji obsługi, poniewaz ja wyraźnie w instrukcji mam napisane, że taka funkcja jest, a w rzeczywistości jej nie ma, czyli tu już następuje (zgodnie z literą prawa) wprowadzenie użytkownika w błąd (!!!) i co bardziej uparci mogliby pójść krok dalej...

 

System został zmieniony - nikt nas nie pytał o zdanie.

Co do aspektów prawnych - zarzut był by słuszny, gdyby zakup samochodu odbył się na podstawie przeczytania instrukcji obsługi nawigacji. I odpowiednio ujęty w umowie.

Ponieważ przedmiotem zakupu, jak się domyślam, był samochód, było by nieco trudniej.

Tym bardziej, że w ogólnie dostepnych materiałach informacyjnych jest wyraźnie zaznaczone, iż nawigacja nie obejmuje Polski, a my możemy dość łatwo w przypadku "kryzysowym" udokumentować, iż taż nawigacja nie jest elemntem składnikowym ceny pojazdu dla klienta.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Tak, po prostu? ...a dlaczego nie posiada? przecież funkcja 3D jest zdecydowanym udogodnieniem! Powinniście Państwo (SIP) co najmniej zmienic treść oryginalnej instrukcji obsługi, poniewaz ja wyraźnie w instrukcji mam napisane, że taka funkcja jest, a w rzeczywistości jej nie ma, czyli tu już następuje (zgodnie z literą prawa) wprowadzenie użytkownika w błąd (!!!) i co bardziej uparci mogliby pójść krok dalej...

 

System został zmieniony - nikt nas nie pytał o zdanie.

Co do aspektów prawnych - zarzut był by słuszny, gdyby zakup samochodu odbył się na podstawie przeczytania instrukcji obsługi nawigacji. I odpowiednio ujęty w umowie.

Ponieważ przedmiotem zakupu, jak się domyślam, był samochód, było by nieco trudniej.

Tym bardziej, że w ogólnie dostepnych materiałach informacyjnych jest wyraźnie zaznaczone, iż nawigacja nie obejmuje Polski, a my możemy dość łatwo w przypadku "kryzysowym" udokumentować, iż taż nawigacja nie jest elementem składnikowym ceny pojazdu dla klienta. O czym już niejednkorotnie pisałem :cool:

"Downgrade" prawdopodobnie nie ma sensu cenowo...

 

Dostępna aktualnie nawigacja Kenwood KNA G520 (opcja) ma także widok 3-wymiarowy.

 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wszystkich chętnych zapraszam na prezentację nowego systemu nawigacyjnego w Subaru, obejmującego mapy POLSKIoraz Europy. System działa rewelacyjnie, interface jest bardzo czytelny, info na temat trasy podawane w języku polskim. Wyświetlacz kolorowy, ekran pozostaje dotykowy. Ikonki są duże i czytelne. Rewelacja.

 

Zapraszam serdecznie

Subaru A.Koper Warszawa

Al. Krakowska 151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyjąć że już posiadana nawigacja nic nas nie kosztowała- jak twierdzi Dyrekcja :mrgreen: , to cena 4900 to jak za darmo :mrgreen::evil: A może jednak przenośną GARMINA za połowę ceny :?:

 

Cena dla klienta z sieci SIP to 3500 z Vat. 4900 to cena dla aut sprowadzonych.

Dziala wykorzystując fabryczny ekran.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nawigacja Nüvi 660 to, w specjalnych ofertach, 3.400 zł.

O różnicach w działaniu (szczególnie szybkość), już pisałem.

 

Ceny dla p.t. Krzysioma nie posiadamy, albowiem, jak informowałem, system jest przeznaczony do samochodów posiadających oryginalny ekran.

 

Chciałbym w tym miejscu podkreślić, że opracowanie nawigacji nastąpiło w odpowiedzi na życzenia naszych klientów, w tym oczywiście p.t. Forumowiczów, z uwzględnieniem możliwie maksymalnej ilości sugestii tych ostatnich.

 

Jednocześnie muszę przeprosić za pewne opóźnienia w bieżących dostawach, wynikające z większego niż oszacowaliśmy zainteresowania.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nie przeklina. Jest dumny :cool:

 

A ja osobiście (z niego !) też. Tym bardziej że w Europejskim "turnieju" na najlepszego specjalistę technicznego Subaru zajął 2-gie miejsce.

 

A z zapotrzebowania przewyższającego nasze wstępne kalkulacje też bardzo się cieszę (z kropla goryczy wynikającą ze wspomnianych opóźnień). Oznacza to, że włożona praca (przy moim niewielkim osobistym udziale) miała rzeczywiście sens :cool:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy !

 

Stanąłem w dłuu..uugiej kolejce :mrgreen: oczekujących (czekałem ok. 2 dni na dostawę ) i MAM !!! :grin:

Długo oczekiwana nawigacja wykorzystująca ekran dotykowy Kenwood KNA G520. Chodzi b.szybko, dokładne mapy i czytelna grafika.

Wszystko O.K.; choć będę solidarny z FORUMOWICZAMI i wrzucę przy okazji kamyczek do ogródka Dyrekcji: będę polemizował i uważam że nawigacja z mapą Polski powinna być jednak gratis (ewentulanie koszt robocizny - kilka roboczo-godzin). Przecież nie można kupić modelu spec.B bez nawigacji, a więc cena zakupu auta obejmuje nie pełnowartościowy produkt (żeby było ciekawie zarejestrowany w Polsce).

To że Klient w momencie zakupu auta (a więc i nawigacji) o tym wie, nie zmienia faktu że jest pozbawiony prawa wyboru/decyzji !...... i tyle.

 

Pozdrawiam,

 

roberto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...