Skocz do zawartości

Nawigacja Kenwood do Subaru - swiatelko w tunelu !


Glowaken

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o funkcje ekranu to pozostaną aktywne, także komputer pokładowy.

 

FUKS, urządzenia nie będziesz sobie mógł wyjąć bo będzie zabudowane, ale będziesz mógł sobie podpiąć laptopa poprzez USB i zgrać informacje o trasie.

 

 

 

Pozdrawiam.

Miałem na myśli PRZENOŚNE urządzenia garmina....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gal, to nie wystarczy płytka z mapą? Co tam trzeba wymieniać?

Chryste... :roll:

shodan!'

To, co Ty piszesz, brzmi mniej więcej tak, jak pytanie "Czy jak zaleję Vectrę 1,8 paliwem V-power 99 to będzie jeździła jak Evo?"

 

Dyrekcja zaproponuje za jakiś czas (najprawdopodobniej gdzieś w okolicach stycznia '07), podłączenie do ekranu nawigacji w Subaru, całkiem innej nawigacji - modułu GVN 520. Ten moduł będzie zawierał mapę CNE 9, która to obejmuje całą nową Unię (w tym Polskę).

Jakość mapy Polski jest póki co nieznana. Jest parę wypowiedzi entuzjastycznych, ale jak znam życie, to w jednych miejscach będzie ekstra, a w innych do dupy. Mając jednak ten moduł zainstalowany, możesz sobie wgrać inne mapy Polski - GPMapę, GPSNawigatora, UMP + 100 innych, lokalnych.

I to jest podstawowa różnica - nie jesteś przywiązany jak pies do budy, do mapy z DVD Subaru - tylko masz wolność... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste... :roll:

shodan!'

To, co Ty piszesz, brzmi mniej więcej tak, jak pytanie "Czy jak zaleję Vectrę 1,8 paliwem V-power 99 to będzie jeździła jak Evo?"

 

A będzie? :shock:

:mrgreen:

 

Dyrekcja zaproponuje za jakiś czas (najprawdopodobniej gdzieś w okolicach stycznia '07), podłączenie do ekranu nawigacji w Subaru, całkiem innej nawigacji - modułu GVN 520. Ten moduł będzie zawierał mapę CNE 9, która to obejmuje całą nową Unię (w tym Polskę).

Jakość mapy Polski jest póki co nieznana. Jest parę wypowiedzi entuzjastycznych, ale jak znam życie, to w jednych miejscach będzie ekstra, a w innych do dupy. Mając jednak ten moduł zainstalowany, możesz sobie wgrać inne mapy Polski - GPMapę, GPSNawigatora, UMP + 100 innych, lokalnych.

I to jest podstawowa różnica - nie jesteś przywiązany jak pies do budy, do mapy z DVD Subaru - tylko masz wolność... :cool:

 

Comprendo.

Spasiba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Tak jak wspomniałem wcześniej, podstawowe systemy ( 520) mają byc dostępne od przełomu roku. Ich montaż na warunkach "dla naszych" może jednak odbyć się także po nabyciu samochodu - moment zakupu nie jest więc w tym sensie decydujący.

Z nieco prostszym urządzeniem (420) od początku grudnia.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań do dyrekcji

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem jednej z pierwszych Tribek świeżo dostarczonych do Europy. Kupilem ją w Niemczech, natomiast mieszkam na stale w Luksemburgu. Samochód jest naprawdę super :cool: . Regularnie odwiedzam Polskę i jej mapa, a także polski język komunikatów, nie mówiac juz o dokladniejszych mapach Europy wschodniej bardzo by mi się przydaly :sad: .

Śledzilem uważnie forum dotyczące problemu nawigacji i mam kilka pytań.

1. Jaki konkretnie model systemu nawigacji jest użyty w Tribece, próby wydobycia tego od Niemców spelzly na niczym, po pierwsze jakoś nie widzą problemu (system mapę Niemiec ma i język niemiecki także obsluguje, więc w czym niby problem :?: ), po drugie wydaje się, że nie mają w tym żadnego interesu :cry: .

2. Mój system również cierpi na niemożność przelączenia trybu 2D-3D, zamiast niej jest ikona informacji o wersji software i o satelitach używanych w danej chwili. Czy wynika to z modelu, czy z wersji użytego software (bez wiedzy o modelu nawet nie jestem w stanie szukać upgrade'ów)?

3. Czy zmiana systemu wplynie na zmianę sposobu wyświetlania ikon (zmiana layout'u) na ekranie LCD i czy wszystkie dotychczas obslugiwane funkcje innych urzadzeń będą dostępne?

4. Czy dobrze rozumiem, że podając numer podwozia moge liczyć na wymianę na preferencyjnych warunkach systemu nawigacji - jako "swój" i czy możliwe jest to poprzez wbudowanie nowej w miejsce starej (w Tribece sterownik jest umieszczony pod siedzeniem kierowcy i tak obudowany blachami, ze chyba spelnia wymogi "bezpieczenstwa" :wink: )?

5. Będe w Polsce w okresie świątecznym przez 2 tygodnie (przelom grudnia i stycznia), czy możliwe jest przygotowanie wymiany w tym czasie?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalem dzisiaj na stronie Garmina obrazki anteny zewnętrznej. Wyglada na to, że dla kogoś kto jest zainteresowany jednocześnie modulem TMC antena (model GMT 12) to akurat to :idea: . Przy okazji wygląda na znacznie mniejszą niz ta, która pokazana jest w instrukcji KNA G520 :!: .

Czy może Dyrekcja lub ktoś z Was wie jakie są wymiary anteny standardowo dolączanej do zestawu (poruszano temat montażu np. w spoilerze) oraz jakie sa wymiary tej, o której piszę (wydaje się być miniaturowa)? I jeszcze, którą testowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalem dzisiaj na stronie Garmina obrazki anteny zewnętrznej. Wyglada na to, że dla kogoś kto jest zainteresowany jednocześnie modulem TMC antena (model GMT 12) to akurat to :idea: . Przy okazji wygląda na znacznie mniejszą niz ta, która pokazana jest w instrukcji KNA G520 :!: .

 

GTM 12 to tylko odbiornik TMC podłączany do gniazda USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zazwyczaj doczytuję opisy do końca, tutaj się tak ucieszylem, ze problem jakby się rozwiązuje, że napisalem coś co bylo niesprawdzone :oops: , przepraszam. Ale nie likwiduje to mojej drugiej części pytania: jakie wymiary ma antena do modulu nawigacji (w kontekście - gdzie się dyskretnie zmieści)? pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowna Dyrekcjo !

Na co jeszcze czekamy? Rozwiazanie jest, sprawdzone jest, dostepne juz jest !!! (http://www.megamedia.pl/nawigacja-samoc ... .php?off=8) wiec na co jeszcze kazecie czekac uzytkownikom samochodow z firmowa nawigacja ? ...az wszyscy na wlasna reke to sobie pomontuja, nie czekajac na laskawe zaproszenie od dealera - rozumiem, ze lokalny dealer, u ktorego zdecydowalem sie nabyc samochod, osobiscie sie ze mna skontaktuje, czy tak? ... no to jeszcze tylko jedno pytanie: KIEDY W KONCU, KIEDY ?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to znaczy, ze jeszcze troche poczekamy, ale w sumie rok w ta czy rok w ta... mozna sie juz przyzwyczaic.

A mowiac powaznie: czy nie mozna zainstalowac urzadzenia z obecnymi mapami i oprogramowaniem, a pozniej update'owac do nowszych wersji, ktore i tak na poczatku sa pelne bledow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to znaczy, ze jeszcze troche poczekamy, ale w sumie rok w ta czy rok w ta... mozna sie juz przyzwyczaic.

A mowiac powaznie: czy nie mozna zainstalowac urzadzenia z obecnymi mapami i oprogramowaniem, a pozniej update'owac do nowszych wersji, ktore i tak na poczatku sa pelne bledow?

 

A po co chcesz płacić 2x za to samo. CNE8 i GP4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to znaczy, ze jeszcze troche poczekamy, ale w sumie rok w ta czy rok w ta... mozna sie juz przyzwyczaic.

Raczej do stycznia '07.

A mowiac powaznie: czy nie mozna zainstalowac urzadzenia z obecnymi mapami i oprogramowaniem, a pozniej update'owac do nowszych wersji, ktore i tak na poczatku sa pelne bledow?

Można, jeżeli 520 są dostępne, a zdaje się, że jest z tym problem.

No i trochę podrożyłoby to zabawę - trudno mi powiedzieć o ile, ale myślę, że update CNE8 do 9 będzie sporo droższy od poprzednich update'ów (ze względu na znaczne rozszerzenie zasięgu mapy).

Stawiałbym na ok. $200 + PLN 200 za nową GPMapę + podmiana map w urządzeniu "na dzień dobry" - razem jakieś PLN 1000,-, czyli 1/3 wartości urządzenia za miesiąc czekania (zakładając, że SIP będzie instalował je w cenie detalicznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, ze update powinien byc tanszy od pelnej wersji, a czesto jest tak, ze dla uzytkownikow, ktorzy zdecydowali sie zakup starszej wersji tuz przed premiera nowej ten sam update jest wrecz darmowy. Oczywiscie nie wiem jaka polityke w tym wzgledzie stosuje Garmin, ale czytajac inne fora mozna wyciagnac wniosek, ze jeszcze troche trzeba na te nowe wersje poczekac - poczatek 2007 to w praktyce pewnie co najmniej II kwartal tegoz... nie wiem, juz mnie troche to wieczne "juz za chwileczke, juz za momencik" frustruje... pierwszy raz uslyszalem taka odpowiedz od dealera - kupujac subaru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...