Skocz do zawartości

Nawigacja Kenwood do Subaru - swiatelko w tunelu !


Glowaken

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Cena Spec B w Niemczech to 45,960Euro

Nie licząc kosztu transportu i inspekcji (u nas w cenie), lecz tylko odliczając VAT (19%), doliczając akcyzę w Polsce (13,6%) i nasz VAT (22%) otrzymujemy

53,527 Euro.

Czyli o 4.527 Euro więcej niż u nas.

 

Sugestię przyjmuję - podwyższymy ceny i zestandaryzujemy nawigację na Polskę :cool:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie przeklina. Jest dumny :cool:

 

A ja osobiście (z niego !) też. Tym bardziej że w Europejskim "turnieju" na najlepszego specjalistę technicznego Subaru zajął 2-gie miejsce.

 

:shock: :shock: :shock: - niech sie dyrekcja przyzna skad takiego magika wynalazla :!: :twisted:

a moze macie ich wiecej :?: :twisted: . kurcze blade, gratulacje serdeczne, brawo :!: :grin: .

 

jedno mnie tylko martwi :neutral: ...

czy dyrekcja bedzie w stanie utrzymac takiego wysokiej klasy specjaliste w swoich szeregach :?: .

nie chcialbym byc zla wrozka, zycze rowniez jak najlepiej ale.... trzeba byc swiadomym kilku kwestii.

na takich konkursach, turniejach (jak zwal tak zwal) na pewno pojawiaja sie rozne propozycje i "lowcy talentow".

nie boi sie pan, ze nasz (mam nadzieje, ze moge tak napisac :mrgreen: ) zloty czlowiek

prysnie gdzies na zachod, polechtany innymi warunkami nie tylko materialnymi ale i wieksza mozliwoscia rozwoju :?:

 

pozostajac optymista... jeszcze raz gratuluje :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Spec B w Niemczech to 45,960Euro

Nie licząc kosztu transportu i inspekcji (u nas w cenie), lecz tylko odliczając VAT (19%), doliczając akcyzę w Polsce (13,6%) i nasz VAT (22%) otrzymujemy

53,527 Euro.

Czyli o 4.527 Euro więcej niż u nas.

 

Sugestię przyjmuję - podwyższymy ceny i zestandaryzujemy nawigację na Polskę

Każda najdrobniejsza część jest w samochodzie skalkulowana przez księgowego w tym także nawigacja która jako opcja kosztuje ok. 3000 euro .Nikt nikomu prezentu z niej nie zrobi :mrgreen: , wie o tym każdy kto coś w swoim życiu sprzedawał . Sprawa sprowadza się do umieszczenia kosztu nawigacji tak aby w zależności od potrzeb była ona widoczna w cenie lub nie .Jest to zwykła żonglerka na liczbach , ja to rozumiem i nie potrzebnie szanowna Dyrekcja broni się atakując , że jak wy się czepiacie to my możemy wykonać pewne ruchy cenowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Spec B w Niemczech to 45,960Euro

Nie licząc kosztu transportu i inspekcji (u nas w cenie), lecz tylko odliczając VAT (19%), doliczając akcyzę w Polsce (13,6%) i nasz VAT (22%) otrzymujemy

53,527 Euro.

Czyli o 4.527 Euro więcej niż u nas.

 

Sugestię przyjmuję - podwyższymy ceny i zestandaryzujemy nawigację na Polskę :cool:

 

Pozdrowienia

 

SUPER!!!

Czyli na niemieckie rabaty tez bedziemy mogli liczyc? :shock:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Od wczoraj jeżdzę z G520. Zamontowane b. sprawnie w Subaru A.Koper. Główny unit zamonotwany gdzieś pod popielniczką, czyli bez dostępu do slotu SD, ale za to z wysiągniętym kablem USB. Wczoraj wieczorem przez laptopa z CitiMap wgrałem GPMapa 4.0 a przez POILoadera fotoradary i suszarki. Działa świetnie, włacznie z ostrzeganiem przed radarami.

Urządzenie pokazuje, że ma jeszcze ponad 1Gb wolnej pamięci, wiec nie ma tak naprawdę potrzeby dostępu do karty SD. Mankamenty: ograniczona możliwość zmian na ekranie (np. umieszczenie swoich pól informacyjnych.

Czyli po dwóch latach mogłem zlikwidować mojego Questa i więcej widzę przez przednią szybę :wink:

Pozdrawiam

Szanowni Koledzy !

 

Stanąłem w dłuu..uugiej kolejce :mrgreen: oczekujących (czekałem ok. 2 dni na dostawę ) i MAM !!! :grin:

Długo oczekiwana nawigacja wykorzystująca ekran dotykowy Kenwood KNA G520. Chodzi b.szybko, dokładne mapy i czytelna grafika.

Wszystko O.K.; choć będę solidarny z FORUMOWICZAMI i wrzucę przy okazji kamyczek do ogródka Dyrekcji: będę polemizował i uważam że nawigacja z mapą Polski powinna być jednak gratis (ewentulanie koszt robocizny - kilka roboczo-godzin). Przecież nie można kupić modelu spec.B bez nawigacji, a więc cena zakupu auta obejmuje nie pełnowartościowy produkt (żeby było ciekawie zarejestrowany w Polsce).

To że Klient w momencie zakupu auta (a więc i nawigacji) o tym wie, nie zmienia faktu że jest pozbawiony prawa wyboru/decyzji !...... i tyle.

 

Pozdrawiam,

 

roberto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od wczoraj jeżdzę z G520. Zamontowane b. sprawnie w Subaru A.Koper. Główny unit zamonotwany gdzieś pod popielniczką, czyli bez dostępu do slotu SD, ale za to z wysiągniętym kablem USB. Wczoraj wieczorem przez laptopa z CitiMap wgrałem GPMapa 4.0 a przez POILoadera fotoradary i suszarki. Działa świetnie, włacznie z ostrzeganiem przed radarami.

Urządzenie pokazuje, że ma jeszcze ponad 1Gb wolnej pamięci, wiec nie ma tak naprawdę potrzeby dostępu do karty SD. Mankamenty: ograniczona możliwość zmian na ekranie (np. umieszczenie swoich pól informacyjnych.

Czyli po dwóch latach mogłem zlikwidować mojego Questa i więcej widzę przez przednią szybę :wink:

Pozdrawiam

 

...Przepraszam PIOTR DOMINIK nie masz dostępu do gniazda SD ? Zażyczyłęś sobie kabel USB ? Szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda aktualizacja oprogramowania- mapy i na jakich zasadach SIP to umożłiwia :?:

 

Pozdrawiam,

Roberto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przepraszam PIOTR DOMINIK nie masz dostępu do gniazda SD ? Zażyczyłęś sobie kabel USB ? Szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda aktualizacja oprogramowania- mapy i na jakich zasadach SIP to umożłiwia :?:

 

Pozdrawiam,

Roberto

 

Roberto, kabel USB byl podlaczony podczas montazu i ja tylko poprosilem o to aby zostal wyciagniety - potrzebowalem tylko przedluzacza bo bylo krotko i niewygodnie. Po podlaczeniu laptopa - (1) masz pelen dostep do zasobow pamieci nawigacji jako zewnetrzny dysk oraz (2) oprogramowanie MapSource widzi unit. Jeszcze przed polaczeniem do laptopa z menu w nawigacji uzyskalem nr seryjny unitu co pozwolilo mi odblowowc mape na moim laptopie z kluczem na ten konkretny unit i pozniej, juz bez dostepu do internetu, wgrac ja do nawigacji (GP Mapa 4.0). Czyli upgrade do tej mapy (a wlasnie zobaczylem na stronie Garmin.pl, ze za moment bedzie 5.0 :wink: ) wgram najpierw na laptopa a pozniej do nawigacji. Po wgraniu wszystkie mapy sa dostepne do wlaczania i wylacznia przez menu w nawigacji.

Nie wiem jak to bedzie wygladalo z firmware oraz z zaladowana firmowo mapa CN9. Firmware pewnie przez WebUpdater.exe dostepny na stronie Garmin. Ale, poniewaz mam blueconnecta na laptopie, to pewnie bez klopotu zrobie wszystkie updaty, jak poprzednio na Quest, w momencie kiedy updaty pokaza sie na stronie Garmin (KNA G520 jest wymieniany jako osobny unit tak jak nuvi, questy, itp.). Tak wiec wydaje sie, ze SIP nie jest nam w tym przypadku do niczego wiecej potrzebny, ale moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przepraszam PIOTR DOMINIK nie masz dostępu do gniazda SD ? Zażyczyłęś sobie kabel USB ? Szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda aktualizacja oprogramowania- mapy i na jakich zasadach SIP to umożłiwia :?:

 

Pozdrawiam,

Roberto

 

Roberto, kabel USB byl podlaczony podczas montazu i ja tylko poprosilem o to aby zostal wyciagniety - potrzebowalem tylko przedluzacza bo bylo krotko i niewygodnie. Po podlaczeniu laptopa - (1) masz pelen dostep do zasobow pamieci nawigacji jako zewnetrzny dysk oraz (2) oprogramowanie MapSource widzi unit. Jeszcze przed polaczeniem do laptopa z menu w nawigacji uzyskalem nr seryjny unitu co pozwolilo mi odblowowc mape na moim laptopie z kluczem na ten konkretny unit i pozniej, juz bez dostepu do internetu, wgrac ja do nawigacji (GP Mapa 4.0). Czyli upgrade do tej mapy (a wlasnie zobaczylem na stronie Garmin.pl, ze za moment bedzie 5.0 :wink: ) wgram najpierw na laptopa a pozniej do nawigacji. Po wgraniu wszystkie mapy sa dostepne do wlaczania i wylacznia przez menu w nawigacji.

Nie wiem jak to bedzie wygladalo z firmware oraz z zaladowana firmowo mapa CN9. Firmware pewnie przez WebUpdater.exe dostepny na stronie Garmin. Ale, poniewaz mam blueconnecta na laptopie, to pewnie bez klopotu zrobie wszystkie updaty, jak poprzednio na Quest, w momencie kiedy updaty pokaza sie na stronie Garmin (KNA G520 jest wymieniany jako osobny unit tak jak nuvi, questy, itp.). Tak wiec wydaje sie, ze SIP nie jest nam w tym przypadku do niczego wiecej potrzebny, ale moge sie mylic...

 

Za jakis tydzien czeka mnie instalacja na Opolskiej w Krakowie. I tutaj moje pytanie, czy dostarczana jednostka ma juz zaladowane nowe oprogramowanie v3.40? Jak jest u Ciebie? Jak cos to tutaj link do softu http://www.garmin.com/support/download_ ... sp?id=1479

Jeszcze jedna rzecz, czy w krakowskim serwisie bez problemu wyciagaja ten kabelek USB do jakiegos "dosiegalnego" miejsca i gdzie go najlepiej wyciagnac (autko to Forester MY07)? A co z dostepem do SD, jakis postep?

 

pzdr

Gego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przepraszam PIOTR DOMINIK nie masz dostępu do gniazda SD ? Zażyczyłęś sobie kabel USB ? Szczerze mówiąc nie wiem jak wygląda aktualizacja oprogramowania- mapy i na jakich zasadach SIP to umożłiwia :?:

 

Pozdrawiam,

Roberto

 

Roberto, kabel USB byl podlaczony podczas montazu i ja tylko poprosilem o to aby zostal wyciagniety - potrzebowalem tylko przedluzacza bo bylo krotko i niewygodnie. Po podlaczeniu laptopa - (1) masz pelen dostep do zasobow pamieci nawigacji jako zewnetrzny dysk oraz (2) oprogramowanie MapSource widzi unit. Jeszcze przed polaczeniem do laptopa z menu w nawigacji uzyskalem nr seryjny unitu co pozwolilo mi odblowowc mape na moim laptopie z kluczem na ten konkretny unit i pozniej, juz bez dostepu do internetu, wgrac ja do nawigacji (GP Mapa 4.0). Czyli upgrade do tej mapy (a wlasnie zobaczylem na stronie Garmin.pl, ze za moment bedzie 5.0 :wink: ) wgram najpierw na laptopa a pozniej do nawigacji. Po wgraniu wszystkie mapy sa dostepne do wlaczania i wylacznia przez menu w nawigacji.

Nie wiem jak to bedzie wygladalo z firmware oraz z zaladowana firmowo mapa CN9. Firmware pewnie przez WebUpdater.exe dostepny na stronie Garmin. Ale, poniewaz mam blueconnecta na laptopie, to pewnie bez klopotu zrobie wszystkie updaty, jak poprzednio na Quest, w momencie kiedy updaty pokaza sie na stronie Garmin (KNA G520 jest wymieniany jako osobny unit tak jak nuvi, questy, itp.). Tak wiec wydaje sie, ze SIP nie jest nam w tym przypadku do niczego wiecej potrzebny, ale moge sie mylic...

 

Za jakis tydzien czeka mnie instalacja na Opolskiej w Krakowie. I tutaj moje pytanie, czy dostarczana jednostka ma juz zaladowane nowe oprogramowanie v3.40? Jak jest u Ciebie? Jak cos to tutaj link do softu http://www.garmin.com/support/download_ ... sp?id=1479

Jeszcze jedna rzecz, czy w krakowskim serwisie bez problemu wyciagaja ten kabelek USB do jakiegos "dosiegalnego" miejsca i gdzie go najlepiej wyciagnac (autko to Forester MY07)? A co z dostepem do SD, jakis postep?

 

pzdr

Gego

 

Nie wiem gdzie montuja w Foresterze. Dla Legacy MY04 dostep do SD w sposób jaki zostalo to zamontowane jest raczej niemozliwy bez pomocy serwisu (przynajmniej mi sie nie chce).

A update na stronie widzialem - dzieki. Dzisiaj sprawdze wgrane i jak bedzie trzeba to zrobie update i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zamontowałem KNA520 .. Mapa CN9.0 jest nie najlepsza .. funkcjonalność urządzenia jako samego jest bardzo wysoka. Czekam teraz na GPmape 5.0 ..

 

Sugestia do dyrekcji: proponuje do zestawu dołączać czarny kabelek USB zamiast białego .. będzie się lepiej komponował np w schowku, no i długość wystarczyła by chyba z 1 m. Bo tak kabel zajmuje mi pół schowka :)

 

W każdym razie moje duże gratulacje za podejście do tematu i załatwienie go perfekcyjnie.

 

Używałem orginalnej nawigacji jeżdżąc po Europie zachodniej, mając porównanie do zainstalowanego nowego modułu uważam, że nowe rozwiązanie bije na głowe seryjne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA...

 

Kabelek USB w standardzie, miejsce schowek ale myslę że można określić własne miejsce.

 

A możeby tak zamiast kabelka wkładać przedłuzacz USB (z gniazdem USB A-Female na końcu). W ten sposób mogłoby to być bardzo krótkie (i nie zabierać miejsca w schowku) i można się podłączyć dowolnym kablem USB, który każdy pewnie posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na Opolskiej tylko na Conrada :)

 

Wersja 3.40 będzie dograna na miejscu (oczywiste), wersję softu można podejrzec w ustawieniach urządzenia->oprogramowanie.

 

Dodatkowo na życzenie custom POI.

 

 

Pozdrawiam.

 

Tak, tak - Conrada :). Rozumiem, ze w zestawie jaki dostaje od SIP jest oczywiscie plytka z MapSource i reszta gadzetow? :) CNE9 na karcie???

 

pzdr

Gego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze w zestawie jaki dostaje od SIP jest oczywiscie plytka z MapSource i reszta gadzetow? :) CNE9 na karcie???

CNE 9NT jest w pamięci urządzenia. Wobec tego nie ma płyty z MapSourcem i CNE. Taka polityka Garmina. Bez sensu, bo i tak przy update'cie przyślą Ci płytę z CNE10 i MS. :roll:

[EDIT] Rozwiązaniem jest albo kupno GPMapy 5 (z MS), albo ściągnięcie dema (również z MS), wywalenie dema (mapy - MS zostaje i jest w pełni funkcjonalny) z kompa i ściągnięcie CNE z urządzenia na PC. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CNEv9 OEM (bez płyty DVD) i innych gadżetów.

 

Trzeba sie posiłkować ze strony Garmina.

 

Pozdrawiam.

To moze jeszcze kilka pytan :) Od razu jednym ciagiem:

1. Jaki jest rozmar pamięci wewnętrznej urządzenia?

2. Ile pamieci zajmuje CNE9, a co za tym idzie ile zostaje wolnej?

3. Czy G520 umożliwia odtwarzanie mp3 przez audio samochodu? Jezeli tak, to moze warto kupic spora karte SD, powiedzmy 4GB wsadzic do slotu przed montazem i potem do woli zaladowac mp3 przez USB i szafa gra :) No chyba, ze slot musi byc stale zajety w jakims innym celu?

 

Z gory przepraszam za niski poziom pytan, ale chcialbym rozwiac moje watpliwosci przed montazem.

 

pzdr

Gego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

publist, a jesteś pewien, że urządzenie potrafi obsługiwać karty SDHC?

Tego nie wiem, ale jezeli nawet nie obsluguje, to mozna spokojnie wsadzic zwykla SD 2GB i tez bedzie git :). Czy to ma w ogole sens, to zalezy od odpowiedzi na pytania jakie zadalem wczesniej.

 

pzdr

Gego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładną pojemność sprawdzę w Poniedziałek, ale z tego co pamiętam to urządzenie posiada 1.5 GB pojemności z czego 1.2 to mapa, więc zostaje ok 300 MB, spokojnie można dograć GPmapa 4.0 i mnóstwo POI ( jak jest z GPmapa 5.0 sprawdzę również w przyszłym tygodniu jak dostanę ją do ręki).

 

MP3 nie obsługuje(chyba że ja o tym nie wiem.

 

Kartę 1GB obsługuje bez problemów, większej jeszcze nie próbowałem (ale nie przewiduję by z 2GB był problem, sprawdzę).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pamieć wewnętrzna tego urządzenia musi być pow. 2GB, bo jak ktoś wspominał wyżej, zgłasza wolną pamięć ponad 1GB (z zainstalowanym CNE9NT).

2. CNE9NT zajmuje pewnie ok 1.2GB

3. Raczej nie, bo jest oparty na serii 2xxx.

4. Karty 4GB chodzą bez problemu w innych Garminach, więc powinny i w tym. Pytanie tylko po co...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładną pojemność sprawdzę w Poniedziałek, ale z tego co pamiętam to urządzenie posiada 1.5 GB pojemności z czego 1.2 to mapa, więc zostaje ok 300 MB, spokojnie można dograć GPmapa 4.0 i mnóstwo POI ( jak jest z GPmapa 5.0 sprawdzę również w przyszłym tygodniu jak dostanę ją do ręki).

 

MP3 nie obsługuje(chyba że ja o tym nie wiem.

 

Kartę 1GB obsługuje bez problemów, większej jeszcze nie próbowałem (ale nie przewiduję by z 2GB był problem, sprawdzę).

 

Pozdrawiam.

 

cakke, jak bedziesz wiedzial, to napisz prosze ile faktycznie G520 ma pamieci i ile zostaje wolnej przy CNE9.

 

pzdr

Gego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem jak to jest z tą wbudowaną pamięcią. Jak podłączyłęm urządzenie do mojego lapka to pokazało mi że mam 83 MB wolnego. Całkowita pojemność pamięci wewnętrznej jest określona na 1,43 GB.

Jednym słowem jestem skazany na włożenie karty pamięci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...