Skocz do zawartości

Centralny zamek - nietypowy problem? (autodomykanie vs. klapa)


Wally666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

od czasu kiedy kupilem swoje cacko zauwazylem dosc nienaturalne dzialanie centralnego zamkna - dajcie prosze znac czy to typowe TTTM czy jednak jakas usterka.

 

Na czym polega moj problem? Otoz gdy otworze auto z pilota a nastepnie zaczynam ladowac cokolwiek do bagaznika (bez otwierania zadnych innych drzwi), auto samo rygluje wszystkie zamki doslownie po kilkunastu sekundach od otwarcia klapy. Jest to o tyle upierdliwe, ze ponowna proba otwarcia auta z centralnego zamka sie nie udaje, auto nie reaguje wowczas ani na otwieranie ani ma zamykanie a przy probie odpalenia samochodu wlaczaja sie od razu auta awaryjne. Oczywiscie zamykanie i otwieranie z kluczyka dziala.

 

Pytanie dodatkowe: czy jest gdzies opcja wlaczenia/wylaczenia potwierdzenia otwarcia/zamkniecia auta sygnalem dzwiekowym?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny jest seryjny, nie wiem tylko czy nie mam tam jakiegoś alarmu nieseryjnego. Oczywiście wszystkie czujniki w drzwiach działają dobrze i poprawnie pokazują mi niezamknięte drzwi. Poczynań jeszcze manuala

Edytowane przez Wally666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko (wspmniany czujnik przy klapie) właśnie działa poprawnie, otwieram klapę i poprawnie zapala się z tyłu lampka i dioda sygnalizująca otwarcie drzwi na przy zegarach. Wszystko byłoby ok gdyby nie to głupie ryglowanie zamków we wszystkich drzwiach jeśli otworze tylko klapę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej wkurza sytuacja gdy przy pakowaniu zakupow centralny zamknie wszystkie zamki po 15 sek i np. niedomkne klapy (zalapie na pierwszy zamek). Wowczas jest juz dramat. Nie dziala zamykanie ani otwieranie z pilota, nie zawsze uda sie dopchnac klape zeby zaskoczyla zupelnie a otwieranie i zamykanie drzwi z kluczyka otwiera tylko drzwi kierowcy. Nie da sie rozbroic alarmu bo pilot nie reaguje. Znalazlem oczywiscie workaround, wystarczy otworzyc drzwi z kluczyka i uzyc przycisku centralnego zamka (otworzyc zamek centralny) i wowczas moge juz bez problemu otworzyc klape i ja ponownie poprawnie domknac.

 

Troche mnie to dziwi - czy ktos z Was posiadaczy Forka najlepiej SG sprawdzil czy TTTM? Przypomne: po otwarciu auta z pilota, kiedy otworzy sie tylko klape bagaznika to czy auto rowniez Wam sie automatycznie zamyka po 15 sek (o ile nie otworzymy zadnych innych drzwi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM, jeśli nie domknę drzwi-klapy nie da się zamknąć z pilota, otwarcie samej klapy bez drzwi uzbraja alarm.

nie wiem co to jest TTTM ale w moim forku drzwi się ryglują jak ich się nie otworzy  po 15sec jeżeli chodzi o bagażnik to ja nie mam takich problemów otwieram pilotem ładuje zakupy i nic się nierygluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna wlaczyc potwierdzanie sygnalem otwarcia i zamkniecia auta bo pomimo wlaczonej syrenki od alarmu, nadal przy otwieraniu i zamykaniu fura tylko mruga swiatlami bez potwierdzania dzwiekowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak kiedyś pytałem w ASO to podobno w Forku montowali alarmy w Polsce i nie był to jeden typ.  Poszukaj bo może masz X-SAFE XS01DDS. Jeśli tak to lipa, serwis, bo tam się programuje urządzeniem serwisowym X-Safe

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sę dowiedzieć u dilera który go sprzedawał, wg moich informacji to oni dokładali alarmy.

Albo szperając pod deska rozdzielcza, bo tam zazwyczaj montuja alarmy.

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

a jak mozna wlaczyc potwierdzanie sygnalem otwarcia i zamkniecia auta bo pomimo wlaczonej syrenki od alarmu, nadal przy otwieraniu i zamykaniu fura tylko mruga swiatlami bez potwierdzania dzwiekowego

U mnie syrena pod maską jest włączana/wyłączana na kluczyk (taki mały, był dopięty do standardowego kluczyka od auta). Jak wyłączę syrenę tym kluczykiem to centralny tylko mruga a nie "pipa"  :biglol: .

TTTM - Ten Typ Tak Ma. DANIO a czy Ty masz rowniez XT czy inna wersje? Bo Arek_W potwierdzil ze u niego jest podobnie jak u mnie a z opisu wynika, ze jezdzi forkiem XT.

TTTNM (ten typ tak nie ma). W moim przypadku otwarcie bagażnika działa tak samo jak otwarcie którychkolwiek drzwi tzn, kasuje samo-zamykanie się auta po 15 sek.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

a jak mozna wlaczyc potwierdzanie sygnalem otwarcia i zamkniecia auta bo pomimo wlaczonej syrenki od alarmu, nadal przy otwieraniu i zamykaniu fura tylko mruga swiatlami bez potwierdzania dzwiekowego

U mnie syrena pod maską jest włączana/wyłączana na kluczyk (taki mały, był dopięty do standardowego kluczyka od auta). Jak wyłączę syrenę tym kluczykiem to centralny tylko mruga a nie "pipa"  :biglol: .

TTTM - Ten Typ Tak Ma. DANIO a czy Ty masz rowniez XT czy inna wersje? Bo Arek_W potwierdzil ze u niego jest podobnie jak u mnie a z opisu wynika, ze jezdzi forkiem XT.

TTTNM (ten typ tak nie ma). W moim przypadku otwarcie bagażnika działa tak samo jak otwarcie którychkolwiek drzwi tzn, kasuje samo-zamykanie się auta po 15 sek.

 

Pozdrawiam,

A alarm jak się włączy to "pipa"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...