Skocz do zawartości

Centralny zamek - nietypowy problem? (autodomykanie vs. klapa)


Wally666

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A alarm jak się włączy to "pipa"  :)

 

 

Nie miałem takiego przypadku więc nie mam pewności ale raczej nie (i nie pipa tylko nie wyje). Do czego służy ten mały kluczyk wykryłem dopiero po odłączeniu akumulatora. Syrena zaczęła wyć a ja gorączkowo szukałem sposobu żeby ją uciszyć i dopiero wówczas (potrzeba matką wynalazku  :lol:) "odkryłem" funkcję kluczyka - wyłącza syrenę ale jak się okazało także "pipanie".

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A alarm jak się włączy to "pipa"  :)

 

 

Nie miałem takiego przypadku więc nie mam pewności ale raczej nie (i nie pipa tylko nie wyje). Do czego służy ten mały kluczyk wykryłem dopiero po odłączeniu akumulatora. Syrena zaczęła wyć a ja gorączkowo szukałem sposobu żeby ją uciszyć i dopiero wówczas (potrzeba matką wynalazku  :lol:) "odkryłem" funkcję kluczyka - wyłącza syrenę ale jak się okazało także "pipanie".

 

 

Pozdrawiam,

 

Bo to jest po prostu wyłączenie całej syreny, działa to w każdej syrenie z własnym zasilaniem. Tyle tylko że wtedy w trakcie alarmu też nie wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze to blednie zakodowany alarm - Arek_W wspomnial juz ze "gdybym mial X-SAFE XS01DDS to czeka mnie tylko serwis" - sprawdzilem w papierach i widze, ze mam X-Safe XS02MDS i widze w instrukcji ze posiada on bardzo duzo funkcji ktorych u mnie nie ma lub nie sa uruchomione. Zadzwonie zaraz do producenta z pytaniem jak to poprawic/skalibrowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kilka dni temu zostawiłem (przez przypadek ;/) na ponad dobę włączone oświetlenie wnętrza i akumulator prawie powiedział goodbye (licznik km A i B się wyzerował) ale resztką sił udało mi się odpalić Forka.

Niestety rozregulował mi się również alarm. Tj do tej pory zamykanie i otwieranie auta z pilota było potwierdzone jedynie mignięciem kierunkowskazami a obecnie jest również sygnał dźwiękowy (jedno lub dwa piknięcia w zależności czy jest to otwieranie czy zamykanie).

Kiedyś też miałem taki problem ale nie pamiętam już czy sam to naprawiłem kombinacją (np trzymaniem kombinacji przycisków przez kilka sekund) czy zrobili to Panowie w serwisie.

 

Czy ktoś wie jak to naprawić? ;)

Auto mam od nowości ale dopiero teraz zacząłem studiowanie instrukcji ale nic nie ma w niej o ustawianiu takich opcji ;(

Alarm to X-safe 01 ADS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję mam zarówno w wersji papierowej, którą otrzymałem przy zakupie auta jak i elektroniczną jaką udało mi się odszukać u wujka google. Ale w żadnej nie ma ani słowa o tym jak to przestawić.

A da się bo przez kilka lat otwierałem/zamykałem po cichu, a gdy było jakieś zdarzenie, które powodowało odpalenie alarmu to syrena wyła/pikała informując dźwiękowo (a nie za pomocą przekręcenia kluczyka w syrence by była cicha non stop). Dlatego na pewno da się ustawić tak by było jak dawniej programując -tylko brakuje mi tego magicznego know how ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sender a ktora masz wersje? bo w mojej instrukcji nie znalazlem slowa o tym jak to ustrojstwo programowac wiec napisalem do producenta po kilku przypominaczach dostalem instrukcje instalacyjna w formie PFDa

A w instrukcji był podany typ programatora :)

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=1,4,65&kid=65&pid=174

post-7936-0-71215000-1414694464_thumb.jpg

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sender a ktora masz wersje? bo w mojej instrukcji nie znalazlem slowa o tym jak to ustrojstwo programowac wiec napisalem do producenta po kilku przypominaczach dostalem instrukcje instalacyjna w formie PFDa

 

X-safe 01 ADS -taki jest zapis w karcie gwarancyjnej/instrukcji

 

Chyba z tego co pisze Arek_W potrzebuję programatora albo wizyty w jakimś serwisie autoalarmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwozniak, mam instrukcje do X-SAFE 02 MDS CAN, daj @ na PW to Ci puszcze.

 

A tak wogole to polecam kontakt z producentem - to od nich otrzymalem PDFa

 

ETS Polska Sp. z o.o.

Wólczyńska 206

01-919 Warszawa

(22) 834 72 26

Ale da się cos zrobic bez programatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwozniak, mam instrukcje do X-SAFE 02 MDS CAN, daj @ na PW to Ci puszcze.

 

A tak wogole to polecam kontakt z producentem - to od nich otrzymalem PDFa

 

ETS Polska Sp. z o.o.

Wólczyńska 206

01-919 Warszawa

(22) 834 72 26

 

Panowie a macie do tego alarmu dodatkowy pilot? Bo u mnie nie ma, jest sterowanie pilotem od centralnego.

 

Tak w ogóle to gdzie ta centralka sie znajduje w przybliżeniu, żebym mógł sprawdzić co to za alarm?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu instrukcji doszedlem do wniosku ze ja z tym gdzies pojade :D

 

po pierwsze perspektywa fanzolenia sie z tym przy uzyciu guziola i obserwowania diody led i sluchania buzzera jakos do mnie nie przemawia.

 

... no a po drugie nie znam kodu pin :)

 

ale dowiedzialem sie ze jest w tym funkcja automatycznego domykania okien co mi pasuje bo czesto zamykam auto z uchylona szyba :D

 

dzieks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...