Skocz do zawartości

Skradziono Mazda CX-9 WGR KY44


drout

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie to napisałem :) WOLNY RYNEK I WOLNY KRAJ :) Każdy może jeździć czym chce i gdzie chce .

Oczywiście że tak .... Ale brak kasy na serwisowanie w ASO nie może być usprawiedliwieniem dla przymykania oczu na możliwe pochodzenie części używanych do napraw w nie-ASO.

Nie chcę generalizować, ale jeśli taki "serwis" naprawia samochód używając oryginalnych części za 25% ceny to "światełko ostrzegawcze" powinno się u klienta zapalić, a tak się nie dzieje - raczej jest zadowolenie i duma jak to udało się dobrze i tanio ogarnąć temat. "Złodzieje z ASO chcieli mnie z kasy oskubać, a Henio z warsztatu pojechał na giełdę, części kupił i zrobił samochodzik na cacy. Jak się chce i umi to można tanio, na oryginałach i dobrze."

Tymczasem w ten sposób rozwijamy rynek części kradzionych i jest zaskoczka - rośnie liczba skradzionych samochodów. Bandycki i złodziejski kraj. Czemu za granicą tak nie ma i nie kradną ? Wina władzy i Policji - pewnie sami mają z tego działę, wszędzie złodziejstwo ...

Tusku - to Twoja wina !!!

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wystarczy, żeby ASO nie liczyło za blok do 2.0D 25kPLN, tylko tyle ile liczą za blok do 2.5benz.- jak się nie mylę to 8 kPLN

Przecież te bloki nie różnią się aż tak bardzo.

To samo w innych markach.

A mistrzostwo to już należny do Mitasubiszi.

Za podkładkę metalowo-gumową, do uszczelnienia węży olejowych do chłodnicy, kazali sobie zapłacić 25 PLN - za JEDNĄ.

A potrzeba ich osiem.

Kupiłem w SKLEPIE, nie na "giełdzie" za 2.00 PLN.  TAKĄ SAMĄ.

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rombu - mam nadzieję żenie zmierzasz do twierdzenia że skoro ceny w ASO są jakie są (niezależnie od marki) to wolno zajumać inny samochód i sobie te części "odzyskać " ? :-))

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Ale wyjechało 2,7 mln i juz mamy równy bilans. Tak jak napisałem wcześniej , nic nie spada , rośnie
 

Przypominam : mowa była o ilości przestępstw, nie ilości w relacji do ilości mieszkańców.

Niezależnie od tego, oraz prawidłowości podanej liczby emigrantów ( pomiędzy 2006 a 2103 !) wyciąga Pan wniosek, że równy bilans oznacza wzrost .

Cóż, taka konkluzja jest ... ciekawa :) 

 

Pozdrowienia 


 

 

Wystarczy, żeby ASO nie liczyło za blok do 2.0D 25kPLN, tylko tyle ile liczą za blok do 2.5benz.- jak się nie mylę to 8 kPLN Przecież te bloki nie różnią się aż tak bardzo.

Niestety różnią się.

Co nie zmienia faktu, że różne negocjacje cenowe są prowadzone.

O cenach samochodów pisałem.

Jutro lecę do Japonii - temat bloków mam w harmonogramie :)

Jeżeli dobrze pójdzie, to będziemy mogli od lata oczekiwać jakichś zmian.

 

Pozdrowienia  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - rozumiem polityke producentow. Ale to ze rozumiem nie oznacza ze sie zgadzam i bezkrytycznie akceptuje. Producenci nie maja chyba wielkiego wyboru - na samochodach juz dawno przestali zarabiac tyle aby utrzymac i rozwijac swoje firmy i oferte produktowa wiec musza szukac innych dochodow. Najprosciej - czesci. Ale to moim zdaniem rozwiazanie na krotka mete - rozwija sie rynek zamiennikow - roznej jakosci. Wiemy wszyscy ze producent samochodow jest producentem jedynie bardzo niewielu skladowych samochodu, praktycznie wszystko zleca "na zewnatrz", i ce faktyczni producenci masowo sprzedaja zamienniki w cenach zdecydowanie nizszych niz producent samochodu, wiec mozna przyjac teze ze ten model producentom skonczu sie za jkis czas, tym bardziej ze mozna juz serwisowac samochody przy uzyciu zamiennikow bez ryzyka utraty gwarancji ( przynajmniej w teorii).

Dziwnym byloby gdyby czesci sygnowane marka producenta samochodu byly dostepne poza jego siecia sprzedazy znacznie taniej - to bylaby dziwna sytuacja, ale poki mowimy o zamiennikach to jest to normalna sytuacja.

Ale nawet pomino dostepnych tanszych zamiennikow mamy silny rynek "uzywek" - a te moga pochodzic z dwoch zrodel :

A. Legalnej rozbiorki samochodow np. Powypadkowych

B. Nielegalnej rozbiorki - kradziezy.

Stawiam odwazna teze ze czego by producenci nie zrobi, jakby cen nie obnizyli to tego zjawiska nie zlikwiduja.

Chocby dlatego ze zlodziej zawsze sprzeda taniej - przeciez dla niego koszt "nabycia/wytworzenia" oscyluje w granicach "0". To raczej problem schizofrenicznej sytuacji - akceptacji zjawiska, udawania nieświadomości , postawy - to nie ja ukradłem więc jestem w porządku. To tak podobnie jak z jazdą po pijaku - wszyscy wiedzą, niewielu coś zrobi żeby proceder ukrócić ale oburzeni wszyscy. Nawet ci ktorzy przed chwilka wstali od stołu z kolesiem ktory wsiadl za kierownice.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako obserator z zewnatrz to powiem, ze obraz Polaka zmienil sie bardzo na korzysc. Juz nie uwaza sie go za zlodzieja i pijaka. Mamy fiirme w Polsce i wszyscy sie odnosza pozytywnie do tego jaka prace wykonuje.

Natomiast ogladajac TV to wlosy mi staja na glowie jakie tematy sa poruszane to zupelnie inny swiatopoglad. porusza sie tematy, ktore zdrowemu czlowiekowi nie przyszlyby do glowy. Np czy gej to zboczeniec. Jest warstwa spoleczna, ktora ma calkiem inna swiadomosc i wlasne poczucie dobrego i zlego. I naciaga to tak jak wlsnie jej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wyjechało 2,7 mln i juz mamy równy bilans. Tak jak napisałem wcześniej , nic nie spada , rośnie
 

Przypominam : mowa była o ilości przestępstw, nie ilości w relacji do ilości mieszkańców.

Niezależnie od tego, oraz prawidłowości podanej liczby emigrantów ( pomiędzy 2006 a 2103 !) wyciąga Pan wniosek, że równy bilans oznacza wzrost .

Cóż, taka konkluzja jest ... ciekawa :)

 

Pozdrowienia 

 

 

Wystarczy, żeby ASO nie liczyło za blok do 2.0D 25kPLN, tylko tyle ile liczą za blok do 2.5benz.- jak się nie mylę to 8 kPLN Przecież te bloki nie różnią się aż tak bardzo.

Niestety różnią się.

Co nie zmienia faktu, że różne negocjacje cenowe są prowadzone.

O cenach samochodów pisałem.

Jutro lecę do Japonii - temat bloków mam w harmonogramie :)

Jeżeli dobrze pójdzie, to będziemy mogli od lata oczekiwać jakichś zmian.

 

Pozdrowienia  

 

Oczywiście tylko emigrowali, a do Polski w tych latach nie napływali cudzoziemcy ;-) Szkoda czasu Dyrekcji na takie dyskusje, w tym kraju najwięcej dyskutują najmniej pracujący niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drout mega przykro z tym autem, mazdy cx9 wydawały mi się mało popularne, widocznie mieli zlecenie konkretnie na to auto.

 

Jakie są teraz w miarę dobre zabezpieczenia auta?

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda. Byli przygotowani na cx9

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Najlepsze zabezpieczenie to swoja samoróbka imho teraz jak trochę przyglądam się tematowi

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najlepsze zabezpieczenie to dobre ubezpieczenie ;)

To jest tylko minimalizacja strat. ;)

 

Dokładnie, myślę, że przy zmodzonych autach, rzadko kogo stać na ubezpieczenie auta na rzeczywistą wartość z wszystkimi modyfikacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze zabezpieczenie to dobre ubezpieczenie ;)

oj nie wiem, mi dwa lata temu w Katowicach ukradli Audi A6 czarne kombi 2011 rocznik, samochód tak popularny że samo kupno traktowałem jako zaproszenie do kradzieży, co ciekawe wróciłem z Tarnowa około 3 w nocy, a o 6 musiałem już jechać do Zawiercia, wyszedłem z domu koło 6 : 20, czyli samochód stał zaparkowany około 3:30, więc twierdzę że musieli za mną jechać już od tarnowa, ale ad rem ubezpiecznie najlepsze jakie było (samochód firmowy) i co oddali 75% wartości samochodu o resztę się procesowaliśmy bo do oddania skłonni nie byli, w końcu oddali całość przed pierwszą rozprawą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie takie naprawdę dobre ;). Poza tym to są normalne praktyki ubezpieczalni, liczą ze ktoś kiwnie ręka i nie będzie walczył. 

 

Jak likwidowałem kiedyś stłuczkę z ac to wycenili mi na 50% tego co powinni. Mimo ze w umowie było nowe ori części to wycenili mi nieori. Naszczescie obylo sie bez sadu i po 4-5 pismach wszystko wypłacili (po każdym piśmie dopłacali po trochu  :) ).

 

Jaka ubezpieczalnia?

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo ze w umowie było nowe ori części to wycenili mi nieori

 

w tej kwestii jest już orzeczenie NSA. Ubezpieczalnie mają obowiązek zwracać całą wartość oryginalnych części.

 

Byc może. Nie wiem.

 

Ale jak bym np zaakceptował pierwsza wycenę (50% późniejszej faktury) to oni z chęcią tyle by wypłacili :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra PZU chce mnie wydymac. Przyznali ubezpieczenie o 25kpln mniejsze niż kwaota na którą ubezp fakturowo 8mies temu. A jeszcze składałem im FV na nowe lpg i inne.

 

Jak z nimi walczyc teraz?? Ktoś ogarnięty w temacie??

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś tą opcję wykupioną ? :

 

ze strony PZU --- >> pakiet stała wartość pojazdu i nieredukcyjna suma ubezpieczenia – opcja stałej sumy ubezpieczenia zapewnia stałą wartość pojazdu w trakcie trwania umowy – tzn. wartość pojazdu nie zmniejsza się wraz ze spadkiem jego wartości rynkowej. Opcja ta jest szczególnie atrakcyjna dla właścicieli w miarę nowych pojazdów, ale nie ma ograniczeń – można ją wykupić do każdego samochodu.

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ale mimo wszystko wartość teraz jest około 10 kpln wyższa wg tabeli

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ktoś z forum się tym zajmuje?

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...