Skocz do zawartości

Skradziono Mazda CX-9 WGR KY44


drout

Rekomendowane odpowiedzi

@Jacky X miałem się nie zniżać do twojego poziomu, ale nie mogę się powstrzymać. Przeczytaj chociaż raz ten bełkot co wypisujesz i zastanów się chwilę. Na sali sądowej wyroki wydaje TUSK czy sędziowie? Jak dla mnie to raczej sędziowie i prokuratura są winni że złodzieje dostają niskie wyroki. Rząd ustanawia prawo, ale wyroki wydaje sędzia. Prawo mamy jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Po pierwsze to nie wierzcie w to,że samochody są zabiezpieczone przed kradzieżą. Dziś w dobie wszechobecnej elektroniki zaszycie info tylko w kompie,którego się podmienia w 15 sekund jest kpiną.

I to też wina Tuska, a jak!

 

Jednymi z głównych czynników branych pod uwagę przy kradzieży są:

1) trudność kradzieży - tutaj mamy wszelkie zabezpieczenia itp.

2) opłacalność czyli bilans zysków i strat. Zysk jest wynikiem popytu na kradzioną rzecz a strat to potencjalna kara.

 

W kontekście kar to rząd ma dużo (a właściwie wszystko) do powiedzenia.

 

Ja bym raczej powiedział że Sejm, bo to ta "instytucja" ustanawia prawo ...

@Jacky X miałem się nie zniżać do twojego poziomu, ale nie mogę się powstrzymać. Przeczytaj chociaż raz ten bełkot co wypisujesz i zastanów się chwilę. Na sali sądowej wyroki wydaje TUSK czy sędziowie? Jak dla mnie to raczej sędziowie i prokuratura są winni że złodzieje dostają niskie wyroki. Rząd ustanawia prawo, ale wyroki wydaje sędzia. Prawo mamy jak najbardziej OK.

Prawo stanowi Sejm, Rząd ma je tylko wykonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po pierwsze to nie wierzcie w to,że samochody są zabiezpieczone przed kradzieżą. Dziś w dobie wszechobecnej elektroniki zaszycie info tylko w kompie,którego się podmienia w 15 sekund jest kpiną.

I to też wina Tuska, a jak!

 

Dlaczego są kraje w których auta nie giną ? Czary ?

 

Największa Polska gangrena to wymiar sprawiedliwości. Nie ma kary. Nie ma nieuchronności kary. A złodziej bierze dobrego adwokata, który zrobi dużo na sali sądowej i jeszcze więcej poza nią. A świadka lub natarczywego policjanta najlepiej skopać albo spalić. To dzisiejsza Polska właśnie.

 

Zanim dalej będziesz narzekał - zerknij na praktyki sądowe w innych krajach - cieszmy się że nie ma u nas takiej patologii jak np. w Stanach Zjednoczonych ... Rosja i jej kraje satelickie (Bialoruś, Ukraina itp) też mają sporo do zrobienia ... Uwierz że u nas choć do ideału daleko,, to naprawde niej jest tak tragicznie jak piszesz .

Dostrzegasz to co w mediach opiszą, a nie widzisz tysięcy spraw rozstrzygniętych tak jak być powinno.

 

Prawo stanowi Sejm, Rząd ma je tylko wykonywać.

No ale rząd może przedłożyć projekt który musi klepnąć sejm. Jak rzad ma większość to przegłosuje ten projekt.

 

Tak, tak może się stać, ale zdanie ostateczne ma zawsze Sejm.

Tak żeby sie ściśle trzymać procedury opisanej w Konstyutucji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacky X miałem się nie zniżać do twojego poziomu, ale nie mogę się powstrzymać. Przeczytaj chociaż raz ten bełkot co wypisujesz i zastanów się chwilę. Na sali sądowej wyroki wydaje TUSK czy sędziowie? Jak dla mnie to raczej sędziowie i prokuratura są winni że złodzieje dostają niskie wyroki. Rząd ustanawia prawo, ale wyroki wydaje sędzia. Prawo mamy jak najbardziej OK.

 

Na wstępie zauważ,że sam zaniżyłeś poziom rozmowy , ubliżając mi niewybrednie. Ale darujmy sobie ten wątek.

 

Co miałem na myśli ? Status quo.  Premier ma możliwość usuwania i mianowania szefów resortów. Jeśli nominuje osobę ambitną zamiast pachołka jest oczywistym,że cały resort zaczyna funkcjonować lepiej.

Osoba ba stanowisku też wyczuwa czego się od niej oczekuje : czy rewolucji czy ewolucji czy nic nie robienia czy wręcz działania na szkodę.

 

Prawo zapisane to jest jedno, jego wykorzystanie i stosowanie to drugie a wogóle jakieś działanie to jeszcze co innego. Przecież nikt nie powie,że w Polsce wolno kraść samochody a jakoś złodziejstwa jest dużo. I tych patologii jest bardzo dużo.

 

A co do premiera ? zobacz kogo ma za doradcę ds.gospodarczych, zobacz kto jest Marszałkiem Sejmu, Ministrem Zdrowia, Prezesem Orlenu , ech szkoda gadać. Bierny Mierny ale Wierny.Ot co. Żadna Afera za Tuska nie została rozwikłana a sporo zostało zamiecionych pod dywan. Przestępczośc pospolita też wzrosła a dług publiczny rośnie jak balon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawy jestem czy policja zarządziła wzmożone patrolowanie tego parkingu przy Okęciu.....
 

u mnie po kolejnym włamie do mojego samochodu mam regularne (także późną nocą) partole policji i straży miejskej. Wjeżdżają nawet w miejsca, gdzie kiedyś tylko przesypiali służbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Przestępczośc pospolita też wzrosła

Aha.

Zacytujmy :

"~~Liczba wszystkich przestępstw stwierdzonych (kryminalnych, gospodarczych, drogowych i in.) wyniosła w 2013 r. 1 063 906 - jest to mniej o 5 % niż rok wcześniej (rok wcześniej odnotowano 1 119 803).

Zmniejszenie ogólnej liczby przestępstw wpłynęło bezpośrednio na niższą wartość wskaźnika zagrożenia na 100 tysięcy mieszkańców. W 2012 roku był on na poziomie 2 906 , natomiast w 2013 r. spadł do poziomu 2 761."

 

 

Sugeruję, aby informacje sprawdzać, przed ich publikowaniem. W innym przypadku ... traci się wiarygodność  :(

Wplątywanie poglądów politycznych do dyskusji o przypadku kradzieży auta też raczej nie jest na miejscu ( tu krytyka Tuska itp. ).

Generalnie o polityce itp. rozmowy są raczej toczone w Off Topicu.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dyrekcja sama nie sprawdziła , niestety biorąc pod uwagę emigrację z Polski w latach 2006-2014

Liczba przestępstw wzrosła lub się nie zmieniła. Statystyki roczne są niemiarodajne (zmieniają się np przepisy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

A dyrekcja sama nie sprawdziła , niestety biorąc pod uwagę emigrację z Polski w latach 2006-2014

Oj, oj ... czy w cytowanym przykładzie była mowa o ilości przestępstw, czy też o ilości przestępstw w relacji do zaludnienia ?

 

Ale nawet jeżeli spojrzymy na statystykę z 2006 roku i uwzględnimy ilość emigrantów ( podobno wyjechało z Polski od przemian 2 miliony ) to przyjmijmy że w roku 2006 było nas ( w Polsce ) 39.000.000, a w 2013 37.000.000.

Wówczas otrzymamy relacje przestępstw wobec zaludnienia krajowego :

2006 - 3,3%

2013 - 2,8%

 

Oczywiście zawsze można powiedzieć - jeżeli liczby nie potwierdzają mojej teorii, tym gorzej dla liczb :)  

 

Ale czy naprawdę o taką "merytoryczną dyskusję" chodzi ?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękujemy Ci Tusku za dziki zachód.

Tak, to zapewne wina Tuska :facepalm: Przepraszam, ale ze skorumpowaną policją jeden człowiek sobie nie poradzi  -_-  

 

 

A niby czyja ? Niczyja ????????

 

 

Ja Ci powiem czyja. Nas samych. Wszystkich. Taki już jesteśmy naród, który nie szanuje własności innych, a swoje samochody wolimy serwisować po szopach z wujkiem Władkiem zamiast w ASO lub jakimś normalnym warsztacie. Co ma wspólnego to gdzie robimy auta? A to, że właśnie takie pseudowarsztaty tworzą popyt na części, które normalnie są albo dla nich za drogie, albo niedostępne. 

 

Poza tym... z tego co kojarzę to na zachodzie od zawsze mamy łatkę złodziei i krętaczy. Więc to chyba nie wina Tuska, Kaczyńskiego czy Millera, tylko naszych jeszcze dalszych przodków, którzy zaszczepili w nas takie, a nie inne wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dyrekcja sama nie sprawdziła , niestety biorąc pod uwagę emigrację z Polski w latach 2006-2014

Oj, oj ... czy w cytowanym przykładzie była mowa o ilości przestępstw, czy też o ilości przestępstw w relacji do zaludnienia ?

 

Ale nawet jeżeli spojrzymy na statystykę z 2006 roku i uwzględnimy ilość emigrantów ( podobno wyjechało z Polski od przemian 2 miliony ) to przyjmijmy że w roku 2006 było nas ( w Polsce ) 39.000.000, a w 2013 37.000.000.

Wówczas otrzymamy relacje przestępstw wobec zaludnienia krajowego :

2006 - 3,3%

2013 - 2,8%

 

Oczywiście zawsze można powiedzieć - jeżeli liczby nie potwierdzają mojej teorii, tym gorzej dla liczb :)

 

Ale czy naprawdę o taką "merytoryczną dyskusję" chodzi ?

 

Pozdrowienia

 

Tu nie ma co dyskutować. Niektórych nikt nie przekona "że czarne jest czarne, a białe jest białe" cytując wiadomo kogo ;)  Proponuję aby jakiś mod wyczyścił wątek z polityki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dyrekcja sama nie sprawdziła , niestety biorąc pod uwagę emigrację z Polski w latach 2006-2014

 

Oj, oj ... czy w cytowanym przykładzie była mowa o ilości przestępstw, czy też o ilości przestępstw w relacji do zaludnienia ?

 

Ale nawet jeżeli spojrzymy na statystykę z 2006 roku i uwzględnimy ilość emigrantów ( podobno wyjechało z Polski od przemian 2 miliony ) to przyjmijmy że w roku 2006 było nas ( w Polsce ) 39.000.000, a w 2013 37.000.000.

Wówczas otrzymamy relacje przestępstw wobec zaludnienia krajowego :

2006 - 3,3%

2013 - 2,8%

 

Oczywiście zawsze można powiedzieć - jeżeli liczby nie potwierdzają mojej teorii, tym gorzej dla liczb :)  

 

Ale czy naprawdę o taką "merytoryczną dyskusję" chodzi ?

 

Pozdrowienia

Ale wyjechało 2,7 mln i juz mamy równy bilans. Tak jak napisałem wcześniej , nic nie spada , rośnie.. To jest

raczej nie policzalne.

 

PS; Polak nie dlatego idzie nie do Aso bo jest cwaniak , tylko dlatego że go nie stać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dlatego że ich nie stać na ASO nie mają prawa jeździć Subaru ;-) Dzięki Bogu mamy namiastkę

wolnego rynku , każdy zostawia kasę tam gdzie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale wyjechało 2,7 mln i juz mamy równy bilans. Tak jak napisałem wcześniej , nic nie spada , rośnie.. To jest raczej nie policzalne.

Chyba jednak nie.

"GUS oszacował dotychczasową liczbę polskich emigrantów na ok. 2 mln 17 tys. Najwięcej osób wyjechało z województw: śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego, lecz w odniesieniu do ludności faktycznie zamieszkałej liczba emigrantów największa jest w województwie opolskim (10,6 proc.), podlaskim (9,1 proc.), podkarpackim (8,4 proc.) oraz warmińsko-mazurskim (7,5 proc.)."

 

Poza tym ja jednak zauważam w dłuższej perspektywie poprawę - kiedyś plaga wąłmań do aut po cokolwiek (od radia po inne pierdoły) była wręcz chrobliwa i na 2 minuty do kiosku po papierosy trzeba było wszystko zabierać ze sobą. Ba nawet kradli same tzw tyły od radia z zdejmowanym panelem. A dziś wzorem krajów zachodnich mało kto radio wyjmuje ( te dokładane/nieoryginalne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E i tu się nie zgodzę bo znowu robi się gorzej... Porozmawiaj sobie z Policją ze Śródmieścia czy Woli.

Nawet u mnie w Wesołej od 1,5 jest mega plaga włamań. Oczywiście częściowo wynika to ze wspaniałej amnesti

i bezrobocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E i tu się nie zgodzę bo znowu robi się gorzej... Porozmawiaj sobie z Policją ze Śródmieścia czy Woli.

Nawet u mnie w Wesołej od 1,5 jest mega plaga włamań. Oczywiście częściowo wynika to ze wspaniałej amnesti

i bezrobocia.

może jakaś nowa "hera" jest na rynku?

 

ja też jestem przekonany, że drobna kradzież byle czego spada, za mało daje a za dużo do stracenia, a poza tym mniej takich, którym potrzebne 40zł/ćwiarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...