Skocz do zawartości

Nawigacja nowego typu (XV, Forester, Outback) - tips & tricks


Krogulec

Rekomendowane odpowiedzi

Z jakimi mapami sa obecnie sprzedawane w Polsce OBKi MY17? Wlasnie dostalem takiego na jazde probna na 2 dni i ma mapy z 2015roku!!!! Noz sie w kieszeni otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Z jakimi mapami sa obecnie sprzedawane w Polsce OBKi MY17? Wlasnie dostalem takiego na jazde probna na 2 dni i ma mapy z 2015roku!!!! Noz sie w kieszeni otwiera.

Ty nie otwieraj noża tylko pisz czy mapy masz na DVD, czy na karcie? :D

Jaką wersję oprogramowania masz w nawigacji (firmware)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, WOJO napisał:

Ty nie otwieraj noża tylko pisz czy mapy masz na DVD, czy na karcie? :D

Jaką wersję oprogramowania masz w nawigacji (firmware)?

W OBK my17 to na karcie, na DVD to juz dawno nie sprzedaja. - mialem takie w Forku dawno temu - mapy z Volvo pasowaly idealnie . Wersji oprogramowania nie sprawdzalem. Wlasnie sprawdzilem, oprogramowanie IGo jest z 9 listopada 2015r.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gregorius napisał:

Noz sie w kieszeni otwiera

 

zanim sie calkiem otworzy sprawdz dostepnosc aktualizacji przez subarumapupdates.com

mapy igo mimo posiadania starego oznaczenia sa jednak aktualizowane przez here (dosc rzadko) co udowodniono na blogu lowca-androida

dts w gliwicach otwarty w marcu 2016 pojawil sie na mapach aktualizowanych w czerwcu mimo ze nadal maja oznaczenie 2015q3

mapa polski przytyla o ok 10 mb mimo ze nie bylo oficjalnej aktualizacji i nadal to ta sama wersja

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, OBK CVT napisał:

 

zanim sie calkiem otworzy sprawdz dostepnosc aktualizacji przez subarumapupdates.com

mapy igo mimo posiadania starego oznaczenia sa jednak aktualizowane przez here (dosc rzadko) co udowodniono na blogu lowca-androida

dts w gliwicach otwarty w marcu 2016 pojawil sie na mapach aktualizowanych w czerwcu mimo ze nadal maja oznaczenie 2015q3

mapa polski przytyla o ok 10 mb mimo ze nie bylo oficjalnej aktualizacji i nadal to ta sama wersja

 

tapatalked

Na stronie aktualizacji here sa mapy nazywane 2016/17.

Moj obecny OBK kupiony w 2013 mial mapy z 2011roku.

Myslalem, ze Subaru w koncu odejdzie od map z Here I wybierze Tomtoma, czy Garmina jak wiekszosc marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, piotrekd napisał:

Dzisiaj stracilem widocznosc satelit w nawigacji. Wyszukuje i pokazuje caly czas 0 satelit. Czy ktos mial taką awarie?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie czasami po wyjezdzie z parkingu podziemnego szuka satelitow przez ponad 5 minut.

Czy po ponownym uruchomieniu samochodu nadal nie mzoe znalezc satelitow?

 

Ponawiam pytanie, czy w OBK MY17 foto kamery tez beda widoczne. Na karcie nie ma takiego foldera, ale mozna stworzyc...

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, piotrekd napisał:

Dzisiaj stracilem widocznosc satelit w nawigacji. Wyszukuje i pokazuje caly czas 0 satelit. Czy ktos mial taką awarie?

Robiłeś jakąś aktualizację oprogramowania? Jeśli tak, to ściągnięcie nowych efemeryd może potrwać znacznie dłużej niż zwykły start. Jeśli nie, to albo coś z anteną (brak połączenia) albo padł chipset.

P.S. Satelitów (nie satelit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregorius napisał:

U mnie czasami po wyjezdzie z parkingu podziemnego szuka satelitow przez ponad 5 minut.

Czy po ponownym uruchomieniu samochodu nadal nie mzoe znalezc satelitow?

 

 

Po ponownym uruchomieniu samochodu nie było satelitów. Poczekałem godzinie odpaliłem samochód i wtedy wszystko wróciło do normy.

Sytuacja o której piszesz z wyjazdem z parkingu podziemnego to standard w wielu nawigacjach. dopiero jak sie zatrzymamy to zaczyna działać prawidłowo bo wtedy moze odnaleść i się prawidłowo skonfigurować.

Nie tylko w przypadku wyjazdu z parkingu podziemnego. Nawet ze zwykłego parkingu jak ruszymy szybko zanim nawigacja się załaduje sytuacja jest podobna.

 

1 godzinę temu, Kambol napisał:

Robiłeś jakąś aktualizację oprogramowania? Jeśli tak, to ściągnięcie nowych efemeryd może potrwać znacznie dłużej niż zwykły start. Jeśli nie, to albo coś z anteną (brak połączenia) albo padł chipset.

P.S. Satelitów (nie satelit).

 

Robiłem aktualizacje map ale to ze dwa tygodnie temu. Do tej pory po aktualizacji wszystko działało prawidłowo. 

 

Jeśli sytuacja zacznie się powtarzać to znaczy zapewne że gdzieś coś nie do końca działa prawidłowo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrekd napisał:

 

Po ponownym uruchomieniu samochodu nie było satelitów. Poczekałem godzinie odpaliłem samochód i wtedy wszystko wróciło do normy.

Sytuacja o której piszesz z wyjazdem z parkingu podziemnego to standard w wielu nawigacjach. dopiero jak sie zatrzymamy to zaczyna działać prawidłowo bo wtedy moze odnaleść i się prawidłowo skonfigurować.

Nie tylko w przypadku wyjazdu z parkingu podziemnego. Nawet ze zwykłego parkingu jak ruszymy szybko zanim nawigacja się załaduje sytuacja jest podobna.

 

 

Robiłem aktualizacje map ale to ze dwa tygodnie temu. Do tej pory po aktualizacji wszystko działało prawidłowo. 

 

Jeśli sytuacja zacznie się powtarzać to znaczy zapewne że gdzieś coś nie do końca działa prawidłowo.

 

 

 

Niestety nawigacje Subaru nie przystaja do reszty samochodu. Generalnie sa dosc slabe, powolne I drogie w eksploatacji - koszt aktualizacji map.

Na szczescie samochodu nie kupuje sie dla nawigacji. Z drugiej strony Subaru mogloby wreszcie zmienic podejscie I instalowac porzadne nawigacje z mapapmi TomToma, czy GArmina.

 

Czy ktos cos moze poradzic w sprawie kamer? W OBK2013 byla taka mozliwosc, a w nowym plaza.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy nawigacja w naszych autach jest obieta programem przedluzobej gwarancji? Dzisiaj pokazala mi ze nie moze odnalesc odbiornika gps i znowu stracila kontakt z satelutami. Po kolejnych 3 postojach system sie naprawil ale ewidentnie widac ze sprzet konczy zywot.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎06‎.‎02‎.‎2014 o 02:06, Krogulec napisał:

 

 

 

b ) Fotoradary i inne niespodzianki

 

I wreszcie wisienka na torcie jaką są ostrzeżenia o fotoradarach stacjonarnych, potencjalnych fotoradarach przenośnych, kontrolach policyjnych (suszarki) i innych czyhających na nas zagrożeniach. Naturalnie nie zachęcam nikogo do łamania przepisów :P, ale sami wiecie w jak debilnych miejscach są one niekiedy rozlokowane.

 

Oprogramowanie iGo fabrycznie oferuje możliwość ostrzegania przed fotoradarami, ale jak być może sprawdziliście po włączeniu tej opcji w naszych Subarakach nic się nie dzieje. Powód jest prozaiczny – program nie ma żadnych danych odnośnie lokalizacji fotoradarów, nie ma więc o czym ostrzegać. W czeluściach Internetu znalazłem jednak odpowiednią bazę zawierającą fotoradary z całej Europy (w tym baza polskich „niespodzianek” datowana na połowę 2013 roku – ma nadzieję, że niedługo dokopię się do jakiejś jeszcze bardziej aktualnej).

 

Aby uaktywnić ostrzeżenia, w trybie nawigacji wchodzimy w Menu -> Więcej… -> Ustawienia -> Dźwięk i ostrzeżenia -> Ustawienia punktów alarmowych i zaznaczamy Ostrzeżenia o punktach alarmowych. Pojawi nam się ostrzeżenie, że nie we wszystkich krajach Europy jest to legalne, potwierdzamy Tak.

 

Poniżej mamy jeszcze drugie menu (Typy ostrzeżeń) w którym możemy definiować zachowanie się nawigacji dla poszczególnych niespodzianek.

Do wyboru mamy ostrzeżenia wizualne (grafika w lewym dolnym rogu ekranu z ostrzeżeniem w formie znaku z ograniczeniem prędkości) lub dźwiękowe (powtarzający się dźwięk, który odtwarzany jest od zadanego dystansu aż do minięcia niespodzianki). Przy czym dźwięk może być emitowany zawsze albo tylko w przypadku przekraczania prędkości – co oczywiście jest bardziej sensowne.

 

W nowym OBk sa Ustawienia punktow alarmowych, ale nie w nich kamer..... Czy ktos wie, cz da sie to jakos aktywowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Gregorius said:

W nowym OBk sa Ustawienia punktow alarmowych, ale nie w nich kamer..... Czy ktos wie, cz da sie to jakos aktywowac?

Dołączam się do pytania

Mam jeszcze jedno pytanie, Jaki format pliku powinienem wgrać na kartę SD?

np. tutaj: https://poiplaza.com/index.php?p=download&d=788&lstpg2=sdb&lstpg=main

Dla iGo jest .txt, .kmz, .asc, .kml

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Od kilku dni mam w aucie nawigację FT0021A, w wersji HK.

Szukam pomocy w 3 kwestiach:

 

1. Jaką kamerę cofania kupić do tego radia? Wszystkie, które widziałem w necie, mają napięcie robocze 12V, tymczasem z opisu radia wynika że na złączu kamery jest 6V.

2. Po uruchomieniu radia za każdym razem pojawia się komunikat dotyczący bezpieczeństwa, który trzeba zaakceptować. Czy można to wyłączyć?

3. Po przełączeniu na tryb mapy, ekran jest podzielony na część audio i nawigacji. Po wejściu do menu nawigacji, nie widać wszystkich przycisków, gdyż lewa strona ekranu nadal zajęta jest przez menu audio. Od sprzedawcy dowiedziałem się, że należy uruchomić ponownie radio bez karty i znów z kartą. Pomogło ale tylko do następnego uruchomienia samochodu i radia - przycisk menu, który otwiera panel nawigacyjny map oraz umożliwia podział ekranu pomiędzy mapę i audio albo włączający mapę na pełen ekran, znów znika.

Czy ktoś z Was zna trwałe rozwiązanie tego błędu? Wyciąganie i wkładanie karty bezpieczne jest tylko przy wyłączonym urzadzeniu, poza tym upierdliwe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
19 godzin temu, wiktus napisał:

Ukazała się aktualizacja map do nawigacji Subaru Europe Gen2, oznaczona 2018 Q3.

Przed chwil zainstalowałem, nie wiem więc jakie niesie zmiany.

Pozdrawiam.

Moze pokaze drogi, ktore oddano do uzytku 5 late temu.......

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy w ostatnim czasie ktoś przerabiał temat fabrycznej navi Forestera XT rocznik 2016 i wymiany na jakąś stacje multimedialną? Jakieś nowości, coś do polecenia? Interesuje mnie Apple CarPlay i żeby kamera i telefon działał, jak w fabrycznej stacji? Dodatkowo cały czas się zastanawiam czy nie da sie wykorzystać już fabrycznej nawigacji i ekranu + podłączenie modułu Apple CarPlay tak aby nie trzeba było wymieniać całości? Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 17.12.2020 o 09:57, wiktus napisał:

Ukazała się aktualizacja map do nawigacji Subaru Europe Gen2, wydanie 2020/2021.

Przed chwil zainstalowałem, nie wiem więc jakie niesie zmiany.

Pozdrawiam.

 

Czy mógłbyś powiedzieć jaka data map dla tej aktualizacji?

 

Czy na prawdę najnowsze mapy jakie są mają dane Q4 2019?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kiedy korzystam z Subaru Starlink i w smartfonie uruchomię Google Maps, to w głośnikach samochodu słyszę wskazówki głosowe lektora nawigacji. Chciałbym żeby również mapa wyświetlała się na pulpicie auta. Czy da się tak zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...