Skocz do zawartości

Nawigacja nowego typu (XV, Forester, Outback) - tips & tricks


Krogulec

Rekomendowane odpowiedzi

 

a Subaru raczy nas mapami mocno starszymi za nieporównywalnie większą kasę

a ze tak zapytam masz nowego forka z nowa nawigacja ze tak negatywnie wypowiadasz sie na temat jakosci tych map czy gdzies slyszales albo kolega kolegi Ci powiedzial??

 

Żeby się napić piwa nie muszę kupować browaru. Idź do salonu, poproś o jazdę testową, to sam się przekonasz o czym piszę. Potem zrób tą samą trasę z np. Automapą i rzetelnie porównaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Mapy już są na naviextras.com ale za 219euro. Mój czytnik nie działa i.e. działa ale ToolBox-a nie wykrywa kartą. Tylko pytanie jest czy muszę zapłacić za aktualizacja! :)


P.S. No i się dowiedziałem! Aktualizacja będzie dopiero marzec/kwiecień i będzie kosztowała 600-700zł. Obojętnie czy samochód jest nowy i tak muszę zapłacić jakbym chciał. :)

 

Super sprawa!

Edytowane przez T1sh0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700pln+ 2500pln za stacje ori wersja EU. Daje w sumie 3200pln no za takie pieniążki to juz chyba trafie na stacje z obsługą kierownicy czy nadal nie ?

A propos sterowania.

Niedawno było ogłoszenie na forum:

http://allegro.pl/sterowanie-z-kierownicy-subaru-forester-2007-2010-i4799979037.html

Tu masz dla Twojego modelu:

Dla modelu bez OEM nawigacji:

http://www.connects2.co.uk/ProductInformation.aspx?id=17081&p=CTSSU002.2

Dla modelu z nawigacją OEM.

http://www.connects2.co.uk/ProductInformation.aspx?id=10790&p=CTSSU001.2

A tu masz przykład urzadzenia "krzak". :)

http://allegro.pl/nawigacja-gps-subaru-forester-impreza-automapa-xl-i4949662833.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje w sumie 3200pln no za takie pieniążki to juz chyba trafie na stacje z obsługą kierownicy czy nadal nie ?

trafisz np kenwooda ktorego w aso montuja w forku czy xv comfort w wersji navi ( mam takiego samego- przyciski z kiery dzialaja , akualizacja map garmina jest za free) Podjedz do ASO byc moze beda mieli w jakiejs promocji.

http://allegro.pl/kenwood-dnx4250bt-gps-garmin-dealer-czestochowa-i4946933851.html

 

link do aktualizacji map czy softu :

https://kenwood.garmin.com/kenwood

 

alpine

http://allegro.pl/alpine-ive-w530bt-nawigacja-nve-m300p-sklep-i4937519423.html

i wiele innych . Pamietaj ze do kazdej musisz dokupic przjsciowke do przycskow na kierownicy ( kosztuje grosze kazdy producent ma swoja)

 

/

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

a Subaru raczy nas mapami mocno starszymi za nieporównywalnie większą kasę

a ze tak zapytam masz nowego forka z nowa nawigacja ze tak negatywnie wypowiadasz sie na temat jakosci tych map czy gdzies slyszales albo kolega kolegi Ci powiedzial??

 

Ja na przykład mam nowego forka XT z salonu z lipca 2014r i mapy to całkowita porażka - aktualne chyba na 2012r. - usiłuję znaleźć jakąś aktualizację i .......

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy próbował ktoś "zaimplemnentować" mapy z iGO ? Może da się tak 1=>1 nadpisać pliki aktualnych map na nasze karty ?

EDIT - głupie pytanie ... NAVIEXTRAS dało mi odpowiedź na pytanie :)

 

Ale za to pytanie z innej bajki - czy ktoś wie jaki OS siedzi w naszych "device'ach" ?

Czy jakiś WIN - Mobile ? CE? czy może jakiś Aandroid ? albo jakiś "własny twór" ?

 

Gdyby jakiś WIN lub Android to może dałoby się "zmodyfikować" zawartość i zainstalować np. AutoMapę ?

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja na przykład mam nowego forka XT z salonu z lipca 2014r i mapy to całkowita porażka - aktualne chyba na 2012r. - usiłuję znaleźć jakąś aktualizację i .......

 

Aktualizację jest!!! Ale...tutaj jest pewień chaczyk czyli "update" jest na stronę NaviExtras i kosztuje tylko 219€. Ale potrzebujesz NavTool że by rozpoznał twoja karta. Używałem 3 różnych czytnikach i nic...czyli OS( Win, OS X i RH Linux) kartą "widzi" ale sam NavTool nie. Nie wiem czy ktoś mu się udało zrobić tak że Tool rozpoznaje kartą.

Druga opcja jest w ASO ale za 1-2 miesiąca!

Dła mnie aktualizacja dla nowych samochodach powinna być najmniej za pierwszym razem darmowa! A nie samochód MY14 i mapy 3/4 2012 a po miesiąca( po zakupienie przez mnie XT) że by dopłacać za nowe mapy! No i to tylko przez ASO trochę naciąganie!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga opcja jest w ASO ale za 1-2 miesiąca!

Ciekawe czemu ASO tak opóźnia sprzedaż kart. Może dlatego żeby tacy jak ty nie mogli za bardzo krzyczeć. sprzedadzą wszystkie auta z 2014 i wtedy razem z rocznikiem 2015 przyjadą nowe karty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie postawienie sprawy z aktualizacjami jest jednak nie w porządku.

Powinno być tak jak w przypadku zakupu oprogramowania GPS - przez rok od momentu zakupu masz aktualizacje free,później kupujesz abonament i przez okres abonametnowy masz zagwarantowane aktualizacje.

Tutaj sytuacja jest nieco odmienna - kupujesz samochód z "zabytkowymi" mapami a za ich aktualizację, aby były aktualne choćby na dzień zakupu samochodu musisz słoooono zapłacić, a dodatkowo czekać miesiącami.

Subaru powinno mocno popracować nad tym tematem bo póki co jest on zupełnie "nierynkowy".

Jeśli iGO nie daje rady z aktualizacjami i wypuszcza jedną rocznie - to jest na rynku pierdzilion firm które robią to szybko i sprawnie, a dodatkowo nie za prawie 1000 zł.

Jedna aktualizacja rocznie to ponury żart - przy tempie budowania nowych dróg w naszej części świata mamy w zasadzie ciągle nieaktualne mapy.

Chociaż z drugiej strony jest w nich jakaś ukryta magia - dzisiaj ustawiałem trasę Warszawa - Złotów (kawałek za Bydgoszczą) i stara mapa wytyczyła drogę świeżutką autostradą oddaną ledwie kilka miesięcy temu - na pewno po dacie wydania mapy.

Więc trzeba obiektywnie przyznać że mapy może i starawe, ale jakoś sprytnie zrobione że "widzą" sporą część dróg oddanych później.

Może grafika w nich dość uboga, ale co więcej potrzeba ? Pokrycie adresowe wydaje sie być OK - przez 3 miesiące użytkowania (intensywnie w całej Polsce) nie zdarzyło mi się aby nie było w spisie jakiejś ulicy. Może nie zawsze był konkretny numer, ale ulicę zawsze znalazło.

Dramatu więc moim zdaniem nie ma.

Niemniej jednak przydało by się żeby aktualizacje były częstsze a ich cena urealniona do warunków jakie oferuje konkurencja.

Już pisałem o tym że za 1000 PLN można kupić bardzo dobre urzązenie z AutoMapą XL Europa, a i zostanie jeszcze ze 400 zł na opicie udanej transakcji.

Później roczny abonament na aktualizacje to 99 PLN a aktualizacje ukazują się nie rzadziej niż 1 w kwartale.

 

Nadmienię tylko że Automapa korzysta z tych samych map dostarczanych przez NAVTEQ co producent oprogramowania w naszych samochodwocyh nawigacjach - iGO.

Można zatem aktualizować mapy częściej.

 

Dlatego pytałem o system operacyjny naszych urządzeń - bez żalu zamieniłbym iGO instalowane fabrycznie na indywidualnie kupioną i zainstalowaną Automapę.

Edytowane przez MForbi
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jest jakas kpina. Pisza, ze mapa Latest release: ed.2014/2015, a dalej Released: 2013 Q3. Czyli ta "nowa" mapa ma juz 2 lata.

Za jej sciagniecie chca "tylko" 158€.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MForbi, według mnie informacja, że nawigacja oparta jest na iGO jest bardzo dobrą informacją, bo to świadczy, że całość jest oparta na jakimś banalnym systemie nie wykluczając windows CE. Kilka lat już się tym nie bawiłem, ale miałem kiedyś fajne urządzenie Asusa z projekcją na przednią szybę (kiedyś w subaru w ogóle nie było map :) ) i przekopałem się nieco przez problem. iGo jest dostawcą algorytmu nawigacji oraz otwartej platformy, którą każdy użytkownik może dowolnie modyfikować w zakresie komunikatów oraz powłoki graficznej (większość plików to są pliki tekstowe). Można także "adaptować" mapy dedykowane do innych urządzeń i można było także wgrać również automapę . Ceny map na naviextras od zawsze mają taki poziom cenowy, a ich aktualizacja zależała w pewnym sensie od dostawcy urządzenia. Polecałbym przekopać się nieco po różnych forach "nawigacyjnych", bo można znaleźć sporo fajnych i dodatków i sposobów na aktualizacje niekoniecznie tzw. map dedykowanych - to są zazwyczaj te same mapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaka wersja mapy jest obecnie instalowana w sprzedawanych samochodach?

Wedlug strony https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?selectedTab=3 sa dostepne map na 2014/2015 rok.

Ale jak sie wejdzie na strone mapy to juz okazuje sie, ze mapy pochodza z 3-go kwartalu 2013. https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=61423

Ja mam nadal oryginalne mapy, ktore dostalem 2 lata temu. Braki w drogach sa dosc duze. Przykladowo nie mam calej A2 i S3 (od A2 do Szczecina).

Wydawanie 150€ na 2 letnia juz mape to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Czy obence mapy pokrywja cala A2 i S3?

Bede wdzieczny za informacje.

Gdzies wyczytalem, ze podobno pasuja karty SD z Toyoty, ale koszt chyba ten sam, ale podobno aktualizacje sa czestsze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem e-maila do dostawcy map HERE z pytaniem o aktualna wersje i kiedy spodziewac sie aktualizacji. Dostalem taka odpowiedz:

 

Thank you for inquiring about HERE Maps.

This particular map version was released in December 2014. We have no current news from Subaru regarding future updates under development.

The core database for HERE Maps is updated on a daily basis. This database is made available to the navigation system vendors, portable device and car manufacturers on a quarterly basis. It is their  decision whether a specific database version will be used to update the map of their navigation system or portable device.

 

Zapytalem sie skoro HERE odpowiada za mapy, czemu nie ma aktualnych map w sprzedazy. Odpowiedzieli nastepujaco:

 

Thank you for inquiring about HERE Maps.

Although it is our webpage, it is Subaru who decides if & when they will provide updates.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email . 

 

Okazuje sie, ze to Subaru robi nas w balona,  wypuszczajac aktualizacjie raz na dwa lata, chociaz sa one dostepne co kwartal.

To jakis rozboj na rownej drodze z tymi mapami i wyglada na to, ze glownym winowajca jest Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy,

Czy jesteście w posiadaniu "foty" ustawień equalizera jakie zrobił Sz. Kolega Krogulec?

 

Ponieważ dołączone zdjęcia do Krogulca modyfikacji nie chcą się niestety otworzyć...

 

 

 

 

 

 

P.S. 25/08/2015    dzięki za lawinę odpowiedzi ;) - już zdobyłem.

Edytowane przez Tommi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co zrobić, żeby w US OBKu 2013/MY2014 podmienić/zaktualizować kartę SD (?) w celu wejścia w posiadanie map naszego pięknego europejskiego kontynentu? O ile dotychczas wiedziałem zawsze, gdzie jadę - to teraz zbliża się dużymi krokami okres podróżny bałkańsko-grecki. Czyli - może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo, jak za parę MB ;)

Skorzystałbym - gdybym miał pewność, że bezproblemowo się nadpisze na "US-spec'u"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...