Skocz do zawartości

Nawigacja nowego typu (XV, Forester, Outback) - tips & tricks


Krogulec

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kupiłem auto 10 dni temu i od razu pierwsza podróż do mojej wsi na Podlasiu. Przerobiłem kilka nawigacji w życiu ale z taką w której nie ma mojej miejscowości spotykam się po raz pierwszy. Nie jest to może lokalna metropolia ale mimo wszystko ma nazwę, istnieje pod tą nazwą co najmniej od II WŚ
 

 

No niestety tak jest - ja mam samochód z maja 2015 i swoje już z nawigacją przeszedłem. Pisałem obszernie tutaj: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/83781-niedokładność-map-w-my-2015/?p=2331782

 

Używam ustrojstwa rzadko, ale jak już naprawdę potrzebuję to ona albo nie wie, nie zna się albo zarobiona jest - efekt jest zawsze ten sam - trzeba odpalić telefon. A miało być przyjemnie i bezpiecznie.

 

Dwa tygodnie temu potrzebowałem szybko przejechać z Warszawy do Nadarzyna. Coś mnie tknęło i na obwodnicy nie zjechałem tak, jak sugerowała. Za chwilę był kolejny zjazd i dzięki mojemu przebłyskowi inteligencji wylądowałem gładko na S8. Oczywiście według fabrycznej navi taplałem się po osie w błocie w szczerym polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem w internecie mapy HERE które są w naszych navi.

https://maps.here.com/?x=ep&map=50.48551,17.98209,15,normal

jeśli chodzi o błędy która ja wykryłem z adresami to się powtarzają, ale można je skorygować i nawet nie usłyszeć dziękuję, a następnie pewnie za rok lub dwa kupić za kilka stówek.

wybornie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdziłem w internecie mapy HERE które są w naszych navi.

https://maps.here.com/?x=ep&map=50.48551,17.98209,15,normal

jeśli chodzi o błędy która ja wykryłem z adresami to się powtarzają, ale można je skorygować i nawet nie usłyszeć dziękuję, a następnie pewnie za rok lub dwa kupić za kilka stówek.

wybornie

Widze, ze oznaczenia drog sa stare . S3 to E65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

b ) Fotoradary i inne niespodzianki

 

I wreszcie wisienka na torcie jaką są ostrzeżenia o fotoradarach stacjonarnych, potencjalnych fotoradarach przenośnych, kontrolach policyjnych (suszarki) i innych czyhających na nas zagrożeniach. Naturalnie nie zachęcam nikogo do łamania przepisów tongue.png, ale sami wiecie w jak debilnych miejscach są one niekiedy rozlokowane.

 

Oprogramowanie iGo fabrycznie oferuje możliwość ostrzegania przed fotoradarami, ale jak być może sprawdziliście po włączeniu tej opcji w naszych Subarakach nic się nie dzieje. Powód jest prozaiczny – program nie ma żadnych danych odnośnie lokalizacji fotoradarów, nie ma więc o czym ostrzegać. W czeluściach Internetu znalazłem jednak odpowiednią bazę zawierającą fotoradary z całej Europy (w tym baza polskich „niespodzianek” datowana na połowę 2013 roku – ma nadzieję, że niedługo dokopię się do jakiejś jeszcze bardziej aktualnej).

 

Instalacja bazy jest bardzo prosta. Pobieramy plik fotoradary.zip i wypakowujemy jego zawartość do folderu \navigation\content\speedcam na karcie SD. Od tego momentu wszelkie „niespodzianki” będą widoczne na mapie w postaci odpowiednich ikonek, nawigacja nie będzie jednak przed nimi ostrzegać.

 

gallery_11547_371_69901.jpg

 

Nie wiesz czasem, gdzie mozna znalezc aktualne dane fotoradarow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tam nie zaglądałem, ale zwykle korzystałem z http://www.scdb.info/  - dobrze działały za granicą.

A jeśli chodzi o Polskę, to chyba najświeższe dane ma ump: http://ump.waw.pl/wszystkie.html (trochę w dół pod tabelką są pliki z bazą radarów dla rożnych urządzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu moja stacja multimedialna po raz kolejny zwariowała. Najpierw przestała czytać muzykę z USB - widziała tylko okładki płyt. To były te same dyski które tkwią w gniazdach USB co najmniej od kilku miesięcy i do tej pory działały bez problemu.

Potem zaczęły się problemy z zestawem głośnomówiącym. W następnej kolejności system wyraźnie zwolnił, by ostatecznie wyciszyć mi dźwięk (pokazała się ikona z wyciszeniem) i w żaden sposób nie dawała się dezaktywować. Nawigacja też przestałą funkcjonować. Włączanie i wyłączanie systemu nie pomagało. Zatrzymałem się i wyłączyłem zapłon - pomogło - system ruszył, ale plików z USB dalej nie czytał. Podłączyłem pendrive'a do komputera, żeby sprawdzić, czy jest ok - był. Po ponownym podłączeniu w samochodzie pliki zaczęły się odtwarzać.

 

A dziś kolejna niespodzianka - zresetowały się wszystkie zaprogramowane stacje FM.

 

Wielka szkoda, że subaru nie sprzedaje samochodów w opcji z dziurą 2 din na radio za odpowiednio niższą cenę. Człowiek by się i nie użerał się z pseudo nowoczesną techniką. A i obciach dla producenta chyba byłby mniejszy...

 

P.S. Podobno w ASO jest już dostępna kolejna aktualizacja systemu (następna po tej, która wprowadziła przycisk wyciszania dźwięku lektora w nawigacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wielka szkoda, że subaru nie sprzedaje samochodów w opcji z dziurą 2 din na radio za odpowiednio niższą cenę. Człowiek by się i nie użerał się z pseudo nowoczesną techniką. A i obciach dla producenta chyba byłby mniejszy...
 

 

tak można kupić Subaru w Japonii, stąd pewnei w Foresterach, XV-łach, Imprezach itp. osobne wyświetlacze na podszybiu wiec taka opcja w samym Subaru istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno tam nie zaglądałem, ale zwykle korzystałem z http://www.scdb.info/  - dobrze działały za granicą.

A jeśli chodzi o Polskę, to chyba najświeższe dane ma ump: http://ump.waw.pl/wszystkie.html (trochę w dół pod tabelką są pliki z bazą radarów dla rożnych urządzeń).

Zarejestrowalem sie na scdb, ale nie mam pojecia, ktora nawigacje wybrac. Juz sciagnalem pare ladnych plikow i zaden nie jest tym, co trzeba. Mam sciagniete radary z 2013 i sa one w formacie.txt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Pytanie o obsługę nawigacji. Udało mi się zaktualizować urządzenie w FXT MY16 i mam problem ze znalezieniem niektórych miejscowości.

Wpisuję adres w szukajce i nawigacja nie wyszukuje lub wskazuje, że miejscowość nie istnieje w wynikach wyszukiwania. Jako, że znam drogę jadę do celu i ku mojemu zdziwieniu miejscowość jest na mapie...

Czy to błąd oprogramiwania czy taki urok nawigacji?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o obsługę nawigacji. Udało mi się zaktualizować urządzenie w FXT MY16 i mam problem ze znalezieniem niektórych miejscowości.

Wpisuję adres w szukajce i nawigacja nie wyszukuje lub wskazuje, że miejscowość nie istnieje w wynikach wyszukiwania. Jako, że znam drogę jadę do celu i ku mojemu zdziwieniu miejscowość jest na mapie...

Czy to błąd oprogramiwania czy taki urok nawigacji?

 

P.

Tak niestety jest (możesz wpisać np. Bojano w woj. Pomorskim - wg navi nie ma takiej miejscowości).

Możesz wtedy wskazać miejscowość na mapie - jest taka opcja.

Trochę dziwnie jest też z wpisywaniem dzielnic miast.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,czy ktoś mógłby podać najlepsze ustawienia equalizera w Harnon Kardamie w Forku? Kiedyś opisał to  kolega Krogulec,ale  po wizycie w ASO wykasowały mi się te ustawienia,a w odnalezionym poście  ikonka z ustawieniami się już nie otwiera.Pozdrawiam

Edytowane przez Jacek Wijata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 22:35, Jacek Wijata napisał:

Koledzy,czy ktoś mógłby podać najlepsze ustawienia equalizera w Harnon Kardamie w Forku? Kiedyś opisał to  kolega Krogulec,ale  po wizycie w ASO wykasowały mi się te ustawienia,a w odnalezionym poście  ikonka z ustawieniami się już nie otwiera.Pozdrawiam

Także dołączam się do prośby

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnego dla wszystkich. Kazdy slyszy trodzke inaczej. Wystarczy, ze ktos ma odstajace uszy i juz ustawienia sie zmieniaja. Najlepiej zaczac od poziomu i szukac czego brak lub czego za duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...