Skocz do zawartości

LPG w Subaru


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

yarro!

ma rację Qba pisząc:

"Sądząc po przebiegach subaraków sprowadzonych z Holandii, a mających instalację Koltac'a od nowości, raczej silniki subaru nie są bardzo podatne na zużycie. Przy dobrze dobranej i zestrojonej instalacji, oraz standardowym dbaniu o auto. Jako już wielokrotnie pisał w tym wątku, że lubryfikatory dla subaru to zbędny wydatek..."

 

jeśli mogę tu swoje opinie wyrazić, to daj na luz z tymi dodatkami /lubryfikatory/... może i nie szkodzą, ale na moim przykładzie wygląda to tak;

Holender kupił nowy z LPG -jeździł przez 150k km /przypuszczam, że prawie wyłącznie na gazie/

kupiłem od Holendra i pojechałem dalej o 32k km prawie wyłącznie na gazie i mimo przebiegu i lat nic tragicznego się z silnikiem nie dzieje (wersja 2,0 125KM wolnossący sohc)

pali gazu ok. 12/100km i jeździ w miarę normalnie...

wywalę zbiornik, bo END homologacji fabrycznej i mam w planie dodawać mu gazu do "wyjechania" silnika -ceny benzyny to porażka obecnie!

nie jest to fura do zmagań rajdowych, a i na drodze w normalnej eksploatacji potrafi "zeźlić" marnym zestrojeniem silnik-skrzynia, oraz dynamiką. serwisuje się to też cholernie niewygodnie... ale ma inne użytkowe zalety!

lubryfikatory w tym motorze uważam za zbędne -lej gaz i w "gaz" :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanko:

nie brzmi ono gdzie najlepiej założyć gaz bo wiem ,że tam mi daleko:D...brzmi ono czy zna ktoś gazowników z poznania lub ziolonej gory? bo w moich okolicach jeden mi powiedział 2800 ale robil kiedys jedno subaru a drudzy 2300 plus jakis "lubryfikator" (?) nie wnikałem narazie co to...bynajmniej nie robili jeszcze subaru a jeżeli bedzie cos w podobnej cenie to wole cos nazwijmy to "bardziej sprawdzonego" :) nie chce ,żeby ktos robił doświadczenia na moim aucie. to impreza 2.0 116 qcy. z góry dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yarro sorry :) wniosek taki ,że mimo braku czasu i włączeniu kompa tylko by napisac szybko wiadomość trzeba koniecznie sprawdzić co mówią poprzednie nowe nowe posty bo może tam być odpowiedż:D

no to ten lubryfikatos sobie odpuśćimy ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma zamiar założyć gaz w imprezce 115km (hydraulika). I teraz pytanie czy moglibyście kogoś polecić w okolicach Bolesławca (dolnyśląsk)? Chodzi by to było dobrze założone i regulacja trafiona od razu ;].

 

Jeszcze jak byście mogli napisać jaki gaz najlepiej założyć do tej imprezki? Przewałkowałem 10 stron i mam już całkowity mętlik ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma zamiar założyć gaz w imprezce 115km (hydraulika). I teraz pytanie czy moglibyście kogoś polecić w okolicach Bolesławca (dolnyśląsk)? Chodzi by to było dobrze założone i regulacja trafiona od razu ;].

 

Jeszcze jak byście mogli napisać jaki gaz najlepiej założyć do tej imprezki? Przewałkowałem 10 stron i mam już całkowity mętlik ;)

 

Pozdrawiam

Polecam sekwencję na STAG'u- w miarę tanio a bardzo dobrze no i sterowanie identyczne jak przy jeździe na benzynie. W sumie wystarczyła by prostsza instalacja z mikserem... ale uważam, że oszczędzać należy z głową. Nadmierne oszczędności przy montażu kończą się najczęściej nieplanowanymi wydatkami w warsztatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoowty, do wawy mam koło 500km więc trochę jest.. A jak często na ten serwis trzeba jeździć?

ja jezdze co pol roku a jezdze duzo

15000 co pol roku

 

No ja też sporo jeżdżę, a czasem nawet więcej i jeżdżenie co pół roku do wawy to mi się trochę nie kalkuluje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było..... zagazowałem Outbacka! :D Instalacja stag 4 plus, listwa 4xhana2000 A, reduktor Magic, wlew w klapie ( nie odbija przy tankowaniu ale się zatrzymuje zobaczymy przy kontroli) butla w kole.....72 litry, wchodzi 65 litrów, przejeżdża 565 km :lol: No i jest ok....no może trochę wolniejszy na 5-ce ale ok. :) trochę tak delikatnie jakby obroty spadały np. na skręcie przy sprzęgle no ale kontrola za jakieś 1000 km.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz sie pojawila kwestia podlogi. Jak to jest z butla - rozumiem ze podloga sie na niej nie opiera. Nie ma tez plastikowego wiadra podtrzymujacego podloge. Czy nie macie problemow z zapadaniem sie podlogi??? W moim Forku mam kolo zapasowe i wolna przestrzen nad nim, efekt = postawie okolo 80 kg i podloga schodzi ponizej listwy progowej!

LPG bede mial montowane w tym miesiacu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz sie pojawila kwestia podlogi. Jak to jest z butla - rozumiem ze podloga sie na niej nie opiera. Nie ma tez plastikowego wiadra podtrzymujacego podloge. Czy nie macie problemow z zapadaniem sie podlogi??? W moim Forku mam kolo zapasowe i wolna przestrzen nad nim, efekt = postawie okolo 80 kg i podloga schodzi ponizej listwy progowej!

LPG bede mial montowane w tym miesiacu.

 

W Obk, ta pokrywa / podloga bagnika jest dosc twarda. Ja mam butle cos kolo 65l, i jest przestrzen miedzy podloga a gora zbiornika. Laduje momentami duzo do bagaznika, podloga nigdy nie opadla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz sie pojawila kwestia podlogi. Jak to jest z butla - rozumiem ze podloga sie na niej nie opiera. Nie ma tez plastikowego wiadra podtrzymujacego podloge. Czy nie macie problemow z zapadaniem sie podlogi??? W moim Forku mam kolo zapasowe i wolna przestrzen nad nim, efekt = postawie okolo 80 kg i podloga schodzi ponizej listwy progowej!

LPG bede mial montowane w tym miesiacu.

 

W Obk, ta pokrywa / podloga bagnika jest dosc twarda. Ja mam butle cos kolo 65l, i jest przestrzen miedzy podloga a gora zbiornika. Laduje momentami duzo do bagaznika, podloga nigdy nie opadla.

 

U mnie problem lezy w plastikowym progu. Ciezar powoduje lekkie ugiecie podlogi, przesuniecie do przodu pojazdu i zeskakuje z progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma zamiar założyć gaz w imprezce 115km (hydraulika). I teraz pytanie czy moglibyście kogoś polecić w okolicach Bolesławca (dolnyśląsk)? Chodzi by to było dobrze założone i regulacja trafiona od razu ;].

 

Jeszcze jak byście mogli napisać jaki gaz najlepiej założyć do tej imprezki? Przewałkowałem 10 stron i mam już całkowity mętlik ;)

 

Pozdrawiam

 

właśnie eta jo:) jest ta ładna imprezka,jest kasa na LpowerG, jak się kręcę to głównie po mieście,i czasem raz na 2-4 tyg jakaś traska 300-400km,siak czy tak zakładam gaz.

Generalnie jestem zdecydowany na założenie gazu w serwisie przy salonie pewnej marki,zakładaja gaz ok.100 czy 200 zł drożej niż u konkurencji,ale nie ma problemu z serwisem i pitolenie w razie problemów,że tan typ tak ma,że przyjedź pan później,jutro a w ogóle to o co chodzi.Dzisiaj podjede do kolegi w tym serwisie i zapytam się co on tam ma za firmę gazowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...