Skocz do zawartości

jaki fotelik dla dziecka 9-36 kg


impreza555

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu, bo córka już zrobiła się na tyle spora, że niedługo przyjdze czas na przesiadkę w Klippana (który mam nadzieję zmieści się za mną jako kierowcą),  a dla syna wybiorę coś większego. Raczej z przedziału 9-25 bo chcę RWF ewentualnie RWF z późniejszą przesiadką na przód. Dobrze jakby było mocowanie na ISOFIX. Oczywiście liczą się własne doświadczenia, gwiazdki i atesty, cena właściwie nie. To co się liczy to bezpieczeństwo i komfort dziecka.

Miejsca może zajmować sporo, gdyż będzie za pasażerem (ale też bez przesady). Regulacja pochylenia poza oczywiście ustawieniem właściwego kąta, nie wymagana. Syn jest dość wysoki (najwyższy wśród dzieci w jego wieku jakie znam) ok.97cm wzrostu także dobrze, jakby chociaż z rok mógł pojeździć w nowym foteliku (widziałem jakiś Concord, ale tam wzrost chyba do 103cm, co wydaje mi się, dość małą granicą jak dla mnie - choć może się mylę).

I tak skończy się na mierzeniu w tylem.pl albo 8gwiazdek ale może mógłbym kilka propozycji zobaczyć na początku ;) także jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpowiadał Tobie Klippan, to możesz pozostać przy tej marce i wybrać Klippan Century (wzrost do 135 cm), natomiast z Axkida jest Move który jest też najtańszym fotelikiem, lub Axkid Minikid 2.0. Przy czym Minikid 2.0 poprawnie zamontowany w Legacy bez podkładki poziomującej mocno napina tapicerkę kanapy w aucie i przez to może się rozejść na szwie (u mnie tak się stało), nie wiem jak w przypadku pozostałych dwóch fotelików, ale myślę, że może być podobnie i zwróć na to uwagę.

Przy fotelikach 9-25 kg fotelik zamontowany na pasy i tak ani drgnie więc nie upierałbym się przy isofixie, za to na pewno warto zamontować coś takiego: .jpg

 

Montujesz to za pomocą śrub mocujących szyny fotela i do tego zapinasz pasy trzymające fotel - w Legacy się to bardzo dobrze sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w takim razie pewnie zacznę od klippana i axkida. Generalnie zakładam isofix bo czasem przekładam foteliki do innego auta i jest to chyba szybsze niż z mocowaniem na pasy ;) nie mniej jakby co @Slawskip powiedz skąd dostać takie „uszy”? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w osiemgwiazdek i niezależnie czy fotelik ma ISOFIX czy nie ma to się przydadzą zwłaszcza w tym aucie w którym jeździsz najczęściej, a standardowe pasy mocujące używać do aut do których fotelik będzie przekładany. (Mówimy o pasach mocujących fotelik do podłogi.)

Montaż do kanapy rzeczywiście szybszy jest na ISOFIX ale przy montażu na pasy masz większe pole manewru i możesz odsunąć fotelik od oparcia kanapy przez co dziecko ma więcej miejsca na nogi i tak na prawdę w 95% i tak będziesz montował na pasy. Poza tym teraz coraz mniej RWFów ma ISOFIX właśnie ze względu na odsuwanie fotelika od oparcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o toptether, tylko świadome odsunięcie fotelika od oparcia kanapy aby dziecko miało więcej miejsca na nogi. Toptether jest stosowany przy fotelikach przodem do kierunku jazdy, przy tych montowanych tyłem nie ma zastosowania, a my o takich rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Slawskip napisał:

Nie chodzi o toptether, tylko świadome odsunięcie fotelika od oparcia kanapy aby dziecko miało więcej miejsca na nogi. Toptether jest stosowany przy fotelikach przodem do kierunku jazdy, przy tych montowanych tyłem nie ma zastosowania, a my o takich rozmawiamy.

Mam fotelik  tylem do kierunku jazdy i system toptether ma.

 

W legacy mam właśnie problem z miejscem na nogi dla małej jak jedzie tyłem do kierunku jazdy. Częściej jeździ ostatnio przodem do kierunku jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do 8gwiazdek i wróciliśmy z Minikidem 2.0 (nic sensownego na isofix nie było) a ten montaż zdecydowanie da się ogarnąć. Fotelik i montaż wygląda naprawdę solidnie. Klippan powędrował za mnie i wszyscy nadal wygodnie siedzą w aucie. Przy wyborze zdecydowanie liczył się wzrost a nie waga dziecka i tu wygląda to sensownie. Dzieci zadowolone :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam bazę i chce kupić fotelik Maxi Cosi Pearl Smart I-Size, czy może użytkował ktoś ten model w Forku? Podobno w sklepach sprawdzają jakiś kąt nachylenia itp. ale trochę też naciągają na drogie modele z doświadczenia. Do tej pory z bazy i pierwszego fotelika jestem zadowolony

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, markos007 napisał:

Mam bazę i chce kupić fotelik Maxi Cosi Pearl Smart I-Size, czy może użytkował ktoś ten model w Forku? Podobno w sklepach sprawdzają jakiś kąt nachylenia itp. ale trochę też naciągają na drogie modele z doświadczenia. Do tej pory z bazy i pierwszego fotelika jestem zadowolony

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Nie miałem ale polecam Ci sklep tyłem.pl I 8gwiazdek tam jest bez naciągania, a nie liczyłem się z kasą przy fotelikach tylko miało być wybrane maksymalnie bezpiecznie pasujące do auta i te najdroższe się nie wpasowały a były dorzucane na moje życzenie do ich propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

Mamy dwa Recaro i jeden Sparco. 

 

Recaro jest genialne. 

Moj kumpel kupil Recaro dla swoich synkow, ale sie rozpadly, ja natomiast uzywam foteliki Britax - ktore za bardzo porzadnie zrobione - ale spore gabarytowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Mamy dwa Recaro i jeden Sparco. 

 

Recaro jest genialne. 

Też mam Recaro, zamówiłem tańsze Sparco do drugiego auta, ale dużo słabiej pomyślane i wykonane, zwróciłem, będę zamawiał drugie Recaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skwaro napisał:

Też mam Recaro, zamówiłem tańsze Sparco do drugiego auta, ale dużo słabiej pomyślane i wykonane, zwróciłem, będę zamawiał drugie Recaro.

 

Zrobiliśmy dokładnie tak samo i to był błąd. :(

 

18 minut temu, Eryk napisał:

Moj kumpel kupil Recaro dla swoich synkow, ale sie rozpadly, ja natomiast uzywam foteliki Britax - ktore za bardzo porzadnie zrobione - ale spore gabarytowo.

 

Jak dotąd nie mogę powiedzieć złego słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, radekk napisał:

Wcześniej miałem Maxi Cosi Pearl na bazie i również byłem zadowolony. A przede wszystkim córka

taki planuje kupić, mógłbym trochę dorzucić i kupić używany Recaro Zero.1  (wygląda mega solidnie i jakby był 2 razy większy od Maxi Cosi) ale nie wiem czy brać pod uwagę używkę fotelik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...