Skocz do zawartości

Subaru Levorg [VM] (MY14=>MY20)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

Octavia III jak najbardziej jest ok, do tego przestronna, spory bagaz i możliwości konfiguracji znacznie lepsze niz w Subaru. Jezdzilem wszystkimi wersjami i to auto jest naprawdę ok. Serwis jest bardzo przystępny cenowo i ilościowo (jakościowo to różnie) Do tego znane juz rabaty dają satysfakcję negocjacyjne.

 

Jak się zdecydujesz ma tylko jeden drobny problem - na kazdym skrzyżowaniu są przynajmniej 3 takie auta jak Twoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości to czy Subaru nie jest tak popularne pod Walmartem jak Skoda pod Biedronką ?

 

Skoda w 2014 sprzedała w EU 571658 aut (liczba mieszkańców około 500 mln)

Subaru w 2014 sprzedało w USA ok. 500000 aut (liczba mieszkańców niecałe 320 mln)

 

naprawdę nie mogę zrozumieć skąd ta nienawiść do "brandu" Skoda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to dobrze, że dużo ludzi na możliwość jeździć dobrymi samochodami ;) Skoda zmotoryzowała Polskę :)

Nie tylko Polskę trzech moich najbliższych sąsiadów jeździ Skoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja po prostu kiedyś miałem skodę.
 

 

też miałem Skodę i też mam Subaru 

dla mnie różnica znacząca Skoda była niezawodna a Subaru (obydwa auta diesle) to jej przeciwieństwo 

 

z racji, ze regularnie gdzieś wyjeżdżam a do tego lubię jeździć niska awaryjność i ciągła dyspozycyjność auta jest dla mnie największą jego zaletą, pod tym względem Subaru diesel u mnie poległo w przeciwieństwie do jakże pogardzanej Skody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ale to dobrze, że dużo ludzi na możliwość jeździć dobrymi samochodami ;) Skoda zmotoryzowała Polskę :)

Nie tylko Polskę trzech moich najbliższych sąsiadów jeździ Skoda ;)

Większość nie może się mylić ;)

To sie nazywa zdrowy rozsądek ;) mnie to na szczesćie nie grozi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale do rzeczy :)

 

Levorg vs golf alltrack 1.8 TScośtam 4x4 ta sama cena co Levi.No i wyższy troszku ;) i co wy na to? :)

 

Mnie osobiście Levorg podoba się równie jak i wspomniany Golf Alltrack

 

Połączenie 1.8 TSI + DSG + 4x4 Haldex jest całkiem dobre a samą skrzynię wręcz uwielbiam za połączenie cech skrzyni manualnej z automatyczną.

Nie jeździłem jeszcze tym konkretnie Golfem ale biorę go pod uwagę w swoich planach, problemem może być zawieszenie jeśli będzie twarde i mało sprężyste to niestety nie pasuje do charakteru auta i pod tym względem Subaru ma wyraźną przewagę

Silnik czy nowy 1.8 TSI czy stary w poprzedniej Octavii to sprawna jednostka, która bez większych kłopotów radzi sobie z takim autem (z nowych testowałem tylko Skodę 1.8 TSI 2WD ze starym silnikiem 1.8TSI zarówno i 2WD i 4WD bez i z DSG)

Nie wiem jak Alltrack ale sam Golf 7 HB Higline w środku wykonany świetnie.

 

Dla mnie czy Levorg czy G7 kombi (jak i Octavia 4x4 czy Seat jakiś tam) to jakby ta sama półka.

Szkoda, ze Levorg nie występuję z:

- większym silnikiem

i / lub

- manualną skrzynią

 

1.6 DIT + CVT wg. mnie nie będzie znacząco wolniejszy od nowego 1.8 TSI + DSG w Golfie bo to jest naprawdę udane połączenie

 

można powiedzieć, żę Golf to auto nudne bo ma dużo elektroniki, elektrycznie wspomaganie układu kierowniczego itp. ale dokładnie to samo tyczy się nowych "zwykłych" Subaru (tak często i tak mocno ingerującego ESP jak w XV nie miałem w żadnym innym aucie z ESP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No ale to dobrze, że dużo ludzi na możliwość jeździć dobrymi samochodami ;) Skoda zmotoryzowała Polskę :)

Nie tylko Polskę trzech moich najbliższych sąsiadów jeździ Skoda ;)

Większość nie może się mylić ;)

To sie nazywa zdrowy rozsądek ;) mnie to na szczesćie nie grozi :)

 

 

hehe,a we mnie walczą dwie osobowości ;)

 

@@ketivv,no proszę,czy znowu mam pisać o moim(SBD)? :lol:  ;)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie w Levorgu, ale do tej pory "nuda w WGA-u" a "nuda w Subaru" to jakby ... Może tak - Subaru jest PRAWIE tak nudne jak VW ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@ketivv,no proszę,czy znowu mam pisać o moim?  
 

 

możesz pisać co chcesz, jak niejednokrotnie wspomniałem takie są moje doświadczenie z gwarancyjnym Subaru diesel używanym w trasie,

które mogę w dość łatwy sposób odnieść do "znienawidzonej" Skody także w dieslu 

 

dla przypomnienia mój silnik Subaru Diesel mechanicznie działa, nie pękł nie wybuchł itp. 

 

pojedynczy przypadek nie musi być odzwierciedleniem ogółu, ani mój ani twój 

 

niestety ja do Subaru się mocno zraziłem a same kłopoty z "szeroko rozumianym silnikiem" to znacząca ale nie jedyna sprawa

nie wspominam wiele o swoim XV diesel bo to jest "paść" i tym określeniem kończę temat swoje XV

 

jednakże wcale nie uważam, ze tak musi być z każdym Subaru, Levorgiem byłem zainteresowany ale gama modelu pod kątem silnik/skrzynia niestety nie dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ketivv,no proszę,czy znowu mam pisać o moim?

 

możesz pisać co chcesz, jak niejednokrotnie wspomniałem takie są moje doświadczenie z gwarancyjnym Subaru diesel używanym w trasie,

które mogę w dość łatwy sposób odnieść do "znienawidzonej" Skody także w dieslu

 

dla przypomnienia mój silnik Subaru Diesel mechanicznie działa, nie pękł nie wybuchł itp.

 

pojedynczy przypadek nie musi być odzwierciedleniem ogółu, ani mój ani twój

 

niestety ja do Subaru się mocno zraziłem a same kłopoty z "szeroko rozumianym silnikiem" to znacząca ale nie jedyna sprawa

nie wspominam wiele o swoim XV diesel bo to jest "paść" i tym określeniem kończę temat swoje XV

 

jednakże wcale nie uważam, ze tak musi być z każdym Subaru, Levorgiem byłem zainteresowany ale gama modelu pod kątem silnik/skrzynia niestety nie dla mnie

Kurczę, Ketivv, kolejny wątek, gdzie wciskasz swoją historię. Naprawdę, wszyscy tu znamy lepiej Twój samochód niż nasze własne, podyskutujmy więc "na liczbach ogólnych" a nie w oparciu o szczególne przypadki ;) To taka prośba i sugestia :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

No ale to dobrze, że dużo ludzi na możliwość jeździć dobrymi samochodami ;) Skoda zmotoryzowała Polskę :)

 

Nie tylko Polskę trzech moich najbliższych sąsiadów jeździ Skoda ;)

Większość nie może się mylić ;)

 

 

To sie nazywa zdrowy rozsądek ;) mnie to na szczesćie nie grozi :)

 

hehe,a we mnie walczą dwie osobowości ;)

 

@@ketivv,no proszę,czy znowu mam pisać o moim(SBD)? :lol:  ;)

 

W kazdym walczą dlatego jeżdzę A4 zamiast STI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurczę, Ketivv, kolejny wątek, gdzie wciskasz swoją historię. Naprawdę, wszyscy tu znamy lepiej Twój samochód niż nasze własne, podyskutujmy więc "na liczbach ogólnych" a nie w oparciu o szczególne przypadki To taka prośba i sugestia
 

 

pozdrawiam Cię Sjak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

No ale to dobrze, że dużo ludzi na możliwość jeździć dobrymi samochodami ;) Skoda zmotoryzowała Polskę :)

Nie tylko Polskę trzech moich najbliższych sąsiadów jeździ Skoda ;)

Większość nie może się mylić ;)

 

 

To sie nazywa zdrowy rozsądek ;) mnie to na szczesćie nie grozi :)

 

hehe,a we mnie walczą dwie osobowości ;)

 

@@ketivv,no proszę,czy znowu mam pisać o moim(SBD)? :lol:  ;)

 

W kazdym walczą dlatego jeżdzę A4 zamiast STI ;)

 

 

Ale nie skodą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

No ale to dobrze, że dużo ludzi na możliwość jeździć dobrymi samochodami ;) Skoda zmotoryzowała Polskę :)

 

Nie tylko Polskę trzech moich najbliższych sąsiadów jeździ Skoda ;)
Większość nie może się mylić ;)
To sie nazywa zdrowy rozsądek ;) mnie to na szczesćie nie grozi :)

hehe,a we mnie walczą dwie osobowości ;)

@@ketivv,no proszę,czy znowu mam pisać o moim(SBD)? :lol:;)

W kazdym walczą dlatego jeżdzę A4 zamiast STI ;)

Ale nie skodą ;)

No tak ale jezeli STI nie miało by kuriozalnej ceny u mnie to niewykluczone ze parkowalo by u mnie STI i Octavia a nie a4 i Fiesta ;)

Oczywiście mowię to nie jadąc i nie macając Levorga

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o Golfie VII Alltrack ,nie jezdziłem nią,natomiast jezdziłem 3 dni zwykłą siódemką 1.2tsi 105km - rewelacja,nic nie może mu się równać,oczywiście w swojej klasie.Tylko nie można brać totalnej bidy,chociaż comfortline.Myślę więc ,że alltrack też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...