Skocz do zawartości

Zostałem oszukany, czy mi się wydaje???


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy zakupu felg magnezowych Speedline 2013 WRC z tej aukcji:

http://allegro.pl/fe...3406167544.html

Co prawda, nie kupiłem ich przez Allegro, bo były pod nosem, we Wrocławiu (wiem, ZNÓW mój błąd :wall: ), ale kupione z "naszego wrocławskiego podwórka" więc można było pokusić się o odrobinę zaufania. Jak zwykle takie naiwne podejście okazało się błędne. Sprzedający nie jest na żadnym z dwóch subarowych forów, ale chyba "kilka" osób go kojarzy. Żeby było jasne - kolega Iskier tylko użyczył swego konta na Allegro i forum z kreską.

Niestety po zakupie okazało się, że felgi są krzywe (choć P. zapewniał, że są OK), a byłem u trzech fachowców od felg, w dodatku jedna okazała się pęknięta i dość mocno krzywa. P. przez telefon twierdził, że trzymała ciśnienie, więc nie polemizowałem. Ostatecznie zawiozłem felgi do Górala w Żórawinie, powiedział, że wyprostuje, ale trzeba ją będzie lekko spawnąć, nawet kupił specjalny materiał do magnezówek. Niestety w czasie spawania, pęknięcie poszło dalej, od napięć wynikających z tego, że felga była mocno krzywa. Raczej już nie do uratowania. Trzy pozostałe są OK. Zapłaciłem 200zł za wyprostowanie tych trzech, co zresztą P. deklarował, że zwróci mi kasę za prostowanie.

Powiedzmy, że rozumiem, że nie chce mi zwrócić kasy za całość, bo teoretycznie mogłem mu oddać koła zanim podjąłem decyzję o naprawie ( choć na bieżąco go informowałem, o kolejnych "odkryciach" i faktach), choć twierdzenie, że są "proste do jazdy rajdowej", jest jednak dość zabawne. Nie wnikam, czy rzeczywiście P. jechał na nich czy nie, ale twierdzi, że jak jechał, to jakoś specjalnie nie biły...

Niestety nie mam już zdjęcia pęknięcia tej felgi sprzed próby naprawy, bo miałem w telefonie wgrywany nowy soft, ale felga miała ok. 1,5 cm pęknięcie na wewnętrznym rancie, które było "wypełnione" zwykłą szpachlą blacharską (przynajmniej tak to wyglądało).

Chcąc się jakoś dogadać jak człowiek z człowiekiem, znalazłem źródło, gdzie mogę taką felgę kupić, ale oczywiście w UK. Koszt z wysyłką i angielskim Vatem to 420 funtów czyli jakieś 2000 zł. Zaproponowałem chyba sprawiedliwy podział kosztów na pół czyli 1000 zł + 200 za prostowanie, ale bez odzewu i teraz nie odbiera ode mnie telefonu.

I teraz pytanie do Was - co sądzicie? Kto ma rację? Jak to załatwić, nie mam zamiaru tego puścić z wiatrem, bo te felgi nie kosztowały choćby nawet 2000 zł.

Na wszelki wypadek, gdyby aukcja wygasła - zdjęcia felg:

jblf.jpg

2a7a.jpg

3uwr.jpg

e6yb.jpg

Edytowane przez pawlaswrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie szanse mizerne.. Nie udowodnisz, ze zaraz po zakupie sam ich nie uszkodziles. Dziwie sie w sumie, ze zaplaciles tak konkretna sume za felgi na tzw. gebe. Trzeba bylo umowic sie z gosciem u wulkanizatora, sprawdzic, a nastepnie dobic targu, badz zrezygnowac. Jezeli gosc ma honor, to Twoja propozycja z podzialem kosztow za felge z UK jest jak najbardziej OK. Niestety nie wszyscy maja honor..

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radix , no tak, a jakie znaczenie ma fakt, że przed zakupem byłem zapewniany o tym, że felgi są proste i w ogóle OK.

 

KamilP - to fakt, mogłem je sprawdzić na wyważarce przed zakupem, ale moja ufność mnie zbiła z tropu, bo sprzedający twierdził, że są sprawdzone i że nawet na nich jeździł. Ja nie miałem możliwości na nich pojeździć, bo po pierwsze - ciągle nie mam auta, po drugie - felgi były wyczyszczone z lakieru, czyli surowe, dopiero przygotowane do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wszystko zależy teraz od Twojego kontrahenta. Ja sam miałem podobny przypadek na Allegro. Kupiłem felgi, które miały być "stan igła", a okazały się do "leczenia". Tyle, że od razu zadzwoniłem do sprzedającego, wysłałem zdjęcia i to ON poniósł koszty naprawy. Oczywiście po ich wcześniejszym ustaleniu u mojego wulkanizatora. Ale na wszystkie ustalenia był "papier"...

 

Tak, czy siak, próbuj się dogadać, ale nie miej na tym etapie juz do nikogo pretensji...

Edytowane przez radix99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już moja druga "wtopa" z felgami. Pierwsza była też pośrednio przez forum, ale uszkodził kurier. Sprawa była trochę skomplikowana, bo procedury reklamacyjne u kurierów są ściśle określone, a że sprzedający nie chciał współpracować, to poświęciłem 80 zł na wyprostowanie i stwierdziłem, że nie będę się szamotał z cymbałem.

Tutaj jest "trochę" drożej.

Zresztą trochę za dużo tych wtop i pobłażliwość dla cwaniactwa mi się skończyła

Edytowane przez pawlaswrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zakupie okazało się, że felgi są krzywe (choć P. zapewniał, że są OK), a byłem u trzech fachowców od felg, w dodatku jedna okazała się pęknięta i dość mocno krzywa. P. przez telefon twierdził, że trzymała ciśnienie, więc nie polemizowałem.

 

Niestety tu popełniłeś błąd. Jak uszkodzone to oddać i walczyć w momencie stwierdzenia uszkodzenia.

 

 

Niestety nie mam już zdjęcia pęknięcia tej felgi sprzed próby naprawy, bo miałem w telefonie wgrywany nowy soft

 

:facepalm:

 

 

Jak coś jest nie tak jak być powinno to robisz dokumentacje, strzeżesz jak oka w głowie i walczysz o swoje bez inwestowania sekundy życia i grosza w naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt, mogłem je sprawdzić na wyważarce przed zakupem, ale moja ufność mnie zbiła z tropu, bo sprzedający twierdził, że są sprawdzone i że nawet na nich jeździł (...)

nie kupilbym uzywanych felg bez sprawdzenia nawet od najlepszego kumpla, a co dopiero od nieznanego blizej goscia (sprzedajacemu moze sie wydawac, ze felgi sa ok, nie bija, itd., a wywazarka pokazuje co innego - kilkakrotnie juz bylem w takiej sytuacji, ale na szczescie udawalo sie jakos dogadac)

 

rozumiem, ze byles napalony na te felgi, dlatego nie zachowales niezbednej ostroznosci... niestety teraz jestes na straconej pozycji :(

 

 

 

p.s. osobiscie nadal stawialbym na cofniecie transakcji - zwracasz fele, sprzedawca kase, a koszt nieudanego remontu ponosisz sam... tylko jak to "cywilizowanie" wyegzekwowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek cały czas się uczy - niestety przeważnie na błędach.

Zwrot trzech felg jest bez sensu, bo felgi są rzadkie i kosztowne, w dodatku nie do każdego auta pasują, m.in. dlatego wstępnie wystawiłem je w K/S, może ktoś będzie chciał jako pamiątkę, jeśli się nie dogadam ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie dawno kupiłem od kogoś z tego forum felgi miały być całe i proste a do renowacji miałem je oddać po zimie ale niestety uwidocznił się pęknięty rant jednej z felg i oddałem je dzisiaj do naprawy. Wyszło, że wszystkie krzywe pomimo, że po zakupie normalnie dało je się wyważyć. Na szczęście do naprawy, ale koszt z malowaniem 1100 zł. Mądry Polak po szkodzie. Czy to z forum czy kolega trzeba sprawdzać.

Teraz przynajmniej będą jak nowe, ale niesmak pozostał.

Edytowane przez DanPlut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak kupuję felgi używane bez wizyty u wulkanizatora to trzeba zbijać cenę za prostowanie na każde koło bez względu na to co mówi sprzedający. W ciągu ostatnich dwóch lat "przewaliłem" na dwóch autach chyba z 8 kompletów felg i tylko dwa nowe, reszta w 90% była prostowana i lakierowana by wyglądały jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach tematu felgowego: dzis kupilem kolejne felgi (uzywki), sprzedawca zapewnial, ze sa idealne (wyglad zewn. rzeczywiscie b. dobry), a okazalo sie, ze jedna wymaga delikatnego prostowania... dobrze, ze sprawdzilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślij tą felgę do autotechn w chorzowie na ul.Pokoju, naprawiałem tam swoje ozty magnezowe i zrobili mega dobrą robotę (a do tego tanio), a też były zajeb.ście krzywe, w tym jedna miała wyrwany kawał mięsa. felgi magnezowe trzeba całe wygrzać do 200stC przed robotą, zakładam, że koleś do którego zawiozłeś nie miał tego doświadczenia.

foty naprawionej felgi:

DSC_0139.jpg

DSC_0140.jpg

DSC_0141.jpg

DSC_0142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Lestat, daj jakiś konkretniejszy namiar. Jeżdżę do Bytomia do rodziców, to bym podskoczył kiedyś i im pokazał felgę. To jest firma zajmująca się felgami profesjonalnie (spawają, wstawiają ubytki, prostują)? Dobrze wiedzieć, że ktoś takie rzeczy robi, więc jest nadzieja, choć Góral z Żórawiny we Wrocku a dobrą opinię. W sumie nie mam nic do stracenia. Ile zapłaciłeś za naprawę? Malują też proszkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autotechn.pl/...e.php?page_id=2 - adres chorzowski

tak jak pisałem - jako jedyni w okolicy się podjęli naprawy magnezowych. jestem z Krakowa i nawet Czaja powiedział, że on magnezu nie tyka.

na takie naprawy nie ma standardowego cennika - musisz zawieźć i wtedy wycenią. nie malują, to robiłem już u siebie w colorexie

 

 

vince_snd jeżdżę już od 2 lat, w tym regularnie po torze

Edytowane przez Lestat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wiem, że temat dosyć stary, ale mam pytanie odnośnie zakupu felg. W przypadku kiedy kupuję bez obejrzenia, na odległość itp w jaki sposób się zabezpieczyć? Chodzi mi o ewentualną niezgodność z tym co opisuje sprzedawca, w przypadku kiedy obie strony to osoby fizyczne.

Czy zaproponować sprzedającemu umowę kupna i tam wpisać wszystkie informacje odnośnie stanu felg czy wystarczy korespondencja (mailowa, albo przez OLX) w której sprzedający informuje o stanie sprzedawanego przedmiotu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...