Skocz do zawartości

Zostałem oszukany, czy mi się wydaje???


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wiem, że temat dosyć stary, ale mam pytanie odnośnie zakupu felg. W przypadku kiedy kupuję bez obejrzenia, na odległość itp w jaki sposób się zabezpieczyć? Chodzi mi o ewentualną niezgodność z tym co opisuje sprzedawca, w przypadku kiedy obie strony to osoby fizyczne. Czy zaproponować sprzedającemu umowę kupna i tam wpisać wszystkie informacje odnośnie stanu felg czy wystarczy korespondencja (mailowa, albo przez OLX) w której sprzedający informuje o stanie sprzedawanego przedmiotu?

najbezpieczniej przez allegro opcja kup teraz- jest to "dokument" na zawarcie umowy od ktorej masz prawo odstapic i zwrocic towar przez iles tam dni a sprzedajacy musi Ci zwrocic kase. A jak nie chce zwrocic mozesz smialo wystepowac na droge sadowa i kase wczesniej czy pozniej odda :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Rozpoznałem trochę temat. Jeśli sprzedający jest osobą prywatną to niestety nie ma tego prawa (do zwrotu w przeciągu 10 dni bez podania przyczyny). Tak naprawdę nie ważna jest platforma (allegro, olx itp) w kontekście sprzedaży "na odległość".

Jeśli chodzi o niezgodność towaru z umową to oczywiście istnieje taka możliwość. Allegro ma jeszcze "Centrum rozstrzygania sporów" i zwrot pieniędzy przez nich (allegro) w przypadku zgłoszenia na policję (koledze z pracy kiedyś zwrócili pieniądze za taki 'nieudany' zakup). W przypadku kupna od osoby prywatnej mamy roczną rękojmię.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...