Jump to content

Chorwacja - gdzie jechać z dziećmi ?

Recommended Posts

W drugiej połowie lipca będę miał trochę wolnego i tak na szybko powstał plan ( a w zasadzie jego brak ) na wypad z dzieciakami do Chorwacji.

dwie osoby dorosłe + trójka dzieci

Może jakieś namiary na sprawdzoną kwaterę ?

No i nie ukrywam że cena też ma znaczenie :)

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Polecam okolice Rijeki. To połaczenie plusów dużego miasta i piękne okolice z dosłownie wszytskimi krajobrazami. Mieliśmy kwaterę w okolicach plaży Kantrida.   1. blisko do autostrady

I jeździ Alfa Romeo Stelvio  Nie wiem czemu, ale zawsze darzyłem go wielką sympatią.     I te epickie porównania: "Woda w rondlu wrze już niczym krew janczarów na widok husarii" 

Wszystko co cie interesuje na temat Chorwacji znajdziesz na forum Chorwacja. www.cro.pl  

Posted Images

wypad z dzieciakami do Chorwacji.

A nie myślałeś o Czarnogórze?

Przynajmniej nie ma tłumów i sąsiadów nie spotkasz...;)

Nie wiem w jakim wieku dzieci ale Pag na wyspie Pag jest miejscem typowo pod dzieciaki, bez imprezowni. No i zaleta ze dosc blisko z Pl. Moglbym nawet gdzies wygrzebac namiar na apartament przy samej plazy i 300m od starowki - bylem tam w 2010r.

A nie myślałeś o Czarnogórze? Przynajmniej nie ma tłumów i sąsiadów nie spotkasz...

Trochę za daleko , mam tylko ok 1,5 tygodnia wolnego i chcę jak najmniej czasu spędzić w aucie

Nie wiem w jakim wieku dzieci ale Pag na wyspie Pag jest miejscem typowo pod dzieciaki, bez imprezowni. No i zaleta ze dosc blisko z Pl. Moglbym nawet gdzies wygrzebac namiar na apartament przy samej plazy i 300m od starowki - bylem tam w 2010r.

jeśli możesz

Cieszę się że mogłaś sobie nabić posta ;)

To są te apartamenty:

http://www.seecroati...elka-lesar.html

https://maps.google.... Chorwacja&z=16

Ja w 2010 roku w sierpniu płąciłe 60 Euro za ten 4 osobowy (2 sypialnie)

Mail bezpośrednio do włąścicielki - ja pisałem po angielsku: Jelka Lesar <duje.pag@gmail.com>

Z Krakowa spokojnie dolecisz w jeden dzień.

Edited by lukass

ja 2 razy byłem w Rogoznicy. Bardzo fajnie było. Nocowaliśmy w http://www.apartmaniruzmarin.hr/en/index.php/contact/ Po ostatnim razie już tam nie pojadę. Byliśmy tam w zeszłym roku. na ostatnie 2 noce musieliśmy zmienić kwaterę, bo w tej w której byliśmy była wcześniej zarezerwowana ale wiedzieliśmy o tym. Otrzymaliśmy droższy apartament (to też było uzgodnione). Zaraz po wprowadzeniu (apartament) poszliśmy na plażę. Około 13-tej wróciliśmy i chcieliśmy wziąć prysznic. Niestety okazało się , że kanaliza jest zapchana. Zgłosiliśmy to niezwłocznie. Próby przetkania trwały do 18.00 i nie dawały rezultatów. Wówczas stwierdziliśmy, że sobie nie poradzą i zdecydowaliśmy się opuścić pensjonat. Niestety pobyt już opłaciliśmy. Pani, mówiąca po polsku, powiedziała, że nie może nam zwrócić pieniędzy-gotówką. Zaproponowałem żeby przelali mi kasę na konto, podałem numer. Do tej pory nie przelali. Właściciel tłumaczył się (burak), że coś z moim numerem konta nie tak. Przez takie zdarzenie Chorwacja i jej ludzie stracili w moich oczach.

Dlatego - starajmy się nie płacić z góry za pobyt.

ja 2 razy byłem w Rogoznicy. Bardzo fajnie było. Nocowaliśmy w http://www.apartmani...ex.php/contact/ Po ostatnim razie już tam nie pojadę. Byliśmy tam w zeszłym roku. na ostatnie 2 noce musieliśmy zmienić kwaterę, bo w tej w której byliśmy była wcześniej zarezerwowana ale wiedzieliśmy o tym. Otrzymaliśmy droższy apartament (to też było uzgodnione). Zaraz po wprowadzeniu (apartament) poszliśmy na plażę. Około 13-tej wróciliśmy i chcieliśmy wziąć prysznic. Niestety okazało się , że kanaliza jest zapchana. Zgłosiliśmy to niezwłocznie. Próby przetkania trwały do 18.00 i nie dawały rezultatów. Wówczas stwierdziliśmy, że sobie nie poradzą i zdecydowaliśmy się opuścić pensjonat. Niestety pobyt już opłaciliśmy. Pani, mówiąca po polsku, powiedziała, że nie może nam zwrócić pieniędzy-gotówką. Zaproponowałem żeby przelali mi kasę na konto, podałem numer. Do tej pory nie przelali. Właściciel tłumaczył się (burak), że coś z moim numerem konta nie tak. Przez takie zdarzenie Chorwacja i jej ludzie stracili w moich oczach.

Dlatego - starajmy się nie płacić z góry za pobyt.

W Rogoznicy już byliśmy . Potwierdzam że to fajna miejscówka , z noclegiem nie ma problemu nawet bez rezerwacji

To są te apartamenty:

http://www.seecroati...elka-lesar.html

https://maps.google.... Chorwacja&z=16

Ja w 2010 roku w sierpniu płąciłe 60 Euro za ten 4 osobowy (2 sypialnie)

Mail bezpośrednio do włąścicielki - ja pisałem po angielsku: Jelka Lesar <duje.pag@gmail.com>

Z Krakowa spokojnie dolecisz w jeden dzień.

Wysłałem zapytanie

Thx

wypad z dzieciakami do Chorwacji.

A nie myślałeś o Czarnogórze?

Przynajmniej nie ma tłumów i sąsiadów nie spotkasz...;)

W Czarnogórze jestem od dwóch dni i już spotkałem wielu sąsiadów z PL. Co do tłumów to faktycznie na wielkiej plaży w okolicach Ulcinj nie ma tragedii.

WITAM SERDECZNIE. CZY MOŻE KTOŚ SIE WYBIERA POD KONIEC SIERPNIA LUB NA POCZĄTKU WRZEŚNIA DO CHORWACJI NA 7-10 DNI. MAMY DWOJE DZIECI W WIEKU 4 i 1 ROK. jEDZIEMY TAM PORAZ PIERWSZY I JAK BY KTOS REFLEKTOWAŁ TO BYŁO BY NA PEWNO RAŹNIEJ. POZDR KONRAD

• 3 weeks later...

jeśli wybierasz się do Chorwacji właśnie pod koniec sierpnia w rejony Istrii (a dokładniej do Puli) to miej na uwadze że w tym czasie jest tam jeden z największych festiwali muzyki basowej w europie :D i jeśli ktoś się na niego nie wybiera to raczej ciężko będzie tam odpocząć (muzykę było słychać w odległości około 7km od festiwalu :P )

• 1 year later...

ja w ta srode jade juz poraz 4 do Chorwacji. Tym razem w okolice Rogoznicy. Od siebie moge polecic okolice omisu ( miedzy omisem a baska woda) -male miejscowosci z nieduzymi plazami oczywiscie kamienistymi bo innych tam nie znajdziecie. Brak tłumów - jezeli ktos nie lubi imprezowych miejsc w sam raz. Jezeli ktos lubi miejsca imprezowe to Makarska bedzie dobrym wyborem. Na Pagu jest spokojnie - bardzo ładna wyspa mozna dojechac autem , kupic sol produkowana na miejscu na zapas:) Pmimo, że byłem w tunezji,turcji, we włoszech, nad naszym pieknym baltykiem- chorwacja jest miejscem które podoba mi sie najbardziej i najbardziej mi odpowiada i cały czas tam wracam. ( jest blisko, pogoda jest zawsze, plaze są czyste, ludzie sympatyczni, ceny przystepne, no i jest sporo atrakcji jak ktos nie lubi plażingu moze sobie posmigac po górach)

Edited by Karas
  • 7 months later...

Jedziemy w lipcu na 3 Mazdy mx5 do Chorwacji i myslimy o Rab (ze wzgledu na znajomych dzieciaki). Chcemy wynajac apartament lub dom - mozecie polecic jakis portal? Korzystaliscie z interhome.pl?

A moze macie jakis namiar na fajne miejsce do spania?

Trzeba szukać googlem ;) Jest dużo portali, jedne lepsze, drugie gorsze. Sporo ofert i tak się powtarza.

No i ostatecznie: nie bałbym się jechać w ciemno. Co prawda Wasza grupa jest nieco większa i może być trochę trudniej znaleźć lokum, gdzie wszyscy by się zmieścili - ale za to ryzyko rozczarowania mniejsze ;)

Im dalej na południe, tym ładniej, ciszej, spokojniej i bardziej 'dziko'.

Należy omijać Makarską, no chyba że ktoś lubi skupiska hałaśliwych Polaków...

Jedziemy w lipcu na 3 Mazdy mx5 do Chorwacji i myslimy o Rab (ze wzgledu na znajomych dzieciaki). Chcemy wynajac apartament lub dom - mozecie polecic jakis portal? Korzystaliscie z interhome.pl?

A moze macie jakis namiar na fajne miejsce do spania?

Wyszukaj interesującą Cię miejscowość i znajdź jej oficjalna stronę - często jest tam zkładka z kontaktami do wynajmu apartamentów bezpośrednio od właścicieli. Piszesz maila i czekasz - ja tak już kilkukrotnie rezerwowałem jak jechaliśmy większa ekipą.

No chyba, że pojedziesz całkiem na północ (Istria albo wyspa Krk) to będzie jeszcze ciszej, spokojniej i bez Rodaków imprezujących przy grillu.

No chyba, że pojedziesz całkiem na północ (Istria albo wyspa Krk) to będzie jeszcze ciszej, spokojniej i bez Rodaków imprezujących przy grillu.

Ta .. i efekt taki że % do lustra idą :P

Edited by Fortis