Skocz do zawartości

Chorwacja - gdzie jechać z dziećmi ?


sole3

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.04.2018 o 17:26, Broda napisał:

Odkopuje. Za-bookowalem Krk, jadę Subaru z 3 dzieci (4,6,9). ,,Jeste buszkraftere", będzie buszowane po okolicy (do 200km w jedną stronę max) celem zwiedzania i skaucenia.

Co zobaczyć warto - dzieci cywilizowane i muzea im nie straszne - co z nimi pozwiedzać?

 

 

Bylem na Krk, miejscowosc Malinska. Dla dzieci, fajna podroz statkiem co ma przedzial pasazerski pod woda i ogladasz przez okno jak w lodzi podwodnej

submarinkrk4_resize.jpg

 

Fajna plaza w miejscowosci Baska (dosc mocno wtedy wialo)

baska2.jpg

 

Bardzo fajne miasteczko Krk do zwiedzania - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... @Korton żeś pojechał :yahoo:

W Krk będziemy stacjonować, ,,do Baśki" i ,,Starej Baśki" się wybieramy, ale tym statkiem w Malinskiej (tam jest jedyne LPG na wyspie - jeszcze raz dzieki @moominko), to mi zaorałeś czaszkę B) coś fantastycznego! Bardzo Ci dziękuję zwłaszcza, że nic takiego nie wygooglalem - a szukałem i czytałem już trochę! :D

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2018 o 23:48, Korton napisał:

Bylem na Krk, miejscowosc Malinska. Dla dzieci, fajna podroz statkiem co ma przedzial pasazerski pod woda i ogladasz przez okno jak w lodzi podwodnej

Powiedz mi @Korton jak z dusznością na tego typu stateczkach? Sam nigdy nie korzystałem, ale oprócz wspaniałych widoków wilokrotnie przewijały się głosy, że duchota straszliwa.

 

@Broda ja w tym roku wracam na Hvar, tak mi się w zeszłym roku podobało. Jak się uda, to może nową XV (odbiór koniec maja - połowa czerwca), tam też jest gdzie pojeździć i to jak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, moominko napisał:

Powiedz mi @Korton jak z dusznością na tego typu stateczkach? Sam nigdy nie korzystałem, ale oprócz wspaniałych widoków wilokrotnie przewijały się głosy, że duchota straszliwa.

 

Nie było duszno, bo bylismy tylko my i jeszcze jedna rodzina na statku, bylismy tam w czerwcu, a nie w szczycie sezonu, temperatura na zewnatrz 26 stopni, caly czas otwarty byl wlaz. Wydaje mi sie, ze te statki maja klime i pewnie jak wiecej ludzi i temperatury wyzsze to wlaczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jadę do Cro za miesiąc z kawałkiem - kierunek wyspa Ciovo.

Nie chcę robić trasy na jeden raz i myślałem o noclegu w okolicach Zagrzebia.
Nocował ktoś w okolicy ? Możecie coś polecić? Jest co oglądać w Zagrzebiu?

A jak nie Zagrzeb to gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Guzik napisał:

Jadę do Cro za miesiąc z kawałkiem - kierunek wyspa Ciovo.

Nie chcę robić trasy na jeden raz i myślałem o noclegu w okolicach Zagrzebia.
Nocował ktoś w okolicy ? Możecie coś polecić? Jest co oglądać w Zagrzebiu?

A jak nie Zagrzeb to gdzie?

Zależy jak będziesz jechał. Ja robiłem sobie do takiej traski - też byłem na Ciovo - nocleg pod Graz'em w Austrii. W motelu Oekotel. To stricte tranzytowa miejscówka, przyjeżdżasz, śpisz, śniadanko i w drogę. Bardzo przystępna cena ze śniadaniem. Zaraz przy autostradzie, obok stacja paliw. Niedaleko jest też zalew-kąpielisko po żwirowni, przy ładnej pogodzie można skorzystać.  W tym roku planuję zatrzymać się na nocleg whttp://www.humskaklet.com/seosko-gospodarstvo-humska-klet-hrvatsko-zagorje-hum-na-sutli-seoski-turizam-srne-biciklizam-domacinstvo-kamo-za-vikend-odlicna-hrana-u-zagorju-priroda-vinska-cesta-sutlanska-dolina-dvorac-veliki-ta-4/  

To jest zaraz za granicą ze Słowenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa w zasadzie standardowa - Czechy, Austria, Słowenia.

Ja na nocleg chciałbym się zatrzymać późnym wieczorem lub nawet w nocy, więc takie gospodarstwa jak wkleiłeś chyba raczej odpadają.

Wstępnie klepnąłem dzisiaj IBIS w Maribor w Słowenii. Pokój dla rodziny 2+2 ze śniadaniem 440zl, ale jeszcze się będę rozglądał.

 

 

Edytowane przez Guzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2018 o 17:26, Broda napisał:

Odkopuje. Za-bookowalem Krk, jadę Subaru z 3 dzieci (4,6,9). ,,Jeste buszkraftere", będzie buszowane po okolicy (do 200km w jedną stronę max) celem zwiedzania i skaucenia.

Co zobaczyć warto - dzieci cywilizowane i muzea im nie straszne - co z nimi pozwiedzać?

Atrakcje, place zabaw?

Które plaże w okolicy do 50km?

Stacje lpg, bankomaty?

Kochamy góry, będzie chodzone, czy mozna tam też polatac lekki off road polnymi drogami i dojechać gdzieś na piknik w totalzadupiu, kawałek bliżej szczytów (dzieci jednak srednio znoszą kombo gór i upału)? Grill na uboczu ok? Ognisko naturalnie odpada. Można zbierać chrust, czy jest jak u nas i lepiej kupić węgiel drzewny? Ogarnę takie rzeczy w sklepach na wyspie lub blisko mostu?

Paranoja ,,antynożowa", czy za folder w kieszeni nikt się nie czepia?

Na co uważać oprócz jeżowców? :P

Warto sprzęt sportowy i zabawki na plażę kupić tam, czy wozić? 

Jakieś parki rozrywki, aquaparki do 150-200km?

 

Pytam o sprawdzone Wasze doswiadczenia, z google będę korzystał i na pewno coś z odpowiedzi (albo wszystkie) się znajdzie.

 

Wszystko co cie interesuje na temat Chorwacji znajdziesz na forum Chorwacja. www.cro.pl

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[usunięto spam]

A ze swojej strony polecić mogę również Split, przede wszystkim przejazd drogą nadmorską sprawia niemałe wrażenie B)

W tym roku może znowu się wybiorę, wcześniej stacjonowałem w Privlace nad Zadarem i plaże w tej okolicy z pewnością mogę polecić ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to ja już na miejscu.

 

Ruszyłem w piątek z Żyrardowa trasą Katowice (tu zrobiliśmy sobie postój w wesołym miasteczku i ZOO) - Bielsko Biała - Zwardoń - Bratysława - Gyor - Szekesfehrvar (tu mieliśmy nocleg) - Zagrzeb - Trogir.

Trasa przez Polskę, Słowację i Węgry luzik. Mały ruch. Trochę nurzyło pilnowanie prędkości po stronie słowackiej, ale generalnie spoko. Winiety na Słowację i Węgry kupione online bez niepotrzebnego naklejania winiet na szybkę - bajka.

W sobotę po stronie węgierskiej w stronę Zagrzebia spory ruch, tak samo już po stronie Chorwackiej - trochę polaków dobiło, którzy jechali inną trasą. Małe korki na bramkach w Chorwacji - max 5 minut czekania. Trasa Zagrzeb - Split extra. Szybka (lecieliśmy jak większość około 150km/h), kręta, przez góry z pięknymi widokami.

 

Pogoda super, ceny w Lidlu jak w Polsce ;) a woda w morzu już teraz ma temperaturę taką, jakiej bałtyk nigdy nie osiąga.

To mój pierwszy raz w Cro i na razie mi się podoba :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie

Planuje wyjazd z dziećmi do Chorwacji. Raczej cześć Północna mnie interesuje i raczej na uboczu wielkich ośrodków turystycznych co nie znaczy, że nie zamierzam zwiedzać. Może ktoś zna w tamtym rejonie zaciszne miejsce z dostępem do mało obleganej plaży, dostęp może być także samochodem 4x4, jedziemy Foresterem.

Wysłano przez Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Za niespełna 3 tygodnie jadę z Gdańska do Zadaru. Ponieważ pierwszy raz będę jechał do Chorwacji to możecie dać jakieś wskazówki i porady? Będziemy jechali raczej Czechy , Austria, Słowenia.

Gdzie najlepiej winiety kupić? Wiem że można z góry kupić online i kosztuje to coś około 350zł. Czy problem jest kupić je na miejscu w nocy?

Jak wygląda kwestia wyposażenia samochodu w tych krajach w rzeczy typu kamizelki ? Jedziemy z 5 dzieciaków i czy dla każdego musi być jedna kamizelka ?

Macie jakieś polecone miejsca na krótki postój?

 

Kto z Was był w Zadarze może polecić jakieś ciekawe miejsca ? Co w okolicy najlepiej "zaliczyć" mając samochód na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 21:13, lukasdraz napisał:

Gdzie najlepiej winiety kupić? Wiem że można z góry kupić online i kosztuje to coś około 350zł. Czy problem jest kupić je na miejscu w nocy?

Jeżeli jedziesz autostradą A1 to wpadasz do Czech i tuż przed Ostravą jest stacja Shell gdzie spokojnie kupisz czeską winietę. Do tego miejsca nie obowiązuje winieta.

Na granicy Czech i Austrii są punkty gdzie nabędziesz winietę austriacką.

Zostaje Słowenia. Jeżeli nie omijasz autostrady drogami bocznymi (60-70km) to w pobliżu granicy są stacje.

Można kupić przed wyjazdem w PL, ale jest jakieś 30% marży.

 

W Czechach trzeba mieć komplet żarówek. Kamizelki dla wszystkich ogólnie warto mieć. W Austrii nie wolno używać nawi z ostrzeganiem o radarach i chyba CB też jest zabronione. W okolicy Wiednia jest sporo radarów - lepiej trzymać się ograniczenia. Tak poza tym jechać uważnie, nie przeginać z prędkością i będzie luks.

Na granicy Czech i Słowacji dociągneli już autostradę więc został bodaj 15km odcinek drogi lokalnej, ale idzie szybko. Tak poza tym do celu same autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2020 o 11:02, inanitas napisał:

Witajcie

Planuje wyjazd z dziećmi do Chorwacji. Raczej cześć Północna mnie interesuje i raczej na uboczu wielkich ośrodków turystycznych co nie znaczy, że nie zamierzam zwiedzać. Może ktoś zna w tamtym rejonie zaciszne miejsce z dostępem do mało obleganej plaży, dostęp może być także samochodem 4x4, jedziemy Foresterem.

Wysłano przez Tapatalka
 

 

Polecam okolice Rijeki. To połaczenie plusów dużego miasta i piękne okolice z dosłownie wszytskimi krajobrazami.

Mieliśmy kwaterę w okolicach plaży Kantrida.

 

1. blisko do autostrady
2. do centrum ok 3-4 km z pięknym portem, ulicą Korzo (coś jak Monciak lub Krupówki)

3. zamek Trsat z widokiem na całe miasto

4. fajna plaża Kantrida lub baseny ze słodką wodą jakieś 100m dalej

5. kilka km do miejścowości Opatija - takie nasze Międzyzdroje

6. 10-15km i masz góry ok 2500m !!! szczyt Vojak lub Ucka

7. 70km na wyspę Krk i piaszczystą plażę Baska

8. race track Grobnik :)  jakieś 20 km od miasta
 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, inanitas napisał:

Czy na Vojak da się wjechać autem? Potencjalnie widziałem na Google tam drogę asfaltową jednak nie wiem jak wygląda sytuacja z lokslnymi zakazami ruchu w tym terenie.

Wysłano przez Tapatalka
 

Da się wjechać praktycznie pod sam szczyt, bo na górze jest jakieś obserwatorium.

Droga wąska i kręta, prawie jak Col de Turini ;) Jest też ścieżka piesza ok 1.5h wspinaczki.

Vojak.JPG

Edytowane przez GdaKon
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...