Skocz do zawartości

Forester 2.5 Turbo z LPG


raj

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

czy jest jakas techniczna roznica przy silniku 2.0XT i 2.5XT ? tzn. czy podzespoly w instalacji sa takie same?

Powinna być bo i moc większa,wydajność wtrysków na przykład.

Wszystko zależy od stanu silnika i regulacji,ustawienia instalacji gazowej,dla 2,5T powinno być to dobrane i wykonane bardzo starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paul_78: dlaczego?

 

sputnik: Instalacje robiłem w rzeszowie, firma M.S. Gaz Marcin Szary, sugerowałem się tym, że już kilka takich subaraków montował, a nie uczył się na moim aucie.

Od założenia jakieś 15 tysi i póki co wszystko bangla jak trzeba. Nic nie szarpie, nie gaśnie. Po prostu jeździ tak jak powinien.

 

Przekonał mnie też fakt, że gościu od którego kupiłem Forka, oddał mu salonowe X5 35i do roboty i ponad rok już śmiga zadowolony.

 

Więc można mówić co bądź o instalacji jak się jej nie ma, ale jednak to jest pierońsko duża oszczędność. (wiem wiem, do czasu wg czarnowidzów :) )

 

Czołem,

jak tam po roku użytkowania sprawuje się na gazie? wyszło coś, jakieś problemy? Pytam, bo wcześniej miałem 2.0 turbo z lpg, teraz mam 2,5XT ;) 

 

Pytanie kieruję do wszystkich, którzy przejechali ponad 30 tys. km. Opinie osób użytkujących auto na lpg od 2 miesięcy-od 2 tysięcy km, raczej mnie nie przekonują ;)

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od założenia instalacji zrobiłem ponad 40tys km. Cały czas pracuje bez problemu. Po drodze co prawda robiłem UPG, ale na 99% nie miało to wpływu i kupiłem już samochód z uszczelką do roboty. Poza tym tylko zadowolenie i oszczędność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Wziąłbym LPG techa bez mrugnięcia okiem, natomiast wtryski szedłbym w barracudę albo napoleona - trzeba by wyliczyć zapotrzebowanie. Reduktora nie znam, nie wypowiadam się, są dobre reduktory na rynku, jest w czym wybierać. 

Lubryfikację - daj sobie spokój, to tylko marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest:

Forek 2.5XT 230KM 2006 r.

Auto-GAZ Centrum

Sterownik Zenit PRO OBD (5 lat gwarancji)
Wtryski Hana 2100 czerwone (niebieskie, bo czerwone były zbyt wydajne i nie chodziły jak należy)
Reduktor: 2 szt ACR01 (czarne)
 

Przejechane do tej pory ok. 5000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się po przebiegu powyżej 50.000km.Ja obecnie taki przebieg mam i zauważam zmianęw pracy silnika.Nierówna praca na biegu jałowym daje o sobie znać.Gniazda powoli do roboty.Mój lpg to stag.spalanie 18lpg miasto .trasa 15-16.jazda normalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest:

Forek 2.5XT 230KM 2006 r.

Auto-GAZ Centrum

Sterownik Zenit PRO OBD (5 lat gwarancji)

Wtryski Hana 2100 czerwone (niebieskie, bo czerwone były zbyt wydajne i nie chodziły jak należy)

Reduktor: 2 szt ACR01 (czarne)

 

Przejechane do tej pory ok. 5000 km

 

u mnie w ssaku były hany niebieskie, pierwszy padł po ok 11tkm, niedawno padł kolejny a na instalacji auto chodzi zaledwie 20tkm, wywaliłem wszystkie i mam barracudy. dwie w tak krótkim czasie to trochę przegięcie, ale podobno nie tylko mi tak szybko padły, więc odradzam.

na sterownik nie narzekam (LPG Tech 204), ale taki już był, sam bym wybrał może coś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BRC Seqel 24 zrobione teraz jakieś 60 tys. Zawory regulowane od razu po założeniu instalki bo było robione UPG. Nic nie buja spalanie max 17l w korkach, w trasie min 10,5l standard jakieś 12l. Ustawiony dotrysk benzyny powyżej 4500 obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...