Skocz do zawartości

Forester 2.5 Turbo z LPG


raj

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Może jakaś mała korekta mapy?

Na kurs eco-drivingu nie pójdę... a inaczej tej mapy nie da się skorygować ;)

 

A tak poważnie to zanosi się, że w tym roku będę miał do przejechania jeszcze ze 30-40 tys. kilometrów.

Zwyciężył więc rachunek ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chciałem założyć gaz do forka 2.5XT ... czytam czytam i nie wiem gdzie mam to zrobić.

Czy możecie mi coś na priva doradzić żebym miał to dobrze i bezproblemowo zrobione i nie jeździł na poprawki przez koeljne pół roku bo nie mam za bardzo na to czasu.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach chciałem założyć gaz do forka 2.5XT ... czytam czytam i nie wiem gdzie mam to zrobić.

Czy możecie mi coś na priva doradzić żebym miał to dobrze i bezproblemowo zrobione i nie jeździł na poprawki przez koeljne pół roku bo nie mam za bardzo na to czasu.

Pomożecie?

 

Witam.

Jesteś z W-wy i się jeszcze pytasz, ja z Olsztyna będę gonił do stolicy do mistrza Jako na gazowanie forka.

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś liczył ile trzeba przejechac km zeby sie instalacja zwróciła w 2,5xt ?

rachunki jakby proste - w paliwie circa 30PLN/100km oszczednosci, instalacja u mistrza Jako 5kPLN o ile sie ceny nie zmienily > zwrot po 17kkm, potem oszczedzasz 30gr/km.

Po stronie kosztow w dluzszym rozrachunku sa dodatkowe pozycje (przeglady, czestsze regulacje zaworow, w czarnym scenariuszu przyspieszony remont glowic)...ale jakby nie liczyl to imho warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś liczył ile trzeba przejechac km zeby sie instalacja zwróciła w 2,5xt ?

rachunki jakby proste - w paliwie circa 30PLN/100km oszczednosci, instalacja u mistrza Jako 5kPLN o ile sie ceny nie zmienily > zwrot po 17kkm, potem oszczedzasz 30gr/km.

Po stronie kosztow w dluzszym rozrachunku sa dodatkowe pozycje (przeglady, czestsze regulacje zaworow, w czarnym scenariuszu przyspieszony remont glowic)...ale jakby nie liczyl to imho warto :)

 

czyli i tak trzeba ~ 25tys albo i wiecej przejechac zeby to sie ekonomicznie opłacało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moj Forek ma 168 kkm a gaz był założony we Wloszech w 2005 roku przy przebiegu 46kkm w 2008 miał zmiemiane zaworki (tak wynika z faktur ) pytanie czy juz cza i jak tak to do kogo wybrac sie na sprawdzenie ewentualnie regulacje luzów na zaworach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

 

Warto przy okazji przeczytać o możliwych problemach z tym silnikiem: http://cosiepsuje.com/produkt/261/subaru-2-5-turbo.html

bez czytania wiem,że to wy[ociny następnego co wie że dzwoni, ale nie wie gdzie.

 

Ale dużo to tam do poczytania nie ma.Wręcz stwierdzam,że nic. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...