Skocz do zawartości

O motoryzacji ale niekoniecznie o Subaru


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ps. Sorry za niewiedze ale co to jest ten caly Haldex i czym sie rozni od innych 4x4?

 

tym, że nie jest to prawdziwy napęd na 4 koła, tylko dołączany tył w dużym uproszczeniu na śliskiej nawierzchni- czyli np 90% na przód 10% na tył i w razie jakiegos uślizgu część momentu jest przekazywana na tylną oś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy we wszystkich autach wykorzystujących technologię Haldex (cała grupa VW plus Volvo), ale przynajmniej w tym, czym miałem okazję jeździć (Skoda turbo 1800) na przód idzie 100%, a dopiero po uślizgu przodu cała (chyba) para na chwilę idzie na tył.

Do powolnego wykopywania się ze śniegu to nawet jakoś działa, ale przy szybkiej jeździe bywa niebezpieczne - bo nagle wóz podsterowny dostaje gwałtownej nadsterowności. Paru mniej czujnych kierowców, przekonanych, że 4x4 się bezpiecznie prowadzi, nabiło sobie dzięki temu wynalazkowi guza. Problem łagodzi (nie rozwiązuje całkiem!) ESP, które do poprzedniej generacji Octavii 4x4 dawano jako dość drogą opcję.

 

Natomiast merytoryczną krytykę "prawdziwego" quattro w Audi, czyli systemu Torsen, w paru wątkach uskuteczniał m.in. Azrael. Jak poszukasz, pewnie znajdziesz. Generalnie wniosek Azraela był taki, o ile pamiętam, że nawet jeździ - ale "fun" jakby mniejszy niż w Subaru... Czyli dla emeryta... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast merytoryczną krytykę "prawdziwego" quattro w Audi, czyli systemu Torsen, w paru wątkach uskuteczniał m.in. Azrael. Jak poszukasz, pewnie znajdziesz. Generalnie wniosek Azraela był taki, o ile pamiętam, że nawet jeździ - ale "fun" jakby mniejszy niż w Subaru... Czyli dla emeryta... :wink:

 

i jak każde Audi ryje przodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy w kolo mowia ze Subaru ma najlepszy naped dlatego zapytalem w czym jest lepszy od quattro

Niewątpliwie Subaru jako pierwsze (i do tej pory ciągle jako jedyne) stosuje napęd AWD na masową skalę czyniąc z niego swoją wizytówkę. Jest on dosyć prosty konstrukcyjnie a zarazem skuteczny (w większości wypadków czysta mechanika) a przez to bardzo trwały. Torseny są bardziej skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Brera ma nowy Torsen C (Twin Diff)...

 

tutaj artykul: http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=682763

 

nota bene - chyba wiem jaki bedzie moj nastepny samochod :twisted:

Też wiem- to nie będzie Alfa na bank. A tak jak nie o Subaru to miałem ostatnio koszmar, śniło mi się,że wpłaciłem 15tys zaliczki na nowe BMW :( - po co mnie BMW, wszak do mojej chaty na kurzej stopce przez kwartał to sie tym dojechać nie da, no ciarki mnie przeszły, ale mniej koszmarne było, żem zamówił model 545i (czy istnieje taki?) no i najlepsza była cena 95 tys zł (sic!), co prawda jak miałem kupować to się okazało,że wyszło z dodatkowym wyposażeniem coś 105- no okazja ale i tak jak się obudziłem to byłem lekko wystraszony :mrgreen:

Mam więc nadzieję,że sen był proroczy jeśli idzie o poziom cen samochodów hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bede szczery. Bardzo chcialbym posiadac taka 545i (na rynku europejskim chyba jej nie ma) Bardzo podoba mi sie te auto i nikt mi nie powie ze to gowno. Jedynie "gowniana" to moze byc cena za ktora mozna kupic 2 WRX'y. W ogole nie rozumiem dlaczego na kazdym forum wszyscy "wysmiewaja sie" z BMW :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bede szczery. Bardzo chcialbym posiadac taka 545i (na rynku europejskim chyba jej nie ma) Bardzo podoba mi sie te auto i nikt mi nie powie ze to gowno. Jedynie "gowniana" to moze byc cena za ktora mozna kupic 2 WRX'y. W ogole nie rozumiem dlaczego na kazdym forum wszyscy "wysmiewaja sie" z BMW :wink:

 

??? Kto się śmiej z BMW ??? Kto !

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62325821

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole nie rozumiem dlaczego na kazdym forum wszyscy "wysmiewaja sie" z BMW

 

Bo nie mają...

 

A Tym co mają nie starcza już sił na czarny humor i zostaje rozpacz. :wink: Nic dziwnego, że tutaj naśmiewają się z BMW, wszakże napęd 4x4 to te auta mają słaby...

 

Opinie o tych autach tworzą ich właściciele, a nie same auta i w tym sęk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...