Skocz do zawartości

Nawigacja - Forester MY2006


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Podłączyłem komputer do tego USB i załadowało mi jakiś dysk Garmina na którym jest plik 1,3 GB gmapprom.img i katalog z innymi plikami, chyba językami.

Wynika z tego że można ładować tam jakieś aktualizacje map? DVD był odłączony to chyba tak to jest. Pytanie tylko skąd takie mapy wziąć.

Nie otwierałem paneli nad navi żeby zobaczyć gdzie ten USB jest podłączony bo boje się coś uszkodzić a nie znalazłem instrukcji jak to otworzyć :-(. W service manualu nie znalazłem tez.

 

Jeśli ktoś ma podobnie, prosiłbym o kontakt.

 

Pozdr

 

 

 

Już widzę ze trzeba po prostu zastąpić ten plik nowszym. Ciekawe czy np. AutoMapa tam działa

 

 

Odkręcasz 2 śrubki nad zegarami (prędkościomierza, obrotomierza), wyciągasz daszek osłaniający zegary. Wtedy możesz dostać się do śrubki z prawej strony która trzyma daszek nawigacji. Gdy go odkręcisz trzeba mocno pociągnąć/uderzyć daszek do góry i go ściągnąć. Będziesz widział ekran i wchodzące do niego kabelki. Pod tym powinieneś mieć (a przynajmniej tak jest u mnie) takie coś:

http://www.kenwood.eu/products/car/navigation/navigation/KNA-G520/

z mapą wgraną na kartę SD Garmin City Navigator Europe 20** (może 2007 lub 2008).

 

Z niego właśnie wychodzi ten kabelek USB który znalazłeś w schowku. Co do aktualizacji to opcje masz dwie:

-kupujesz nowe karty pamięci z wgraną najnowszą mapą i cała procedura to tylko podmienić kartę (oczywiście wpierw musisz dostać się do urządzenia)

-albo wgrywasz sobie przez ten kabelek to co sam ściągniesz z neta (tylko trzeba pamiętać że to jest jeszcze stara technologia i USB 1.0 więc wgrywanie np 2GB map może trwać nawet ponad godzinę więc przyda się laptop z dobrą baterią by nie padło w połowie kopiowania;/)

Nowe mapy a raczej ich drobne poprawki i dodawanie nowych ulic wychodzi kilka razy do roku.

 

Co do opcji drugiej to jeżeli nie miałeś nigdy robionej aktualizacji na zasadzie podmiany karty to możesz mieć tam kartę 1GB (która w obecnej chwili starczy na mapę Polski i może troszkę sąsiednich krajów) a jakbyś chciał mieć całą Europę środkową to potrzeba min 2GB a dla całej to nawet 4GB może być mało. Do tego urządzenie obsługuje po aktualizacji softu karty chyba max 4GB.

Jakbyś chciał się bawić sam to polecam wpierw zgrać sobie na dysk komputera kopię plików gmapsupp.unl i gmapprom.img (jeden z mapą drugi z jakimś kluczem) bo jakbyś coś źle zrobił to potem będzie ciężko przywrócić. Samo urządzenie też ma jakąś małą pamięć wewnętrzną ale starcza ona chyba tylko na soft, pliki z glosami w różnych językach i ewentualnie miejsce by wgrać własne POI (fotoradary itp)

Co do wgrywania AutoMapy to nie próbowałem nigdy i nawet nie znalazłem nigdzie porad jak i czy da się to zrobić więc może ktoś inny coś poradzi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, dzieki za opis.

Wlasnie podmienilem mape, ktora miala byc wschodnia europa z 2012 i nie ma tam polski :).

 

USB rzeczywiscie bardzo wolne, mape 1,2 GB kopiuje 50 min.

 

I chyba musze zmienic karte bo jest tam wszystkiego 1,4 GB......

 

Dzieki za opis jak sie dostac do navi. Jak znajde troche czasu to pogrzebie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc tak. Podłączyłem komputer do tego USB i załadowało mi jakiś dysk Garmina na którym jest plik 1,3 GB gmapprom.img i katalog z innymi plikami, chyba językami.

Wynika z tego że można ładować tam jakieś aktualizacje map? DVD był odłączony to chyba tak to jest. Pytanie tylko skąd takie mapy wziąć.

Nie otwierałem paneli nad navi żeby zobaczyć gdzie ten USB jest podłączony bo boje się coś uszkodzić a nie znalazłem instrukcji jak to otworzyć :-(. W service manualu nie znalazłem tez.

 

Jeśli ktoś ma podobnie, prosiłbym o kontakt.

 

Pozdr

 

 

 

Już widzę ze trzeba po prostu zastąpić ten plik nowszym. Ciekawe czy np. AutoMapa tam działa

 

 

Odkręcasz 2 śrubki nad zegarami (prędkościomierza, obrotomierza), wyciągasz daszek osłaniający zegary. Wtedy możesz dostać się do śrubki z prawej strony która trzyma daszek nawigacji. Gdy go odkręcisz trzeba mocno pociągnąć/uderzyć daszek do góry i go ściągnąć. Będziesz widział ekran i wchodzące do niego kabelki. Pod tym powinieneś mieć (a przynajmniej tak jest u mnie) takie coś:

http://www.kenwood.e...ation/KNA-G520/

z mapą wgraną na kartę SD Garmin City Navigator Europe 20** (może 2007 lub 2008).

 

Z niego właśnie wychodzi ten kabelek USB który znalazłeś w schowku. Co do aktualizacji to opcje masz dwie:

-kupujesz nowe karty pamięci z wgraną najnowszą mapą i cała procedura to tylko podmienić kartę (oczywiście wpierw musisz dostać się do urządzenia)

-albo wgrywasz sobie przez ten kabelek to co sam ściągniesz z neta (tylko trzeba pamiętać że to jest jeszcze stara technologia i USB 1.0 więc wgrywanie np 2GB map może trwać nawet ponad godzinę więc przyda się laptop z dobrą baterią by nie padło w połowie kopiowania;/)

Nowe mapy a raczej ich drobne poprawki i dodawanie nowych ulic wychodzi kilka razy do roku.

 

Co do opcji drugiej to jeżeli nie miałeś nigdy robionej aktualizacji na zasadzie podmiany karty to możesz mieć tam kartę 1GB (która w obecnej chwili starczy na mapę Polski i może troszkę sąsiednich krajów) a jakbyś chciał mieć całą Europę środkową to potrzeba min 2GB a dla całej to nawet 4GB może być mało. Do tego urządzenie obsługuje po aktualizacji softu karty chyba max 4GB.

Jakbyś chciał się bawić sam to polecam wpierw zgrać sobie na dysk komputera kopię plików gmapsupp.unl i gmapprom.img (jeden z mapą drugi z jakimś kluczem) bo jakbyś coś źle zrobił to potem będzie ciężko przywrócić. Samo urządzenie też ma jakąś małą pamięć wewnętrzną ale starcza ona chyba tylko na soft, pliki z glosami w różnych językach i ewentualnie miejsce by wgrać własne POI (fotoradary itp)

Co do wgrywania AutoMapy to nie próbowałem nigdy i nawet nie znalazłem nigdzie porad jak i czy da się to zrobić więc może ktoś inny coś poradzi.

 

A wiesz moze jaki model wyswietlacza siedzi w tych forkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie z innej beczki - czy da się wyjąć nawigację z Forka SG i zainstalować schowek z klapką?

Jak chcesz się pozbyć budki na GPS to daj znać :) z chęcią ją przygarnę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

koledzy jak zdemontować budkę nawigacji w forku 05?

 

 

Odkręcasz 2 śrubki nad zegarami (prędkościomierza, obrotomierza), wyciągasz daszek osłaniający zegary. Wtedy możesz dostać się do śrubki z prawej strony która trzyma daszek nawigacji. Gdy go odkręcisz trzeba mocno pociągnąć/uderzyć daszek do góry i go ściągnąć

czy właśnie tak? nie ma jakiś śrubek pod przyciskami wyświetlacza tam u dołu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odkręcasz 2 śrubki nad zegarami (prędkościomierza, obrotomierza), wyciągasz daszek osłaniający zegary. Wtedy możesz dostać się do śrubki z prawej strony która trzyma daszek nawigacji. Gdy go odkręcisz trzeba mocno pociągnąć/uderzyć daszek do góry i go ściągnąć

Próbowałem ale nie mam odwagi walnąć w ten daszek na tyle mocno by go odczepić od deski. Z prawej strony też jest taki zatrzask ( zaglądałem przez konsolę środkową ale dostęp jest znikomy) na pewno nie ma tam śrubki jak po lewej? Może ma ktoś jakiegoś manuala z tym daszkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś próbowałem podejść do tematu aktualizacji map. Podpiąłem lapka do tego USB w schowku mając nadzieję na uzyskanie dostępu do storage'u w module nawigacji, ale niestety Win7 x64 nie rozpoznał podłacznego urządzenia. Ma ktoś pojęcie jakiego sterownika szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatecznie po zastanawianiu się co zrobić mój pomysł na nawigację został zrealizowany. Trochę grzebania było, ale przy okazji jest świetne audio, kamera cofania, pare innych cennych funkcji i znalazło się fajne miejsce na CB :)

 

20141115_194514.jpg

Edytowane przez morgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać skąd wytrzasnąłeś taki zgrabny uchwyt na telefon?

uchwyt standardowy tzn uniwersalny ale to pod uchwytem (łącznik uchwytu z konsolą środkową) to już mój patent. Odpowiednio wycięta blaszka aluminiowa wciśnięta między obudowę konsoli a panel konsoli. Musiał bym jakieś fotki zrobić bo trudno to wyjaśnić. Blaszka mimo, że wchodzi tylko na wcisk to ma odpowiednie wycięcie dopasowane do kształtu obudowy konsoli, które powoduje, że uchwyt jest stabilny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgan-byłbym b.wdzięczny za foty poglądowe,bo chętnie to zrobie u siebie.Taki ori uchwyt kosztuje 152zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgan, fajnie to wygląda. Czy daszek miałeś europejski (z guzikami na dole) czy USA?

kupowałem w USA. Przerabianie nie wyjdzie tak dobrze, są potrzebne też blachy do mocowania radia, które są w komplecie zestawu z USA, no i ciężko dostać oryginalny daszek do przeróbki. Tak więc te dwa powody przeważyły na stronę zakupu z USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tu https://www.subaruge...products_id=856

ale znalazłem też tu http://global.rakute...commend_item_en

W USA wyszło zdecydowanie taniej a i był też schowek, który mam pod CB radiem więc to był dodatkowy powód zakupu w USA.


Morgan-byłbym b.wdzięczny za foty poglądowe,bo chętnie to zrobie u siebie.Taki ori uchwyt kosztuje 152zł..

Fotki uchwytu do tel. zrobione. Podaj maila na PW to wieczorkiem może wyślę.

Edytowane przez morgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgan! Mam pytanie czy ta zaślepka z zestawu który kupiłeś w usa, ta która jest pod budką powoduje że ekran który trzeba wsadzić do forka jest większy niż oryginał? W navi subarowskiej są przyciski które mają wysokość pewno z dwa centymetry czy o tyle zwiększy się nam otwór na ekran po zastosowaniu tego zamiennika jeżeli tak to jaka jest wtedy wysokośc? Kolejne pytanie czy ta zaślepka będzie pasować do oryginalnej budki?  

Edytowane przez yarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budka z USA to budka pod standard 2DIN. Moje radio ma ekran 7". Wg mnie otwór jest i szerszy i schodzi niżej więc nie sądzę by pasowało cokolwiek z tego do budki oem. Mogę dodać, że budka USA umożliwia też uchylanie panela radia jeśli taka opcja jest potrzebna. U mnie panel uchylany i wyciągany - wszystko pasuje.


Dziwi mnie tylko jedno - nie rozumiem po co Ci wkładać dolną zaślepkę do oryginalnej budki do budki oem, skoro by mieć dolną zaślepkę trzeba kupić cały komplet czyli z górną budka pod radio 2DIN?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...