Skocz do zawartości

Nawigacja - Forester MY2006


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie macie najnowsze mapy, bo te 2010 juz troche stare sa

 

Nie moje aukcje ale po wgraniu płyty startowej te mapy działają:

http://allegro.pl/subaru-nawigacja-mapa-dvd-polski-2012-forester-out-i2903017939.html

 

http://allegro.pl/mapa-nawigacja-landrover-rangerover-mazda-subaru-i2907556662.html

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może czy do Forka 2006 bez oryginalnie montowanej nawigacji można taką zamontować? Tzn czy będą pasowały wtyki do istniejącej instalacji i jakie funkcje będzie obsługiwać a jakich nie. Radio mam też nie firmowe ale chciałbym je zostawić bo właściwie to zależy mi bardziej na dodaniu nawigacji niż zmianie audio. Próbował ktoś takiego montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2010 i jest tam Polska :) To i tak już duża zmiana do tej, którą miałem, czyli bez Polski :)

Jeśli stwierdzę, że jest nieaktualna, to będę kombinował dalej, ale póki co i tak jestem zachwycony :)

 

Morgan, jeśli już chcesz kombinować, to chyba lepiej wymienić cały system audio na lepszy i obsługujący funkcję navi. Moim zdaniem byłoby to dużo bardziej sensowne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff23, podoba mi sie budka w Forku i uważam że to najlepsze miejsce na nawigację. Dzieki temu ze jest fabryczna nie trzeba jej ciagle demontowac i zabierac z auta. Jesli chodzi o aktualnosc map to i tak bym zamiast napedu DVD dał navi-box do ktorego mozna wrzucic automape, dla tego własnie interesuje mnie czy mozna u mnie zamontowac oryginal skoro z fabryki wyszedl bez nawigacji

Edytowane przez morgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2010 i jest tam Polska :) To i tak już duża zmiana do tej, którą miałem, czyli bez Polski :)

Jeśli stwierdzę, że jest nieaktualna, to będę kombinował dalej, ale póki co i tak jestem zachwycony :)

 

Morgan, jeśli już chcesz kombinować, to chyba lepiej wymienić cały system audio na lepszy i obsługujący funkcję navi. Moim zdaniem byłoby to dużo bardziej sensowne,

 

To jak cos wykombinujesz to daj znac, bo ta 2010 juz troszku mało aktualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam szukam dobrej mapy polski do forester 2006 rok do samochodu ojca ,kupilem juz jedna mape jest tak niedokladna ze szkod mowic, moze ktos wie gdzie mozna taka dobra mape zdobyc

W ASO.

A jak bedzię Ci się chciało skorzystać z wyszukiwarki to już to było parę razy na forum.

Ale nie licz że to co dostaniesz będzie dokładne jak AutoMapa.

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powalczyłem trochę i mam "działającą" mapę na 2013 w org. forkowej budce MY 2006! Nie działają POI, wyszukiwanie po adresie i wybór kraju ale wyświetlana jest aktualne mapa (działa zbliżanie/oddalanie) i prowadzenie do celu (cel wybieram z pamięci - czyli to co kiedyś było wybierane albo wkładam starą działającą w pełni płytę na 2009, wyszukuje adres, wybieram cel i potem wkładam nowsza mapkę i prowadzi - jest wybór 3 tras: krótka, szyba, ekonomiczna. Cel można też wybrać ręcznie z mapy). Nie sprawdzałem na autostradzie (bo są ponoć jakieś problemy podczas prowadzenia). I dalej próbuje pokombinować coś żeby działo wyszukiwanie adresów i POI). Nie jest to automapa i jest mało wygodne mieszanie płytami w razie potrzeby ale jakieś małe światełko w tunelu że coś można pokombinować. Jak ktoś jest w temacie i udało mu się jakoś ruszyć to co nie działa (wyszukiwanie, POI) to proszę o info na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety reklamują i sprzedają jako 2012 ale to jest zachód (a reklamują jako europa). Wschód=east (tam jest PL) jest oficjalnie najnowszy jako 2010.

 

wysłane z HOX

 

Czyli z mapą Polski na razie kupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, już pisałem o tym w Ogólnym bo nie znalazłem wtedy tego wątku.

 

Czy ktoś instalował Naviboxa do forka II? Na stronie www producent nie podaje że z foresterem działa.

 

Właśnie kupiłem forka z nawigacja i w schowku znalazłem kabel usb, który idzie chyba do navi. To jest jakieś normalne polaczenie czy może modyfikacje?

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, już pisałem o tym w Ogólnym bo nie znalazłem wtedy tego wątku.

 

Czy ktoś instalował Naviboxa do forka II? Na stronie www producent nie podaje że z foresterem działa.

 

Właśnie kupiłem forka z nawigacja i w schowku znalazłem kabel usb, który idzie chyba do navi. To jest jakieś normalne polaczenie czy może modyfikacje?

 

Już ci odpisałem w poprzednim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyk,

 

Jest przecież wyraźnie napisane:

"

Urządzenie przeznaczone jest do następujących pojazdów Subaru wyposażonych w fabryczną nawigację marki Kenwood

Impreza

Outback

Legacy

Tribeca

"

 

Ja tam nie widzę forestera....

 

A wiesz czy ten kabel USB jest w standardowym wyposażeniu? Dopiero co go znalazłem i jeszcze nie sprawdziłem dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim forku SG9 2005 nie widziałem żadnego kabla USB który by szedł od nawigacji kenwooda

 

Edytka:

 

Pisze tam jeszcze coś takiego :

"Urządzenie gotowe do podłączenia do fabrycznych ekranów dotykowych Subaru bez żadnych przeróbek instalacji elektrycznej w samochodzie"

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wielkie. Cos z tym musiało być robione (właściciel nic nie mówił o kablu USB, ale coś wspomniał ze chyba można wgrywać automape.....zdziwiłem się i zapomniałem dopytać). Teraz jak znalazłem ten USB to zauważyłem że DVD w schowku jest całkowicie odłączone. musze to rozebrać i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Podłączyłem komputer do tego USB i załadowało mi jakiś dysk Garmina na którym jest plik 1,3 GB gmapprom.img i katalog z innymi plikami, chyba językami.

Wynika z tego że można ładować tam jakieś aktualizacje map? DVD był odłączony to chyba tak to jest. Pytanie tylko skąd takie mapy wziąć.

Nie otwierałem paneli nad navi żeby zobaczyć gdzie ten USB jest podłączony bo boje się coś uszkodzić a nie znalazłem instrukcji jak to otworzyć :-(. W service manualu nie znalazłem tez.

 

Jeśli ktoś ma podobnie, prosiłbym o kontakt.

 

Pozdr

 

 

 

Już widzę ze trzeba po prostu zastąpić ten plik nowszym. Ciekawe czy np. AutoMapa tam działa

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...