Jump to content

Nawigacja - Forester MY2006

Amstaff23

Recommended Posts

Jechałem dziś po Wawie ulicą Fieldorfa...ok, to może mało ważne - zatem do rzeczy :)

Otóż stał koło mnie identyczny Forek jak mój, nawet kolor ten sam - i miał działającą nawigację!! I ja tez chcę taka mieć, może być oryginalna ;)

Póki co moj wyświetlacz jest jakby ozdobą, a chciałbym go trochę ożywić. Pomozecie? A może to jechał ktoś z Forum? Rejestracja WF :)

Wiem o co Ci chodzi. Moja mama miała w tribece dokładnie to samo. Niby była nawi, ale amerykanska wiec u nas nei działała, a wyswietlacz był na dobra sprawe radiem lub kamera cofania. Przy sprzedazy samochodu kupujący nie chciał tego sprzetu wiec opusciłem cene i zdemontowałem. To czego potrzebujesz to małe prostokątne pudełeczko, w które wpinasz karte z np automapa, mp3kami, zdjeciami, filmami i podpinasz pod antene gps i monitorek. W forku na 10000% jest to samo co w tribece.

Pomiedzy opisywaniem co było, a co działo sie przy sprzedazy, sapomniałem napisać, że kupiłem takie urzędzenie i zamontowali mi to. Koszt takiego urzadzenia to 2000zł + montaż... + cały dzien czekania przy samochodzie. Działa super. Ogladasz filmy, zdjecia jak chcesz, masz nawigacje, itp itd, mozesz do tego na zasadzie bluetooth ,,podpiac'' kamere cofania zamontowana np w tablicy rejestracyjnej. Ciekawa sprawa, duzo możliwosci ;p

zeby dzialal oryginalna zdaje sie ze potrzeba oryginalnej plyty moj ojciec mial podobnie po wlozeniu plyty oryginalnej dziala, i mozna ewent cos wiecej zdzialac oszczedzi to moze 2tys na pudeleczko czarne. zdaje sie ze plyte mam w razie co oryginalna tyle ze 2007 AT ale chyba Ty tez AT :)

Edited by cieba7

Moj ojciec tez. Jesli chcesz pozycze plyte od Ojca dzis wieczorem

plyta z tego co pamietam sluzy jako restart systemu np. po wyjeciu aku potem raz wlozona odpala system i mozna jakas inna nawigacje moge wziac obie plyty

u mnie tego nie ma wiec problemu tez nie :D

Edited by cieba7

Jechałem dziś po Wawie ulicą Fieldorfa...ok, to może mało ważne - zatem do rzeczy :)

Otóż stał koło mnie identyczny Forek jak mój, nawet kolor ten sam - i miał działającą nawigację!! I ja tez chcę taka mieć, może być oryginalna ;)

Póki co moj wyświetlacz jest jakby ozdobą, a chciałbym go trochę ożywić. Pomozecie? A może to jechał ktoś z Forum? Rejestracja WF :)

TUTAJ jest temat o nawigacji.

Skontaktował sie ze mną froumowicz @DAF który się zaoferował że może wysłać płytę startową więc skontaktuj sie z nim i potem możesz już zainstalować inne mapy.

Mamy bardzo podobne samochody i masz tam tą samą nawigację co ja więc wszystko powinno działać.

PzDr

Pytanie troche z innej beczki, mam forestera 2005 bez fabrycznej nawigacji (jest amerykanskie radio, ktore nie ma parzystych czestotliwosci :( ), czy istnieje opcja dokupienia na allegro takowej i sprawienie, ze będzie działać?

Tak, tylko szukaj w komplecie razem z radiem, bo te systemy są wspólne.

znasz moze kogos w Krakowie kto bylby w stanie mi z tym pomoc?

No jasne, ASO :-)

A poważnie, to gdzieś na forum był opis co trzeba skompletować. Ale wg mnie nie warto, wydasz jakieś 2000 pln na system z którego nigdy nie bedziesz w pełni zadowolony. Navi w Forku MY06 jest fajna jeśli ją już masz, ale ciągły problem z aktualnymi mapami nie jest warty takiej inwestycji. Lepiej, jeśli i tak planujesz wymieniać radio, poszukać rozwiązania zintegrowanego z radiem i pod windą CE.