Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gruntuje sie ta sama farba,

Gruntuje się gruntem.
Tak, za grunt w tym przypadku robi rozcienczona farba. Jesli podloze jest nosne, nie pyli, ma w miare rownomierna chlonnosc (np. tynk cem-wap dobrej jakosci), to nie jest wskazane gruntowac specjalnym gruntem, a juz w szczegolnosci nie gruntem akrylowym - to farba dyspersyjno-krzemianowa, a nie akrylowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ja decyduje się na olej. Deski są różne , mi przypasowala deska fertig w świecie podłóg.

 

Teraz kolejne pytanie. Szukam dobrej białej farby do pomalowania ścian na całym dole, włącznie z sufitem w łazience. Biala, ceramiczna ,lateksowa? Widziałem w markecie jakiegoś beckersa 10 litrow lateksowa za 150 zł za 10 litrów. Mój fachman mówi że trochę tania, on kupuje 10 l. Za 260 ale ostatnio coś straciła na jakości więc też nie wie co mi polecić. Farba ma być dobra i biała.

 

Ja ostatnio malowalem pokoje w domu farba lateksowa Luxens Premium do ścian i sufitów (biały mat) - wyszło bardzo ładnie, a jestem amatorem :) Dobrze kryje, nie jest mega droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Powoli zbliżam się do decyzji o wyborze przydomowej oczyszczalni ścieków. Po przeczytaniu wielu artykułów i rozmowach z przedstawicielami mam trochę mętlik w głowie. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie, najlepiej od użytkowników lub może ktoś z Was zajmuje się tym zawodowo.

Generalnie potrzebuję coś dla domu z 2-4 (w porywach więcej) użytkownikami, który przynajmniej przez pierwsze kilka lat będzie wykorzystywany jako weekendowy, urlopowy, wakacyjny, ale później jako docelowy

Teren - lekko górski, bez kanalizacji

Pozd

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sufity w domu malowałem farbą Tikurilla bardzo dobrze pokrywa ściany farbą Leyland mat sprowadzałem z Anglii bo nie było w Polsce takiego koloru ale teraz pod koniec maja będe odświeżał po kilku latach i coś dobiorę w PL bo za miesiąc wracam do PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oczyszczalni:

gruntu klasy IV, na razie jak kopałem to na 30-50 cm pojawia się glina

Głębiej będę kopał przy okazji fundamentów

Myślałem o oczyszczalni z wentylatorem, z której rzekomo ma wypływać woda II klasy

Odprowadzenie - w ziemię. Poniżej, w granicy płynie taki "okresowy" strumyk, ciek wodny, zasilany wodą z lasu i pól

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do oczyszczalni:

gruntu klasy IV, na razie jak kopałem to na 30-50 cm pojawia się glina

Głębiej będę kopał przy okazji fundamentów

Myślałem o oczyszczalni z wentylatorem, z której rzekomo ma wypływać woda II klasy

Odprowadzenie - w ziemię. Poniżej, w granicy płynie taki "okresowy" strumyk, ciek wodny, zasilany wodą z lasu i pól

szamcio

Ja mam dwa zbiorniki z przelewem między nimi. W tym miejscu wsadziłem kilka sztuk trzciny. Do sedesu wrzucam bakterie raz na tydzień torebką za 1,20zł. W pobliżu nic nie śmierdzi, a w drugim zbiorniku woda jest przezroczysta. Oczywiście, że woda najpierw schodzi do zbiornika betonowego a ptem jest pompowana do tej oczyszczalni. Ze zbiornika betonowego wybierałem szambiarą to co gęste dopiero po 12 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miękka piana. Dlaczego miałaby gnić więźba?

Za slaba wentylacja? Wydaje mi sie, ze kiedys o tym czytalem. Na pewno trzeba robic wiezbe z suchego materialu, a nie, jak u nas to bywa, z rosnacego wczoraj jeszcze w lesie.

 

Sam zastanawialem sie nad pianka, ale ja mam deskowanie i dalem w koncu najlepsza welne, jaka znalazlem. Pewnie i tak byla tansza, niz najgorsza pianka ;)

 

W temacie, co prawda wstepnie o zamknietokomorowej, ale temat sie rozkreca:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196079-Popękana-piana-PUR-zamknięto-komórkowa-BASF

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście miękka piana. Dlaczego miałaby gnić więźba?

Za slaba wentylacja? Wydaje mi sie, ze kiedys o tym czytalem. Na pewno trzeba robic wiezbe z suchego materialu, a nie, jak u nas to bywa, z rosnacego wczoraj jeszcze w lesie.

 

Sam zastanawialem sie nad pianka, ale ja mam deskowanie i dalem w koncu najlepsza welne, jaka znalazlem. Pewnie i tak byla tansza, niz najgorsza pianka ;)

 

W temacie, co prawda wstepnie o zamknietokomorowej, ale temat sie rozkreca:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196079-Popękana-piana-PUR-zamknięto-komórkowa-BASF

 

isover 33 lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oczywiście miękka piana. Dlaczego miałaby gnić więźba?

Za slaba wentylacja? Wydaje mi sie, ze kiedys o tym czytalem. Na pewno trzeba robic wiezbe z suchego materialu, a nie, jak u nas to bywa, z rosnacego wczoraj jeszcze w lesie.

 

Sam zastanawialem sie nad pianka, ale ja mam deskowanie i dalem w koncu najlepsza welne, jaka znalazlem. Pewnie i tak byla tansza, niz najgorsza pianka ;)

 

W temacie, co prawda wstepnie o zamknietokomorowej, ale temat sie rozkreca:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?196079-Popękana-piana-PUR-zamknięto-komórkowa-BASF

isover 33 lambda?
Tak. Niestety weszlo tylko 25cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...