Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, pumex1 napisał:

I teraz - czy seryjna apka może/powinna być zastąpiona czymś lepszym, czy nie kombinować? 

Nie mam Samsunga to się wypowiem :D Używam tego co oferuje Google Photos - więcej nie potrzebuję do zdjęć robionych telefonem. A lustro to zupełnie inna para kaloszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aflinta napisał:

Nie mam Samsunga to się wypowiem :D Używam tego co oferuje Google Photos - więcej nie potrzebuję do zdjęć robionych telefonem.

Chodzi generalnie o soft pod Androida ;)

 

7 minut temu, aflinta napisał:

A lustro to zupełnie inna para kaloszy. 

Powiem Ci, że jedne z lepszych zdjęć mam z.... Nokia N8. Optyka Carl Zeiss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pumex1 napisał:

Nie chcę przeglądać 169 stron wątku, więc zapytam. Do robienia fot "profi" mam lustrzankę Canon 6D. A może 7D? hmmm... nieważne. 

Wiadomo, że nie biegam ze sprzętem non-stop, więc czasem idzie fota z komórki (Samsung S20). I teraz - czy seryjna apka może/powinna być zastąpiona czymś lepszym, czy nie kombinować? 

 

Focenie czy obróbka? Do drugiego polecam Snapspeed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, radnor napisał:

Focenie czy obróbka? Do drugiego polecam Snapspeed.

Typowe fotki komórką "ad hoc". Snapseeda mam. 

 

Tu jest ciekawy artykuł jak działa aparat w nowej i starszej komórce. 

https://komorkomania.pl/40262,magia-oprogramowania-sprawdzilem-jak-dobre-zdjecia-moglby-robic-11-letni-smartfon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pumex1 napisał:

Typowe fotki komórką "ad hoc". Snapseeda mam. 

 

Tu jest ciekawy artykuł jak działa aparat w nowej i starszej komórce. 

https://komorkomania.pl/40262,magia-oprogramowania-sprawdzilem-jak-dobre-zdjecia-moglby-robic-11-letni-smartfon

 

 

Na mnie największe wrażenie robi focenie kilkusekundowych nocnych ekspozycji z ręki, nieźle się musi procesor pocić nad odrzucaniem poruszonych pikseli, sumowaniem sygnału i odszumianiem. 

 

Ale nadal niestety zdjęcia z telefonów dobrze wyglądają tylko na telefonach. Wrzuć cokolwiek na monitor i bez mocnego dłubania słabo wygląda, z kilkoma wyjątkami. Pixel 3 na przykład robi świetne, nie przeostrzone, bardzo naturalne kolory, ciężko się do czegoś przyczepić. No i kiedy zerknąłem na statystyki odwiedzin na mojej stronie i fanpage, to 80+ osób i tak ogląda to na kilkucalowych komórkach, większość fabrycznie podkręcone kontrasy i nasycenie, szkoda powoli zachodu z lightroomem i targaniem aparatów.

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, radnor napisał:

Na mnie największe wrażenie robi focenie kilkusekundowych nocnych ekspozycji z ręki, nieźle się musi procesor pocić nad odrzucaniem poruszonych pikseli, sumowaniem sygnału i odszumianiem. 

Kiedyś wysyłali kosmonautów z prockiem cokolwiek prymitywnym i 4kB pamięci ;) a teraz komórka to już gruby sprzęt do procesowania fot ;)

 

58 minut temu, radnor napisał:

Ale nadal niestety zdjęcia z telefonów dobrze wyglądają tylko na telefonach. Wrzuć cokolwiek na monitor i bez mocnego dłubania słabo wygląda, z kilkoma wyjątkami.

To fakt, ale żyjemy w czasach kiedy z tygodniowych wakacji przywozi się po 1000 zdjęć, a z wyjścia do knajpy przynajmniej z 20 ;) Jak tylko mogę wożę ze sobą normlany sprzęt, ale są sytuacje kiedy komórka jest po prostu pod ręką i trzeba działać tym co się ma - wspomagając małe szkiełko elektroniką.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pumex1 napisał:

To fakt, ale żyjemy w czasach kiedy z tygodniowych wakacji przywozi się po 1000 zdjęć, a z wyjścia do knajpy przynajmniej z 20 ;) Jak tylko mogę wożę ze sobą normlany sprzęt, ale są sytuacje kiedy komórka jest po prostu pod ręką i trzeba działać tym co się ma - wspomagając małe szkiełko elektroniką.  

 

Ja np. ostatnio pozbyłem się całego systemu i robiłem zdjęcia telefonem, zwykły chińczyk z matrycą sony 48mpx. Po retuszu dla kogoś kto nie jest z branży nie ma różnicy, efekt też może być (prawie) bardzo dobry i mówię tu o zdjęciach które poszły pod kalendarz 2022 do znalezienia w wątku. Powiem tak, pierwszy raz zrobiłem w ten sposób i była to jedna z najlepszych decyzji, uwolniłem się od taszczenia ze sobą kilkukilogramowej torby i pilnowania drogiego sprzętu. Oczywiście nie jest to droga dla pro, ale na własny użytek pod warunkiem dostępności światła też jest dobrze.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo waga zdjęć, które robię telefonem znacznie przekracza możliwości The Forum. Lekkie przycięcie nic nie daje. 

 

Jest jakiś sposób na zmniejszenie o jakieś 2/3, żebym mogła umieścić na forum bez przecinania o ponad połowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Aga napisał:

Mam problem, bo waga zdjęć, które robię telefonem znacznie przekracza możliwości The Forum. Lekkie przycięcie nic nie daje. 

 

Jest jakiś sposób na zmniejszenie o jakieś 2/3, żebym mogła umieścić na forum bez przecinania o ponad połowę?

Najprościej w telefonie zmniejszyć rozdzielczość robionych zdjęć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

Najprościej w telefonie zmniejszyć rozdzielczość robionych zdjęć :)

Nie o to mi chodzi ;)

 

Jak to zrobić post factum, bo czasami chcę mieć w większej rozdzielczości dla siebie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Aga napisał:

Nie o to mi chodzi ;)

 

Jak to zrobić post factum, bo czasami chcę mieć w większej rozdzielczości dla siebie :)

 

https://www.samsung.com/au/support/mobile-devices/resize-photos-in-gallery/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubicie analogi, te fotograficzne.
Umieszczam link wydaje mnie sięęęę, że do fajnego filmu.
Niesamowity charakter, przyjazny i otwarty do ludzi, nawet z samej mimiki twarzy to już widać.
 
 

Robię trochę na kliszy. Ostatnio mam wstręt nawet do cyfrowych zdjęć, i obrabiania. Daję do wypróbowanego zakładu do wywołania i skanu. I potem w programie do obróbki w zasadzie nie potrzeba nic robić, jest tak jak uchwycone zostało. Z cyfrową jest za duży wybór co do efektu końcowego ;)
Kliszowe są jakieś żywsze, nie będę tu mówił o tej wyświechtanej 'duszy' ale obraz jest inaczej rejestrowany i nawet skan tego nie zmieni.
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdybym miał więcej czasu to bym pewnie fotografował analogiem. Jestem z tego pokolenia w którym już cyfra wchodziła.
W photoshopie staram się zbudować wrażenie analogowej fotografii, ziarno, aberacje, vinietowanie.. czy B&W

Zakupiłem dzisiaj nowy obiektyw do kolekcji. Przysłona na przedzie to mój fetysz..
Obiektyw nic specjalnego, 5 soczewek w 5 grupach, ale tanio był to brałem. Swiatło słabe ale dzięki temu wymiary mają być kompaktowe.

Kiedy ja zacznę robić zdjęcia..

Screen Shot 12-08-21 at 10.37 AM.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał więcej czasu to bym pewnie fotografował analogiem. Jestem z tego pokolenia w którym już cyfra wchodziła.
W photoshopie staram się zbudować wrażenie analogowej fotografii, ziarno, aberacje, vinietowanie.. czy B&W

Zakupiłem dzisiaj nowy obiektyw do kolekcji. Przysłona na przedzie to mój fetysz..
Obiektyw nic specjalnego, 5 soczewek w 5 grupach, ale tanio był to brałem. Swiatło słabe ale dzięki temu wymiary mają być kompaktowe.

Kiedy ja zacznę robić zdjęcia..
2000796976_ScreenShot12-08-21at10_37AM.thumb.JPG.ac06db75caf4d44af0ca07447d1ac57a.JPG

Radocha ze sprzętu jest, nawet jak leży :) można na sucho pstryknąć czasem, żeby tylko popatrzeć przez wizjer, usłyszeć cyknięcie migawki...
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, leto napisał:

Gdybym miał więcej czasu to bym pewnie fotografował analogiem. Jestem z tego pokolenia w którym już cyfra wchodziła.
W photoshopie staram się zbudować wrażenie analogowej fotografii, ziarno, aberacje, vinietowanie.. czy B&W

Zakupiłem dzisiaj nowy obiektyw do kolekcji. Przysłona na przedzie to mój fetysz..
Obiektyw nic specjalnego, 5 soczewek w 5 grupach, ale tanio był to brałem. Swiatło słabe ale dzięki temu wymiary mają być kompaktowe.

Kiedy ja zacznę robić zdjęcia..

Screen Shot 12-08-21 at 10.37 AM.JPG

Strasznie ciemny, Ja uwielbiam rubinar 300/4 macro dałem za niego jak za mokre zboże, to takie marzenie - Biały Kruk.

Mam co prawda rodzynka co jestem z niego Hol.... dummny do wielkiego formatu kryje ramkę film (kasetę) 50x50 cm nawet takiej dużej nie mam na stanie ( max mam 24cmx18 cm czy jakoś tak.) Ale mam koleżkę co kolodiony robi, może kiedyś jak w końcu potne lipowe deseczki na drewnianą puszkę, wyzwolimy szkloną płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja mam się za kolekcjonera a nie fotografa.. czasami jakieś zdjęcia bym porobił, ale nie ma czasu i chęci :D czekam na emeryturę..
Bardzo mnie interesuje optyka.
Sam żadnego białego kruka nie mam, najbardziej zaawansowaną konstrukcję ma moja 15 f3.5. [Chociaż istnieje wersja aspherical- i to jest święty Gral wśród pentaxiarzy. Wyprodukowano ich bardzo mało.
Wiem gdzie go dostać, ale bariera 1200 euro..]

W dniu 8.12.2021 o 23:09, Sykatore napisał:

rubinar 300/4

może wrzucisz jakieś zdjęcia z tego.

schemat 15mm f3.5

smc_Pentax_15_3_5_optics.jpg

Edytowane przez leto
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leto napisał:

Dlatego ja mam się za kolekcjonera a nie fotografa.. czasami jakieś zdjęcia bym porobił, ale nie ma czasu i chęci :D czekam na emeryturę..
Bardzo mnie interesuje optyka.
Sam żadnego białego kruka nie mam, najbardziej zaawansowaną konstrukcję ma moja 15 f3.5. [Chociaż istnieje wersja aspherical- i to jest święty Gral wśród pentaxiarzy. Wyprodukowano ich bardzo mało, sampli na internecie chyba nie ma wcale.
Wiem gdzie go dostać, ale bariera 1200 euro..]

może wrzucisz jakieś zdjęcia z tego.

schemat 15mm f3.5

smc_Pentax_15_3_5_optics.jpg

Przepraszam 4,5 stało ogniskowy Tu macie artykuł o tym, ma bokhe przez jednych kochany, drugich nie lubiany. Taki jego urok.

 

Rubinar MC 300mm f4.5

 

http://forum.mflenses.com/rubinar-300mm-f4-5-mirror-lens-portrait-t68803.html

 

Polecam, czym drobniejsze liski na drzewach przy określonej odległości do wyczucia maluje Piknieee.

A jeszcze jak po deszcze listki : )))

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...