Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

To po tej rybie tak Tobie się stało ? :o 

:D 

Jeśli ryba piła - to może tak być, nie da się wykluczyć... 

:faja:

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w działce rekreacyjnej  łęg i kawałek starorzecza, więc jak to na łęgu jesiony wyniosłe sobie są i już owocują, czyli ponad 40-letnie, a wcześniej też dęby, a wcześniej sad śliwkowy a na drzewach sukcesywnie budki lęgowe dla jerzyków się pojawiają. Z dzikich zwierząt to mi tam się kręcą: sarny, kotka, bażanty, kormorany, bobry, czaple i pewnie jeszcze jakieś jak mnie niema. A nad starorzeczem będzie domek typu Brda z tarasem :)

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na 25 lecie zastanawiałem się dlaczego przez ćwierć wieku WOŚP musi dokarmiać ciągle niewydolną tzw. "służbę zdrowia" a ta wchłania wszystko choć dostaje krocie z naszych podatków. I pomyślałem, że za te pieniądze mogli by uruchomić sieć placówek medycznych pod własnym szyldem.

 

Z jakichś powodów tego nie robią choć według mnie było by to sensowne. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Już na 25 lecie zastanawiałem się dlaczego przez ćwierć wieku WOŚP musi dokarmiać ciągle niewydolną tzw. "służbę zdrowia" a ta wchłania wszystko choć dostaje krocie z naszych podatków. I pomyślałem, że za te pieniądze mogli by uruchomić sieć placówek medycznych pod własnym szyldem.

 

Zastanówmy się z czego ta sieć miałaby być finansowana? Z kolejnych publicznych zbiórek? Czy też miałby to być zwykły nzoz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Knurek1111 napisał:

 

Zastanówmy się z czego ta sieć miałaby być finansowana? Z kolejnych publicznych zbiórek? Czy też miałby to być zwykły nzoz?

To proste pytanie. Najpierw ze środków własnych a dalej z NFZ, z którym trzeba spisać kontrakt. Mam abonament w jednej z prywatnych lecznic i żachnąłem się gdy zajrzałem do mojego portalu pacjenta zobaczywszy tam, że chyba wszystkie usługi z których tam korzystałem były finansowane z NFZ.

 

Ale rozumiem fobię WOŚP przed wejściem w układowy układ z NFZ. Bo teraz działają według zasady "wystrzel i zapomnij".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dottoree napisał:

A teraz będzie wchłaniać jeszcze 4.9% to już w ogóle będzie Ameryka...

Ale zaraz...? 

Czy to oby na pewno będzie składka zdrowotna :biglol:

Na pieniądzach nie jest napisane skąd pochodzą - zadłuży zarządca szpitala szpital, to go oddłużą a on nadal będzie tym zarządzał. W prywatnym biznesie nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Nawet gdyby był to 1% to są gigantyczne kwoty. I dlaczego mam nie żądać? Przecież mam to konstytucyjnie zagwarantowane. :facepalm:

Nie są to gigantyczne kwoty, zapewniam Cie...

A zadac nawet powinieneś, przecież palcisz 381 zł miesięcznie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Na pieniądzach nie jest napisane skąd pochodzą - zadłuży zarządca szpitala szpital, to go oddłużą a on nadal będzie tym zarządzał. W prywatnym biznesie nie do pomyślenia.

 

No, ale to obecna władza dąży do tego, żeby wszystko było "państwowe'.

 

Problem z ochroną zdrowia jest bardziej złożony.  I założenie sieci przychodni przez WOŚP tego nie rozwiąże. 

 

8 minut temu, Szürkebarát napisał:

Mam abonament w jednej z prywatnych lecznic i żachnąłem się gdy zajrzałem do mojego portalu pacjenta zobaczywszy tam, że chyba wszystkie usługi z których tam korzystałem były finansowane z NFZ.

 

Jeśli korzystałeś z usług w ramach abonamentu, i były one dodatkowo rozliczane z NFZ to jest to conajmniej podejrzane, żeby nie użyć bardziej dosadnych słów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aga napisał:

Co Cię śmieszy?

To, że to kropla w morzu. A suwerenowi się wydaje, że to majątek. To mnie właśnie bardzo śmieszy. "Ja płacę, ja wymagam"

I mówimy tylko o przedsiębiorcach, reszta placi jeszcze mniej, albo prawie nic, vide KRUS.

I to jest tak tragiczne, że aż śmieszne. Dopóki jako społeczeństwo nie zrozumiemy, że aktualne składki są żałośnie niskie, to będziemy trwali w tym bagnie... 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przemekka napisał:

 

No, ale to obecna władza dąży do tego, żeby wszystko było "państwowe'.

 

Problem z ochroną zdrowia jest bardziej złożony.  I założenie sieci przychodni przez WOŚP tego nie rozwiąże. 

 

 

Jeśli korzystałeś z usług w ramach abonamentu, i były one dodatkowo rozliczane z NFZ to jest to conajmniej podejrzane, żeby nie użyć bardziej dosadnych słów. 

Przecież moimi wpisami na tym forum nie rozwiążę tego problemu a jeszcze bardziej WOŚP nawet gdy nakupią czegoś tam. Tym bardziej że tzw. "służba zdrowia" sama nie jest zainteresowana rozwiązaniem problemu. Każda kolejna "reforma" tzw. "służby zdrowia" jest dla niej korzystna gdy zachowuje status quo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...