Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, ajax napisał:


To pamiętaj, żeby nigdy pod żadnym pozorem go nie wymieniać. Jak to zrobisz stracisz bezpowrotnie bezterminowe i będziesz miał na 15 lat. 

Zmieniam prawo jazdy co 5 lat i B mam cały czas bezterminowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Uprawnienia jak są bezterminowo to nic się nie zmienia. Sam prawo jazdy jako dokument natomiast od pewnego czasu jest ważne 10 lat. Cała zmiana polega na wymianie dokumentu i tyle. 

  • Super! 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, skwaro napisał:

Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Uprawnienia jak są bezterminowo to nic się nie zmienia. Sam prawo jazdy jako dokument natomiast od pewnego czasu jest ważne 10 lat. Cała zmiana polega na wymianie dokumentu i tyle. 


I tak i nie. Jeśli nie masz już kreski na odwrocie prawa jazdy to przy zmianie przepisów niestety mogą np kazać Ci zrobić dodatkowe badania przy okazji wydania dokumentu itp. Jeśli masz kreskę to masz spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juan Rapru napisał:

Niestety, władza przymierza się do wymiany wszystkich bezterminowych na czasowe. Wystarczy jedna ustawa i pyk! :omg:


Dlatego nie należy wymieniać tych z kreska na odwrocie. Jeśli wymienisz to bardzo łatwo można stracić uprawnienia w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ajax napisał:


I tak i nie. Jeśli nie masz już kreski na odwrocie prawa jazdy to przy zmianie przepisów niestety mogą np kazać Ci zrobić dodatkowe badania przy okazji wydania dokumentu itp. Jeśli masz kreskę to masz spokój. 

Ta kreska właśnie oznacza że masz uprawnienia wydane bezterminowo (kolumna 11). W innym przypadku powinieneś mieć tam datę, kiedy masz zrobić badania przedłużające uprawnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eurojanek napisał:

.. i skasowaniu 100 PLNx22,5miliona =225000000 Peelenków do kasy :) Stonks!

Ten dokument nie jest już potrzebny przy kontroli a brak jego ważności nie powoduje utraty uprawnień. Więc w praktyce nie musisz wydawać tych 100PLN. A z pretensjami odnośnie przymusu wymiany proszę do ustawodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

Ta kreska właśnie oznacza że masz uprawnienia wydane bezterminowo (kolumna 11). W innym przypadku powinieneś mieć tam datę, kiedy masz zrobić badania przedłużające uprawnienia. 


No właśnie, aktualnie jak wymieniasz bezterminowe z kreską z tyłu to tracisz kreskę i dostajesz 15 lat. Teoretycznie to tylko obowiązek wymiany blankietu ale w międzyczasie mogą wymyślić dużo różnych rzeczy. 

Ja np miałem czasowe w badaniach dostałem "uprawnienia bezterminowe" i kreski nie dostałem. Moja mama miała z kreską - wymieniła ze względu na zmianę adresu zameldowania i kreskę straciła - pomimo tego, że uprawnienia ma bezterminowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ajax napisał:


No właśnie, aktualnie jak wymieniasz bezterminowe z kreską z tyłu to tracisz kreskę i dostajesz 15 lat. Teoretycznie to tylko obowiązek wymiany blankietu ale w międzyczasie mogą wymyślić dużo różnych rzeczy. 

Ja np miałem czasowe w badaniach dostałem "uprawnienia bezterminowe" i kreski nie dostałem. Moja mama miała z kreską - wymieniła ze względu na zmianę adresu zameldowania i kreskę straciła - pomimo tego, że uprawnienia ma bezterminowe. 

Dobra, sprawdziłem, zmienili przepisy i nie ma już wydawanych praw jazdy bezterminowo. Wszystkie są wydawane na max 15 lat. Nie wiedziałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, skwaro napisał:

Ta kreska właśnie oznacza że masz uprawnienia wydane bezterminowo (kolumna 11). W innym przypadku powinieneś mieć tam datę, kiedy masz zrobić badania przedłużające uprawnienia. 

No to mnie zrobili w wała przy przemeldowaniu, bo miałem bezterminowo, a teraz na 15 lat :censored:

p.s. nie doczytałem wątku do końca, czyli jednak tak teraz jest.

Edytowane przez Guliwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, skwaro napisał:

Dobra, sprawdziłem, zmienili przepisy i nie ma już wydawanych praw jazdy bezterminowo. Wszystkie są wydawane na max 15 lat. Nie wiedziałem o tym.


Dokładnie tak dlatego wszech i wobec melduję ludzie nie zmieniajcie prawa jazdy jak macie kreskę z tyłu :D
(Nie macie takiego obowiązku nawet przy zmianie miejsca zameldowania itp) a jak macie stary blankiet to pamiętajcie, że na dzień dzisiejszy nie macie obowiązku wożenia prawka ze sobą) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ajax napisał:

Moja mama miała z kreską - wymieniła ze względu na zmianę adresu zameldowania i kreskę straciła - pomimo tego, że uprawnienia ma bezterminowe. 

Ja już od trzech mieszkań nie mieszkam pod adresem wymienionym w pkt.8 Prawa Jazdy. 

Od kiedy używam Yanosika mam znacznie rzadszy kontakt z Policją ;) , ale ostatnim razem jak oglądali moje Prawo Jazdy, to nie mieli uwag co do adresu innego niż w polisie i dowodzie osobistym. Z tytułu aktualizacji adresu nie zamierzam dobrowolnie zgłaszać się do utraty "bezterminowości"... 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Uprawnienia jak są bezterminowo to nic się nie zmienia. Sam prawo jazdy jako dokument natomiast od pewnego czasu jest ważne 10 lat. Cała zmiana polega na wymianie dokumentu i tyle. 

Mam rozumieć, że mój blankiet wydany w 2004 roku jest nieważny? Czyli mam już w zbiorze "nieważne" nieważne prawo jazdy, nieważny dowód osobisty i nieważny paszport. Za chwilę sam się zrobię nieważny :icon_205:

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:
5 minut temu, Szürkebarát napisał:

Mam rozumieć, że mój blankiet wydany w 2004 roku jest nieważny?

Jak w polu 4b jest kreska to jest nadal ważne. Jeszcze...

Jest kreska w polu 4b :yahoo: . Przy okazji mowy o dow.os. Ja się zorientowałem dość wcześnie i złożyłem wniosek jakieś dwa tyg. przed końcem ważności ale to w Warszawie za mało, czeka się 4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szürkebarát napisał:

Jest kreska w polu 4b :yahoo: . Przy okazji mowy o dow.os. Ja się zorientowałem dość wcześnie i złożyłem wniosek jakieś dwa tyg. przed końcem ważności ale to w Warszawie za mało, czeka się 4 tygodnie.


Jest ważny trzymaj w portfelu nie wymieniaj jak ktoś spróbuje zabrać pluj drap i krzycz :D 

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Blixten napisał:
Godzinę temu, skwaro napisał:

Jak w polu 4b jest kreska to jest nadal ważne. Jeszcze...

Jak ktoś mnie zapyta dlaczego nie wymieniłem to odpowiem, że od 20 lat w Gdyni nie zmienił się Prezydent Miasta, który wydał mi prawo jazdy ;) 

Popatrz, tyle lat od PRLu a nadal trzeba używać sztuczek stamtąd rodem. Tyle lat powiadasz? W Warszawie, gdy jedna pani była tyle lat Prezydentem, to z każdym minionym rokiem co raz bardziej jej to szkodziło. ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że poczta polska nie domagała się żadnych dokumentów typu MSDS lub ADR :biglol:

 

 

Edit:

Ciekawość  zwyciężyła  nad strachem i otworzyłem,  chyba niepotrzebnie bo jeszcze bardziej się  teraz boję :unsure:

 

 

20210219_142227.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff okazało się to zgrzewka denaturatu na imprezę weekendową  (ognisko z kuligiem)   bo małpki zdrożały i zamówiłem dyktę u brytoli bo taniej było :biglol:

Zdjęcia nie zrobię bo bez banderoli jest i jeszcze by mnie kto podkablował do UC :P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A na serio to plecak foto tylko po co te piratesBay ???

 

 

20210219_144619.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...