Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Są jakieś dodatki do pieca które niby w jakis sposób mają wyczyścić komin ale jakoś w to nie wierzę.
 
Nie chce przyjść bo ?
 
U mnie też kominiarza dawno nie było z tym że ja co 2-3 miesiące wchodzę na dach i czyszcze komin.

Bo nie mam włazu z domu na dach, ani nie mam takich schodków w dachówce. Myślałem, że takie historie nie są probleme, skoro są takie drabiny różne wysokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, B-52 napisał:


Bo nie mam włazu z domu na dach, ani nie mam takich schodków w dachówce. Myślałem, że takie historie nie są probleme, skoro są takie drabiny różne wysokie.

Kilka lat temu koledze pomagałem z kominem. Też brak włazu. Wiekowa dachówka itd drabina i z drabiny po szczycie dachu do komina okrakiem. 

 

Widocznie kominiarz nie chciał ryzykować upadku lub uszkodzenia dachu.

 

Bywają ciężkie przypadki z sadzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, B-52 napisał:

 


A czy można w ogóle w jakiś sposób wyczyścić komin „nie od góry”? emoji57.png
Na przykład przez wyczystkę?
Bo do mnie jakoś w ogóle kominiarz nie chce przyjść emoji57.png

 

Wysusz oskrobiny z ziemniaków i wrzuć do dobrze rozgrzanego paleniska powtarzaj w sezonie grzewczym raz na miesiąc:thumbup:

Edytowane przez siara76
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, siara76 napisał:

Wysusz oskrobiny z ziemniaków i wrzuć do dobrze rozgrzanego paleniska powtarzaj w sezonie grzewczym raz na miesiąc:thumbup:

Tak samo działają te dodatki do pieca.

Z tym że oskrobiny masz prawie że za darmo i są eko.

 

 

Najlepszym sposobem na czysty komin i piec to palenie od góry. Czyli zasypujesz piec i rozpalasz od góry. Efekt prawie zero dymu , pełne spalanie i mniej sadzy.

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 18:52, niebieskiultras napisał:

Pizza 1 klasa :thumbup:

 

2 godziny temu, niebieskiultras napisał:

@Aga
pierogi w mandu mistrzostwo świata.

Nie spodziewałem się takiej ilości subaryn w trójmieście

 

Cieszę się, że Wam smakowało ;)

Dużo Subaryn, nikt nie macha :lol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda momentami była dziś bardzo przyjemna więc rozpaliłem ognisko i zaliczyłem też pierwsze w tym roku grabienie liści dębowych. Trzy czubate taczki wywiozłem a zrobiłem tylko fragment podwórka i większość liści jest jeszcze na drzewach. ;)

9F730D48-E549-4F5F-A7B9-533FD6C44528.jpeg

9A73A73B-1FEA-447A-9E6D-789EF329C2DB.jpeg

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aga napisał:

 

 

Cieszę się, że Wam smakowało ;)

Dużo Subaryn, nikt nie macha :lol:

Akurat tym się nie przejmowałem bo byłem dyszlem a nie moim legacem.

 

Swoją drogą diesel miałbyć ekonomiczny :biglol:

20201018_113208.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, przemekka napisał:

Że odpaliłem wczoraj BRZ-ta (z power banka, bo akumulator mu ISR rozładował ;) ) i zrobiliśmy sobie przejażdżkę po okolicy. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dobrze widzę że to okolice Ojcowa? Muszę się tam wybrać któregoś weekendu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy pętlę przez Korzkiew do Ojcowa, potem Pieskowa Skała, a następnie Racławice i Skała Powroźnika i przez Krzeszowice do Balic. Fajne kręte drogi,  wąwozy z wapiennymi skałkami. Do zwiedzenia jest tam znacznie więcej. :)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 20:08, B-52 napisał:

Bo nie mam włazu z domu na dach, ani nie mam takich schodków w dachówce

Ja ten problem rozwiązałem zaprzestając palić w kominku. Niby gminna ościenna do Krakowa i zakazu jeszcze nie ma, ale co będę sąsiadom luft psuł :)

A na poważnie - chyba 3 rok się zbieram do zamontowania włazu i stopni kominiarskich... 

Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten problem rozwiązałem zaprzestając palić w kominku. Niby gminna ościenna do Krakowa i zakazu jeszcze nie ma, ale co będę sąsiadom luft psuł
A na poważnie - chyba 3 rok się zbieram do zamontowania włazu i stopni kominiarskich... 
Sorry za OT

Podobnie uważam i palę bardzo okazjonalnie. U mnie to tylko koza, więc bardziej dla tzw. „klimatu”, a nie z powodu realnego zapotrzebowania na dogrzanie.
Niemniej jednak, jak [mention]niebieskiultras [/mention] uznał sezon na sadze za otwarty, lekko mnie zmroziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, B-52 napisał:


Podobnie uważam i palę bardzo okazjonalnie. U mnie to tylko koza, więc bardziej dla tzw. „klimatu”, a nie z powodu realnego zapotrzebowania na dogrzanie.
Niemniej jednak, jak [mention]niebieskiultras [/mention] uznał sezon na sadze za otwarty, lekko mnie zmroziło.

Jak nie palisz mokrym drzewem lub nie robisz sortu smieci na palne i nie palne a jeszcze sortu palnych na palne w dzien i palne w nocy to nie masz się czego obawiać

znam przypadki gdzie 25 lat nikt nie zagladał do komina i sadza się nie zapaliła bo palone było z rozwagą.

 

 

Jak masz wyczystke w kominie to otwórz ją i zrób sobie dwa testy.

Zobacz czy jest ciąg - kawałek drewna lub nawet zapalona gazeta przybliżona do wyczystki powinna zaciągać w komin płomień. 

 

Druga sprawa w pogodny dzień otwórz wyczystke i zrób zdjecie lub nagraj sobie wideo wkładając telefon  w wyczystkę 

To pozwoli sprawdzić stan zatkania komina.

 

Brzmi zabawnie ale daje jakiś pogląd na to w jakim stanie jest komin. 

 

 

Zastanawia mnie tylko jak ten Twój kominiarz robi przeglądy kominowe skoro odmawia wejścia na dach a brak włazu to nie wytłumaczenie bo drabiny są teraz wystarczająco długie.

 

Na Jelczu mam wysuwana 10m więc do 2 piętra moge spokojnie operować.

 

A są oprócz tego zwyżki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez niebieskiultras
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...