Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiadów rocznik 86 - podłoga w końcu zgniła więc pora na nową. Sklejka szalunkowa już docięta, zdjąłem starą. Przy okazji mały serwis - okazuje się, że cała skrzynia i rama sa ocynkowane ale belka i zawieszenie już nie. Trzeba to było oczyścić i dać nową farbę. Prze okazji mały tuning - dołożyłem ucha to pasów ładunkowych. Czeka mnie jeszcze montaż małych haków na burtach do zaczepiania ośmiorniczek i siatek. I już za chwile będzie można zrobic kilka kursów do PSZOK-u bo już mam ok 40 worków liści a myślę, że spokojnie dobiję do 60-ciu

20240309_112811.thumb.jpg.fc3e83f1e31e40893a19ae226898d736.jpg

20240309_114318.jpg

20240309_114727.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małym opóźnieniem ale dostarczyłem Żoneczce bukiecik. Lubimy takie tam dizajny z PRL'u. Ze 30 godzin kreślenie w Illustratorze, ze 3 wyklejanie, ale warto było. Tylko drugi raz takiego czegoś to chyba nie zrobię XD

20240309_182850.jpg

20240309_183430.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blixten napisał(a):

Nie wiem, do którego wątku to wrzucić… ale może najlepiej będzie jak do jednego z najpopularniejszych ? 

 

 

 

Było kiedyś, ale warto przypominać :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno była dyskusja na temat schronów w naszym kraju i strony internetowej z listą tych obiektów. Więc wrzucam taki artykuł który przypadkiem dzisiaj trafiłem

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/gdzie-znajduja-sie-schrony-wojskowy-wiele-z-nich-chroni-tylko-przed-deszczem/m60znr3

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał(a):

niedawno była dyskusja na temat schronów w naszym kraju i strony internetowej z listą tych obiektów. Więc wrzucam taki artykuł który przypadkiem dzisiaj trafiłem

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/gdzie-znajduja-sie-schrony-wojskowy-wiele-z-nich-chroni-tylko-przed-deszczem/m60znr3

 

Bezużyteczne, Pan Premier Donald Tusk odwołał zagrożenie dla Polski  :coffee:

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

Pan Premier Donald Tusk odwołał zagrożenie dla Polski  :coffee:

To zagrożenie zostało odwołane dekady temu. A od kilku lat zbieramy tego żniwo, póki co m.in. w postaci nerwowych ruchów rządzących.

Jak to leciało? Jakoś tak: Si vis pacem, para bellum.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blixten napisał(a):

 

Bezużyteczne, Pan Premier Donald Tusk odwołał zagrożenie dla Polski  :coffee:

 

;)

Oj to Pan Prezydent Biden pewnie się rozszlochał, że USA nie zrobią biznesu na sprzedaży do Polski Abramsów i F-35 (że o Patriotach nie wspomnę) z powodu "odwołania zagrożenia".

 

Zaraz zaraz, przecież dla biznesu śmierci jest obojętne czy nabywca broni jest zagrożony czy nie? "odwołanie zagrożenia" nie jest równoznaczne z anulowaniem zamówienia. No chyba, że robi to Pan Macierewicz... Zaczynam mieć umiejętności jak Griffin z "Facetów w czerni 3"???

 

A właściwie o zagrożenie czym chodziło? :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, RedSasza napisał(a):

To zagrożenie zostało odwołane dekady temu. A od kilku lat zbieramy tego żniwo, póki co m.in. w postaci nerwowych ruchów rządzących.

Jak to leciało? Jakoś tak: Si vis pacem, para bellum.

Dzięki temu, że zagrożenie zostało odwołane dekady temu mogliśmy przez te dekady żyć bez wojennej psychozy transmitowanej w mainstreamie jak to się dzieje teraz i działo się w PRLu.

 

Fakt, rozbroiliśmy się wtedy za bardzo. Nerwowe ruchy rządzących? To jest dygot wasalny.

 

Teraz osiągnęliśmy taki stan, że najważniejsze uzbrojenie mamy produkowane tysiące kilometrów od Polski a to na zachód a to na wschód a Polska stała się jedynie głównym dostawcą trotylu dla państw NATO i odbiorcą mega toksycznych odpadów poprodukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

A właściwie o zagrożenie czym chodziło? :biglol:

Nie wiem, nie pamiętam, nie znam się, przecież od dekad nic nam nie grozi :biglol:

 

jesteśmy przecież w NATO, grupie silnych i po zęby uzbrojonych państw, które na pierwsze wezwanie udzielą nam obiecanej, nie jak poprzednio, pomocy w postaci własnego sprzętu i ludzi, którzy za naszą wolność przeleją własną krew  :ok:

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał(a):

niedawno była dyskusja na temat schronów w naszym kraju i strony internetowej z listą tych obiektów. Więc wrzucam taki artykuł który przypadkiem dzisiaj trafiłem

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/gdzie-znajduja-sie-schrony-wojskowy-wiele-z-nich-chroni-tylko-przed-deszczem/m60znr3

 

schronem jest każdy parking podziemny, każda piwnica, tunel itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Blixten napisał(a):

Nie wiem, nie pamiętam, nie znam się, przecież od dekad nic nam nie grozi :biglol:

 

jesteśmy przecież w NATO, grupie silnych i po zęby uzbrojonych państw, które na pierwsze wezwanie udzielą nam obiecanej, nie jak poprzednio, pomocy w postaci własnego sprzętu i ludzi, którzy za naszą wolność przeleją własną krew  :ok:

A ten "rów atomowy" to w końcu ma być wzdłuż biegu Odry czy Wisły? :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blixten napisał(a):


Niemcy robią wszystko żeby przebiegał wzdłuż Wisły. 
Moim zdaniem. 

W czasach Układu Warszawskiego miał mieć przebieg na Odrze. To polepszyło się nam od tego czasu czy pogorszyło? Chyba polepszyło bo Niemcy to nasz absolutnie pewny koalicjant, żeby nie powiedzieć sojusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Blixten napisał(a):

 

Bezużyteczne, Pan Premier Donald Tusk odwołał zagrożenie dla Polski  :coffee:

 

;)

gdybyś bardziej zgłębił temat, to byś się dowiedział jak płaszczak kreatywnie zwiększył ilość schronów w kraju. ale on nie jest z tak opluwanej przez ciebie koalicji, więc cisza!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fulcrum napisał(a):

gdybyś bardziej zgłębił temat, to byś się dowiedział jak płaszczak kreatywnie zwiększył ilość schronów w kraju. ale on nie jest z tak opluwanej przez ciebie koalicji, więc cisza!!!!

Nie skumałeś przekazu. Nic a nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brak schronów jest naszym problemem, a zwiększająca się liczba różnorakich problemów psychicznych. Opresyjna rzeczywistość zbiera żniwo. Malejący przyrost naturalny czy rosnąca ilość osób, które targnęły się na swoje życie jest jednym z wykładników tej sytuacji. Do tego fatalna i ciągle pogarszająca się jakość pożywienia, które oczywiście osłabia nasz potencjał fizyczny, ale i psychiczny, a co za tym idzie, także intelektualny... czysta dysgenika.
Ludzie cierpią, bo są krzywdzeni, wmawia się nam nieprawdę i każe w nią wierzyć. Jeśli zaś nie wierzysz, to zamilcz chamie, masz tu tabelkę, ona prawdę Ci powie.

Parafrazując powiedzenie Kisiela można stwierdzić: to że jesteśmy w dupie to jasne. Problem w tym, że każą nam się w niej urządzać.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem kanapę do skuter po tuningu u tapicera.  Godzina to mało.  Poddałem się i przy pomocy drugiej osoby która ja trzymała założyłem  w 3 minuty. Demontowalem też 3 i sam.  W drugą stronę jednak tak się nie da. Ot taka nauczka..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fulcrum napisał(a):

gdybyś bardziej zgłębił temat, to byś się dowiedział jak płaszczak kreatywnie zwiększył ilość schronów w kraju. ale on nie jest z tak opluwanej przez ciebie koalicji, więc cisza!!!!

Masz na myśli te raporty straży pożarnej, które podczas kontroli budynków z systemów ppoż przy okazji sprawdzali czy mają piwnice i czy da się w nich ludzi schować ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...