Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Maciek Szczepaniak: – Dostałem propozycję wspólnego startu z Hubertem w Szwecji oraz Meksyku i postanowiłem wspomóc swoim doświadczeniem tego młodego kierowcę. W obu najbliższych rundach mistrzostw świata nie weźmie udział Robert Kubica, a ja nie chciałem siedzieć bezczynnie w domu, więc zdecydowałem się na te występy. Będzie to dla mnie siódmy start w Szwecji, więc myślę że mogę pomóc Hubertowi w trudnej i wymagającej rywalizacji na zaśnieżonych trasach w okolicach Hagfors. Będzie to dla mnie debiut w WRC 2 i powrót do Skody po sześciu latach przerwy. Zapraszam wszystkich kibiców do śledzenia naszego występu! Jestem przekonany, że będzie on obfitował w niemniejsze emocje niż te dostarczane przez Roberta w ostatnich dwóch sezonach.


"Po zbyt szybkim, niestety, zakończeniu Monte Carlo zapowiadała się długa przerwa i rozbrat z odcinkami, gdyż jak wiecie nie startujemy w Szwecji a dalszy program Roberta i mój nie jest ustalony. Okazuje się jednak ze życie lubi płatać figle. Pojawiła się możliwość udziału w najbliższych dwóch rundach WRC2. Jako że nie lubię "rdzewieć" w domu, a rajdy Szwecji i Meksyku znam dobrze i lubię, wystartuje w nich razem z Hubertem. Wierzę, że moje doświadczenie i znajomość tych imprez ułatwią zadanie kierowcy. Do zobaczenia zatem juz za tydzień w mroźnej, mam nadzieje, Szwecji."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze szukam pozytywów... przynajmniej Maciek będzie miał bieżące notatki ze Szwecji i Meksyku na sezon 2017  ;) ,a Hubert nauczy się coś od najlepszych.

 

Też nie tego się spodziewałem.... :(

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"w Argentynie Roberta nie zobaczymy, natomiast jest nadzieja (opieram ją na przeczuciu a nie jakichś przeciekach), że załoga RK i MS będzie znów w komplecie w Portugalii."

 

Pozostaje mieć nadzieje aby przeczucia CG co do startu w Portugalii się spełniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie tak mówiliśmy wcześniej, że jak Maciek pójdzie jeździć do kogoś innego to będzie koniec RK w rajdach najprawdopodobniej.  Trochę okoliczności się zmieniły i zaklinamy rzeczywistość , że to tylko chwilowa awaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to prawda ! I będzie 8 mocnych rund, dobrze przygotowanych, a później fabryka !

 

"Wiele osób pisze do mnie co dalej z Robert Kubica... 

Z informacji jakie do mnie spływają wszystko wskazuję, że zobaczymy Roberta jeszcze w tym roku na trasach WRC. 
Nie zbyt szybko bo dopiero od Rajdu Portugalii ale planuje występ jeszcze w 8 rundach WRC (europejskich). 

Pozostałe kwestie jak auto / opony / sponsorzy (jeden z Polski potwierdzony) są dopiero ustalane. 

Jako delegat dziwi mnie to, że Polski Związek Motorowy Pzm nie robi totalnie nic aby wspomagać zawodników którzy godnie reprezentują nasz kraj. To smutne i przykre... ale taki mamy klimat.

Nikt z tego betonu na Kazimierzowskiej nie potrafił przez trzy lata zaangażować się w wspieranie Roberta, w zamian np. za używanie jego wizerunku do promocji rajdów w naszym kraju."

 

z profilu: "Testy u delegata"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Makkinen ma rozmawiać z Solbergiem i Loebem.Ciekawe co z tego wyjdzie

 

Jak mam być szczery , to ja w to nie wierze , już były plotki ze 3 misiące temu że Loeb dostał propozycję testowania , Mikko też , tylko że wszyscy póki co temu zaprzeczają , przez 1,5 roku , już sie chyba większość nazwisk topowych przewineła ;) dla mnie póki co, to jest rozpacz a nie profi fabryczny team. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno Makkinen ma rozmawiać z Solbergiem i Loebem.Ciekawe co z tego wyjdzie

 

Jak mam być szczery , to ja w to nie wierze , już były plotki ze 3 misiące temu że Loeb dostał propozycję testowania , Mikko też , tylko że wszyscy póki co temu zaprzeczają , przez 1,5 roku , już sie chyba większość nazwisk topowych przewineła ;) dla mnie póki co, to jest rozpacz a nie profi fabryczny team. 

Po tych wszystkich informacjach tak to niestety wygląda. A Toyota jeszcze niedawno zapowiadała, że chcą wejść z dużą pompą i od razu zdobyć tytuł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Toyota jeszcze niedawno zapowiadała, że chcą wejść z dużą pompą i od razu zdobyć tytuł .

 

Marzenie ściętej głowy ;)  , lub nie są wogóle świadomi obecnego poziomu WRC  :rolleyes:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze aż mi sie nie chce wierzyć ze tak sie do tego zabierają.

Jezeli mam byc szczery to Loeb ze dwa razy sie pewnie zastanowi zanim ogóle by przyja taka propozycje on ma akurat duzo do stracenia Solberg natomiast bardzo dobrze wpisuje sie w obrazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tytułem to możliwe. Toyota ma technologię umożliwiającą omijanie zwężki. Spory atut ale i to było by chyba za mało   :biglol:

PS. Jeśli nie wcześniej to przed Portugalią dowiemy się czy karierę będzie kontynuował Maciek czy Robert też. Będę miał sporo stresu do tego czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni samych emerytów zatrudnić. Takie historyczne WRC. Tylko zamiast historycznych samochodów to historyczni kierowcy ;)

Jak dla mnie ten projekt na tą chwilę zmierza do nikąd.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny news będzie pewnie taki:

"Podczas dwudniowej nieoficjalnej wizyty w Dharamsali w Indiach, Tommi Makinen rozmawiał z Dalajlamą XIV na temat możliwości testowania Toyoty Yaris WRC w ramach przygotowań do sezonu 2017.

To bardzo ciekawe przedsięwzięcie - przyznał duchowy przywódca Tybetu - jednak niczego do tej pory nie podpisałem. Nie wykluczam jednak, że w przyszłości możemy wspólnie zrobić coś ciekawego."

:) 

Edytowane przez Bosman
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny news będzie pewnie taki:

"Podczas dwudniowej nieoficjalnej wizyty w Dharamsali w Indiach, Tommi Makinen rozmawiał z Dalajlamą XIV na temat możliwości testowania Toyoty Yaris WRC w ramach przygotowań do sezonu 2017.

To bardzo ciekawe przedsięwzięcie - przyznał duchowy przywódca Tybetu - jednak niczego do tej pory nie podpisałem. Nie wykluczam jednak, że w przyszłości możemy wspólnie zrobić coś ciekawego."

:) 

Inny kierowca przyjął propozycję i już testuje....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5f416ab5756034e9gen.jpg

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...