Skocz do zawartości

Konfiguracja zawieszenia w GT


fester1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od paru miesięcy jestem posiadaczem Imprezy GT 99(wersja lekka) i mam problem z doborem zawieszenia, liczę na waszą pomoc:

Kupiłem auto z zawieszeniem gwintowanym (twarde jak cholera) i już nie mogę wytrzymać. Autem poruszam się na co dzień, do pracy itp.

Sprawdzałem koszt modyfikacji amortyzatora(wraz z regeneracją) - 150-200pln szt żeby zmniejszyć siłę tłumienia ale jak tu podać wartość do zmiany jak w zasadzie przód

ugina się trochę a tył prawie w cale z racji wagi, mogę się kompletnie pomylić tzn (dalej bedzie twarde jak cholera lub zrobić coś gorszego od serii). Oczywiście wymiana zawieszenia na zawieszenie

gwintowane z regulacja była by super ale to już wydatek 5000-6000PLN. Myślałem o wymianie na amortyzatory Kayaba AGX lub SR( czy AGX przy ustawieniu maxymalnie na "soft" jest zbliżona do serii? a jaki jest max? a jak to się ma do serii SR) Auto jest po remapie, ma większą moc, ma być twarde ale bez przesady. Teraz przy większych prędkościach jest super ale jak poruszam się po mieście to zero komfortu. Modyfikacja aktualnych amortyzatorów jest najtańszym rozwiązaniem, ale nie wiem jak to sie sprawdzi z wąskimi sprężynami. Poradźcie coś w rozsądnych pieniążkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilsteinie do GT ??
B6 to moim zdaniem bardzo dobre rozwiązanie.

 

Moje zawieszenie na tym bazuje i jest bardzo zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kayaba AGX to super rozwiązanie, w kilka sekund zmieniasz twardość zawieszenia. Na sofcie jest milutki tapczanik, a jak chcesz poupalać to skręcasz na max i robi się beton. Oczywiście zależy jeszcze jakie sprężyny do tego zestawu są.

 

kup to. rozsądne pieniądze.

 

czy AGX przy ustawieniu maxymalnie na "soft" jest zbliżona do serii? a jaki jest max? a jak to się ma do serii SR

 

max soft = seria KYB Excel

 

max hard = seria STI lub KYB ULTRA SR, a i tak jest lepiej, bo masz w GC mniejszą masę niż STI New Age.

 

 

Masz możliwość regulacji jak się nie podoba.

 

 

GT 99(wersja lekka)

 

Istnieje coś takiego jak GT w wersji lekkiej ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obecnie jeździsz z wysoko skręconym zawiasem, możesz spróbować nieco obniżyć samochód - wówczas powinno być nieco więcej komfortu.

Tak - obniżyć.

 

Wsadzanie NewAge do GT'ka to wg. mnie porażka estetyczna, wykluczająca dalsze rozpatrywanie ew. plusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fester1986, mam u siebie AGX i sprezyna seria. Staby 22mm p i 23mm t. Laczniki poliuretan, gumy wahaczy tez poliuretan. Jezdze na ustawieniach AGX 2 przod 4 tyl. Geometria przod -1 tyl ~-0,5. Efekt jest taki, ze przy odjeciu gazu w zakrecie tyl przyjemnie odjezdza co powoduje, ze mam wiecej kontroli pod prawa noga w zakrecie. Oczywiscie jak przegne to przod wyjezdza ale mysle, ze to mily kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwintowego współczuję na polskich drogach
Jak się nie potrafi ustawić, to można współczuć.

Gwint daje tyle możliwości ustawień, że hohoho.

 

fester1986 zobacz w ogłoszeniach. Ktoś sprzedaje wylany gwint (znaczy jedna kolumna jest wylana) za 1000 zł. Do tego przegląd i ustawienie wszystkich 1300 i z kosztami przesyłek i geometrii masz zawieszenie w pełni regulowane za 2500 zł, czyli podobnie jak AGXy.

W serwisie mogą ustawić Ci zawieszenie wg wskazówek do czego ma być auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie potrafi ustawić, to można współczuć.

 

chronometraż swoich przejazdów po mieście też stosujecie?

Kurna, zamiast jeździć, to sie moi mili sracie z ustawianiem zawiasu i z dzieleniem włosa na czworo.

Chciałbym zobaczyć jak te super zajebiste zawiasy, spisują się na Ułężu i ile sekund pozwalają urwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jak te super zajebiste zawiasy, spisują się na Ułężu i ile sekund pozwalają urwać.
Niestety nie będe miał porównania, bo zna zwykłym zawiasie nie jeździłem nigdzie poza ulicą.

W sobotę będę na Autodromie w Chorzowie i będę miał porównanie do innych aut.

 

Na zakrętach mój zawias, nie wiem jak innych, pozwala na dużo więcej niż seria.

 

Na razie najsłabszym elementem jest łącznik między kierownicą, a fotelem i jego ćwiczeniem teraz będę urywał sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć jak te super zajebiste zawiasy, spisują się na Ułężu i ile sekund pozwalają urwać.

 

Nie wiesz co piszesz. Miejsce jakie napisałeś :roll:

Różnica pomiędzy najmiększym ustawieniem vs. najtwardszym zawiasu AGX to 1-2 sekundy/km ! (zależnie od warunków i opon) Odcinek 5km. Policz sobie.

 

jak te super zajebiste zawiasy

 

AGX, Bilstein B6/12, Ultra SR to wszystko niska półka. Żaden zajebisty zawias, żaden rarytas... ot po prostu taki Stage1 dla biednych.

 

Z tych wszystkich AGX jest najbardziej i najłatwiej modyfikowalny dla użytkownika. Późniejsze odsprzedanie również nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co piszesz. Miejsce jakie napisałeś :roll:

 

Świezynek, nie burcz bez sensu ino czytaj między wierszami.

Pisze o tym, że nie widze potrzeby walenia się z jakims gwintem, kombinowania, regeneracji i serwisowania, skoro jest AGX/Ultra SR czy B6.

 

Na razie najsłabszym elementem jest łącznik między kierownicą, a fotelem i jego ćwiczeniem teraz będę urywał sekundy.

 

i tak jest zazwyczaj ;)

 

Miejsce jakie napisałeś :roll:

 

kawałek równego asfaltu, gdzie można cokolwiek porównać, bo dziury Cie nie napadają z prawej i lewej. Co w tym złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce jakie napisałeś

Różnica pomiędzy najmiększym ustawieniem vs. najtwardszym zawiasu AGX to 1-2 sekundy/km ! (zależnie od warunków i opon) Odcinek 5km. Policz sobie.

 

kawałek równego asfaltu, gdzie można cokolwiek porównać, bo dziury Cie nie napadają z prawej i lewej. Co w tym złego?

 

Nic w tym złego. Czytaj cały tekst ze zrozumieniem.

 

To było właśnie nawiązanie do miejsca o którym pisałeś, po czym w następnej linijce podałem wyniki różnic w twardości zawiasu na Ułężu przy 5km próbie.

 

 

Gwint jest dobry tylko w dwóch miejscach. Na ulicy dla szpanu w VW Golfie (wiocha.pl) lub na torze dla zniwelowania przechyłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zniwelowania przechyłów
Dla zniwelowania przechyłów są stabilizatory głównie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz o mądry jak ma być gruby, bo stab 22mm nie daje rady :roll:
Grubszy.
głównie.

 

Co to znaczy "nie daje rady"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rico napisał(a):

To powiedz o mądry jak ma być gruby, bo stab 22mm nie daje rady :roll:

Grubszy.

 

Co to znaczy "grubszy" ?

 

Podaj mi ile mm.

 

-- N paź 28, 2012 12:03 am --

 

stab 22mm nie daje rady :roll:

 

"nie daje rady" oznacza tyle, co nie zniwelowało przechyłów, głównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zapomniałem napisać - podaj mi producenta tego i model jeśli masz, bo powyżej 22mm jak dla mnie nie istnieją do Imprez.

 

-- N paź 28, 2012 12:13 am --

 

No dobra, Whiteline teraz ma 27mm :shock: Jeszcze kilka msc temu nie miał :mrgreen:

 

Jednak te 32mm to mnie zaskoczyły i prosiłbym abyś napisał gdzie to znajdę, bo mało realne się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o powyżej 22mm jak dla mnie nie istnieją do Imprez

27 mm w wersji twardej.

 

 

A tak na poważnie naokoło tej ciekawej wymiany zdań, to za zawieszeni trzeba brać się kompleksowo.

Jak się zmieni kolumny i staby, a gumy będą miały 16 lat, to też nie spełni oczekiwań wielu osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...