Skocz do zawartości

Nawigacja samochodowa


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

chcę zrobić prezent rodzinie i kupić nawigację do auta. Sam korzystam od kilku dobrych lat z navi w telefonie, więc nie ogarniam tych tomtomów i innych garminów. Nie mam pojęcia jak wygląda sprawa z aktualizacją map, jakimiś abonamentami itp.

 

Potrzebuję coś do okazyjnego poruszania się po Polsce / Europie. Czy ktoś może doradzić coś sprawdzonego, nie hiper-extra wypas bo nie ma takiej potrzeby, ale żeby było to sprawne, niezawodne i miało możliwość aktualizacji.

 

Z góry dzięki.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używałem Auto-Mapy, ale aktualizacje nie są tanie no i samo urządzenie Nokii które miałem już 6 lat tez zaczęło strajkować. Rozglądałem się za czymś nowym i wpaadłem na MIO z super promocją (trzeba zobaczyć na ich stronie czy aktualne jeszcze) ale za urządzenie (modelu nie pamiętam bo leży w aucie) wraz z mapami (chyba 44 krajów) Europy zapłaciłem w EURO AGD 499zł - i teraz co najważniejsze w promocji aktualizacje są dozywotnio (do urządzenia MIO) gratis ! Sam inerfejs map w MIO (chyba navteq) trochę mniej intuicyjny niż w AUtoMapie, ale powoli się uczę i jakoś daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten model mam

http://www.mio.pl/produkt-21-Mio_SPIRIT ... 2658-.html

widze że ciut podrożał, ale może gdzieś znajdziesz taniej. Ja kupwałem w Euro-AGD i było taniej niż na allegro.

 

-- 10 paź 2012, o 09:07 --

 

i teraz co najważniejsze w promocji aktualizacje są dozywotnio (do urządzenia MIO) gratis !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem jakieś navi, na którym jest Automapa. Nie potrafię tego obsługiwać ;)

Wcześniej używałem Garminów, i byłem człowiek szczęśliwy. Siostra kupiła teraz nowego garniaka, za dodatkowe 300zł w MM wykupiła dożywotnie aktualizacje.

Jeśli chodzi o stare garminy, to GPmapa była świetna, co jest teraz nie wiem. Jeśli chodzi o urządzenie jest świetne. Intuicyjne obsługa, nie ma 20000000000 dziwnych opcji, ale da się dobrze skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam TomTom

Mam 5" XXL IQ Routes Edition. Moje podstawowe kryterium wyboru jak najmniejszy uchwyt co by nie zasłaniał więcej niż sam ekran :) Ostatecznie cena używki (nie rozpakowanej) i dobre opinie, rozstrzygnęły na jego korzyść.

Podoba mi się że można samemu edytować mapę i wrzucać uaktualnienie na stronę, choć sam jeszcze nie ściągałem uaktualnienia. Mapa miast jest dokładna, a z racji ciągłych remontów i zmian ruchu i tak nie nadążę z mapą. Jaka mapa, nie mam pojęcia.

Nie złapałem go na komendzie w lewo gdy skręcam w prawo, albo żeby pomylił zjazd z ronda. Wcześniej korzystałem z GPS w telefonach i różnych kolegów i zdarzało im się pomylić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdecydowanie AutoMapę. Nie jest tania ale prosta w obsłudze i już

od 5-6 lat zawsze doprowadza mnie do celu (ostatnio była Chorwacja-

bezbłędnie). Jeżeli chodzi o TomTom to mam same złe doświadczenia. Jedna

nawi prawie wyleciała przez okno kiedy zamiast do miejscowości Kurnik

30 km od Poznania doprowadziła nas do samego Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam tomtoma.

Najprostrzy interfejs, mapy ok. Latam autem 60kkm rocznie po Pl i Europie i nie mialem problemow z dotarciem do celu.

Mam tomtom 1005. Czy jakos tak. Trafilem na dozywotnia aktualizacje map choc sam divajs tani nie byl -ok 1000pln.

Automapa doprowadzala mnie do szalu interfejsem i tym wielokrotnym zatwierdzaniem kazdego kroku.

Po przejsciu na tom tom zauwazylem znaczna poprawe i przyjaznisc uzytkowania.

Tomtom aktualizuje mapy co 3mce wiec tez ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdecydowanie AutoMapę. Nie jest tania ale prosta w obsłudze i już

też korzystam od lat - z tego sporo czasu na Beckerze.

W Polsce nie do przebicia. Za granicą - też daje radę - ale są kraje, które są kiepsko objęte (Bałkany) - ale tam to i inne nawigacje "światowe" padają.

Co prawda AM ma swoje narowy i czasem ciężko zrozumieć. Np. Jadę autostradą w Austrii - nagle nawigacja krzyczy "zjedź w prawo najbliższym zjazdem". Zjeżdzam - dojeżdzam za 200 metrów do ronda, gdzie słyszę "na rondzie drugi wyjazd" - i jadę przez rondo prosto i wracam na tą samą autostradę :shock:

Trzeba po prostu wspierać się myśleniem i daje radę.

 

Swoją drogą - kto ma jeszcze papierowy atlas samochodowy w furaczu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, ja bym dorzucił do tego nieustanne "zawróć w lewo". :mrgreen: Nie mniej też używam intensywnie od kilku lat i nie zamieniłbym na inną. Przyjemnie jest też usłyszeć: "Jesteś u celu, prowadził cię K. Hołowczyc, pooozdrawiam" :mrgreen:

 

-- N, 14 października 2012, 00:21 --

 

pumex1, ja bym dorzucił do tego nieustanne "zawróć w lewo". :mrgreen: Nie mniej też używam intensywnie od kilku lat i nie zamieniłbym na inną. Przyjemnie jest też usłyszeć: "Jesteś u celu, prowadził cię K. Hołowczyc, pooozdrawiam" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, ja bym dorzucił do tego nieustanne "zawróć w lewo". :mrgreen: Nie mniej też używam intensywnie od kilku lat i nie zamieniłbym na inną. Przyjemnie jest też usłyszeć: "Jesteś u celu, prowadził cię K. Hołowczyc, pooozdrawiam" :mrgreen:

 

a to się zgadza. Jak się uprze na trasę to ciężko "Krzysiowi" to wyperswadować :lol:

 

ciekawy przypadek - jak autostrada kończyła się w Strykowie - to AM pokazywała trasę Poznań-Wawa jasno:

Poznań, A2, Stryków, Łowicz, Sochaczew, obwodnica, Błonie, Wawa.

Ale jak się jechało zwrotnie to:

Wawa, Błonie, Żelazowa Wola, Sochaczew (centrum). A jak się nie słuchało to Sochaczew - ale nie obwodnica, tylko przez centrum. Dodam, ze centrum w remoncie z potężnymi objazdami.

Do tej pory to dla mnie to jakaś nierozwiązana zagadka, dlaczego w drodze z Wawy do Poznania AM kazało mi zwiedzać Żelazową Wolę i centrum Socho :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory to dla mnie to jakaś nierozwiązana zagadka, dlaczego w drodze z Wawy do Poznania AM kazało mi zwiedzać Żelazową Wolę i centrum Socho :mrgreen:

 

AM uwzględnia statystyki natężenia ruchu, bywa że obwodnica Sochaczewa w tych godzinach bywa zakorkowana wg, AM oczywiście i wtedy faktycznie przez miasto będzie szybciej. Kiedyś zignorowałem AM i miałem 40min stania w korku :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i polecam Nokia Maps bo:

- nie targam jeszcze jednego urządzenia

- mapki całego świata są za friko

- oprócz trybu samochodowego i pieszego jest także transport publiczny

- często są aktualizowane (np. na Google ciągle kawałek A2 przy Wawie jest nieprzejezdny )

- w porównaniu do Garmina, którego miałem wcześniej, rerouting (czyli jak zjedziemy z wyznaczonej drogi) jest o wiele szybszy - praktycznie natychmiastowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...