Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

O kurczę. Powinny grać dobrze na przenośnym grajku. Przejściówka oryginalna? na chinczykach słuchawki potrafią różnie brzmieć (mam, testowałem). 

Nie masz włączonej jakieś aplikacji zewnętrzne do korekcji dźwięku/EQ? pod iOS nie wiele tego jest, ale bywa. Spotify ma jakieś presety/ustawienia, zwykle się to wyłącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Guliwer napisał(a):

Dzięki, ale tam trzeba dodać 0 (z tyłu) do ceny :biglol:

Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem ;)

 

Także wśród nich należy szukać wzorca sztuki magnetofonowej. Wszystkie inne marki są drugorzędne lub trzeciorzędne, w tym najwyższe Sony ES, Akai GX, słynne stare Technicsy RSB 100 i archaiczny RS-M95, Pioneer CT 93, Aiwa Excellia, Teac X i Teac V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem ;)

 

Także wśród nich należy szukać wzorca sztuki magnetofonowej. Wszystkie inne marki są drugorzędne lub trzeciorzędne, w tym najwyższe Sony ES, Akai GX, słynne stare Technicsy RSB 100 i archaiczny RS-M95, Pioneer CT 93, Aiwa Excellia, Teac X i Teac V.

No to w moim budżecie czeka mnie strzał w ciemno np. KENWOOD KX-9010, KENWOOD KX-1100G lub PIONEER CT-939.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie po długim czasie oczekiwania "rzucili" Yamahy RX-V6A. Ciekawostka, bo był rynek wyczyszczony dokumentnie z tego modelu - to nie tylko w PL - ale i w EU (na Amazonie pustka).  Miałem odebrać w czwartek, ale okazało się, że "lista kolejkowa" była spora i mam podjechać do sklepu w poniedziałek. 

W sklepach zniknęły błyskawicznie - za to widzę, że na allegro pojawiło się paru amatorów szybkiego zysku z ofertą za 5.799 (vs 4.199 w sieci partnerów Yamaha).

 

PS. Teraz widzę, że zeszli już na 4,999. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio miałem okazję posłuchać stosunkowo drogiego sprzętu, audio physic codex wzmacniacz mimas hybryda, gramofon i jakiś dac, którego nazwy nie pamiętam. Salon około 30 metrów plus otwarta kuchnia. Ogólnie akustyka pomieszczenia zła.
Nie znam się wiele na audio, ale mimo to nie zrobiło to na mnie dużego wrażenia.. Myślicie że te kolumny są za małe do takiego metrażu i trudnego wnętrza? Kolumny dosyć szeroko rozstawione i tak na oko 4-5 metrów od słuchaczy. Wiele lat słucham muzyki na słuchawkach i może przyzwyczajony jestem że muzyka jest bezpośrednio do mojego ucha a nie gdzieś tam w oddali.
Jak dla mnie zabrakło, jakiegoś mięsa, głębi, mocy, przy niskim/średnim poziomie głośności.  Dźwięk bardzo punktowy, liczyłbym na to że będę nim bardziej "otoczony". Akustyka pomieszczenia zła, ale większe głośniki może by sobie lepiej poradziły?
Przy wyższym poziomie głośności było lepiej ale też bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, leto napisał(a):

Ostatnio miałem okazję posłuchać stosunkowo drogiego sprzętu, audio physic codex wzmacniacz mimas hybryda, gramofon i jakiś dac, którego nazwy nie pamiętam. Salon około 30 metrów plus otwarta kuchnia. Ogólnie akustyka pomieszczenia zła.
Nie znam się wiele na audio, ale mimo to nie zrobiło to na mnie dużego wrażenia.. Myślicie że te kolumny są za małe do takiego metrażu i trudnego wnętrza? Kolumny dosyć szeroko rozstawione i tak na oko 4-5 metrów od słuchaczy. Wiele lat słucham muzyki na słuchawkach i może przyzwyczajony jestem że muzyka jest bezpośrednio do mojego ucha a nie gdzieś tam w oddali.
Jak dla mnie zabrakło, jakiegoś mięsa, głębi, mocy, przy niskim/średnim poziomie głośności.  Dźwięk bardzo punktowy, liczyłbym na to że będę nim bardziej "otoczony". Akustyka pomieszczenia zła, ale większe głośniki może by sobie lepiej poradziły?
Przy wyższym poziomie głośności było lepiej ale też bez szaleństw.

Wina kabli , kable z platyny potrzeba do takiego zestawu i dopiero wtedy będzie to grać :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leto napisał(a):

wiadomo zawsze to wina kabli..

A teraz całkiem już serio, hybrydowe wzmacniacze cechują sie i głębią i mocą  dostępną bez problemu a winą może być faktycznie zbyt mały przekrój kabla. Gdy u siebie modernizowałem audio i do hybrydy podłączyłem kabel o przekroju 6mm2  gdy wcześniej było 2,5mm2 to różnica odczuwalna na in+ dodatkowo u mnie plusem jest też to że odsłuch na poddaszu gdzie są skosy co fajnie odbija fale i ten dźwięk naprawdę przestrzenny jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prędzej kwestia tego pomieszczenia, do salonu była dostawiona otwarta kuchnia..  kształt jakby L, a właściwie to jeszcze inaczej, bardziej H. Ściana z kominkiem, korytarz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, leto napisał(a):

To prędzej kwestia tego pomieszczenia, do salonu była dostawiona otwarta kuchnia..  kształt jakby L, a właściwie to jeszcze inaczej, bardziej H. Ściana z kominkiem, korytarz..

W tak skomplikowanych pomieszczeniach u niektórych kolumna stoi na środku salonu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ScreenShot07-25-23at11_28AM.thumb.PNG.14d8511324bf1009ae63b1f6bf9f0292.PNG
Wstawiłem swoje kolumny diy do nowego salonu. Wydaje mi się że mają potencjał, zwrotnice były projektowane lata świetlne temu, i pozostawiają sporo do życzenia. Ale po jakimś tam wyrównaniu charakterystyk zrobiły na mnie nie mniejsze wrażenie niż sprzęt który było mi okazję niedawno słuchać, za 100k. Gdybym mógł porównać dźwięk z obu zestawów, w takich samych warunkach, obok siebie, pewnie by tak kolorowo nie było.. Ale sprzęt za 100k jest praktycznie niemożliwy do przeniesienia.
Przez to że muszę się męczyć z korektorem, projekt uważam za nieudany, ale kolumny potrafią zrobić wrażenie, co mnie zaskoczyło bo myślałem o tym żeby je sprzedać za grosze.
Jeżeli miałbym opisać wrażenia, to dźwięk był bardziej koło mnie, nie był taki punktowy, sprawiał dużo radości. Sinatra Hello Dolly! wypadło genialnie. Na minus coś nie tak z niskim zejściem basu. Chyba coś nie tak z bas refleksem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował lepiej zaadaptować akustycznie pomieszczenie w którym słuchasz muzyki. Nawet salon można poprawić wprowadzając gruby dywan, zasłony, itp. Na zdjęciu wygląda jakby były puste ściany. Spróbuj też zmniejszyć rozstawienie monitorów i wyrównaj je tzn. Nie skręcaj ich do miejsca odsłuchu.

Niedawno byłem zaskoczony jak małym kosztem tanie mordaunt short aviano 2 pokazały pazur. 

Kombinuj. Powodzenia

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało że w tym pomieszczeniu nie zagrają, narożnik, i część kuchni z tyłu chyba coś pomogły. Tylna ściana też znajduje się w sporej odległości, salon ma 40 metrów, jest to prostokąt.

Chciałbym kiedyś spróbować jakiegoś sprzętu vintage, typu JBL albo Sansui  z 30cm basem o kosmicznej efektywności. Ale póki co mogę zapomnieć.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...