Jump to content

24 Heures du Mans i inne wyścigi długodystansowe

elmo
 Share

Recommended Posts

Czy jak Kubica był ostatni w F1 i pierwszy ELMS to jest wolny czy szybki ??? :D:D:D:D:D

PS. Szkoda tylko ,że wystawiają w LeMans LMP2 a nie Hypercara. Zawsze to miło śledzić walkę o bezkompromisowe pierwsze miejsce.

PS2. I szkoda ,że jeszcze w LeMans nie ma kategorii elektryków. Tam się dzieje tyle ciekawych rzeczy(Porsche Taycan,Tesla S,NIO,Polestar.VW ID) , że powinna być ta klasa w LeMans,nawet jakby 100X musieli ładować czy wymieniać baterię.

30 minutes ago, Jacky X said:

PS2. I szkoda ,że jeszcze w LeMans nie ma kategorii elektryków. Tam się dzieje tyle ciekawych rzeczy(Porsche Taycan,Tesla S,NIO,Polestar.VW ID) , że powinna być ta klasa w LeMans,nawet jakby 100X musieli ładować czy wymieniać baterię.

Pewnie to tylko kwestia czasu. Oglądam czasami Formula E. Brzmią jak skutery pościgowe ze Star Wars :P

Godzinę temu, Jacky X napisał:

Szkoda tylko ,że wystawiają w LeMans LMP2 a nie Hypercara. Zawsze to miło śledzić walkę o bezkompromisowe pierwsze miejsce.

Spokojnie, WRT jest mocno związane z Audi, które planuje LMDh na 2023. Nie zdziwię się jak fabryczny program Audi będzie oparty na obsłudze przez WRT (Joest z którym Audi było związane podczas programu LMP1 współpracuje obecnie z Glickenhausem). ELMS został wybrany przez RK teoretycznie ze względu na mniejszą "kolizyjność" z kalendarzem F1 (teraz już się to poprzestawiało). Mam szczerą nadzieję, że RK w końcu skończy przygodę z F1 jako trzeci kierowca, bo nic z niej nie wynika, a tylko ogranicza pełne zaangażowanie w endurance.

• Upvote 2

Nie jest powiedziane że LMP2 nie może wygrać LeMans nie jest to wykluczone bo nowe samochody to nowe problemy i może być różnie. Popatrzcie na bycolles jak by oni jechali to pewne że LMP2 będzie przed nimi :D  Fajnie że relacja z wyścigu często skupia się na walce nie na samej czołówce wyścigu. Wiec jeśli w LMP2 będzie się działo sporo obejrzymy. 
Co do RK to F1 zawsze będzie w kręgu jego zainteresowań i wątpię by się to zmieniło, mam nadzieje że wyścigi długodystansowe dadzą mu sporo frajdy i zostanie w nich na dłużej. 

@WRC fan a kiedy nowy odcinek? 

48 minutes ago, radekk said:

Przepisy, ograniczenia...dlatego chyba ostatnim bastionem prawdziwej "jazdy bez trzymanki" są wyścigi górskie. Od ograniczeń to są wyścigi jednej marki, puchary a mnie się marzy seria gdzie nie ma żadnych ograniczeń i dozwolone jest wszystko...aż po silniki rakietowe. Wiem, mogłoby być niebezpiecznie ale jestem pewien, że i tak znaleźliby się kierowcy.

@Neutrino33 fakt brakuje wyścigów z samowolą chodź ligi TA wypełniają powoli ta lukę. Co do Gór to FIA wprowadza swoje klasy i przeliczniki mocy masy itp i chodź można latać tam potworami i szufladami to rywalizacji robi się już dziwna. 

WEC wystartował 2 sesje za nami i jakie zdziwienie LMP2 na czele i chyba już wiemy czemu walczą o ograniczenie tych samochodów. 

Na to wychodzi że HC w kwalifikacjach były szybsze o 2s od LMP2 ciekawe jak to wyjdzie w wyścigu. Najszybsze LMP2 za to wyprzedziła "Alpine" co może dać fajne widowisko.
Nasi daleko niestety :( 14 miejsce nie jest ich spełnieniem marzeń z tego co widać po komentarzach ekipy. 

Bez nazwy-1.jpg

14 godzin temu, -=nikon=- napisał:

14 miejsce nie jest ich spełnieniem marzeń z tego co widać po komentarzach ekipy

Ale w wyścigu był już ogień. Alex poszedł ostro, widać że jest potencjał i gdyby nie problemy z degradacją opon i maszyną do tankowania to pozycja na podium byłaby w zasięgu. Dobry prognostyk na kolejne rundy.

A co do tempa Toyot, to z jednej strony Vasselon po testach naciskał FIA na dalsze spowolnienie LMP2,a z drugiej Koboyashi podobno w którymś wywiadzie przyznał się, że podczas testów nawet nie starali się jeździć z małą ilością paliwa na świeżych oponach :biglol: Kłamczuszki :facepalm:

Co to za wyścig wczoraj szedł ? Widziałem faryczne Toyoty wiec to chyba nie seria Roberta ?

To wiem ale zastanawiam się czy jedzie tam Robert czy nie :)

• Haha 1

20 minut temu, turdziGT napisał:

To wiem ale zastanawiam się czy jedzie tam Robert czy nie :)

Pewne że RK pojedzie jeden wyścig w WEC i to ten najciekawszy. 

Co do 6h Spa to fajnie że sezon ruszył. HC jak zawsze robią swoje i toyota mimo sporych perturbacji (co rzadko się im zdarza). Plus dla Apline za podjęcie walki w tej nie równej grze, pozostaje poczekać na Glickenhaus-a co pokażą bo stawka z 5 samochodów będzie wiele ciekawsza. Sezon 2021 jest przejściowy i musimy chyba poczekać na walkę o zwycięstwo przez innych na sezon 2022. 
Super się ogląda polską ekipę w akcji. I mimo iż są debiutantami w WEC walczyli cały czas mimo kłopotów. Ekipy z 1-4 miejsca to są starzy wyjadacze wiec wygrana z nimi na starcie sezonu była by sensacją i to nie małą. 

8 minut temu, -=nikon=- napisał:

Plus dla Apline za podjęcie walki w tej nie równej grze

ACO im nie pozwoli być drugoplanowym graczem, zaraz BoP pójdzie w ruch ;)

8 minut temu, WRC fan napisał:

ACO im nie pozwoli być drugoplanowym graczem, zaraz BoP pójdzie w ruch ;)

Wiem i to mnie boli ;/ niestety ACO potrzebuje sukcesów francuskiej ekipy i będzie ustawiane pod nich to wszystko. Ciekawe tylko na ile %% toyota jechała max czy nie jest to nadal gra by po BoP nadal kręcić swoje i patrzeć co wyścig co ACO wymyśli. Bo ciężko uwierzyć że nowy HC jest szybszy na dystansie 161 kółek minutę tylko. 

8 godzin temu, -=nikon=- napisał:

czy nie jest to nadal gra by po BoP nadal kręcić swoje i patrzeć co wyścig co ACO wymyśli

Tak obstawiam. I tak się też zastanawiam, czy ruch Glickenhausa z odpuszczeniem Spa nie był czasem przemyślany, żeby popatrzeć z boku jak to się będzie układało i jakie będzie rzeczywiste tempo rywali. Na pewno mieli jakieś swoje symulacje tempa.

18 godzin temu, WRC fan napisał:

Tak obstawiam. I tak się też zastanawiam, czy ruch Glickenhausa z odpuszczeniem Spa nie był czasem przemyślany, żeby popatrzeć z boku jak to się będzie układało i jakie będzie rzeczywiste tempo rywali. Na pewno mieli jakieś swoje symulacje tempa.

Na pewno mają więcej danych niż reszta o nich wiec jest to jakiś plus. 

• Upvote 1

• 2 weeks later...
Teraz, WRC fan napisał:

@-=nikon=-, wisi już od poniedziałku ;) zapomniałem Wam podrzucić

Normalnie zabić to mało powiedziane :D 

A tymczasem dwie sesje za nami i sporo jazd RK tym razem w WRT. Chodź czas dnia dla ekipy zrobił Deletraza to czasy RK też są w okolicy 3-5 miejsca w tym momencie. 
Czasy porannej sesji:
7vybon.jpg

Czasy popołudniowej sesji:

chkbjhlhlkh.jpg