Skocz do zawartości

24 Heures du Mans i inne wyścigi długodystansowe


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, -=nikon=- napisał:

W LMP2 w 0,5 sekundy zmieściły się 4 ekipy w tym WRT 41. Chłopaki zyskali najwięcej na krętym fragmencie toru a stracili najwięcej na prostej.

Bo na prostej to każdy potrafi a jaja trza mieć na szybkich winklach :biglol:

Życzę naszym jak najlepiej (WRT + Piekarze) :superhero::thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Toyota says Glickenhaus' pace in testing yesterday is "very good news" for the entertainment value of this weekend's race....

 

FB_IMG_1629142822740.thumb.jpg.a2717e1a7e9ba85157eafc187566aa49.jpg

 

Edytowane przez turdziGT
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, turdziGT napisał:

 

 

 

Toyota says Glickenhaus' pace in testing yesterday is "very good news" for the entertainment value of this weekend's race....

 

FB_IMG_1629142822740.thumb.jpg.a2717e1a7e9ba85157eafc187566aa49.jpg

 

Marketingowy strzał się udał i o debiutantach wszyscy gadali przed dwa dni. Tera czas na prawdziwe ściganie i wątpię że po kwalifikacjach będziemy mieli podobne ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Taka retrospekcja przed wyścigiem 2021

 

 

Fajne przypomnienie ale to chyba nie tylko zwycięzcy w klasyfikacji generalnej ale tak ze w klasach. 

 

McLaren F1 wygrał klasę a nie generalkę na przykład i to notabene z bardzo niewielkimi przeróbkami co jest mega imponujące. Gordon Murray sie śmiał ze jak by kierowcy po wyścigu wsiedli i pojechali nim do domu autostrada to by jeszcze bardziej bolało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z którego miejsca ruszą ? P2 w klasie lmp2 a przed nimi 6 hypercarów ? Czyli są na siódmej pozycji i ruszą z drugiej linii? Sorki jeśli wszystko pomieszałem. Więc jak to jest z tą kolejnością statową ? A swoją drogą to uboga ta stawka hypercarów i szkoda że nie ma klasy elektryków i pojazdów na wodór.

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacky X WRT 41 jedzie z 4 rzędu z 7 miejsca. Te kwalifikacje są dziwne ale WEC szuka rywalizacji poza wyścigiem i dlatego one powstały;/ 

 

Dla mnie zaskoczeniem są czasy które osiągają  hypercary miało być szybko a jest o 10s wolniej niż LMP1 i gdyby nie spowolnienie LMP2 to by deptali im po pietach aż miło. Ciekawe jak do tych czasów będą miały się LMDH które pojawią się za rok. 

Ktoś planuje oglądać wyścig więcej niż w F1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, -=nikon=- napisał:

@Jacky X WRT 41 jedzie z 4 rzędu z 7 miejsca. Te kwalifikacje są dziwne ale WEC szuka rywalizacji poza wyścigiem i dlatego one powstały;/ 

 

Dla mnie zaskoczeniem są czasy które osiągają  hypercary miało być szybko a jest o 10s wolniej niż LMP1 i gdyby nie spowolnienie LMP2 to by deptali im po pietach aż miło. Ciekawe jak do tych czasów będą miały się LMDH które pojawią się za rok. 

Ktoś planuje oglądać wyścig więcej niż w F1? 

Ja spróbuję pooglądać na YT i Ewentualnie u kolegi na EuroSport.

Te kombinacje i grzebanie w regulaminach/samochodach jest dla mnie mega sztuczne i nie wydaje mi się by pomagało. Pojemności silnika, zastosowanie eko-technologii i aerodynamika powinny stanowic wystarczające kryterium.

W Nurburgring 24h startuje znacznie więcej samochodów, jest więcej klas a mimo wszystko jest to bardziej przejrzyste...jak dla mnie.

Jak dla mnie to nie jest problem, że mielibyśmy dominację jakiegoś modelu, czy producenta (kiedyś Audi, czy wcześniej Porsche, Ferrari itp.). To powinno tylko zmobilizować innych do podjęcia rywalizacji.

Na szczęście tor dla wszystkich jest wciąż ten sam...to znaczy taki sam dla całej stawki bo tą dłuuuuugą prosta też nam pocięli dwiema szykanami. Dla mnie Le Mans 24h to przede wszystkim wyścig paliwa i szybkości...poza oczywiście wszystkimi innymi cechami właściwymi dla każdego wyścigu długodystansowego, a 24h zwłaszcza.

Wygrywają ci, którzy potrafią jechać bardzo szybko, rzadko zatrzymywać się w Pit Stopach....i dojechać do mety.

Mądruję się jak zwykle więc mnie mam nadzieję bardziej obeznani w temacie przytemperują ^_^

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neutrino33 niestety grzebanie w regulaminach i spowalnianie samochodów mamy także w F1 i raczek do tego musimy przywyknąć. Jesteśmy ostatnim pokoleniem które pamięta wyścigi i rajdy takie naprawdę. Oglądając ostatnio F1 z chrześniakiem żony uświadomiłem mu że wyścigi kiedyś wyglądały inaczej pokazałem F1 z początku lat 2000 gdy sam zaczynałem przygodę z wyścigami. I jakie było zdziwienie że kiedyś było niebezpieczniej i bardziej na ostro niż teraz. Potem wleciał film The Rush nie idealny ale pokazujący co nieco i młody zajarał się na maxa dawnym ściganiem :D Przy następnej okazji pokaże mu WRC ale takie nasze nie to nowe;) 

Jak szukasz relacji to na https://player.pl/ jest najtaniej eurosport ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, -=nikon=- napisał:

@Neutrino33 niestety grzebanie w regulaminach i spowalnianie samochodów mamy także w F1 i raczek do tego musimy przywyknąć. Jesteśmy ostatnim pokoleniem które pamięta wyścigi i rajdy takie naprawdę. Oglądając ostatnio F1 z chrześniakiem żony uświadomiłem mu że wyścigi kiedyś wyglądały inaczej pokazałem F1 z początku lat 2000 gdy sam zaczynałem przygodę z wyścigami. I jakie było zdziwienie że kiedyś było niebezpieczniej i bardziej na ostro niż teraz. Potem wleciał film The Rush nie idealny ale pokazujący co nieco i młody zajarał się na maxa dawnym ściganiem :D Przy następnej okazji pokaże mu WRC ale takie nasze nie to nowe;) 

Jak szukasz relacji to na https://player.pl/ jest najtaniej eurosport ;) 

 

Kiedyś ludzie generalnie byli odważniejsi, cieszyli się życiem ale nie trzymali się go jak pijany płota, może mieli więcej wiary w nich.

Za każdym razem kiedy wspinałem się w górach mając ze sobą sprzęt z końca XXw. zastanawiałem sie jak wielkie jaja mieli ci, którzy jako pierwsi wspinali się na danej drodze w latach 30-tych, czy nawet 60-tych i 70-tych.

Choć było niebezpieczniej to jednak było to wszystko bardziej ludzkie...ta scena w "Rush", walczymy ale wciąż zachowujemy godność i szacunek wobec siebie

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neutrino33 scena jest kultowa to prawda. W sprawie spowalniania mamy ciąg dalszy:
 

Cytat

Klasa LMGTE staje się coraz mniej liczna na Le Mans, dlatego władze serii postanowiły działaś i ogłosiły dziś, że od 2024 roku w wyścigu i WEC jeździć będą auta w nowej specyfikacji, która będzie oparta na autach GT3.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że dziś nikt nic w LeMans nie chce udowodnić. Dużo w motoryzacji dzieje się w elektrykach. Wprawdzie brak ryku silnika ale szkoda ,że nie zrobili dla nich klasy. Być może tam była by zacięta rywalizacja bo tam pompowane są mega pieniądze aktualnie.   W innym klasyku czyli Dakarze wystartuje bardzo ciekawe Audi hybryda szeregowa .

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek solidnie odżył. Jakiś wyścig się zbliża, czy co? :mrgreen:

 

Łapcie nowy odcinek naszego podcastu z małym wprowadzeniem w najważniejszy wyścig roku - trochę o wynikach kwalifikacji, naszych typach i oczekiwaniach i do tego szczypta romantyzmu i opowieści o klimatach Le Mans :)
 

 

 

W dniu 18.08.2021 o 14:11, turdziGT napisał:

McLaren F1 wygrał klasę a nie generalkę na przykład

Wygrał generalkę w 1995 roku :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, WRC fan napisał:

Widzę, że wątek solidnie odżył. Jakiś wyścig się zbliża, czy co? :mrgreen:

 

Łapcie nowy odcinek naszego podcastu z małym wprowadzeniem w najważniejszy wyścig roku - trochę o wynikach kwalifikacji, naszych typach i oczekiwaniach i do tego szczypta romantyzmu i opowieści o klimatach Le Mans :)
 

 

 

Wygrał generalkę w 1995 roku :) 

 

Bałem się zapytać czy zrobicie coś takiego....dzięki, wieczorkiem sobie odpalę :hi:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WRC fan napisał:

Widzę, że wątek solidnie odżył. Jakiś wyścig się zbliża, czy co? :mrgreen:

 

Łapcie nowy odcinek naszego podcastu z małym wprowadzeniem w najważniejszy wyścig roku - trochę o wynikach kwalifikacji, naszych typach i oczekiwaniach i do tego szczypta romantyzmu i opowieści o klimatach Le Mans :)
 

 

Wygrał generalkę w 1995 roku :) 

Myślałem ze tylko klasę , tym bardziej imponujące . Gordon mówił ze od teamu F1 dostali jeden dzień w tunelu aerodynamicznym zeby przygotować pakiet aero. Mega po prostu aż sie wierzyć nie chce. 

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, turdziGT napisał:

Myślałem ze tylko klasę , tym bardziej imponujące . Gordon mówił ze od teamu F1 dostali jeden dzień w tunelu aerodynamicznym zeby przygotować pakiet aero. Mega po prostu aż sie wierzyć nie chce. 

Gordon jest jak dla mnie takim Leonardo da Vinci współczesnej motoryzacji. Uważąm, że każdy samochód powinien być produkowany z takim samym podejściem jak u Gordona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 Przy następnej okazji pokaże mu WRC ale takie nasze nie to nowe;) 


Co do WRC, to akurat moim zdaniem to z lat 2017-2019 (sportowo) a z 2017- teraz (technicznie) w niczym nie odbiega od wcześniejszych najlepszych lat, a wręcz jest lepsze.
Trzeba w tym roku koniecznie jechac jeszcze na jakiś rajd WRC, bo potem już tak różowo nie będzie, choć wolałbym się mylić...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...