Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

 

to studio detailingu, wiec na 100% maszynowo

Co racja to racja... Mnie zastanawia co poszło na szyby, bo na pewno nie "niewidzialna wycieraczka" z Autolandu :P To wygląda na jakąś powłokę... Kwarc na szyby też jest?

 

 

 

Polecam Gtechniq G1, mam założone na auto od 3 miesięcy i woda ucieka jak zwariowana ;-) daje powłokę na niby 2 lata. Zobaczymy.

 

Tu mega test na aucie terenowym;

 

Edytowane przez MegasWRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

zobaczysz że po myciu kropelkowanie wróci :) i odpuść sobie wszelkie szampony z woskiem ;)

Właśnie się zbieram do SPECymira i zobaczymy, chciałbym cayman abyś miał racje, ale.... :(

A dla czego nie polecasz w/w szamponu przeze mnie?

 

Pozdrawiam

 

No i powróciłem SPECymirem :yahoo:

Nie jest źle, jest... :unsure:

 

A zresztą, sami oceńcie :rolleyes:

ztms.jpg

pkto.jpg

qco7.jpg

6i85.jpg

 

Tak więc wosku za wiele już nie ma na SPECymirze -_-

Ale bardzo łatwo się mi go myło i pomimo, że bez wosku to bardzo ładnie się błyszczy i odbija się coś tam w nim tak jak lubię :)

 

94iu.jpg

ulro.jpg

 

Co do polerowania maszynowego, to w sumie jestem w szoku, ze podjales sie tego zadania.. Przed polerowniem trzeba dokladnie oczyscic lakier (mycie, tar&glue, glinkowanie, mycie). Jezeli tego nie zrobisz, to bardzo prawdopodobne, ze lakier bedzie wygladal gorzej niz przed polerowaniem.., kiedy np. zanieczyszczenie wpadnie Ci pod pad polerski i porysuje lakier.. Zeby uzyskac efekt "łał" powinienes uzyc 2/3 past (cutting, polishing, finishing) oraz 2/3 padow (twardy, sredni, miekki) - w zaleznosci od stanu lakieru. Trzeba miec sporo wyczucia, wiedzy, wolnego czasu.. Temat bardzo obszerny.. Wiecej info tutaj:

http://www.detailer....etailing-world/

 

Ja jeszcze nie robilem korekty maszynowej. Na bank bede trenowal na mniej wartosciowym aucie.. ;)

 

Acha, i pamietaj, ze woda z plynem do mycia naczyn zmyje wosk, wiec jak juz skonczysz auto, to uzywaj szamponu z neutralnym pH.

Ja uzywam Dodo Juice Born to be mild. Bardzo wydajny.

 

EDIT:

zdjecia z wczoraj po deszczu (woskowany tak jak wyzej napisalem - 2 miesiace temu + brudny, bo mylem na poczatku zeszlego tygodnia)

 

qmux.jpg

 

v8uq.jpg

 

 

Hey,

 

Koledzy bardzo Was proszę o pomoc i ew radę bo w wolnej chwili staram się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, nawet dzwonie bo sklepach dla detalingowców i, nie mogę otrzymać, żadnej klarownej odpowiedzi gdzie robię błąd...

Miałem taki oto wosk.

glaze%2016.jpg

Strasznie fajnie się mi na nim pracowało, przyjemnie się go na auta nakładało i polerowało ręcznie, ale... miałem okres, że w kilka dni nałożyłem na kilkadziesiąt aut ten wosk. Efekt super, wszystko pięknie ładnie, ale sytuacja analogiczna do tej ze Spec.B.

Woku po kilku godzinach opadów nie było :(

Strasznie to demotywuje mnie do tej "pasji"

No bo człowiek się napracuje, a efekt mizerny w stosunku do tego czego się spodziewa,

Zawsze po umyciu auto dokładnie wycierałem, i jeszcze dokładniej przemywałem IPA bo tak mi powiedziano, że to podstawa aby się wosku długo trzymał tak jak na zdjęciach powyższych Kamila.

 

Niestety... :(  :cry:  :cry:  :cry:  

 

Proszę Was pomoc w czym leży problem?

Może ten wosk to jakaś podróba?

Chciałbym na dniach Taty UFO 

592dfd6820d9592a8c336709eff.jpg

i siostry T.Sporta 

fe73e15641222ebb616677ccc8174f.jpg

do zimy przygotować, ale jakoś nie mam motywacji, jak sobie pomyśle, ze to się nie będzie trzymać...

A lubię to robić od czasu do czasu :)  

 

Miał ktoś może podobny problem?

 

Dobrego wieczoru ;)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś większe doświadczenie z poorboy's natural look ? Do tej pory używałem poorboy's natural look (a czas uzupełnić braki) jakieś opinie o ww produktach ?

Ja używam go od roku, zużyłem 1/8. Jak za dużo nałożysz to strasznie się błyszczy. Zdecydowanym plusem jest to że od razu czyści i utrzymuje się znacznie dłużej niż np Plak (plakiem pryskałem co 2 tygodnie, tym co 2 miesiące)

 

@OWOC

Moja kuracja powtarzana co 3-4 miesiące bo tyle leży wosk:

mycie: piana aktywna Autobrite MagiFoam + szampon Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath

wycieranie do sucha

usuwanie smoły: ValetPRO Citrus Tar&Glue Remover oraz glinkowanie ValetPRO Yellow Poly Clay Bar (to robię raz na rok)

powtórne mycie: Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath

wycieranie do sucha

usuwanie starego wosku i przygotowanie pod nowy: Prima AMIGO

polerka mikrofibrą

nakładanie wosku: FINISH KARE 1000P

polerka mikrofibrą

po każdym myciu na bezdotykówce wodą demineralizowaną nakładam FINISH KARE 425 Extra Slick Final Body Shine który podtrzymuje działanie wosku

fotki po kilku tygodniach:

DSC_0224_zpsaycgk7pt.jpg

DSC_0222_zpsccvb98k2.jpg

Edytowane przez doman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja używam go od roku, zużyłem 1/8.

 

Rozumiem że poor'boya :) Ok w takim razie już go szukam.

 

 

 

mycie: piana aktywna Autobrite MagiFoam + szampon Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath

heh co za zbieg okoliczności dokładnie taki sam setup przeprowadzam....no i efekty są !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że poor'boya :) Ok w takim razie już go szukam.

 

Jak najbardziej polecam. Najlepiej się go nakłada aplikatorem bawełnianym, który po nałożeniu jest do prania bo tak jak pisałem wcześniej od razu fajnie czyści

mycie: piana aktywna Autobrite MagiFoam + szampon Shiny Garage Sleek & Bubbly Premium Car Bath

heh co za zbieg okoliczności dokładnie taki sam setup przeprowadzam....no i efekty są !

 

I pewnie jeszcze pianownicą zrobioną z Marolexa 1500? :D

20141029_185125_zpseyv90vqz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego (brązowo siwy) jasnego środka najbardziej podchodzi meg natural shine. Ładnie podbija kolor, nie na tłuszcza, nie świeci. A na plastikach Kii (czarnych) efekt jeszcze lepszy.

A odnośnie meguiars mirror glaze to wosk typowo na look, na zlot, wystawę, na chwilę.

Osobiście na zimę polecam fk1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natural look to jeden z najgorszych dresingów do plastików aut japońskich. Daje tłusty nie naturalny wygląd, żadnej satyny a do zdrowego matu daleko mu jak stąd do Bałtyku. Jeśli już to dresing wodny z atomizera, żadne żele czy mleczka.

Co do błyszczenia wszystko zależy od ilości użycia. Oczywiście nawet jak użyję malej ilości delikatnie się błyszczy, ale bez przesady. Ja już mam w tym wprawę, ale za pierwszym razem błyszczało się wszystko jak psu ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natural Look jest fajnym środkiem. Pieknie pachnie i jest bardzo wydajny. Jeśli się błyszczy warto po aplikacji przetrzeć suchą fibrą.

Polecam również tani i dobry Apple Plastic Dressing od polskiej firmy Shiny Garage.

 

Co do wosku na zimę- #16 od Megsa raczej słabo sprawdzi się zimą.

Osobiście polecam oklepane ale naprawde świetnie chroniące lakiet zimą Colli 476. Warto przed zabiegem lakier oczyścić ze smoły i innycn wypełnień. Na to cleaner i wosk. Do zabezpieczenia po myciach stosowac jakiś QD np Briliant Shine Detailer od Sonaxa i zapewniam mamy kilka miesięcy solidnej ochrony.

Edytowane przez brunon
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez lubie Natural Look PB.

Jezeli chodzi o wosk to ostatnio kupilem Fusso Coat Soft99 i jestem bardo zadowolony. Ponoc lezy dluzej niz FK HiTemp - testuje ;)

Mateusz, pamietaj, ze jezeli dobrze przygotujesz lakier pod wosk to ten bedzie sie dluzej trzymal.

Przed woskiem naturalnym polecam cleaner DJ Lime Prime.

Przed syntetycznym R222.

Oczywiscie po cleanerze idzie IPA, aby odtluscic lakier przed aplikacja wosku.

Moim zdaniem kluczowe jest dobre wypracowanie cleanera i odluszczenie IPA.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii co dłużej zabezpiecza: przez siedem lat stosowałem Megsa Nxt 2.0 - dwa razy do roku, najpierw glinka, później wosk. W międzyczasie mycie szamponem także Nxt 2.0.

No i patrząc teraz na lakier myślę, że było to zabezpieczenie skuteczne. Tzn. fani detailingu mieliby co robić ale ja nawet go nie polerowałem ;). Dla mnie błyszczy się OK, rys nie ma.

 

Przed czterema miesiącami zaaplikowałem FK HiTemp. Do mycia Poorboys Super Slick (...). I mam wrażenie, że woda skrapla się lepiej niż po Megsie.

Ale podejrzewam, że to rywalizacja na poziomie bez znaczenia dla skutecznego zabezpieczenia lakieru ;)

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...