Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

warunki też po korekcie lakieru mającej na celu usunięcie warstewki akrylu
Jesteś pewien że to akryl? Pytam ponieważ akryl to 1 warstwowa powłoka lakiernicza. Legacy ma 2 warstwowy lakier. Dawniej samochody lakierowano akrylami. Na lakierze mogłeś mieć odkurz lakierniczy lub inne zanieczyszczenia. Czy użyłeś glinki przed polerowaniem?

 

Po polerowaniu zmyłeś czymś resztki past? Pasty polerskie trzeba zmyć np zmywaczem sylikonowym czy Ipa aby powierzchnia była czysta.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to nie wina brudnego lakieru.. ale.. zobaczymy w piatek..

 

Kamil proszę, po to to wszystko opisuje bo uczę się i zdaje sobie sprawę, że popełniam masę głupich błędów Tak więc proszę Cię i resztę doświadczonych w tym fachu/hobby o szczerość i wasze cenne rady i zdania. Bo nawet nie wiecie jak czasami boli taka porażka tyle pracy i 0 efektu. Ja absolutnie się nie obrażę, ba przyjmę wasze krytyczne uwagi z pokorą :)

Jutro jak nie będzie padać to jade do SPECymirka i go umyje rękawica, ale dziś jednak mój stary kochany opelek pokazał mi na sobie, że SPECymir nie ma wosku już na swym przepięknym nadwoziu :angry: A dziś mama przyjechała jak deszcz padał i.... Minął tydzień kiedy na szybko nawoskowałem auto mamie i.... Nie wiek z jakim efektem ale widać że wosk siedzi, aż miło a tylko dokładnie wypedzelkowałem honde w zakamarkach, wymyłem całe nadwozie i potem przeczyściłem APC w stężeniu 1:10 ( i tak nie udało mi się zmyć tego wosku co przez ostatnie dwa lata nakładał na myjce bezprzewodowej przy stacjach paliw mój tato) wysuszyłem i wosk nałożyłem :) I siedzi, a auto często stało na deszczu przez te 7 dni ;)

A co do OPLA mojej sis to idę porobię foty i opiszę sytuacje B)

 

OWOC a masz Quick Detailer'a?

 

Niestety jeszcze się nie dorobiłem :(

Uważasz, że warto go mieć? Co daje?

To prawda, że po tym jest taki efekt? :huh: --->>

 

warunki też po korekcie lakieru mającej na celu usunięcie warstewki akrylu
Jesteś pewien że to akryl? Pytam ponieważ akryl to 1 warstwowa powłoka lakiernicza. Legacy ma 2 warstwowy lakier. Dawniej samochody lakierowano akrylami. Na lakierze mogłeś mieć odkurz lakierniczy lub inne zanieczyszczenia. Czy użyłeś glinki przed polerowaniem?

 

Dokładnie!!!

Powiedziano mi, że to akryl, ale to na 1000$ było odkurz lakierniczy (cały lakier był taki nieprzyjemnie szorstki :facepalm::wacko: ) ani glinka tego nie chciała ruszyć dopiero schodziło po mocnym polerowaniu fragmentu ręcznie.

 

Czy ta glinka na prawdę jest taka ważna? :rolleyes::mellow:

 

Po polerowaniu zmyłeś czymś resztki past? Pasty polerskie trzeba zmyć np zmywaczem sylikonowym czy Ipa aby powierzchnia była czysta.

 

I tu jest pies pogrzebany!!! I domyślam się, że przez to zjechał wosk momentalnie bo owszem przemyłem ale wodą z ludwikiem i to dałem dosłownie 3 krople :facepalm::blush::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wodą z ludwikiem

 

Sama w sobie woda z ludwikiem nie wystarczy do usunięcia past polerskich. Dlatego zawsze trzeba użyć np zmywacza silikonowego czy ipa.

 

 

QD służy do oczyszczenia lakieru po myciu ręcznym, usuwa zaschnięte plamy po wodzie czyli water spoty. Odświeża też wosk.

 

Zanieczyszczenia które nie oczyścimy z lakieru przez m.in, glinkowanie, w czasie polerowania przykleją się do pada polerskiego powodując zarysowania .

Edytowane przez blade
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedluza zycie wosku i nadaje fajny polysk :-)

 

A jaki polecasz?

Tylko najpierw muszę mieć wosk na aucie a nie pod autem tak jak w przypadku SPECymirka :biglol:

MegasWRC a proszę poradź mi czym myć auto zaraz przed nałozeniem wosku, aby lakier był pozbawiony wszystkiego tego po czym wosk może spłynąć?

Bo teraz widzę, że jak nie przygotuje porządnie (od tłuszcze ze wszystkiego) powłoki lakierniczej pod wosk czy politurę to nawet jak na msze dam to wosk i tak się do następnej niedzieli nie utrzyma :biglol::lol:

 

Tak wygląda ten wosk na aucie mojej mamy dokładnie tydzień po nałożeniu i deszczowym tygodniu :)

6iqz.JPG

lxgl.jpg

 

Chyba nie wygląda to najgorzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po po polerce jade zawsze clenarem i od razu po nim nakladam wosk. QD uzywam http://showcarshine.pl/konserwacja/341-chemical-guys-gabka-z-mikrofibry-gratis-mikrofibra.html jest zajebisty i ma super zapach :-)

 

A krople masz spoko :-)

Edytowane przez MegasWRC
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

prawda

IPA nie jest cleanerem i jest to temat wielokrotnie walkowany temat przez detailerow..

Dlatego po polerowaniu powinien pojsc cleaner, a pozniej wosk. Wtedy efekt bedzie najtrwalszy.

@@OWOC, dobry cleanerem jest Dodo Juice Lime Prime.

 

QD jak napisal @@blade. Ja polecam Poorboy's Spray & Gloss.

 

Na Hondzie piekne kropelkowanie - gratulacje! :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polerowania maszynowego, to w sumie jestem w szoku, ze podjales sie tego zadania.. Przed polerowniem trzeba dokladnie oczyscic lakier (mycie, tar&glue, glinkowanie, mycie). Jezeli tego nie zrobisz, to bardzo prawdopodobne, ze lakier bedzie wygladal gorzej niz przed polerowaniem.., kiedy np. zanieczyszczenie wpadnie Ci pod pad polerski i porysuje lakier.. Zeby uzyskac efekt "łał" powinienes uzyc 2/3 past (cutting, polishing, finishing) oraz 2/3 padow (twardy, sredni, miekki) - w zaleznosci od stanu lakieru. Trzeba miec sporo wyczucia, wiedzy, wolnego czasu.. Temat bardzo obszerny.. Wiecej info tutaj:

http://www.detailer....etailing-world/

 

Ja jeszcze nie robilem korekty maszynowej. Na bank bede trenowal na mniej wartosciowym aucie.. ;)

 

Acha, i pamietaj, ze woda z plynem do mycia naczyn zmyje wosk, wiec jak juz skonczysz auto, to uzywaj szamponu z neutralnym pH.

Ja uzywam Dodo Juice Born to be mild. Bardzo wydajny.

 

EDIT:

zdjecia z wczoraj po deszczu (woskowany tak jak wyzej napisalem - 2 miesiace temu + brudny, bo mylem na poczatku zeszlego tygodnia)

 

qmux.jpg

 

v8uq.jpg

Edytowane przez KamilP
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na forum to prawda oczywiście. Zresztą ja pisałem tylko żeby używać ipy po polerowaniu żeby zmyć olejki z past.

 

 

Dlatego po polerowaniu powinien pojsc cleaner, a pozniej wosk. Wtedy efekt bedzie najtrwalszy.

A jak po polerowaniu przemyje IPA a później użyje cleanera to nie będzie już najtrwalszy?

Przez polerowanie już przechodziłem i po "kilku" przejazdach maszyną wydaje się że jest idealnie. Robimy inspekcje "płynem" i już wiadomo że coś jeszcze zostało. Cleaner sam w sobie nie usunie wszystkich "wypełniaczy", tylko przykryje mniejsze niedoskonałości, sam testowałem.

Edytowane przez blade
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisales, zeby po IPA dac cleaner.. Z Twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze po polerowaniu dajesz IPA, a nastepnie wosk.

IPA sluzy do inspekcji przy polerowaniu - nie jest w zadnym wypadku cleanerem. Jezeli uzywasz IPA to pozniej nalezy dac cleaner, a nastepnie wosk.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz że po myciu kropelkowanie wróci :) i odpuść sobie wszelkie szampony z woskiem ;)

 

Właśnie się zbieram do SPECymira i zobaczymy, chciałbym cayman abyś miał racje, ale.... :(

A dla czego nie polecasz w/w szamponu przeze mnie?

 

Pozdrawiam

 

No i powróciłem SPECymirem :yahoo:

Nie jest źle, jest... :unsure:

 

A zresztą, sami oceńcie :rolleyes:

ztms.jpg

pkto.jpg

qco7.jpg

6i85.jpg

 

Tak więc wosku za wiele już nie ma na SPECymirze -_-

Ale bardzo łatwo się mi go myło i pomimo, że bez wosku to bardzo ładnie się błyszczy i odbija się coś tam w nim tak jak lubię :)

 

94iu.jpg

ulro.jpg

 

Co do polerowania maszynowego, to w sumie jestem w szoku, ze podjales sie tego zadania.. Przed polerowniem trzeba dokladnie oczyscic lakier (mycie, tar&glue, glinkowanie, mycie). Jezeli tego nie zrobisz, to bardzo prawdopodobne, ze lakier bedzie wygladal gorzej niz przed polerowaniem.., kiedy np. zanieczyszczenie wpadnie Ci pod pad polerski i porysuje lakier.. Zeby uzyskac efekt "łał" powinienes uzyc 2/3 past (cutting, polishing, finishing) oraz 2/3 padow (twardy, sredni, miekki) - w zaleznosci od stanu lakieru. Trzeba miec sporo wyczucia, wiedzy, wolnego czasu.. Temat bardzo obszerny.. Wiecej info tutaj:

http://www.detailer....etailing-world/

 

Ja jeszcze nie robilem korekty maszynowej. Na bank bede trenowal na mniej wartosciowym aucie.. ;)

 

Acha, i pamietaj, ze woda z plynem do mycia naczyn zmyje wosk, wiec jak juz skonczysz auto, to uzywaj szamponu z neutralnym pH.

Ja uzywam Dodo Juice Born to be mild. Bardzo wydajny.

 

EDIT:

zdjecia z wczoraj po deszczu (woskowany tak jak wyzej napisalem - 2 miesiace temu + brudny, bo mylem na poczatku zeszlego tygodnia)

 

qmux.jpg

 

v8uq.jpg

 

Z tym polerowaniem maszynowym to nie jest tak do końca jak myślisz Kamil ;) Tak bezmyślny nie jestem i wujkowie moi też żebym tak od razu "z grubej rury" robił profi korektę na takim aucie. Poprostu zamiast ręcznie robiłem bardzo delikatna korektę lakieru mającą na celu przede wszystkim usunięcie tzn odkurzu lakierniczego ;)

 

Oj tak ale jednym z moich realnych marzeń jest nauczenie się profi detalingu w tym poczynania właśnie z korektą mechaniczną :rolleyes:;)

 

Co do cleanera to super na pewno kiedyś sobie taki kupie, ale teraz kiedy budżet mój jest bliski 0PLN co mogę urzyć jako substytut cleanera?

Myślałem o APC w stężeniu ok 1:10 :blush: I po spryskaniu elementu wytarciu go mikrofibrą :mellow: Może być?

Bo w przyszłym tygodniu muszę nałożyć raz jeszcze wosk na SPECymira :)

 

Drogi to hobby :angry:

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisales, zeby po IPA dac cleaner.. Z Twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac, ze po polerowaniu dajesz IPA, a nastepnie wosk.

IPA sluzy do inspekcji przy polerowaniu - nie jest w zadnym wypadku cleanerem. Jezeli uzywasz IPA to pozniej nalezy dac cleaner, a nastepnie wosk.

Ja tylko pisałem żeby zmyć pasty polerskie ipa. Czytaj ze zrozumieniem :P

 

co mogę urzyć jako substytut cleanera?

Cleanera niczym nie zastąpisz. Jeśli go nie mamy pozostaje oczyszczenie glinką. APC możesz przetrzeć lakier ale proponował bym rękawicą. Możesz popróbować mocniejszym stężeniem.

Jeśli chcesz mieć pewność że na 100 % usunąłeś resztki past to przejdź sie do lakierniczego i kup zmywacz silikonowy, nie jest drogi. Odradzam rozpuszczalniki bo można narobić "biedy".

 

 

ciekawa relacja :)

http://www.autopflegeforum.eu/forum/board73-die-galerie/board50-show-it-off-f%C3%BCr-maschinenpolitur/21439-golf-vi-gtd-dodo-juice-supernatural-playmobil-meets-autopflege/

Edytowane przez blade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest quick detailer - używasz do usunięcia water spotów (zacieków wodnych), lekkich zabrudzeń, kurzu. Możesz po każdym myciu i osuszeniu - możesz żadziej... może pomagać Ci również w osuszaniu auta.

QD nadaje połysku, odżywia wosk - a BSD ma w bonusie takie właśnie kropeklowanie jak powyżej albo nawet i lepsze bo mój lakier jest dopiero przed korektą :D

Tak, ten produkt ma swój baaardzo długi temat na KA - zagrzmiało po jego pojawieniu się no bo "facet" bije po buziach woski z górnych półek i trwałością i efektami ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...