Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

To jest quick detailer - używasz do usunięcia water spotów (zacieków wodnych), lekkich zabrudzeń, kurzu. Możesz po każdym myciu i osuszeniu - możesz żadziej... może pomagać Ci również w osuszaniu auta.

QD nadaje połysku, odżywia wosk - a BSD ma w bonusie takie właśnie kropeklowanie jak powyżej albo nawet i lepsze bo mój lakier jest dopiero przed korektą :D

Tak, ten produkt ma swój baaardzo długi temat na KA - zagrzmiało po jego pojawieniu się no bo "facet" bije po buziach woski z górnych półek i trwałością i efektami ;)

 

Aha :)

Tak więc QD musi jeszcze poczekać... :mellow:

Najpierw musi mi dobrze wosk siąść na Subarynie ;)

 

A tak BTW genialny jest ten 02C :)

r0kd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to o czym piszą w tym temacie: http://forum.kosmety...opic.php?t=9479

Nie, nie o tym tu mowa.

 

Odnośnie porównania : cleaner vs IPA

Ja jestem ze starej szkoły tej całej zabawy i zanim odkryli IPę i to że wosk dłużej na niej siedzi (bo wcześniej używano jej tylko do inspekcji podczas korekt lakieru), to było tylko pojęcie cleanera.

Dlatego panowała taka zasada, że pod woski naturalne z zawartością carnauby itd. dawało się cleaner ponieważ olejki w nich zawarte, wypełniacze odżywiały lakier i one się po prostu z olejkami zawartymi w woskach naturalnych lubią. Takie rozwiązanie jest powszechnie uznawane za bardziej krótko trwałe (ale też potrafi w odpowiedniej kombinacji długo wytrzymać) niż rozwiązanie tzw. zimowe. Czyli porządne przygotowanie lakieru, odtłuszczenie za pomocą właśnie IPA i położenie wosku najlepiej powstałego w wyniku połączeń różnych tam benzenów i innych pochodnych ropy w procesie chemicznym - które zwiemy sealentami.

Reasumując:

- rozwiązanie ładniejsze ale mniej trwałe - cleaner+wosk naturalny

- rozwiązanie trwałe bez szau wyglądowego - IPA+sealent

 

Ale nic to wszystko bez odpowiedniego przygotowania lakieru.

Zrobiłem z 20 korekt, wyprałem z 15 tapicerek i dalej jestem gooopi :lol: Teraz jest na to moda i tyle nowości wychodzi, że nie wiadomo co do czego ;)

Edytowane przez mariost
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to o czym piszą w tym temacie: http://forum.kosmety...opic.php?t=9479

Nie, nie o tym tu mowa.

 

Odnośnie porównania : cleaner vs IPA

Ja jestem ze starej szkoły tej całej zabawy i zanim odkryli IPę i to że wosk dłużej na niej siedzi (bo wcześniej używano jej tylko do inspekcji podczas korekt lakieru), to było tylko pojęcie cleanera.

Dlatego panowała taka zasada, że pod woski naturalne z zawartością carnauby itd. dawało się cleaner ponieważ olejki w nich zawarte, wypełniacze odżywiały lakier i one się po prostu z olejkami zawartymi w woskach naturalnych lubią. Takie rozwiązanie jest powszechnie uznawane za bardziej krótko trwałe (ale też potrafi w odpowiedniej kombinacji długo wytrzymać) niż rozwiązanie tzw. zimowe. Czyli porządne przygotowanie lakieru, odtłuszczenie za pomocą właśnie IPA i położenie wosku najlepiej powstałego w wyniku połączeń różnych tam benzenów i innych pochodnych ropy w procesie chemicznym - które zwiemy sealentami.

Reasumując:

- rozwiązanie ładniejsze ale mniej trwałe - cleaner+wosk naturalny

- rozwiązanie trwałe bez szau wyglądowego - IPA+sealent

 

Ale nic to wszystko bez odpowiedniego przygotowania lakieru.

Zrobiłem z 20 korekt, wyprałem z 15 tapicerek i dalej jestem gooopi :lol: Teraz jest na to moda i tyle nowości wychodzi, że nie wiadomo co do czego ;)

 

A czy bardzo "zgrzeszę" jeśli przed nałożeniem wosku przemyje tłusty lakier specymira zmywaczem sylikonowym stosowanym w lakiernictwie samochodowym?

Niestety finansowo nie mogę sobie pozwolić w tym roku na kupno IPA lub cleanera, a auto musi być na zimę przygotowane zgodnie z umową ;) I musi ją jakoś przetrwać

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bardzo "zgrzeszę"

Nie zgrzeszysz. Wydatek na cleaner rozumiem no bo dobry kosztuje powiedzmy te 50-80zł. Ale IPA kupisz w sklepie elektronicznym jakimś za 10-15zł/L - rozrabiasz to 1:1 z wodą i starczy na dłużej niż subarak u Ciebie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bardzo "zgrzeszę"

Nie zgrzeszysz. Wydatek na cleaner rozumiem no bo dobry kosztuje powiedzmy te 50-80zł. Ale IPA kupisz w sklepie elektronicznym jakimś za 10-15zł/L - rozrabiasz to 1:1 z wodą i starczy na dłużej niż subarak u Ciebie będzie ;)

 

:huh:

Ale jaja! W sklepie będą wiedzieli o co chodzi jeśli powiem IPA? Czy tam to się inaczej nazywa?

Strasznie Ci jestem wdzięczny kolego mariost za Twe cenne rady które nie wypłukują tak bardzo złotówek z portwela :)

Dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeee tam ;) Nie ma za co dziękować.

Na tym forum:

http://detailingclub.pl/

...jest trochę moich robót, zdjęcia zabawek itd. Trochę liznąłem tej zabawy hobbystycznie a i parę furek do sprzedaży przygotowałem. Problemem było miejsce lecz teraz świnia ma swój garaż i na razie arsenał na podłodze leży, ale to się nie długo zmieni :D

sn7a.jpg

 

Jakieś tam fotki z mycia świni kiedyś tam (porządnie jeszcze nie było-będzie w zimie korekta, na razie wyprane tylko wnętrze kompletnie)

2aas.jpg

r25g.jpg

gimq.jpg

9dbx.jpg

fezr.jpg

btyo.jpg

42r0.jpg

ggat.jpg

2e5k.jpg

ryjo.jpg

nj2u.jpg

mky2.jpg

jrep.jpg

 

Tak umyte auto dostało maszynowo maguiers Ultimate Compound, póżniej takie AIO (all in one) które w mojej opinii kapitalnie kryje niedoskonałości lakieru o nazwie Autobrite Cherry Glaze, na to wosk nie pamiętam już jaki i prezentowało się tak:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8Xxl5DZEm5E

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UgzXHbUM4EM

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie QD:

A jaki polecasz?

... to nikt jeszcze zeszłorocznego "objawienia" nie polecił ? :D

 

4d9m.jpg

 

r0kd.jpg

 

Sonax Brilliant Shine Detailer

;)

 

 

O kurde! Kupuje to :-) dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeee tam ;) Nie ma za co dziękować.

Na tym forum:

http://detailingclub.pl/

...jest trochę moich robót, zdjęcia zabawek itd. Trochę liznąłem tej zabawy hobbystycznie a i parę furek do sprzedaży przygotowałem. Problemem było miejsce lecz teraz świnia ma swój garaż i na razie arsenał na podłodze leży, ale to się nie długo zmieni :D

sn7a.jpg

 

Jakieś tam fotki z mycia świni kiedyś tam (porządnie jeszcze nie było-będzie w zimie korekta, na razie wyprane tylko wnętrze kompletnie)

2aas.jpg

r25g.jpg

gimq.jpg

9dbx.jpg

fezr.jpg

btyo.jpg

42r0.jpg

ggat.jpg

2e5k.jpg

ryjo.jpg

nj2u.jpg

mky2.jpg

jrep.jpg

 

Tak umyte auto dostało maszynowo maguiers Ultimate Compound, póżniej takie AIO (all in one) które w mojej opinii kapitalnie kryje niedoskonałości lakieru o nazwie Autobrite Cherry Glaze, na to wosk nie pamiętam już jaki i prezentowało się tak:

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8Xxl5DZEm5E

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UgzXHbUM4EM

 

Rewelacja!

Aż ciśnie się na usta "szkoda, że nie masz STi" bo takim jak Ty powinno się sprzedawać STi w cenie WRX-a bo widać że o auto dbasz.

 

jrep.jpg

Czym to robiłeś? Maszynką czy jakimś ręcznym aplikatorem?

 

...Teraz jest na to moda i tyle nowości wychodzi, że nie wiadomo co do czego ;)

 

Dlatego czasami odnoszę wrażenie, że warto być konserwatystą :biglol:

 

....

Reasumując:

- rozwiązanie ładniejsze ale mniej trwałe - cleaner+wosk naturalny

- rozwiązanie trwałe bez szau wyglądowego - IPA+sealent

....

 

Mariost,

 

a co sądzisz i jakie Twoim zdaniem będzie rozwiązanie - IPA (1:1) + wosk naturalny który obecnie posiadam czyli

glaze%2016.jpg? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wosk - jest ok.

Dobrym rozwiązaniem na zimę będzie IPA + #16. Dopiero raz go aplikowałem, bo mam kilka wosków i za każdym razem co innego nakładam.

Myślę, że na cleaner też będzie w porządku ale deczko krócej. Mój ulubiony to wspomniany już wyżej przez kogoś Dodo Lime Prime.

Edytowane przez mariost
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wosk - jest ok.

Dobrym rozwiązaniem na zimę będzie IPA + #16. Dopiero raz go aplikowałem, bo mam pełno wosków i za każdym razem co innego nakładam.

Myślę, że na cleaner też będzie w porządku ale deczko krócej. Mój ulubiony to wspomniany już wyżej przez kogoś Dodo Lime Prime.

 

A co sądzisz o colli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o colli?

Colli to hybryda - "miszung" sealenta i wosku naturalnego - jest ok. trwały, coś tam zaświeca a poza tym bez szału. Nie lubiłem go bo śmierdzi pastą do butów i świetnie przyciąga brud i kurz.

Z trzech muszkieterów jakimi są #16, Colli 476, i FK HiTemp - które z sobą od dawna są konfrontowane, bo to tanie, bardzo dobre produkty - moja klasyfikacja wyglądała by tak:

1. FinishCare HiTemp

2. #16

3. Colli

Ale to moje indywidualne odczucia. Każdy ocenia według własnych preferencji.

Małe info:

nr1. to sealent

nr.2 to sealent

nr.3 to hybryda

 

Ja jakoś dużo tych wosków nie przetestowałem a po kupnie WRX się rozsprzedałem (wolałem remap :D ) z droższych zabawek i zostawiłem sobie tylko to co najbardziej potrzebne ;)

Edytowane przez mariost
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ostatnie pytanie do Ciebie mentorze detalingowy ;)

Jak już uda mi się prawidłowo zaaplikować wosk #16 na przygotowane dzięki IPA nadwozie to czym powinienem myć auto z szamponów budżetowych?

Polecany przez Kamila Dodo Juice Born to be mild słyszałem że jest świetny,ale na razie nie stać mnie w tym roku na taki fajny szampon więc czy jest na rynku jakaś tania alternatywa żeby ładnie myło i wosku nie ruszyło?

Bo ja aktualnie używam

adjh.jpg

i możecie się śmiać ale jestem mega zadowolony z tego taniego szamponu :)

Obawiam się że ten szampon mi zmyje #16 a tego bym baaaardzo nie chciał.

​Bo na myjce bezprzewodowej wiem że mam używać tylko zwykłej wody bez żadnej agresywnej chemii ;)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ BTBM to szampon dla "fanatyków" - jest dobry ale jest wiele tańszych albo równych cenowo alternatyw, które na pewno są bezpieczne dla wosków>

Ja podam takie w miarę budżetowe i te które używam:

Np.

http://allegro.pl/szampon-shiny-garage-500ml-orange-biala-podlaska-i3558714931.html - wydajny (0.5l) (około 25-30ml./10l wody), świetnie się pieni, daje dobry poślizg, dobrze radzi sobie z zaschniętymi muchami itd. Jest też troszkę droższa wersja Strawberry. Ładnie pachnie.

 

http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa-1/pielegnacja-na-zewnatrz/mycie/szampony/gold-class-car-wash-shampoo-conditioner-szampon.html - ładnie pachnie, piana słaba, poślizg świetny, domywa super, niestety jest mało wydajny min. 80ml/10l wody. Jest go prawie 0.5l

 

http://showcarshine.pl/776-rise-and-shine-big-apple-shampoo-1-litr-delikatny-dla-woski-i-mocno-skoncentrowany.html - klasyk. Każdy detailer go ma :) bo jest po prostu tani, dobry, wydajny (1l) i bardzo skuteczny. Sygnowany nazwą popularnego studia detailing-owego na Śląsku.

 

http://showcarshine.pl/szampony/309-duragloss-car-wash-concentrate-901-473ml-delikatny-dla-kazdego-wosku.html - wszystko ok :)

 

http://mrcleaner.pl/mothers-california-gold174-car-wash-473ml-p1477.html - j.w.

 

http://mrcleaner.pl/valetpro-poseidon-carnauba-wash-500-ml-szampon-z-woskiem-p2121.html - super !

 

http://temachem.sklep.pl/opis/2481163/zymol-natural-car-wash-500ml.html - mój ulubiony, kapitalny zapach, słaba co prawda piana ale domywanie rewelka. Właśnie mi się skończył ale zakupię na pewno - tym bardziej, że do sklepu z linku mam rzut beretem ;)

 

To jeszcze ostatnie pytanie do Ciebie mentorze detalingowy

Nie przesadzaj z mentorem ;) Detailing to temat rzeka a ja go traktuję hobbystycznie, relaksuję się przy tym i ciągle jestem amatorem ;)

 

Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie skierowane do mnie - na które będę potrafił oczywiście.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam DJ BTBM, bo jest mega wydajny i dobrze domywa. A na tego Sonaxa QD rowniez sie skusze, bo skonczyl mi sie wlasnie PB.

 

PS: Wczoraj troszke ogarnalem pod maska (pierwszy raz to robilem i mialem pewne obawy - w sumie dalej mam..):

 

bylo:

bltp.jpg

 

jest:

cqny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troszke ogarnalem pod maska

Dobrze wyszło, czego używałeś do mycia?

 

pierwszy raz to robilem i mialem pewne obawy - w sumie dalej mam.

 

Dlaczego? Coś się zalało?

 

 

zagrzmiało po jego pojawieniu się no bo "facet" bije po buziach woski z górnych półek i trwałością i efektami

 

Osobiście uważam że nie do końca. Ja po Hd-cleanse i wosku zymola zawsze widzę te kilka % więcej wet look'a. Trwałość też większa.

 

Sonax BSD to też taki "spray sealant" i ma tę zaletę że można szybko nawoskować auto i dotrzeć w każdy zakamarek.

Edytowane przez blade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie czy jest sens (i czy można) nałożyć wywoskować samochód Collinitem 476 po nałożeniu powłoki teflonowej lub kwarcowej? Pytam bo jest teraz promocja w jednej z myjek i tam za 100pln robią dekontaminację i dokładne mycie zewnętrzne plus nakładają powlokę ochronną z certyfikatem, która rzekomo ma wytrzymać rok czasu. Powłoka jest z Dimonta lub jakiejś firmy na "M", nazwy nie pamiętam...

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Np.

http://allegro.pl/sz...3558714931.html - wydajny (0.5l) (około 25-30ml./10l wody), świetnie się pieni, daje dobry poślizg, dobrze radzi sobie z zaschniętymi muchami itd. Jest też troszkę droższa wersja Strawberry. Ładnie pachnie....

 

Zakupiony! :yahoo:

 

Chłopacy, IPA też kupiona i teraz pytanie, jak ją prawidłowo aplikować?

Na umyte auto i wysuszone rozpylać ją ja auto i natychmiast wycierać mikrofibrą? :rolleyes:

I już jest lakier gotowy na #16 B)

 

A na tego Sonaxa QD rowniez sie skusze....

 

Z niecierpliwością czekam na Twoją opinię :)

 

Kolega Tomulus wczoraj dokonal na moim GTku korekty z detalingiem. Efekt niesamowity ;) a tak wygladala poranna rosa na masce: ;)post-6317-1380088675,91_thumb.jpg

 

:needpics:

 

Możesz napisać jaki wosk został położony na Twojego GT że tak ładnie kropel kuje :):huh:

 

Dobre pytanie bo sam mam powloke teflonowa. Ale dla mnie na chlopski rozum to raczej sie nie powinno.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

Również jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest sens (i czy można) nałożyć wywoskować samochód Collinitem 476 po nałożeniu powłoki teflonowej lub kwarcowej?

 

To zależy od powłoki ale ogólnie można z tym że zabezpiecza ona auto więc nie ma sensu. Na większości powłok można stosować QD, żeby np usunąć plamy po zaschniętej wodzie. Jeśli na powłoce zaschnie np aktywna piana to można usunąć to tylko przez polerowanie.

 

Pytam bo jest teraz promocja w jednej z myjek i tam za 100pln robią dekontaminację i dokładne mycie zewnętrzne plus nakładają powlokę ochronną z certyfikatem, która rzekomo ma wytrzymać rok czasu. Powłoka jest z Dimonta lub jakiejś firmy na "M", nazwy nie pamiętam...

Nie wytrzyma to rok czasu, tym bardziej z myjni za rogiem ponieważ środki użyte są niskiej jakości. To tak jak z "polerką" u lakiernika za 200 zł.. Pod powłokę lakier musi być w minimum dobrym stanie, aplikowanie tego na utleniony porysowany lakier nie ma sensu.

 

 

Na umyte auto i wysuszone rozpylać ją ja auto i natychmiast wycierać mikrofibrą?

tak

Edytowane przez blade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...