Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

beben nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek w PL prowadził takie szkolenia. Wg mnie opłaciłoby Ci się zatrudnić jakiegoś chłopaka zajaranego detailingiem i sam by to ogarniał Przy okazji podszkolił by resztę pracowników.

Wszystko polega na praktyce, trzeba dużo czytać, oglądać zdjęć, i praktykować samemu.

Ręcznie da się wypolerować swirle i ine rysy, ale wg mnie zabieg mógłby trwać kilkadziesiąt godzin... Maszyna jest potrzebna.

 

to jest łowicz, nie wawa, kraków czy inna łódź, wątpie żebym znalazł kogoś kto ogarnia ten temat. Niby w sieci są jakieś ogłoszenia komercyjnych kursów z zakresu detalingu ale liczę że może ktoś będzie w stanie polecić mi konkretne miejsce i firmę.

 

Maszynę chyba faktycznie musze kupić, wybiorę chyba tą :arrow: http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=498 , poćwicze trochę na swoim aucie :twisted: , albo lepiej na żonkowozie i zobaczymy 8) . Poważnie mówiąc to przywiozę stertę masek, drzwi czy czego tam jeszcze ze złomu i w wolnej chwili bedziemy cwiczyć zastosowanie i efekt poszczególnych past i padów. Jak bedzie ok to wprowadzę to do oferty :twisted:

 

 

Można wrzucić ogłoszenie na kosmetykaaut.pl ze potrzebujesz pracownika. Tam jest masa chłopaków z całej polski, podejrzewam, że z regionu ktoś by się znalazł. A robić to co się lubi i mieć z tego jakiś $ chciał by każdy :)

 

-- 1 cze 2012, o 11:55 --

 

Pytanie mam takie, czy da sie coś zrobić z wżerami po ptasiej kupce na masce ? Sa dosyć głębokie a niechciałbym malować maski :roll:

 

Podpinam się poprzedni właściciel nie dbał o lakier muszę go doprowadzić do porządku, w kilku miejscach maska jest wyraźnie jaśniejsza od wżerów?

 

 

Zależy jak mocne te wżery. Cleaner naniesiony maszynowo powinien dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak mocne te wżery. Cleaner naniesiony maszynowo powinien dać radę.

 

Jeszcze przetłumacz mi to na Polski:)

 

 

Zrobimy inaczej, możesz wrzucić fotki tych wżerów? Jak są b. mocne to bez papierów i polerki się nie obędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce zagadnienia związane z detailingiem zaczynają się dopiero rozwijać, choć na szczęście mamy trochę osób, które po pierwsze - zaczynają posługiwać się odpowiednim sprzętem, a po drugie - wyrażają ku temu chęć popartą pasją.

 

Wybaczcie, jeśli moja poniższa wypowiedź trąci nieco brakiem poprawności politycznej i patriotyzmu, jednak w tym kraju podstawowy problem dotyczy tzw. czynnika ludzkiego.

Z jakiegoś powodu, niezmiernie mało jest u nas osób posiadających prawdziwą pasję, za to masa takich, które twierdzą, że "się znają" tyle, że nie ma to odzwierciedlenia w praktyce. Ok, to dyskusja na inny temat - wybaczcie mały off top. :oops:

 

chciałbym sobie fajnie wyczyścić i spolerować lakier, raczej ręcznie bo polerkę mam, ale jest słaba i się boję... może macie jakieś sprawdzone specyfiki na WR blue mica + zmatowiałe przednie reflektory?
Kosmetyków jest tak ogromna masa, że każdy polecił by Ci coś innego. Jeśli chcesz bawić się w to osobiście, to nie ma innej drogi jak lektura dobrego forum, (wspomniana tu "kosmetykaaut" jest godna polecenia) a następnie należy wypróbować różne specyfiki (polecam zakup testerów, a nie pełnowymiarowych opakowań) i weryfikację co nam pasuje, a co nie i dlaczego.

 

ja do lamp używam "polimax"(tlenek ceru) mleczko do polerowania plastikówi szkła działa rewelacyjnie
O ile mogę polecić do polerowania szkła, to do poliwęglanu z którego wykonuje się większość kloszy lamp już nie bardzo, ze względu na wysoki poziom agresywności (ścieralności). Klosze poliwęglanowe bardzo dobrze poleruje się tradycyjną pastą polerską.

 

... a do lakieru chyba spróbuję maguiarsa ultimate compound ...

Środek godny polecenia do usuwania większych rys. Aby wyprowadzić lakier "na lustro", będziesz potrzebował dodatkowo czegoś o niższym poziomie ścieralności, np. Menzerna Power Finish, Final Finish lub Super Finish w zależności od wykańczanej powierzchni, używanego "pada" (gąbki), i chęci uzyskania konkretnego efektu.

 

Pytanie mam takie, czy da sie coś zrobić z wżerami po ptasiej kupce na masce ? Sa dosyć głębokie a niechciałbym malować maski
Jak wspomniał już blade, postaraj się wrzucić poglądowe zdjęcie. Są sytuacje w których uda się uratować lakier, są i takie gdzie niezbędna będzie interwencja lakiernika.

 

Jeśli reflektory są bardzo zmęczone tzn są odbarwione lub mają głębokie rysy należało by zacząć od wyrównania powierzchni papierami ściernymi np 2500>3000>3500. Następnie polerowanie, lecz potrzeba na to dużo czasu a ślady po papierze nie schodzą szybko jeśli polerujemy ręcznie.
Moim zdaniem polerowanie ręczne (chociażby kloszy lamp) matowanych wcześniej papierem mija się z celem. Można poświęcić na to i cały dzień a efekt i tak będzie niezadowalający. Przy odrobinie wprawy, polerką załatwimy to samo w godzinę czy półtorej i dodatkowo uzyskamy znacznie lepsze wykończenie.

 

... Szczególnie, że przed UC muszę jeszcze cały samochód wyglinkować ...
Glinkowanie to relatywnie szybki proces, trzeba tylko zadbać o odpowiedni quick detailer, aby nadać jej właściwy "poślizg", a przed procesem najlepiej usunąć większe ilości smoły. Oszczędza to nie tylko samą glinkę ale i lakier.

 

A co polecacie na wyprawke małego detalisty ? :mrgreen: Co potrzebuje na pierwszy raz aby wypucować Cojones ?
Ja tam używam żelu do mycia w czasie pobytu pod prysznicem :mrgreen: Sorry, nie mogłem się powstrzymać :lol: Jednak całkiem na serio, zamiast robić zakupy "na pałę", poczytaj wspomniane wcześniej forum. Zobaczysz z jakiego powodu ciężko jest polecić konkretne rozwiązanie. Zawsze przydadzą się akcesoria w postaci pędzelków, mikrofibr, dobrego szamponu, itp. jednak ich odmian i typów, podobnie jak pozostałej chemii i "hardware'u" jest tak dużo, i zarazem rynek tak szybko się rozwija, że po miesiącu sporo potrafi się zmienić.

 

... Ja posiadam bardziej budżetowy Decabit ;) Też daje radę
Decabit działa całkiem sprawnie, jednak można podejść do tematu jeszcze bardziej budżetowo i zakupić za grosze naftę oświetleniową. Sprawdza się wyjątkowo dobrze, a ze względu na cenę można lać ją litrami.

 

A co sądzicie o produktach FARECLA ?

Można coś z tej marki do codziennej pielęgnacji wybrać?

Są to raczej produkty dedykowane branży lakierniczej. Do osiągnięcia dobrych efektów polecam produkty skierowane bardziej ku fanom dobrze wyglądających lakierów, jak np. 3M Car Care, czy wspomniana przeze mnie wcześniej Menzerna, choć to oczywiście nie wyczerpuje możliwości.

 

rozumiem ze polerowane mechanicznie??? ręcznie chyba nie do osiągnięcia taki efekt
Podobny efekt można osiągnąć również przy polerowaniu ręcznym, jednak to tytaniczna praca.

 

Szukam obecnie jakiś szkoleń, bo mocno zacząłem się zastanawiać czy nie wprowadzić u siebie w myjni do oferty jakiegoś podstawowego detalingu. Może znacie firmy które możecie polecić które prowadzą praktyczne szkolenia, oczywiście poprzedzone teorią ale praktyka najważniejsza, z zakresu detalingu.

Pomysł dobry. Jeśli będziesz miał ochotę odezwij się do mnie na PW. Detailing to moje hobby od czasów, gdy w PL bardzo niewiele osób o nim słyszało, a ponadto mam doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Odległość to kwestia względna.

 

beben nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek w PL prowadził takie szkolenia. Wg mnie opłaciłoby Ci się zatrudnić jakiegoś chłopaka zajaranego detailingiem i sam by to ogarniał :) Przy okazji podszkolił by resztę pracowników.

Wszystko polega na praktyce, trzeba dużo czytać, oglądać zdjęć, i praktykować samemu.

Jeśli ktoś ma prowadzić szkolenia, to bez wątpienia powinien być praktykiem.

Największy problem to nastawienie i mentalność. Niemalże każdy wychodzi z założenia, że dzielenie się wiedzą nie ma sensu, bo sami robimy sobie konkurencję. To w dużej mierze wpływa na "upośledzenie" gospodarki, które możemy obserwować na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedR a gdzie w Wawie można konkretnie odświeżyć auto :?: Polecisz kogoś :?:
Na szczęście w stolicy mamy co najmniej kilka możliwości skorzystania z usług niezłych detailerów.

 

 

Namiary jak najbardziej godne polecenia. Swissvax i Car - Spa solidnie przykładają się do pracy, tyle tylko, że ma to swoje odbicie w kosztach. Car - Spa mogę polecić z pełną odpowiedzialnością w sytuacjach gdy mamy do wykonania większy zakres prac przy skórzanej tapicerce, ze względu na fakt, iż współpracują z potentatem tej dziedziny w Polsce (i nie tylko), a mianowicie z firmą Lederzentrum.

 

Realizacji Shinefactory oraz Dannygarage nigdy nie widziałem na własne oczy, a jedynie w relacjach z for internetowych, wobec czego ciężko mi się wypowiedzieć, choć nie mam też żadnych sygnałów sugerujących błędy w sztuce.

 

Pozwolę sobie wieczorem podać Ci namiary kilku osób, które wykonują takowe prace "indywidualnie". Wielu z nich to na prawdę nieźli fachowcy a z pewnością cena będzie bardziej przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wieczorem podać Ci namiary kilku osób, które wykonują takowe prace "indywidualnie". Wielu z nich to na prawdę nieźli fachowcy a z pewnością cena będzie bardziej przystępna.

 

Myślę, że te namiary w wątku przydarzą się większej liczbie osób 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedR a gdzie w Wawie można konkretnie odświeżyć auto :?: Polecisz kogoś :?:
Na szczęście w stolicy mamy co najmniej kilka możliwości skorzystania z usług niezłych detailerów.

 

 

Namiary jak najbardziej godne polecenia. Swissvax i Car - Spa solidnie przykładają się do pracy, tyle tylko, że ma to swoje odbicie w kosztach. Car - Spa mogę polecić z pełną odpowiedzialnością w sytuacjach gdy mamy do wykonania większy zakres prac przy skórzanej tapicerce, ze względu na fakt, iż współpracują z potentatem tej dziedziny w Polsce (i nie tylko), a mianowicie z firmą Lederzentrum.

 

Realizacji Shinefactory oraz Dannygarage nigdy nie widziałem na własne oczy, a jedynie w relacjach z for internetowych, wobec czego ciężko mi się wypowiedzieć, choć nie mam też żadnych sygnałów sugerujących błędy w sztuce.

 

Pozwolę sobie wieczorem podać Ci namiary kilku osób, które wykonują takowe prace "indywidualnie". Wielu z nich to na prawdę nieźli fachowcy a z pewnością cena będzie bardziej przystępna.

 

Dzięki i czekam na info

Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Skończyło mi się właśnie takie coś co się zwie DIAMONDBRITE (takie dwie małe buteleczki) i kupiłem to

glaze%2016.jpg

 

Sprzedawca zarzekał się, że ten wosk jest prawie taki sam jak lider czyli

collinite-476s-super-doublecoat-wax-9oz-170-p.jpg

 

Miał ktoś do czynienia z tym meguiars mirror glaze #16 :)

 

Jutro mnie czeka woskowanie takiego jednego Subaru B) i nie wiem czy dobrze zrobiłem kupując ten wosk :mellow:

Zły ponoć nie jest, ale...

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zaraz po zakupie auta to:

1. Mycie wstepne - karcher czyli aktywna piana

2. Nadkola, wneki, zakamarki, opony - APC + pedzelek

3. Felgi

4. Mycie wlasciwe - na dwa wiadra (nie gabka tylko rekawica)

5. Usuwanie smoly i innych zapieczonych zanieczyszczen za pomoca Tar & Glue

6. Glinkowanie

7. Ewentualna drobna korekta lakieru (ja na razie pracuje recznie)

8. Cleaner (oczyszczanie lakieru z ppozostalosci pasty polerskiej)

9. Politura

10. Wosk (wisnia na torcie)

:)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...