Skocz do zawartości

Silnik jednak padł :-) ...Diesel


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

 

wrzucalem juz to foto, ale wrzuce jeszcze raz... wal dizlowy vs benzynowy

 

[ http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/527416_331439940250675_121499651244706_921840_1526914491_n.jpg ]

 

 

p.s. moze materialy i dobre, ale niewystarczajaco dobre :mrgreen:

 

eddie_gt4, a o co chodzi z tym porównaniem?

Na co mam patrzeć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wrzucalem juz to foto, ale wrzuce jeszcze raz... wal dizlowy vs benzynowy

 

[ http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/527416_331439940250675_121499651244706_921840_1526914491_n.jpg ]

 

 

p.s. moze materialy i dobre, ale niewystarczajaco dobre :mrgreen:

 

eddie_gt4, a o co chodzi z tym porównaniem?

Na co mam patrzeć?

Pozdrawiam.

na co masz patrzec?

a chociazby na "przegrodki", ktore w dizlu sa duuuzo ciensze od tych na wale benzynowym... i lubia se czasem peknac :wink: :mrgreen:

 

6c772d1ae9dfed64med.jpg

 

e156573611e3d92dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mnie nawet nikt nie proponował zmiany softu a robię przeglądy w ASO.

 

Może nikt nie poinformował, że ci zmienili.

 

Mnie nikt nie poinformował, że zmienili markę oleju w silniku. Gdybym potrzebował dolać to nawet nie wiem czego.

 

Czyżbyśmy mogli wspólnie pozdrowić Pana A.K.? :D

dobrze że zauważyłem i się dopytałem... Dlatego zawsze patrzę mechanikom na ręce. Wkurzające, ale działa.

A co do softu to będąc na przeglądzie tuż przed tym jak mi zgasł silnik kilka razy od tak sam z siebie, to w Krakowie zrobili oczy że 1kkm temu przegląd i ja nic nie wiem o nowym oprogramowaniu. W i gratisie mi to wrzucili mimo że nie miałem przy sobie książki gwarancyjnej.

 

-- Pn maja 07, 2012 1:47 pm --

 

A wracając do tematu tak całkiem całkiem.

 

Pytania do "padniętych":

1 czy mieliście wymieniane wtryskiwacze

2 czy zaglądał ktoś do świec żarowych

3 ile razy mieliście zmieniany program (wspomniane: "kopanie" przy 1,8k; płynna jazda z 1,5; brak jazdy w ogóle - spotkałem się z 3ma wersjami które tak się mniej więcej objawiały)

4 czy mieliście mierzoną kompresję na garach

5 czy w zimę (generalnie poniżej +7stC) silnik klekotał i nierówno pracował, a po rozgrzaniu (często po zgaśnięciu niebieskiej kontrolki "zimny silnik") pracował cicho i równo.

6 czy mieliście historie typu - wolne obroty, zimny silnik i nagle "walnięcie" z jednego gara tak że całym samochodem telepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyśmy mogli wspólnie pozdrowić Pana A.K.? :D

 

milo mi . :roll: ...ale nie wiem o co chodzi...... :?:

 

-- 7 maja 2012, o 18:33 --

 

A co do softu to będąc na przeglądzie tuż przed tym jak mi zgasł silnik kilka razy od tak sam z siebie, to w Krakowie zrobili oczy że 1kkm temu przegląd i ja nic nie wiem o nowym oprogramowaniu.

 

jeżeli nie gasł przed przegladem/nie zglaszano usterki w aso to nikt nie bedzie wgrywał "nowego" ( powiedzmy.... kolejnej modyfikacji softu uaktualnianej co 2-3 miesiace :idea: ) bo nie ma takiej potrzeby.....Po zgloszeniu w Krakowie , że silnik gasnie na wolnych obrotach naturalnym "pierwszym" sposobem usuniecia problemu....jest nie "robienie oczu" :mrgreen: tylko zmiana oprogramowania......

 

ps.castrola nigdy nie miałem w sprzedazy.......na wystawie w serwisie stoi chyba pięc róznych marek oleju silnikowego....do wyboru :wink:...jeżeli o to chodziło z tymi pozdrowieniami....... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uaktualnianej c
ps.castrola nigdy nie miałem w sprzedazy
o 2-3 miesiace

czy to nie żart :?: :shock:

castrola nigdy nie miałem w sprzedazy

 

japońce się Panu kłaniają - mniej reklamacji i padniętych silników=większe premie i szef się mniej wydziera :twisted:

IMG_5712.JPG

morita_website_sushi_etikette_verbeugen_02.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomozTM napisał(a):Czyżbyśmy mogli wspólnie pozdrowić Pana A.K.? milo mi . ...ale nie wiem o co chodzi......

Chyba koledze chodzi o to że panowie w serwisie są jakby to powiedzieć "małomówni".

A co do oleju to lejcie do diesla Mobil 1 ESP 5W30 tylko z pewnego źródła. A Castrola omijam szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do oleju to lejcie do diesla Mobil 1 ESP 0W30 tylko z pewnego źródła. A Castrola omijam szerokim łukiem.

na dobrą sprawę porównać nie mogę bo jeździłem na Castro 15k a potem już na Mobilu. Nie pił, więc z dużą dozą można powiedzieć że: nie jest z nim źle.

 

jeżeli nie gasł przed przegladem/nie zglaszano usterki w aso to nikt nie bedzie wgrywał "nowego" ( powiedzmy.... kolejnej modyfikacji softu uaktualnianej co 2-3 miesiace :idea: ) bo nie ma takiej potrzeby.....Po zgloszeniu w Krakowie , że silnik gasnie na wolnych obrotach naturalnym "pierwszym" sposobem usuniecia problemu....jest nie "robienie oczu" :mrgreen: tylko zmiana oprogramowania......

 

A jeżeli podczas wizyt na przeglądach (w liczbie mnogiej podkreślam) sprawa była zgłaszana że silnik nie robi jak trzeba? Włącznie z tym, że właśnie na TYM KONKRETNYM przeglądzie sprawa była zgłaszana, po raz kolejny. I co? I nico! żeby nie powiedzieć gorzej...

ps.castrola nigdy nie miałem w sprzedazy.......na wystawie w serwisie stoi chyba pięc róznych marek oleju silnikowego....do wyboru :wink:...jeżeli o to chodziło z tymi pozdrowieniami....... :roll:

Żarty Pan sobie robi chyba w tym momencie. Zmieniacie olej bez pytania/informowania o adnotacji w KS że zmieniono na taki i taki Z WASZEJ WOLI - pomimo mojego żądania, już nawet nie wspominając.

Poza tym... Jak ASO może nie mieć Castrola skoro mój z fabryki wyszedł na Castro...? Rozumiem że zmiany olejów itd itp (bo akurat chwilę wcześniej był Quazar, potem wskoczył SLX...) ale w takiej sytuacji INFORMUJE się klienta że jest taka sytuacja a nie inna i wtedy się rozwiązuje problem. Ale takie rzeczy "to tylko w Erze" i na zachodzie chyba... Ale co ja mogę wiedzieć. . .

 

I tak na "miłe" dobranoc... Ciekawe że w innym ASO oczka zrobili, czym jest zalany i dlaczego nie Castro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli podczas wizyt na przeglądach (w liczbie mnogiej podkreślam) sprawa była zgłaszana że silnik nie robi jak trzeba? Włącznie z tym, że właśnie na TYM KONKRETNYM przeglądzie sprawa była zgłaszana, po raz kolejny. I co? I nico! żeby nie powiedzieć gorzej...

 

Żarty Pan sobie robi chyba w tym momencie. Zmieniacie olej bez pytania/informowania o adnotacji w KS że zmieniono na taki i taki Z WASZEJ WOLI - pomimo mojego żądania, już nawet nie wspominając.

Prosze na PW dane auta/firmy/osoby sprawdzę na zleceniu co bylo zgłoszone..... :wink: i jakie info. Pan otrzymał......

 

Poza tym... Jak ASO może nie mieć Castrola skoro mój z fabryki wyszedł na Castro...?

 

chyba bedzie trudno sie porozumieć....bo nie znam takiego przypadku..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tym olejem ? Coś jest nie teges ?

zobacz na swój avatar :mrgreen:

 

moja reakcja była taka sama :mrgreen:

 

jak masz poczytaj wątek olejowy, a jak nie masz, nigdy więcej nie używaj tego dennego producenta bo szkoda silnika :evil: ba do niczego go nie używaj :!:

 

wiem bardzo dobrze o tym, bo to mój słabiutki 1.6 na nim zdechł.

 

nie wiem jaki millers jest polecany do tego silnika ale lepiej aby Ci zalali lotos do tego auta, albo motul 5w30 c2 eco lite ew odpowiedni millers, ew to co wlewa A.K. czyli m1

 

no i nie wyczytałeś pomiędzy wierszami super ważnej informacji od kogoś kto naprawdę zna :?: :?:

ps.castrola nigdy nie miałem w sprzedaży

 

Pozdrawiam

 

edit:

chyba, że nie zależy ci na sprawnym silniku, całym turbo, niezapieczonych pierścieniach, nie porysowanych gładziach cylindrów, nie oblepionym silniku itd. Do końca gwarancji silnik powinien przeżyć tak jak zresztą mój prawie przeżył potem śmierć na wszelkich frontach :evil::evil::evil:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli do dyszla to C3 bo dpf nie bedzie zadowolony

c2 i c3 to mid saps więc to samo ale c3 ma wyżsy HTHC co przekłada się na ew wyższe bezpieczeństwo silnika czyli z motula np. x-clean

 

czy można zalewać C1 :?:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje sie ale na c2 za malo becie palił, to nie dla mnie. Jestem uczulony na produkty ze znaczkiem "eco"

z podanej tbeli wynika ze zaden konstruktor nie popiera C2 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, ze bedziesz mial nowy silnik - FHI stawia

 

Wszechwiedzący? :mrgreen:

jezeli wlasciciel nie zawinil i auto jest na gwarancji, wiec chyba nie ma innej opcji? :o

 

czy moze FHI zmienilo taktyke i juz nie oferuje kompletnych short-block'ow na gwarancji? :wink:

 

No właśnie: jeżeli. :idea:

badzmy w dobrej wierze... :)

 

 

Tak z ciekawości. Co może zostać uznane za winę użytkownika, aby naprawa na gwarancji została odmówiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, jak to jest że gdy kupowałem auto i chciałem zmienić olej z Lotosu na cosik innego to powiedzieli mi że wbiją mi do książki że zmieniłem na własną odpowiedzialność. Teraz zobaczyłem że też mi zalali Castrola i ani śladu wpisu w książce :mrgreen: Ja mam zamiar jeździć do końca gwarancji i do żyda więc mam to gdzieś co mi leją, ale bezczelnego robienia mnie w wała nie lubie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, Szanowna Dyrekcjo,

 

zapraszamy do wypowiedzi. Psy są wieszane na Castrolu a mi od nowości to w ASO leją ( lejecie ) ?

 

Marketingowe smęty czy coś jest na rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...