Skocz do zawartości

Silnik jednak padł :-) ...Diesel


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

MAJSTERSZTYK

Wał korbowy nowego 150-konnego diesla jest krótszy i lżejszy niż wał korbowy...malucha o mocy 24 KM! Oto co znaczą postęp, dobre materiały, nowe technologie i bokser, a nie rzędówka.

... znaczy się wstawią teraz mi od malucha ? :D:D

 

Razem z turbiną :mrgreen: podobno plug and play :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aigle podaj wiecej konkretow. Sinik napewno niedlubany bo na gwarancji to oczywiste :?: :) Soft nowy ? bo na starym to sie nie dziwie ze urwalo tak jak kopal przy 1800 u/min i przy ruszaniu potrafil zgasnac z takim lomotem. U mnie po wgraniu nowego softu przy ca. 20 tkm bardzo harmoniczne rozwija moc. na razie 35 tkm. pozyjemy zobaczymy :?:

soft stary :D nigdy nie jeździłem "po nowemu softu" to nie wiem jak to jest.

Zastanawiam się na przedłużeniem gwarancji lecz nie znalazłem informacji poza ogólnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie byl ! W moim Legacy MY10 na starym sofcie mial takiego kopa i czasami podczas ruszania potrafil zgasnac (a te gasniecie troche gwaltowne bylo.... delikatnie powiedziawszy) , ze pewnie kiedys tez cos by sie zepsulo, urwalo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja w moim forku byc może mam takie urojenie , lecz coraz dłużej muszę go kręcić aby odpalił. I to niezależnie od tego czy jest silnik ciepły czy zimny.

W chwili obecnej jest to około 1,5 s pracy na rozruszniku.

W starej skodzianie palenie od przyslowiowego strzału. Martwi mnie to. Możecie podzielić się spostrzeżeniami w tej materii ze mną.

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft stary nigdy nie jeździłem "po nowemu softu" to nie wiem jak to jest.

Zastanawiam się na przedłużeniem gwarancji lecz nie znalazłem informacji poza ogólnikami

aigle stary soft to się już ostał tylko w autach rozbitych przed połową 2010 albo tych, które od tej daty nie odwiedziły ASO :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja w moim forku byc może mam takie urojenie , lecz coraz dłużej muszę go kręcić aby odpalił. I to niezależnie od tego czy jest silnik ciepły czy zimny.

W chwili obecnej jest to około 1,5 s pracy na rozruszniku.

 

U mnie mam wrażenie występuje podobny problem ale tylko na zimno, zaczęło się zimą a teraz jak się ociepliło jakby mniej odczuwalne. Na ciepłym silniku startuje normalnie, a jak jest zimny zwłaszcza rano po nocny postoju, mam wrażenie jakby wymagał minimalnie dłuższego kręcenia. Przebieg 82 kkm, niedawno był przegląd w ASO - z 2 miesiące temu i wszystko było OK. Nie jestem mechanikiem ale obstawiam u siebie, że mogą być świece. Ogólnie to jestem lekko przerażony padającymi silnikami przy takich przebiegach, na przedłużoną gwarancję się niestety nie załapałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet nikt nie proponował zmiany softu a robię przeglądy w ASO.

 

Może nikt nie poinformował, że ci zmienili.

 

Mnie nikt nie poinformował, że zmienili markę oleju w silniku. Gdybym potrzebował dolać to nawet nie wiem czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet nikt nie proponował zmiany softu a robię przeglądy w ASO.

 

Może nikt nie poinformował, że ci zmienili.

 

Mnie nikt nie poinformował, że zmienili markę oleju w silniku. Gdybym potrzebował dolać to nawet nie wiem czego.

 

A nie zostawili przypadkiem karteczki w informacją o oleju (gdzieś w komorze silnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zostawili przypadkiem karteczki w informacją o oleju (gdzieś w komorze silnika)?

 

No, a jak inaczej bym się kapnąl ,że mi olej zamienili. :P

Jest na karteczce castrol pro i dalej się domyślaj. Na fakturze nic nie ma na ten temat.

 

Chodzi mi o zwykłą przyzwoitość.

Kupując auto dostałem razem z nim litr quazara na dolewkę. Ładnie zapakowany leżał sobie obok koła zapasowego. Byłem pewny,że dalej mam quazara, gdyby nie problemy z akumulatorem w życiu bym tej zasranej karteczki nie zobaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na karteczce castrol pro

 

o ja pier... żeby ASO lało ścierwol... :shock:

 

I to mnie najbardziej w tym wszystkim boli :(

 

No tak, trzeba być czujnym i wszytko zlecać przed wymianą. W sumie to trochę nieładnie że nie powiedzieli na co wymieniają - z drugiej strony to raczej normalna praktyka w ASO (nie tylko w Subaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z drugiej strony to raczej normalna praktyka w ASO (nie tylko w Subaru).

 

Zgadza się. Hondę mam na shellu, potrzebowałem na dolewkę,a w innym hondowskim ASO mieli tylko Mobile.

 

Tylko po jaką cholerę reklama w TV, że jak Subaru to quazar. Zastanawiałem się nad Mobilem, a tu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...