Skocz do zawartości

Silnik jednak padł :-) ...Diesel


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wykonuje taką profilaktykę ? bo jak tak to ja się piszę legaś dobrze mi służy i chialbym żeby tak zostało

Ja na razie z dwóch źródeł słyszałem o profilaktycznej wymianie dwumasy po ok. 100kkm.

 

Pozdr.

 

dzieki , u mnie 110 kkm się zbliża moze ktoś poteirdzic z tą dwumasą ? seriwsuje w aso, nic takiego mi nie doradzali

 

w MTS tak polecają

 

pozdrawiam,

MR

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie awaria wału nastąpiła 200 km po wymianie sprzęgła ... ale ja się nie znam.

A jaki miałeś przebieg?

Na gwarancji za pięć dwunasta czyli tak koło 95 tys przebiegu. Dodatkowo - przy okazji spotkania z sarną -wymieniono mi sporo bebechów w środku .., czyli mam nowe sprzęgło , dwumasę i silnik :D

Edytowane przez aigle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja te objawy zauważyłem jak stałem na przejeździe kolejowym, bieg jałowy, ręczny, może ma to znaczenie że stałem około 15 minut bo się najechało tych pociągów od pyty.. słychać było cichutkie dźwięki które mi się kojarzyły z malutkimi detonacjami - nieregularne (najpierw myślałem że to paliwo :P )

do tego powoli zwiększając obroty podczas jazdy w okolicach 2500rpm przez chwilę brzęczenie (tak do 2700-2800rpm) i to było słyszalne tylko przy zamkniętej masce i w środku (po otworzeniu maski nie było przestrzeni która mogłaby rezonować) - dość wyraźne ale na wyższych biegach (3,4,5) niespecjalnie intrygujące, brak objawów ślizgania i brak niepokojących zapachów

 

na tyle ciche te dźwięki że włączone radio maskuje je totalnie, mój ojciec (prawo jazdy 42 lata, miliony kilometrów) absolutnie nic nie słyszał (chociaż może słuch mu na polowaniach od huku siada ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

muszę sprostować - brzęczenie nie miało absolutnie związku z dwumasą :idea:

brzęczał wlot powietrza do filtra powietrza (podklejony, uciszony)

także objaw dwumasy u mnie to tylko to cichutkie stukanie - wygląda na to że naprawdę wcześnie udało mi się ją usłyszeć (na szczęście :P)

Edytowane przez slesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nieciekawie wam powiem z tymi dieslami ;/. Mam takie pytanie, czy 2.0 Outback z tym samym dieslem ma takie same problemy? Bo miałem takiego kupić z 2011 ale jakoś wyszło, ze forek i na benzynie 2.0. Czy benzynę też dotyczą te problemy ze sprzęgłem? (wersja z "reduktorem")?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracamy do początku :rolleyes: nie ma problemu ze sprzęgłem tylko z obsługą sprzęgła.. a jak zignorujesz objawy tegoż sprzęgła to faktycznie mogą zacząć się spore problemy.. 2.0 n/a ma dużo niższy moment więc dużo trudniej o spowodowanie tego typu awarii.. (ale jak się postarasz to i w poldku sprzęgło spalisz ;) )

 

druga sprawa, że gdyby nie wnikliwa lektura forum to dużo wcześniej zmieniłbym soft (zmieniłem bo powoli szykuję się do zmiany auta i nie chciałem żeby ewentualny kupujący na jeździe próbnej mi sprzęgło dewastował :P ) i dobrze bym zrobił bo auto teraz zachowuje się zdecydowanie bardziej komfortowo a spadku osiągów subiektywnie nie stwierdzam..

Edytowane przez slesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Czy możecie się pochwalić jaki przebieg teraz macie w 2,0D?

 

Kupiłem Legacy z 2009r. [luty] z 178kkm i chciał bym wierzyć, że dobrze zrobiłem :)

 

Miałem do wyboru OBK 2,5 NA + LPG, ale kultura pracy i przebieg momentu odpowiada mi bardziej w Dieslu.

 

 

Może ktoś napisać, czym objawia się zurzyty dwumas?

 

Pozdrawiam - świeży wielbiciel marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównać kulturę pracy dizla do benzyny...

 

odpal nawet na zimno nowy silnik BMW z serii F01 mozesz byc w szoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

temat już dawno nie grzebany...

firmowy normalnie używany SBD, kupiony na Litwie, padł po gwarancji

 

Walił stukał parę lat, zgłaszane w ASO itp pierdoły, oczywiście przeglądy w ASO i oczywiście co? WAŁ pękł.więc aż zagrałem dzisiaj w lotka bo to tak "rzadki" przypadek ja wygrana w lotka.

 

Pozdrawiam

 

p.s.

plus, ze ASO naprawia i to bez żadnych awantur itp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...