Skocz do zawartości

EVO X W POLSKIEJ POLICJI


WO GT-R

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie rozumiem - co daje szybki samochód?

Oprócz szybkiego startu i zajechania drogi (mają na to pozwolenie o ile nie zagraża to nikomu innemu) jest aspekt psychologiczny - gówniarz w E39 2.8 (najczęstsza konfiguracja buraków ;) ) już nie ucieknie i wie o tym. O ile z Insignią 2.0T czy Skodą Superb 3.6 może próbować z Evo już nie. Poza tym samochód dostali naprawdę dobrzy kierowcy więc będą wiedzieli jak go wykorzystać.

PS> Dlaczego litewskie i łotewskie TIRy sobie tak u nas pozwalają ?

dorzuć jeszcze rosyjskie i mamy komplet nieszczęść. Ja najchętniej w ogóle bym ich nie wpuszczał. Uczyli się jeździć w tajdze i tak im zostało. Dlaczego? Ano dlatego, że do kosztów transportu od razu doliczają "podatek" i jadą bezkarnie. Jeden z moich klientów ma firmę transportową i wozi towar w całą Europę ale jak ma jechać do Rosji - wyposaża kierowców w załączniki - tam jest nieomal oficjalne więc przenoszą to na grunt polski. Z powodzeniem niestety...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 196
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A moim zdaniem problem należy gdzie indziej :roll:

W Polsce uważam , ze można prawie wszystko :idea: , bo mandaty są stosunkowo bardzo tanie , wobec innych krajów EU . I o tym doskonale wiedzą kierowcy innych krajów , i mają gdzieś nasze przepisy :roll:

Ja mogę sobie spokojnie jechac 250km/h i co mi za to grozi ? 10pkt i 500zł , w większości innych krajów ide siedziec , albo dostaje taki mandat , że mi sie odechciewa wszystkiego :roll:

Naprawde nie narzekajmy, bo w polsce , jest taka jazda , że aż przykro żeby sie to zmieniło, a jak sie zmieni, to będzie straszna lipa :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie lipa, bo nie będziesz mógł grzać 250 ?

 

 

Nie :idea: a chcesz żeby było jak w skandynawi ? bo ja nie :roll:

Jak będzie taka ilość km autostrad jak w EU , to z chęcią bede jezdził normalnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję że będzie normalnie, bo to co widze ostatnio na drogach to po prostu mała makabra..

 

Cos Wam powiem, był u mnie ostatnio pewien klient który jest w urzędzie marszałkowskim w Krakowie, i mówi mi tak:

Odkąd wybudowali drogę expresowa miedzy Myślenicami , a Luboniem (słynna zakopianka ) a właściwie jej kawałek, przez trzy lata na tym odcinku nie było żadnego wypadku śmiertelnego :shock: :idea: , przedtem na tym samym odcinku ok 18 km , corocznie było ok 8 ofiar śmiertelnych :idea: , nie licząc innych wypadków :roll:

Komentarza chyba brak :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując drogi dwupasmowe zmniejszamy ryzyko poważnego wypadku o iles tam w cholerę duzo procent, nie pamiętam już. I o to właśnie chodzi, nie pomoże banda miśków z suszarkami, fotoradary co 5 km, gdyz zawsze ktoś będzie się spieszył i na zwykłej drodze stwarzał sytuacje niebezpieczne. Ale gdy będę miał komfort podróży dobra drogą i nad morze będe jechał 5 godzin autostrada to po co mam szaleć? Albo do Rożnowa n/D 2 godziny z pominięciem Łapczycy i korków? :P Wtedy to ja będe luzak za kółkiem a nie jakiś kierowca wariat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzuć jeszcze rosyjskie i mamy komplet nieszczęść. Ja najchętniej w ogóle bym ich nie wpuszczał. Uczyli się jeździć w tajdze i tak im zostało. Dlaczego? Ano dlatego, że do kosztów transportu od razu doliczają "podatek" i jadą bezkarnie.

 

 

Więc policjanci powinni ich tak często karać aż przestanie im się to opłacać :evil: - w cenie jednego Evo/Superba mogliby kupić 3 nieoznakowane Kia i mieliby lepsze wyniki finansowe.

Bo do nagrania TIRa nie potrzeba 300KM tylko dużo radiowozów

 

PS. Swoją drogą dlaczego nie pokazują w uwaga pirat wykroczeń Tirowców - nie medialne czy co? Nie mi ktoś wytłumaczy?

 

Ja mogę sobie spokojnie jechac 250km/h i co mi za to grozi ? 10pkt i 500zł , w większości innych krajów ide siedziec , albo dostaje taki mandat , że mi sie odechciewa wszystkieg

 

Powinni bardziej zróżnicować kary finansowe:

- np. za jazdę 58 km/h na 50 powinno być 100-200zł a za jazdę 120 km/h w terenie zabudowanym, wyprzedzanie na ciągłej i przed wzniesieniem np. 3500-5000zł (oczywiście musi być udokumentowane filmem/zdjęciem a nie twoje słowo kontra policjanta) - bo zaraz będą nadużycia w druga stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak generalnie zgadzam się, że policja powinna posiadać szybkie auta, to jakoś mam wrażenie, że zakup EVO to raczej taki gadżet; mieli kasę do wydania, a że okazało się, że EVO jest "niewiele droższe od Insignii", to bierzemy EVO :!: będzie fajniej :P

Bo jakoś ten samochód nie pasuje mi do roli jaką dla niego przygotowano; czyli szybkiego, nieoznakowanego auta.

Wydaje mi się, że jest to za bardzo charakterystyczne auto, żeby sobie mogło jeździś prędkością patrolową S8 i czekać na "piratów". Będzie podobnie jak z Megankami Sport w warmińsko-mazurskim; fajne, szybkie auta, ale bardzo charakterystyczne i po paru miesiącach każdy kierownik w województwie wiedział, że "Meganka z dwiema rurami" na trasie to nie wyprzedzamy :twisted: a na CB kanał 19 zmieniał się w kanał radiolokacyjny każdej Meganki Sport na DK7 :wink:

 

Z kolei jeżeli EVO ma pełnić funkcję prewencyjną, to chyba powinno być oznakowane i wyposażone w najlepszy sprzęt jak chociażby Alfy (radary, a nie wideorejestratory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Policja powinna mieć odpowiedniki amerykańskich Fordów Viki. Czyli auta szybkie i wytrzymałe.

Faktycznie zwiększenie wysokości finansowej kary to jedno ale dodałbym jeszcze pozwolenie na skuteczne wysadzenie z drogi delikwenta który z premedytacją ucieka. Policja nie powinna się bać "zarysować" radiowóz tak jak ma to miejsce w tym momencie. Jeśli ktoś ucieka to powinien dostać strzał w tylny błotnik co skutecznie wysadziło by go z drogi. A jeśli ma pecha i trafi akurat swoimi drzwiami w drzewo? No to ma pecha. Po co uciekał?

 

Taki przykład z mojego podwórka. W ubiegłym roku policja ruszyła w pościg (ceedem) za pijanym gościem bez prawka w Vito. "Pościg" się zaczął ok 2 km od miasta i do miasta wjechał. Na pierwszym łuku w mieście (padało) Viciak poszedł na lewy pas i uderzył w stare bmw z młodym chłopaczkiem za kierownicą. Chłopaczek jest dziś sparaliżowany. Ten z viciaka jechał bez pasów więc przywitał głową przednią szybę i pościg się od razu skończył. Prawka i tak nie miał (jakieś kwestie zdrowotne) więc mu nie zabrali. Jakieś śmieszne zawiasy za to dostał :evil:

Moim zdaniem wielkim błędem policji było dopuszczenie do wjazdu tego auta do miasta. Powinno się go wysadzić z drogi wcześniej. Nie byłoby tragedii niewinnego młodego człowieka.

 

Policja powinna jak najszybciej zatrzymać uciekiniera, a nie bez sensu gonić za nim na "bombach" bo prędzej czy później doprowadzi to do tragedii kogoś niewinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :idea: a chcesz żeby było jak w skandynawi ? bo ja nie :roll:

Jak w Skandynawii czyli jak ? 350 ofiar rocznie na drogach zamiast prawie 5000 ?

Bo ja bym tak chciał. A pomysł mandatów uzależniony od zarobków mi się podoba.

 

Nie jeżdżę sam zawsze zgodnie z przepisami, ale coraz bardziej obserwacje czasów podróży pokazują, że ostro grzać po prostu się nie opłaca.

Bardzo często robię trasę z Niemiec na Warmię i jak jeszcze w powijakach była A2 to różnica między

szybką jazdą ( ale nie wariacką typu 100 km/h w zabudowanym ) a jazdą z przepisami wynosi 40-60 minut ( na dystansie 700 km ).

Jedyną porą gdzie taka różnica była osiągalna bezstresową jazdą to było lato, sobota godzina 4 rano przy ładnej pogodzie kiedy droga była pusta i

można było jechać za miastem 120km/h na dłuższych odcinkach. W normalny dzień gdzie jest dużo aut, tirów to miejscami trzeba by przyciskać do 160 aby

zrobić różnicę. Według mnie to się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałbym jeszcze pozwolenie na skuteczne wysadzenie z drogi delikwenta który z premedytacją ucieka

 

spoko, jak beda autostrady z barierami tak jak w USA

bo Twoj przyklad z podworka jest dobry, ale to dziala i w druga strone

radiowoz wali w uciekajacego, ten traci kontrole nad pojazdem, ale jeszcze walczy

w skutek tego nie wpada w drzewo rosnace po prawej stronie drogi, tylko przelatuje na lewy pas i wali w 5osobowa rodzine wracajaca z wakacji poskladanym z trzech przystankow passatem/grupke uczniow wracajaca wzdloz drogi ze szkoly do domu, bo w ich gminie zlikwidowano szkole, a w gimbusie nie ma wachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbaqBA, a gdyby tam było przedszkole... w przyszłości :mrgreen:

 

Oczywiście, że taka decyzja powinna być uzależniona od aktualnej sytuacji na drodze. Większym problemem byłoby znalezienie europejskiego odpowiednika amerykańskich pancerników policyjnych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :idea: a chcesz żeby było jak w skandynawi ? bo ja nie :roll:

 

 

Marzę o tym aby na naszych drogach włącznie ze świadomością kierowców było jak w Skandynawii :idea:

 

Dla podniesienia adrenaliny są wyznaczone ku temu miejsca dla samochodów/motocykli/quadów :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :idea: a chcesz żeby było jak w skandynawi ? bo ja nie :roll:

Jak w Skandynawii czyli jak ? 350 ofiar rocznie na drogach zamiast prawie 5000 ?

Bo ja bym tak chciał. A pomysł mandatów uzależniony od zarobków mi się podoba.

 

A mi nie bo w Polsce co bogatsi z wlasnymi dzialalnosciami u fiskusa jada albo na stracie albo na marginalnych zyskach a najbardziej, takie rozwiazanie uderza w statystycznego "kowalskiego" zatrudnionego na Umowe o prace gdzie i tak Panstwo pobiera prawie polowe pensji na jakies gowniane swiadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy panowie macie racje. Żeby było lepiej trzeba zbudowac drogi, zmienic myślenie, podejście, nawyki policjantów jednak dopóki nie mamy świetnych dróg musimy się dostosować do obecnej sytuacji, czyli jechac tak żeby dojechac na miejsce w jednym kawałku. Myślę, że na tym forum nie trzeba tłumaczyć na czym polega taka jazda.

 

Dodam, że uwielbiam jeździć poza granicami naszego kraju, czuje się wtedy bardzo komfortowo i bezpiecznie. Nawet w Czechach jeździ mi się bardzo dobrze i widzę dużą różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej evo jak subaru nie doszło chociaż do profanacji marki

 

 

Muszę Cię zmartwić, bo Subaru jeździ w paru policjach nawet w Europie, np. kiedyś widziałem Imprezę chyba na Łotwie, a ostatnio Forki we Włoszech.

 

 

u nas, na wsi, w Davos maja 2 Legacy, pogotowie tez ma Legacy i to tego 2 generacje w tyl. zreszta wszystkie firmy maja tu Legacy i Forki :D i kolce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie Evo.

Bardzo często jeżdżę A2 ze Strykowa do Poznania. Oficjalnie można jechać 140 + 10 (tolerancja) km/h. Mało kto jedzie maksymalną prędkością nie mówiąc już o przekraczaniu. Tam gdzie możemy jechać równo i bez ciągłego hamowania i wyprzedzania zdecydowana większość wybiera komfortową jazdę ze stałą prędkością 120-130 km/h.

Wystarczą jednak dwa "TIR-y" wyprzedzające się na odcinku kilku km i towarzystwo za nimi dostaje małpiego rozumu. Do czasu rozładowania nagromadzonych aut zaczynają się wyścigi, blokowanie pasów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą jednak dwa "TIR-y" wyprzedzające się na odcinku kilku km i towarzystwo za nimi dostaje małpiego rozumu. Do czasu rozładowania nagromadzonych aut zaczynają się wyścigi, blokowanie pasów itp.

 

 

I gdzie jest policja :evil: - nic z tym nie robi!!! :evil:

 

 

Też bym wolał 5000 km nowych autostrad lub tras szybkiego ruchu niż 100 radiowozów ale zmiana mentalności policjantów jest najtańszą i najszybszą opcją...... :P

 

 

 

 

....ale najtrudniejszą :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiry na tory!

 

 

...albo strefy z zakazem wjazdu tirów :idea:

 

lepszym przykładem będzie ilość ofiar/wypadków do ilości aut/mieszkańców, bo gołe liczby nie mają sensu.

 

Ok , lecz w Polsce liczba wypadków w porównaniu do większości europejskich krain jest przerażająca :idea:

 

Nie od razu oczywiście Rzym zbudowano ale na szczęście dróg przybywa,policja coraz sprawniejsza a i myślę ze świadomość kierowców też jest postępowa :!:

 

-- N gru 25, 2011 7:41 pm --

 

 

Dodam, że uwielbiam jeździć poza granicami naszego kraju, czuje się wtedy bardzo komfortowo i bezpiecznie. Nawet w Czechach jeździ mi się bardzo dobrze i widzę dużą różnicę.

 

Dokładnie , ja też czuję się bezpieczniej podrózując poza RP ...no może za wyjątkiem Rosji i Ukrainy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...