Skocz do zawartości

Serwis gwarancyjny ?!


Kosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dzis w serwisie wymieniono mi gumy drazka stabilizatora. Nastapilo to po 4 miesiacach uzytkowania i 9000 km przebiegu. Czy nie powinno to byc na gwarancji? Moze to jest element zawieszenia, ktory ulega eksploatacji (tlumaczenie serwisu), ale czy aby nie za szybko? Czy jak by mi padl amortyzator, to też by mi nie uznano? Koszt tej operacji nie byl duzy, lecz mimo to jestem podkurzony takim zalatwieniem sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzis w serwisie wymieniono mi gumy drazka stabilizatora. Nastapilo to po 4 miesiacach uzytkowania i 9000 km przebiegu. Czy nie powinno to byc na gwarancji? Moze to jest element zawieszenia, ktory ulega eksploatacji (tlumaczenie serwisu), ale czy aby nie za szybko? Czy jak by mi padl amortyzator, to też by mi nie uznano? Koszt tej operacji nie byl duzy, lecz mimo to jestem podkurzony takim zalatwieniem sprawy.

 

Co do tlumaczen serwisu, ze element ten ulega eksploatacji to prawda, ale przebieg kwalifikujacy je do wymieny jest IMHO zbyt niski(9000km)

W innych markach, np Ford,Peugeot na elementy zawieszenia jest gwarancja do 20000km pozniej przyjmuje sie ze jest to zuzycie eksploatacyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sprawy są zawsze ciężkie tak samo jak np ze sprzęgłem można spalić sprzęgło w mgnieniu oka w nowym aucie, można zrobić 9000km w terenie i zawias uklęknie, niemniej za 75zł Srwis szkoda żeby sobie głowe zawracał wypisywaniem rachunku WSTYD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hondzie przy 90000 km to jest 10x większym wymieniono mi w/w gumy na gwarancji. Nie było najmniejszej dyskusji o płatności za tą usługę. To była jedyna usługa gwarancyjna z jakiej korzystałem przez 100000km, czego Wam wszystkim życzę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hondzie przy 90000 km to jest 10x większym wymieniono mi w/w gumy na gwarancji. Nie było najmniejszej dyskusji o płatności za tą usługę. To była jedyna usługa gwarancyjna z jakiej korzystałem przez 100000km, czego Wam wszystkim życzę :mrgreen:

Cały czas sobie pluję w brodę że taki głupi bylem i nie kupilem Hondy!

Wracając do gum.

Więcej stanowczości w ASO w takich sprawach- działa.

Inną sprawą jest że w bardzo wielu naowych subarkach te gumy sa wymieniane na samym początku eksploatacji.

Chyba kolejne "TEN TYP TAK MA"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem je wymieniane na gwarancji

czasem warto podzwonić po serwisach i sie wywiedzieć..

 

Ja też bez problemu :) Za Free :)

 

Dodam że Lucek Wynorał zamienniki za 40 zł :)

 

To skrajnie fajna cena, jakieś bliższe informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem je wymieniane na gwarancji

czasem warto podzwonić po serwisach i sie wywiedzieć..

 

Ja też bez problemu :) Za Free :)

 

Dodam że Lucek Wynorał zamienniki za 40 zł :)

 

To skrajnie fajna cena, jakieś bliższe informacje?

 

To do Lucka na PW: http://forum.subaru.pl/profile.php?mode ... ofile&u=41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do gum.

Więcej stanowczości w ASO w takich sprawach- działa.

Inną sprawą jest że w bardzo wielu naowych subarkach te gumy sa wymieniane na samym początku eksploatacji.

Chyba kolejne "TEN TYP TAK MA"

 

Rozumiem, że jesteś rozgoryczony, nie wnikam czy masz do tego powody, czy nie, bo po prostu nie wiem, ale bądź tak miły i nie generalizuj, tylko wypowiadaj się co najwyżej o swoim przypadku.

Ja miałem gumowe mocowania stabilizatorów wymienione na gwarancji i nikt w serwisie nawet nie sugerował, by mogło być inaczej. Nawet ja się nie pytałem. Po prostu wjechałem, wymienili, wyjechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś rozgoryczony, nie wnikam czy masz do tego powody, czy nie, bo po prostu nie wiem, ale bądź tak miły i nie generalizuj, tylko wypowiadaj się co najwyżej o swoim przypadku.

Ja miałem gumowe mocowania stabilizatorów wymienione na gwarancji i nikt w serwisie nawet nie sugerował, by mogło być inaczej. Nawet ja się nie pytałem. Po prostu wjechałem, wymienili, wyjechałem.

 

no właśnie czasem wystarczy....

 

 

 

 

 

zmienić serwis :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGS, to jest fotka którą zrobiłem podczas grudniowego wypadu wgłąb (o, jaki to był "głąb" :-)) lasu ... Prosiłem GO, żeby mi auta nie zasłaniał, na szczęście się delikatnie przesunął i nawet całkiem nieźle wyszło. Prawda? Potem pojechaliśmy na obiad, były pyszne skrzydełka z kurczaka. Następnego dnia odwiozłem GO na lotnisko. Jakoś tak ostatnio zauważyłem, że mamy z sobą coraz gorszy kontakt. Chyba ON się lepiej ubiera ...i w tym rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do gum.

Więcej stanowczości w ASO w takich sprawach- działa.

Inną sprawą jest że w bardzo wielu naowych subarkach te gumy sa wymieniane na samym początku eksploatacji.

Chyba kolejne "TEN TYP TAK MA"

 

Rozumiem, że jesteś rozgoryczony, nie wnikam czy masz do tego powody, czy nie, bo po prostu nie wiem, ale bądź tak miły i nie generalizuj, tylko wypowiadaj się co najwyżej o swoim przypadku.

Ja miałem gumowe mocowania stabilizatorów wymienione na gwarancji i nikt w serwisie nawet nie sugerował, by mogło być inaczej. Nawet ja się nie pytałem. Po prostu wjechałem, wymienili, wyjechałem.

Sorry. Chyba mnie nie zrozumiałeś.

Nie pisałem że nie wymieniono mi na gwarancji bo wymieniono.

Tylko że jest to kolejna usterka Subaru powtarzająca się w wielu samochodach.

TEN TYP TAK MA!

Czytaj uważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Chyba mnie nie zrozumiałeś.

Nie pisałem że nie wymieniono mi na gwarancji bo wymieniono.

Tylko że jest to kolejna usterka Subaru powtarzająca się w wielu samochodach.

TEN TYP TAK MA!

Czytaj uważniej.

 

Zrozumiałem.

Czytam uważnie.

Napisałeś:

Więcej stanowczości w ASO w takich sprawach- działa.

 

Czyli chodziło Ci o niechęć serwisu do naprawiania takich defektów.

Więc napisałem, że bywa też inaczej.

Natomiast nie zamierzam polemizować w kwestii Twojej oceny samochodu, bo nie miałem do czynienia z Twoim egzemplarzem.

Mam nadzieję, że szybko uda Ci się go sprzedać za dobrą cenę i kupisz coś bardziej Cię satysfakcjonującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chodziło Ci o niechęć serwisu do naprawiania takich defektów.

Chodziło mi o generalną niechęć ASO Subaru do naprawiania np hamulców na gwarancji, próby naciągania na toczenie tarcz na mój koszt po 5 tys . Na 35k zgodziłem się bo już nie mam siły do głupich dyskusji.

Więc napisałem, że bywa też inaczej.

Bywa? A nie powinno byc regułą?

Mam nadzieję, że szybko uda Ci się go sprzedać za dobrą cenę i kupisz coś bardziej Cię satysfakcjonującego.[/quote

Niestety będę się męczył z gratem minimum trzy lata- takie zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...