Skocz do zawartości

Ile płacicie za prąd w domu?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiem, że ceny prądu w Polsce nie są znacząco zróżnicowane, ale czy nie lepiej i precyzyjniej pisać o zużyciu energii w kWh? Nie wliczamy wtedy w koszty opłat stałych, niezależnych ilości zużytej energii.

 

Moglibyśmy napisać, że auto pali 75PLN/100km, ale czytelniej będzie 15l/100km ;)

 

Ale ja jestem z Poznania... pali sie meble, zbiera światło słoneczne w słoiki i wieczorem odkręca, żarówka jedna 3W i system zwierciadeł....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w domu takk średnio płace 150 zł na miesiąc. Co do magnesu i licznika - jak ostatnio widziałem na oczy ekspertyzę takiego licznika to sposób jest świetny, ale dla energetyki :-)

Bo tarcza po uzyciu magnesu traci swoje wlaściwości i potem zaiwania duuzo szybciej :mrgreen::mrgreen:

 

Więc oszczędni inaczej szybko się dziwili :P

A ekspertyza takiego licznika jest banalnie prosta i jednoznaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzyłem zużycie dobowe - 17 kWh :evil: .

gourmet, przyznaj się, że Twoja Impreza jest pierwszą hybrydą elektryczno-spalinową ;) Stąd takie zużycie.

 

Ale na poważnie, 17kWh/doba bez odbiorników 3-fazowych (rozumiem, że nie ma ogrzewania elektrycznego, tudzież płyty ceramicznej) to przy trzech osobach bardzo dużo.

 

Na początek spisałbym nominalne moce wszystkich odbiorników i obliczył ile średnio każdy z nich pobiera energii. Jeżeli rozbieżność między wynikiem a rzeczywistym zużyciem będzie duża, zacząłbym weryfikację rzeczywistego zużycia poprzez wyłączenie wszystkich urządzeń a następnie selektywne włączanie każdego na określony czas (1 godz.) i odczyty zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możliwa jest sytuacja, jeżeli mam kabel zakopany w ziemi i jakkolwiek się uszkodził, że prąd uchodzi do ziemi?

Taka sytuacja jest możliwa, aczkolwiek bardzo mało prawdopodobna (samouszkodzenie kabla).

 

 

 

 

 

Tak ,to bardzo możliwe,dżdżownice ładują się w ten sposób.Często celowo uszkadzają kable...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możliwa jest sytuacja, jeżeli mam kabel zakopany w ziemi i jakkolwiek się uszkodził, że prąd uchodzi do ziemi?

 

Nawet gdyby było to możliwe (nie znam się) to kabel w ziemi jest chyba przed licznikiem więc uchodzenie nie będzie naliczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedzie chodził bo dosc duze zurzycie masz nocne.

Nie znam obyczajów rodziny Gourmet'a, ale w jesienny piątkowy wieczór u mnie prądu idzie dużo więcej niż w ciągu normalnego dnia. Porównując 7,6 kWh w takim okresie do dobowego zużycia 17 kWh w ciągu doby, wartość ta wcale nie wydaje się dziwną.

 

-- 26 lis 2011, o 10:19 --

 

Wyłącz wszystkie bezpieczniki i zobacz czy licznik dalej chodzi.

Najprostsza i skuteczna metoda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. po wyłączeniu bezpieczników licznik przestał chodzić (jak w dowcipie o radzieckim uczonym :) )

2. wyłączyłem wszystko, co się dało i mierzę, z jaka prędkością kręci się tarcza. Zauważyłem pewne rozbieżności, w tym moja nadzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę około 300-350 zł za 2 miesiące, w zależności od pory roku...

 

Kuchenka indukcyjna, pralka, suszarka, zmywarka, żelazko, odkurzacz, lodówka, laptop, telewizorek, mam prawie wszędzie żarówki energooszczędne...

To chyba dużo jednak jak na mnie i dziecko :roll:

 

Dobrze tez bylo by podawac ilosc energi.

 

My srednio "przepalamy" 7500 kWh rocznie.

W zlotowkach wychodzi ~3500 zl

 

-- So lis 26, 2011 3:09 pm --

 

No ja w domu takk średnio płace 150 zł na miesiąc. Co do magnesu i licznika - jak ostatnio widziałem na oczy ekspertyzę takiego licznika to sposób jest świetny, ale dla energetyki :-)

Bo tarcza po uzyciu magnesu traci swoje wlaściwości i potem zaiwania duuzo szybciej :mrgreen::mrgreen:

 

Więc oszczędni inaczej szybko się dziwili :P

A ekspertyza takiego licznika jest banalnie prosta i jednoznaczna.

 

Jakie wlasnosci moze tracic aluminiowa tarcza po uzyciu magnesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u Nas na dwie osoby, w mieszkaniu 66m (płyta 3-fazowa, lodówka, piekarnik, mirkofala, TV-LED, pralka, bez żarówek energooszczędnych, 3 kompy w porywach do 5, plus jakieś tam inne urządzenia na prąd) mamy zużycie na poziomie 200-250 kwh / miesiąc

nie będę podawał kwoty bo wszystko i tak idzie na fakturach prognozowanych

wszystkie urządzenia AGD nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wlasnosci moze tracic aluminiowa tarcza po uzyciu magnesu?

Tarcza nie do końca jest z aluminium jeśli ją namagnesujesz to zostaje namagnesowana i dokładasz dodatkowe pole magnetyczne do układu czyli tarcza zapierdziela jeszcze szybciej.

Kolesie z elektrowni biorą licznik i sprawdzają namagnesowanie tarczy. W nowszych licznikach także w elektronicznych są umieszczane czujniki magnetyczne które wykrywają pole magnetyczne.

Tak czy siak boli kieszeń w momencie wykrycia.

Możesz wyłączyć wszystko i załączyć coś o znanej mocy np grzejnik, żarówa (coś rezystancyjnego) i po upływie 30 min odczytasz wartość.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...